Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2015., 23:50   #5561
Quote:
***leona*** kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ako je jača promjena onda odmah ukinuti a ako je blaža kao kod tebe onda idi dalje. Kao što doktor veli, sve se u početku tako javlja jer sve to što pijemo, to su droge koje nismo konzumirali ranije.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 30.10.2015. at 10:11. Reason: Q
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 23:58   #5562
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi

Evo statistički kao da me očekuje jedan napad (pratim u excel tablici vremenski )

Ono što mene zanima, dal je opasno leći (spavati) na trbuhu ako osjetim da mi nije najbolje. Opasno mislim u slučaju napada dali refleksi za disanje i dalje rade tj. hoće li mozak osjetiti da nema zraka i automatski pomaknuti glavu/tijelo, tj. ima li opasnosti od gušenja?

Hvala svima i podrška svim koji pate

edit : jedan detalj još, ne znam kako je vama, meni kad se desi grand mal kao da osjećam nekakvo olakšanje i poslije (ne odmah poslije naravno) se osjećam puno bolje kao da mi mozak radi savršeno. I onda opet mjesecima počne malo po malo taj osjećaj jačati..
Mislim da imaš Aura(predosjećaj da dolazi napadaj) kad osjetiš, odmah u krevet a kako leći ja uglavnom na stranu, skidaj naočale ako ih nosiš, gasi cigaru, skloni se od stola koji ima kvadrate i sve što bi te moglo povrediti tokom napadaja. To ti je iz mog iskustva. Sve najbolje!
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 00:02   #5563
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Dali je itko pijo tablete trileptal proti epilepsije, nema bolest epilepsiju negu sam njih pijo da mi se nebi pojavila epilepsija nakon prometne nesriće gdje mi je glava nastradala. Sve je prošlo uredu pa me zanima nakon prestanka tih tableta trileptal koliko dugo još nesmim vozit auto jer tamo je pisalo da se nevozi auto jer tablete izazivaju pospanost.
koliko znam, poslije godinu dana ne pojavljivanja napada, onda se ima pravo na vožnju

http://epilepsija.aktiv-forum.com/t3...x-oxcarbazepin
london-vienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 12:04   #5564
Upitna dijagnoza

Pozdrav svima,
narucena sam tek u 12 mj kod neurologa pa ako moze malo pojasnjenje nalaza eeg..srednjevol osnovna cerebralna aktivnostbje u mijesanoj alfa aktivnosti.Djelomicno izrazena reakcija vizualnog blokiranja.Interpret se visevoltazni sporiji valovi 5-7 hz do 50 uV, bolje vidljivi lijevo frontotemporalno s ucestalom tendencijom grupiranja preko obje hemisfere uz ele abortivnog siljak val kompleksa 4-5 hz do 75 uv.Fs i HV opisane promijene bolje izrazene....zakljucak: nalaz je difuzno dizrit. promijenjen s lateralizacijom frontotemp. i ucestalim paroksimalnom tendencijom uz el abortivnog siljak val kompl brze varijante, te vulnerabilnoscu na metode provokacije pogotovo na HV...Dr obiteljske medicine napomenula je da se mozda radi o epilepsiji ali je prilicno suzdrzana..MR je ok...imam povremeni tremor tijela i ruku,vrtoglavicu sa mucninom a povremeno sa povracanjem, kronican umor...nalazi svi ok osim feratina.. Obavila i psihica i ok...
ventilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 11:55   #5565
Quote:
ventilator kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
narucena sam tek u 12 mj kod neurologa pa ako moze malo pojasnjenje nalaza eeg..srednjevol osnovna cerebralna aktivnostbje u mijesanoj alfa aktivnosti.Djelomicno izrazena reakcija vizualnog blokiranja.Interpret se visevoltazni sporiji valovi 5-7 hz do 50 uV, bolje vidljivi lijevo frontotemporalno s ucestalom tendencijom grupiranja preko obje hemisfere uz ele abortivnog siljak val kompleksa 4-5 hz do 75 uv.Fs i HV opisane promijene bolje izrazene....zakljucak: nalaz je difuzno dizrit. promijenjen s lateralizacijom frontotemp. i ucestalim paroksimalnom tendencijom uz el abortivnog siljak val kompl brze varijante, te vulnerabilnoscu na metode provokacije pogotovo na HV...Dr obiteljske medicine napomenula je da se mozda radi o epilepsiji ali je prilicno suzdrzana..MR je ok...imam povremeni tremor tijela i ruku,vrtoglavicu sa mucninom a povremeno sa povracanjem, kronican umor...nalazi svi ok osim feratina.. Obavila i psihica i ok...
Nazovi tog neurologa i pošalji mu nalaz... nekako vjerujem da neće čekati još mjesec dana.. ili potraži drugog neurologa.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 15:05   #5566
TERESSA, hvala na odgovoru....ali sta mislis da je stvarno hitno...vec sam 3 godine u obradi i ovaj eeg mi je losiji a prvi od prije godinu dana je bio ok....mozes li mi razjasniti nalaz?
ventilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 10:08   #5567
Quote:
london-vienna kaže: Pogledaj post
koliko znam, poslije godinu dana ne pojavljivanja napada, onda se ima pravo na vožnju

