Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 14:06   #61
Quote:
Pepa prase kaže: Pogledaj post
Ono nije njegov graf nego emagram od DHMZ-a koji je pojasnio. Ako za Biljku, mikija, CelMar-a, 7nationa-a, T-22, vrijedi da moraju razumijeti (a nemaju pojma) kako nastaje contrail da bi mogli shvatiti koja je razlika onda to isto vrijedi i za tebe. Jedna od stvari bitnih za razumijevanje su poznavanje uvjeta kada će nastati, a to možeš isčitati iz emagrama.
ma, sve to nije ni najmanje bitno kad je sugovornik osoba poput expecta, mogu ja njemu pisati do presutra da ne lete svi avioni na istoj visini, da su temperature i druge vremenske prilike razlicite po pojedinima visinama, mogu mu pisati da nisu svi avioni istih specifikacija... nista ne vrijedi, on voli par engleskih naziva koje cesto pogresno koristi i voli vjerovati da nas netko sprica.

tko? kako? cime? zasto? e to necemo procitati od njega.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:42   #62
Quote:
Pepa prase kaže: Pogledaj post
Ono nije njegov graf nego emagram od DHMZ-a koji je pojasnio. Ako za Biljku, mikija, CelMar-a, 7nationa-a, T-22, vrijedi da moraju razumijeti (a nemaju pojma) kako nastaje contrail da bi mogli shvatiti koja je razlika onda to isto vrijedi i za tebe. Jedna od stvari bitnih za razumijevanje su poznavanje uvjeta kada će nastati, a to možeš isčitati iz emagrama.
Molim te, daj me uputi gdje je to "pojašnjeno" ili mi ti pojasni kako/ na koji način konkretno taj "emagram" obajšnjava da u isto vrijeme na istom mjestu jedan avion ostavlja trag koji traje sat vremena i razlaže se u bijelu koprenu po nebu ( koja s vremenom se razlaže po cijelom nebu ), dok drugi avion u isto to vrijeme prolazi kroz iste te tragove ili koprenu koja se prostire po cijelom nebu i ne ostavlja nikakvi trag. Pliz. Možemo li biti konkretni. Kako to taj "emagram" "pojašnjava". Konkretno. Objasnite to nama "crackpotovima" "neukima" jednostavno seljački. Molim bez izmotavanja i mistifikacija. Konkretno.







Quote:
Ja se slažem da dugotrajni contraili nisu normalni ALI meni "dugotrajno" znači da traju značajno više od 20 minuta i da su na plavom nebu, a ne u mliječnim koprenama. Kakvo je nebo, osim vizualnog utvrđivanja da je doista plavo, a ne bijelkasto, moraš provjeriti sa emagramom i praćenjem fronti.
Možeš li pojasniti ovo malo.
__________________
kolektivizam - konformizam - konzumerizam - korporatizam
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:52   #63
Ima li neki "emagram" koji može objasniti ovo:


Do they spray or do they not spray the question is now - Obrati pažnju na 0.54 sekunde
__________________
kolektivizam - konformizam - konzumerizam - korporatizam
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:25   #64
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Molim te, daj me uputi gdje je to "pojašnjeno" ili mi ti pojasni kako/ na koji način konkretno taj "emagram" obajšnjava da u isto vrijeme na istom mjestu jedan avion ostavlja trag koji traje sat vremena i razlaže se u bijelu koprenu po nebu ( koja s vremenom se razlaže po cijelom nebu ), dok drugi avion u isto to vrijeme prolazi kroz iste te tragove ili koprenu koja se prostire po cijelom nebu i ne ostavlja nikakvi trag.
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post

Lako se očita da je razlika temperature zraka i rosišta oko 5 °C na visinama od cca 10500-11500 metara. Ispod i iznad je razlika veća pa se smanjuje mogućnost dugotrajnih tragova. Našao sam jedan online kalkulator RH koji mi se čini ok
http://www.epluse.com/fileadmin/Humidity_calculator/EEHumidityCalculator.swf


Kad se ubace temperature zraka i rosišta -51 i -56 °C (na visini od 250 hPa) ispada da je RH oko 55 %, a RHi iznad 90 % što je već dosta blizu superzasićenosti ledom što se smatra da je potrebno za dugotrajne contrailove.
Znam da sam jednom davno složio u excelu da mi računa prema Goff-Gratchovoj formuli za relativnu vlagu da je za RHi od 100 % potrebno da RH bude negdje iznad 55 %, što znači da kalkulator ok radi.

Treba još uzeti u obzir da Vaisaline sonde koje koristi i dhmz pate od tzv. "dry biasa" tj. mjere nižu vlagu nego što stvarno je. Sad jedino ne znam jesu li ovo sirovi podaci mjerenja ili nakon korekcija, ali prije bi rekao da su sirovi.

