Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2015., 22:29   #161
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Na slikama na koje vodi link vidi se da su bili alpinisti i penjači, ne vidi se dobro, ali jedna od fotki je lako moguće sa baznog logora ispod Vrha Komunizma, to je pedesetih bilo jednako usponu na K2. I oprema koja je ostala na mjestu nesreće je top oprema, pogotovo za SSSR 50-tih. Dakle, ili su svi iskusni, ili su je posudili. Ne znam...
Da, to i meni bode oči u cijeloj toj priči.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 01:28   #162
uostalom netko je spomenuo da su kod hipotermije dobili lazan osjecaj vrucine pa su skidali odjecu sa sebe.to nije istina jer je temperatura bila preniska i smrt od hladnoce je brzo nastupala tako da nema nikakve sanse da su bili uopce u stanju skinut tu odjecu sa sebe da su i imali priliku.
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 19:34   #163
Nepresušna inspiracija mnogima....
Dakle, nakon Death / Black metala imamo i Post-rock: Kauan - "Sorni Nai"
__________________
Living Is A Problem Because Everything Dies.
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 12:37   #164
Nova žrtva Dyatlova.

Link na video: Bijela magla
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:18   #165
Zanimljivo. Baš me zanima hoće li i ovo ostati na razini misterije.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2016., 22:41   #166
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Dyatlov Pass incident, - dal itko nudi neko razumno objašnjenje za navedeni događaj?
Kopirao sam tekst sa nekog portala ljetos pa ga sada pastam (nije dugačak):

Planinski prolaz Dyatlov koji se nalazi na Uralu postao je zloglasan nakon kobne noći u veljači 1959. kada je tamo pod sumnjivim okolnostima život izgubilo devetero iskusnih planinara. Zaključak istrage koja je provedena bio je da je uzrok smrti 'moćna nepoznata sila', no do dan danas nije jasno što se točno dogodilo s planinarima čija su tijela bila radioaktivna, a ozlijede nalikovale posljedicama snažne i usmjerene sile koja može u trenutku oduzeti život.

Suvremena osvrtanja na slučaj razmatraju mogućnost da se radi o izvanzemaljcima koji su se iz nekog razloga okomili na grupu planinara, a tom se teorijom pozabavio i dokumentarac na History Channelu.

Detalji ovog tajanstvenog slučaja uključuju činjenice da je šator u kojem su bili planinari rasparan nožem iznutra, da su u planinari pobjegli iz njega oskudno odjeveni i na temperaturi od -30 stupnjeva, da su pretrpjeli unutarnje ozlijede, lomove rebara i lubanje te bili izloženi radijaciji, dok je njihova okolina ostala netaknuta.


Mislio sam da je ne baš ispravno prenošenje informacija prvi put kad sam ga pročitao, međutim - http://en.wikipedia.org/wiki/Dyatlov_Pass_incident ; dalje - http://www.youtube.com/watch?v=m5KmbuSrqEk ....
Iskreno, jedna od luđih i misterioznijih stvari na koje sam naišao.
Astrobobo i ostali, jedva čekam neko objašnjenje (koje cijela sovjetska mašinerija nije uspjela dati)... ajmooooooooo
Čitao sam o tome na nekom blogu na engleskom. Sjećam se da su spominjali i mogućnost nekakvih tajnih znanstvenih vojnih/nklearnih eksperimenata.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 00:20   #167
A imal tamo međeda?
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 09:44   #168
Pa naravno.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 00:10   #169
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nova žrtva Dyatlova.

