Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2003., 16:25   #1
Arrow Digitalni signal i prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

Ispricavam se ako sam na krivom Forumu ali ovaj mi se ucinio najslicnijim onome sto trazim, ima veze s televizijom (svaki prijedlog kamo da premjestim temu je dobro dosao).
Da li mozda znate kako razlikovati digitalni od analognog receivera? Zivim u Londonu i hocu si staviti satelitsku da bih gledao FreeView programe (npr RAI, Viva ili slicno). Tanjur i univerzalni LNB imam a i nasao sam na lokalnoj trznici rabljene receivere gotovo besplatno ali mi trgovac ne zna objasniti da li se radi o digitalnom ili starom analognom. Razlog je taj sto ovdje skoro nitko nema nista osim SKY-a a ionako oni sve sto nije jedan od 5 glavnih "normalnoantenskih" programa zovu Digital TV (i kablovsku, i satelitsku...). Da li uopce jos ima satelita koji salju analognu sliku i gdje mogu naci njihov popis?

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 23.05.2013. at 03:04.
Perozzz is offline  
Old 01.07.2003., 16:53   #2
Quote:
Perozzz kaže:
....Da li uopce jos ima satelita koji salju analognu sliku i gdje mogu naci njihov popis?
Ima na Astri tridesetak i na Hot Birdu dvadesetak. Odi na teletext bilo koje njemacke sat stanice i imas cijeli spisak frekvencija za analogne i digit stanice.
acid high is offline  
Old 01.07.2003., 22:17   #3
spisak analognih frekvencija na Astri
analogue clear ch. eutelsat/hot bird
acid high is offline  
Old 18.02.2006., 20:49   #4
Arrow Digitalni signal, digitalni prijemnici (receiveri) - sva pitanja i ostalo ovdje

I da cujemo vi koji je imate, kako vam se svida? Ja je imam i slika i zvuk su visestruku bolji od analog sistema.
Inace imam par pitanja. Kako vam je slika (boje)? Meni je HTV2 i RTL odlicno ali cini mi se da su boje na HTV1 i Nova malo slabije!? Isto tako cini mi se da je slika i boje puno bolja na reklamama nego na tv programu!?
__________________
S budalama se ne isplati svadati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 25.03.2011. at 17:22.
Isildur is offline  
Old 18.02.2006., 21:01   #5
Quote:
Isildur kaže:
I da cujemo vi koji je imate, kako vam se svida? Ja je imam i slika i zvuk su visestruku bolji od analog sistema.
Inace imam par pitanja. Kako vam je slika (boje)? Meni je HTV2 i RTL odlicno ali cini mi se da su boje na HTV1 i Nova malo slabije!? Isto tako cini mi se da je slika i boje puno bolja na reklamama nego na tv programu!?
Evo mene opet. heheh.
HR RTL ima preko satelita?????
Imam HTV DVB-T vec nekoliko godina i promijenio sam tri aparata do sad.
trenutno posijedujem HUMAX PVR-9100, 80GB Digitaler SAT-Receiver + Digitaler Video Recorder i mogu reci da sam prezadovoljan istim.
Iz prijasnjih iskustava mogu zakljucit da svaki aparat daje drugaciju sliku i drugacije boje, u globalu sve je to isto ali postoje odstupanja i do 30% u kvaliteti slike i tona.
I kod mene je isto kao i kod tebe. Slika je na reklamama mnogo bolja i ima dosta zivlje boje.
A i sam kvalitet snimka pojedine serie ili emisije igra veliku ulogu..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 19.02.2006., 00:03   #6
BAH! Znaci trebam prodati Digimax i uzeti nesto drugo hehe :P
__________________
S budalama se ne isplati svadati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!
Isildur is offline  
Old 19.02.2006., 12:20   #7
Ja gledam preko DVB-T receviera integriranog u TV, i poboljsanje u odnosu na analogiju je znatno, ali (izgleda kao i svugdje), sve jako ovisi o kvaliteti snimljenog materijala. Primjerice, dnevnik (na bilo kojem programu) dok je iz studija slika je fenomenalna, kao da sam tamo, ali kad pocne neki prilog koji je snimljen u losijoj kvaliteti, razlika je nekako puno vise primjetna nego na analognoj.
Kad smo vec kod toga, zanima me vase misljenje o razvoju te tehnologije kod nas. Meni bi recimo bilo divno kad bi OIV (ili netko drugi, ali oni mi se cine najizgledniji kandidat) za koju godinu preko DVB-T poceo prenositi pakete satelitskih programa i naplacivati putem CI kartica, buduci da sam na sjevernoj strani nebodera i dosta mi je komplicirano koristiti SAT komplet. Sta vi mislite o toj mogucnosti?
markosan is offline  
Old 19.02.2006., 12:22   #8
Quote:
Isildur kaže:
BAH! Znaci trebam prodati Digimax i uzeti nesto drugo hehe :P
Bitno je uskladit aparate, a nemora obavezno znacit da ce skuplji aparat imat bolju sliku. Sve je bitno od TV, kabl,do aparata..
I ovdije mozda vrijedi ona stara koliko para roliko muzike.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 20.02.2006., 08:02   #9
e ljudi, a jel puštaju hrt i ostali filmove u pravom formatu ili je i dalje sve u 4:3?
poirot is offline  
Old 21.02.2006., 00:33   #10
Quote:
e ljudi, a jel puštaju hrt i ostali filmove u pravom formatu ili je i dalje sve u 4:3?
Sve je isto kao i na normalnoj analognoj. Dakle kad pustaju u pravom je u pravom, kad pustaju u 4:3 je u 4:3.
markosan is offline  
Old 21.02.2006., 08:27   #11
Quote:
poirot kaže:
e ljudi, a jel puštaju hrt i ostali filmove u pravom formatu ili je i dalje sve u 4:3?
Ne razumijem, ja 4:3 film nisam vidjeo 10 godina??
Pa valjda Tv automataski rasiri sliku? Ili?? Ponekad se ima dojam da je slika malo sira, ali sad kad sam kupio noviju plazmu i to se vise nevidi, ljudi su takoreci normalne velicine/sirine.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 21.02.2006., 08:38   #12
kak nisi vidio? Hrt većinu filmova cropa u 4:3, a kad i pust u ws onda opet stave titlove ispod filma tak da na kraju na ws tv-u dobiješ opet sliku s dvije crne crte koja je tek preko samo pola ekrana. Da stave titlove na film onda bi sve bilo ok, ovako je banana
poirot is offline  
Old 21.02.2006., 08:41   #13
Quote:
FANCY kaže:
Pa valjda Tv automataski rasiri sliku?
da, ali to ti je opet 4:3 koji je raširen u 16:9, nije pravi ws. znaš onu foru kad imaš ws tv a dvd player poštelaš za 4:3 tv, onda i ws film ne gedaš u full screenu već opet s dvije crne crte samo prošireno, e tak. imam filing da je sve s čega hrt pušta program namješteno na 4:3.
poirot is offline  
Old 22.02.2006., 20:34   #14
Quote:
poirot kaže:
da, ali to ti je opet 4:3 koji je raširen u 16:9, nije pravi ws. znaš onu foru kad imaš ws tv a dvd player poštelaš za 4:3 tv, onda i ws film ne gedaš u full screenu već opet s dvije crne crte samo prošireno, e tak. imam filing da je sve s čega hrt pušta program namješteno na 4:3.
E to je moguce, ali nisam obracao paznju.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Old 25.02.2006., 23:28   #15
Da ne otvaram novi post.