http://epilepsija.aktiv-forum.com/t3...x-oxcarbazepin
Evo pred sobomupravo imam plivinu knjizicu "zivot s epilepsijom" u kojoj pise ako je pacijent stabilno tijekom godine dana,pod redovitom lijecnickim kontrolama i redovito uzima terapiju,moze dobiti vozacku dozvolu.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 13:35   #5568
Sin nam je u dobi od 22 mjeseca imalo febrilne konvulzije. Nakon toga ureađena su 3 EEG-a koja su bila uredna,a prije tjedan dana napravljen je 4. EEG,koji je pokazao epileptogene promjene i to samo u stanju spavanja. Dijete poslje spomenutih konvulzija,nije imalo napadaje i nikakve druge simptome. U nalazu stoji: paroksizmalno dizritmički nalaz u spavanju,paroksizmi šiljaka i šiljak valova. Što to točno znači,da li to ukazuje na mogućnost oboljenja od epilepsije ili to je epilepsija? Doktorica je napomenula ukoliko dijete doživi još jedan napad,morat će započeti terapiju. Preporučen je EEG nakon 6 mj. Informacije mi se čine prilično šture i cijela situacija mi je nejasna. Koliko je sve ozbiljno? Dijete je sada staro 3,5 god.Jako smo zabrinuti i hvala vam na svakom odgovoru.
Destructor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:08   #5569
Quote:
Destructor kaže: Pogledaj post
Sin nam je u dobi od 22 mjeseca imalo febrilne konvulzije. Nakon toga ureađena su 3 EEG-a koja su bila uredna,a prije tjedan dana napravljen je 4. EEG,koji je pokazao epileptogene promjene i to samo u stanju spavanja. Dijete poslje spomenutih konvulzija,nije imalo napadaje i nikakve druge simptome. U nalazu stoji: paroksizmalno dizritmički nalaz u spavanju,paroksizmi šiljaka i šiljak valova. Što to točno znači,da li to ukazuje na mogućnost oboljenja od epilepsije ili to je epilepsija? Doktorica je napomenula ukoliko dijete doživi još jedan napad,morat će započeti terapiju. Preporučen je EEG nakon 6 mj. Informacije mi se čine prilično šture i cijela situacija mi je nejasna. Koliko je sve ozbiljno? Dijete je sada staro 3,5 god.Jako smo zabrinuti i hvala vam na svakom odgovoru.

Koja doktorica? Po izjavi usudila bih se reci da je pedijtrica.
Bitno je da se obratite neurologu-EPILEPTOLOGU. Ne znam za tako malu djecu gdje; probajte se raspitati kod epileptiloga za odrasle (centar za epilepsiju Rebro ili epileptilogija u KB Dubrava).

Febrilne konvulzije cesto izgledaju kao epi napad; nalaz koji ste opisali ne mora nuzno ukazivati na epilepsiju. Osim toga, niste naveli da je dijete imalo epi napad; ni jedan ozbiljan specijalist nece tako malo dijete staviti na terapiju antiepilepticima temeljem jednog izoliranog napada niti temeljem jednog izoliranog eeg nalaza poput opisanog.