Link na video: Bijela magla
Oooo Begemontuša, štuo ti skazat?
Zanimljivo, a jel bi nam mogla prevest malo, onako samo u natuknicama?
Cpaciba.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 03:29   #170
meni prvo na pamet padne kada tako ensto citam,da se nesto skriva,unajme ljude za nesto pa ihs rede,preplase i slicno,da kasnije samo na to mejsto dolaze,a nesto i blizini sotane saktriveno,dakle razna zataskavanja svih vrsta,a najbolje zataskavanje,je iz neke legende na tom podrucju i slicno,a ljudi se boje
Iknar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 09:51   #171
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Oooo Begemontuša, štuo ti skazat?
Zanimljivo, a jel bi nam mogla prevest malo, onako samo u natuknicama?
Cpaciba.
Ma to je još uvijiek dosta atraktivno područje za planinare. Onaj lik koji je poginuo u nerazjašnjenim okolnostima je neki odobenjak, po pravilima ne bi trebalo planinariti nasamo. Kad je on nestao, tražili su ga ali nisu našli, a onda nakon nekog vremena drugi planinari nabasali na njegov leš u planinarskoj kučici. Ne zna se zbog čega je umro, a kako je to područje ipak ozloglašeno, odmah su krenuli svakakve priče.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:40   #172
Hvala, Beg. Ne zna se od čega je umro? Tražili pa ga kasnije našli u skloništu? Pa prvo se traži u skloništima. Znači da ili nije bio tamo nego negdje pa je tu donesen ili su ga tražilli nesposobnjakovići.
Btw, ja se planinarim sam čim mi se ukaže prilika. Samo, na takvo sklonište bilo gdje na svijetu, otišao bih sam. Osim na taj Dyatlov prijevoj.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 17:01   #173
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ma to je još uvijiek dosta atraktivno područje za planinare. Onaj lik koji je poginuo u nerazjašnjenim okolnostima je neki odobenjak, po pravilima ne bi trebalo planinariti nasamo. Kad je on nestao, tražili su ga ali nisu našli, a onda nakon nekog vremena drugi planinari nabasali na njegov leš u planinarskoj kučici. Ne zna se zbog čega je umro, a kako je to područje ipak ozloglašeno, odmah su krenuli svakakve priče.
A šta tu piše?
http://lenta.ru/news/2016/01/10/pereval/
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:54   #174
Prema pisanju permskog portala «В курсе.ру» od 10. siječnja izgubljena veza s grupom turista koji su pronašli leš muškarca kod prijevoja Dyatlova. Veza se prekinula uskoro nakon što su oni obavijestili o pronađenom lešu. Prema dostupnim informacijama u grupi je bilo 10 ljudi sa velikim iskustvom.

Razlog i vrijeme smrti pronađenog muškarca za sada nisu poznati. Po izgledu ima ooko 50 godina.

Nadležne institucije za sada ne mogu na teren zbog vrlo loših vremenskih uvijeta (jak vjetar i mećava).

Nadalje ukratko se navodi da je prijevoj nazvan po grupi Dyatlova koji su poginuli pod nerazjašnjenim okolnostima.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 13:27   #175
Ovo postaje sve zanimljivije...
BTW, Beg, ukucaj Tiksi u google earth, tamo se virtualno muvan zadnjih dana, možda odem u Sibir, ovisno o lovi i vremenu.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 18:31   #176
I ja se virtualno muvam po Marijanskoj Brazdi.

Rekao bih da je ovako bilo:
Gladni međed ih je usred noći poplašio, razbježali se i popadali niz padinu (otud nekima i teške unutarnje povrede), zalutali i posmrzavali se prije nego su se stigli vratit do logora.
Onda se spustio NLO, izašla su četri mala zelena, sjeli i bacili jednu partiju briškule i pokupili se natrag.
Ostalo je utbana legenda.
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 20:15   #177
Sve to stoji osim jednog. Ni ruski medvjed nije toliko lud da izađe na rusku mečavu.
Moj prvi susret sa medvjedom odigrao se još krajem osamdesetih, sklonio sam se u špilju od mečave, a onda se sklonio na mećavu od medvjeda. Nije niti glavu digao kad smo se sreli. Svejedno sam zbrisao.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:54   #178
Gladni ruski medvjed nije gledo vremensku prognozu.
Drugo je ako je u zimskom snu.
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 20:23   #179
Tehnički gledano, medvjed ne spava zimski san. Jež, krtica i još neke manje zvijeri spavaju, medo ne. On odmara.
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2018., 17:00   #180
nakon dugo napokon malo novosti, iskopane kosti semena zolotareva

aleale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.