Htio bi vas pitat nešto.

Danas sam kupio pinnacle pctv 200e jer ih je preporučio "vidi" kao najbolju. Lociran sam u Opatiji a kad skeniram kanale ne nađe mi niti jedan. Mislio sam manualno unesti frekvencije a u ovom softveru nema manualnog unošenja. radim li nešto krivo, ima li tu signal uopće. Znam da je odašiljač na učki...
mortal is offline  
Old 26.02.2006., 13:54   #16
Signala bi morao imati. Na koju ti je antenu to spojeno i gdje se nalazi antena?
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Old 07.03.2006., 13:26   #17
kad smo kod dvb-t.. da li itko zna jeli postoji to u splitu??

i na kojem odasiljacu? tj jeli ja to mogu hvatat sa juzne strane kineskog zida??
aspirin is offline  
Old 07.03.2006., 18:29   #18
Quote:
aspirin kaže:
kad smo kod dvb-t.. da li itko zna jeli postoji to u splitu??

i na kojem odasiljacu? tj jeli ja to mogu hvatat sa juzne strane kineskog zida??
Emitira ti sa Labinštice HRT1i2,RTL i NOVA.
stipest is online now  
Old 07.03.2006., 20:34   #19
Zivim nekih, odprilike 25 km od ZG, analogni lovim sa Sljemena, s pojacalom je slika OK, moglo bi i bolje, al nije ni ovo prelose, gledljivo je.

Zanima me jel bih lovio digitalni signal? Zna netko?
plizz

Kad bih znao da to lovim, odmah sutra bih kupio najmanje 2 receivera.


edit:dobro nebih bas odmah dva , vidim da su skupi jos
rossonero is offline  
Old 08.03.2006., 08:21   #20
Quote:
stipest kaže:
Emitira ti sa Labinštice HRT1i2,RTL i NOVA.

a kakva je situacija sa antenom i kabelom? imam riblju kost za analognu, jeli mogu to iskoristit? i hoce li podnijet 15tak metara kabela od tunera do antene?
aspirin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.