Najtopliji savjet koji vam mogu dati je potraziti dobrog epileptiloga (napomena: nije svaki neurolog i epileptilog)
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:49   #5570
Da,bila je pedijatrica. Nije nikada imao napad nakon konvulzija. Tada je imao temperaturu,bio je bolestan,ali poslije nikakve simptome nije imao.
Destructor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 15:09   #5571
Quote:
Destructor kaže: Pogledaj post
Da,bila je pedijatrica. Nije nikada imao napad nakon konvulzija. Tada je imao temperaturu,bio je bolestan,ali poslije nikakve simptome nije imao.
Na vasem mjestu probala bih na djecjoj neurologiji na Rebru potraziti drugo misljenje. Zasto Rebro? - zato sto imaju referentni centar za epilepsiju. I trece ako je potrebno. Prije toga bih pokusala zaboraviti tj. zanemariti ovu izjavu pedijatrice.

Ne shvacam zasto ste radili eeg? Sto je bila indicija za tu pretragu?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 15:30   #5572
Imao je febrilne konvulzije ili fras prije 20 mj. Tada su nam rekli da je potrebno napraviti te eeg pretrage da bi se isključila epilepsija. 3 eeg-a su bila u redu,a ovaj 4.je pokazao te nepravilnosti,tj.epileptogene promjene.
Destructor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 16:03   #5573
Quote:
Destructor kaže: Pogledaj post
Imao je febrilne konvulzije ili fras prije 20 mj. Tada su nam rekli da je potrebno napraviti te eeg pretrage da bi se isključila epilepsija. 3 eeg-a su bila u redu,a ovaj 4.je pokazao te nepravilnosti,tj.epileptogene promjene.
Nisu nuzno epileptogene promjene, za takvo objasnjenje siljak val kompleksa ja bih pricekala misljenje strucnjaka. Pedijatar nije neurolog. Ispricavam se, ali pedijatrica je sebi dopustila puno previse.
Osim toga, eeg je radjen nakon neprospavane noci zar ne? Ni vi, ni ja, ni lijecnik opce medicine pa ni pedijatar ne znamo jesu li paroksizmi siljaka u skladu sa uvjetima snimanja.

Nemojte panicariti, nitko osim specijalista ne moze si dopustiti da izrekne rijeci "epileptogene promjene". Narocito ne temeljem jednog eeg-a i niti jednog napadaja.
I niposto ne dopustite uvodjenje terapije prije nego sto sve nalaze ne ocita neurolog.

Epilepaija nije bolest, ona je stanje.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:29   #5574
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Na vasem mjestu probala bih na djecjoj neurologiji na Rebru potraziti drugo misljenje. Zasto Rebro? - zato sto imaju referentni centar za epilepsiju. I trece ako je potrebno. Prije toga bih pokusala zaboraviti tj. zanemariti ovu izjavu pedijatrice.

Ne shvacam zasto ste radili eeg? Sto je bila indicija za tu pretragu?
slažem se sa prethodnicima da je rebro odličan izbor.
samo ovisi koliko vremena se čeka.
također ima dobrih liječnika na Goljaku.pokušajte i tamo.
a definitivno ne donositi sud na osnovu same pedijatrice.djete treba mišljene specijaliste.
i moj mali je imao konvulzije prije skoro god.dana. za sad nema riječi o epi i isšli smo na eeg u budnosti i spavanju, nije ništa pokazao bilo je primjereno za njegovu dob.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:35   #5575
Glavobolje uz levetiracetam (Lyvam/Keppra)

Pozdrav svima,

možda ima netko sa dobrim savjetom pa evo "našeg" slučaja.
Kćer je imala prvi grand mal s 15 godina u 12/2013 a na terapiju je stavljena nakon drugog tj. u 9/2014. (Keppra 1000+500, nakon obrade na KBC Rebro). Nakon toga nije imala napade. Keppru smo nabavljali u Sloveniji jer je tamo znatno povoljnija. U 9/2015 umjesto Keppre počinje piti Lyvam (generik) s istom dozom (jer je to isti lijek a ipak povoljniji u Hrvatskoj). Međutim nakon mjesec dana uzimanja Lyvama počinju je mučiti glavobolje, prvo samo neke dane a u zadnja 3 tjedna svakodnevno. Lijekovi protiv glavobolje ne pomažu odnosno vrlo malo pomažu. Vodili je na ponovni pregled na Rebro koji je pokazao da je koncentracija lijeka u normali. Doktorica predlaže još i uvođenje Topamax-a. Ali kad smo supruga i ja pročitali nuspojave tog lijeka u dogovoru s doktoricom odlučili smo je prvo vratiti na Keppru (nadajući se da je problem u Lyvamu).
Na Keppri je ponovo od subote 21.11. (4 dana) ali nažalost glavobolje se ne smanjuju. Sad za bolove kombinira Brufen 600/Lupocet 1000 ali osim što izgleda nadrogirana glavobolje se ne smanjuju. Zadnjih dana više ni u školu ne može (ode ali se vrati jer ne može izdržati).
Ima li netko slična iskustva tj. kako se riješiti glavobolje.

Unaprijed zahvalni, Renata i Ivo, roditelji
kisilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 22:31   #5576
Smije li se Trileptal razmrviti ukoliko ga osoba ne želi/može popiti?
__________________
Emocionalna manipulacija
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 19:58   #5577
Pozdrav svima,

Novi sam ovdje na forumu, inace bolujem od multiple skleroze no nedavno sam imao nekakav epileticki napad zbog kojeg sam zavrsio u bolnici. Obavljene su sve uobicajene pretrage - eeg koji je kod mene vec godinama u komi zbog te moje osnovne bolesti i magnet koji pokazuje brojne lezije (oziljke u mozgu) tipicne za ms, a od kojih neki valjda uzrokuje i te epi napade. Imam ih vec godinama, no ovo je bio prvi put da sam se zaista i onesvijestio (dijagnoza - status epilepticus).
Profesor sam koji radi na tri skole, a sad koliko po internetu vidim automatski ostajem bez vozacke na minimalno godinu dana, je li to istina? Koja je kazna ako me uhvate jer ja ne planiram prestati voziti? Naime, ne smatram se opasnoscu u prometu jer moji napadaji epileticne prirode nisu takvi da me iznenade. Onih dana kad me "uhvate", sto bude otprilike jednom u dva mjeseca, osjetim to odmah od jutra, i te dane dakako ne vozim, no ostalih 59 dana ja sam sasvim ok i sasvim sigurno necu dozivjeti napadaj iznenada usred dana.
I jos bih vas samo pitao jesu li svi lijekovi protiv epilepsije ujedno i oni lijekovi zbog kojih ne smijes upravljati automobilom? Naime, za sada jos ne znam na koje ce me staviti, pa ako postoje neki s kojima se moze voziti da zamolim za te.

Unaprijed se ispricavam ako postavljam cesto pitanje, nemam sada vremena listati unatrag, i unaprijed hvala na odgovorima.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 21:43   #5578
Evo, sad sam pomalo i istrazio i cini mi se da su ljudi na ovom forumu vecinom sigurni u to da nakon svakog epi napada slijedi minimalno 12 mjeseci bez vozacke. Ne bi li ipak trebale postojati nijanse, nije svaka epilepsija ista? Ja svoju zaista osjetim kad je "taj dan" i mogu se barem utoliko pripremiti za nju da ne sjednem u automobil. Ima li ikog ovdje tko je u slicnoj situaciji?
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:11   #5579
Quote:
mour1234 kaže: Pogledaj post
Evo, sad sam pomalo i istrazio i cini mi se da su ljudi na ovom forumu vecinom sigurni u to da nakon svakog epi napada slijedi minimalno 12 mjeseci bez vozacke. Ne bi li ipak trebale postojati nijanse, nije svaka epilepsija ista? Ja svoju zaista osjetim kad je "taj dan" i mogu se barem utoliko pripremiti za nju da ne sjednem u automobil. Ima li ikog ovdje tko je u slicnoj situaciji?
Veliki broj bolesnika ima auru prije epi napadaja. Svima nakon toga slijedi 12 mjeseci bez vozacke. Osobno nemam vozacku i ne znam kako se vrsi kontrola ali siguran sam da postoji nacin. Sto se toga tice zakon ne poznaje razlicite oblike epilepsije.

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 13:47   #5580
Da , izgleda da ne poznaje, i meni uzimaju vozacku na minimalno 12 mj, danas su mi rekli.
mour1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.