Taj dan je situacija bila tipična prefrontalna, prvo su u jutro krenuli tragovi, a ubrzo nakon toga je stigla i Ci/Cs naoblaka te se sve to izmješalo u jednu kašu. Idući dan je stigla fronta, padala je kiša, nakon čega tragova danas i jučer više nema.
Kad se pogleda današnja sondaža vidi se da je razlika temperatura rosišta i zraka 15-ak °C što daje RH od oko 25 % pa je time i logično da dugotrajnih tragova nema.
Isto mjesto i vrijeme defintivno nema razlike. No i "male" razlike u visini mogu imati velikog utjecaja.

A sada slijedi objašnjenje odnosa između temperature zraka i temperature rosišta kako mi je svojevremeno objasnila dr.sc. Vlasta Tutiš.

Uzmeš kantu zraka u kojoj ima određena količina vodene pare (vlažnost) i kreneš je hladiti. Hlađenjem će se kanta početi stiskati i stiskati sve do jednoga trenutka kada iz nje se ne počne prelijevati vodena para u obliku kapljica vode. Kada se to desi to je temperatura koju zovemo temperatura rosišta.

Sada opet ja nastavljam. Ako je temperatura rosišta blizu temperature zraka, onda je relativna vlažnost visoka. Adama je dao kalkulator ali odokativnom metodom nećeš puno pogriješiti ako oduzimaš za svaki stupanj razlike po 5% od 100% vlažnosti.

"Problem" emagrama je što se radi samo 2x dnevno 00UTC i 12UTC tamo gdje ga vjetar otpuše i tada su padaci najtočniji.

Fora sa frontom je ta što na granici imaš puno vlage koja je dignuta visoko (toplo gore-hladno dole) pa je cirusna naoblaka predznak (vidiš je nadaleko) da dolazi promjena vremena. Odnosno, vodena para je u "kantama" dignuta visoko, visoko i samo čeka jezgre kondenzacije da se može orositi pa vidiš puno contraila u jako vlažnom okružju gdje (ne) mogu sublimirati.

I tu dolazi do prijepora između Adame i mene gdje niti on niti ja ne možemo lupiti šakom o stol i reći: "E baš je vako i jebi se ti!" (iako to svejedno radimo hehehe)

A što se tiče videa, potpuno se slažem s tobom da tu nešto gadno smrdi.

Zadnje uređivanje Pepa prase : 29.09.2014. at 15:32.
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:58   #65
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Molim te, daj me uputi gdje je to "pojašnjeno" ili mi ti pojasni kako/ na koji način konkretno taj "emagram" obajšnjava da u isto vrijeme na istom mjestu jedan avion ostavlja trag koji traje sat vremena i razlaže se u bijelu koprenu po nebu ( koja s vremenom se razlaže po cijelom nebu ), dok drugi avion u isto to vrijeme prolazi kroz iste te tragove ili koprenu koja se prostire po cijelom nebu i ne ostavlja nikakvi trag. Pliz. Možemo li biti konkretni. Kako to taj "emagram" "pojašnjava".
Evo, htio sam napisati, ali me Pepa preduhitrila. Iz te tvoje slike nitko ne može "odokativno" reći na kojoj točno visini se nalaze ti tragovi i ovaj avion koji se vidi. Objasnio sam da su najbolji uvjeti za dugotrajne tragove postojali na visinama između 10,5 i 11,5 km i to se vidi iz onog grafa.
Ovaj avion se možda nalazio na 9, 10 ili 12 km tj. izvan područja u kojem su postojali uvjeti. Jel korektno?

Sve drugo je Pepa rekla, čak i ovaj dio s lupanjem šake o stol

Za ovaj video s tankanjem u zraku nemam baš neko objašnjenje, ne znam koja je procedura kad se to radi, možda ima neke veze s režimom rada motora...ne znam, u to se ne razumijem previše, pa neću napikavati.

Ali u principu taj trag ne bi ni trebao biti sumnjiv, vidi se na širokom kadru na početku da je on zapravo kratkotrajan a nastaje poprilično iza repa aviona što je uobičajeno za contrailove.
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:59   #66
Quote:
Pepa prase kaže: Pogledaj post
Isto mjesto i vrijeme defintivno nema razlike.
Dakle kao što sam i mislio/očekivao radi se o starom prožvakanom (meni totalno klimavom) argumentu da ti avioni nisu onda letjeli na istim visinama, i da je u tome stvar.

Gle, ljudi su pratili pomoću flightradara visinu leta aviona, te iako su spomenuti avioni letjeli na istim visinama kroz tragove i koprenu koja je nastala od istih opet neki su ostavljali tragove neki ne. Tu vam taj vaš emagram pada u vodu.




Quote:
A što se tiče videa, potpuno se slažem s tobom da tu nešto gadno smrdi.
Ajde bar nešto
__________________
kolektivizam - konformizam - konzumerizam - korporatizam
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:21   #67
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Gle, ljudi su pratili pomoću flightradara visinu leta aviona, te iako su spomenuti avioni letjeli na istim visinama kroz tragove i koprenu koja je nastala od istih opet neki su ostavljali tragove neki ne. Tu vam taj vaš emagram pada u vodu.
Ma baš suprotno! Kada tak nešto vidiš, očitaš emagram i vidiš dal ima ili nema uvjeta i onda ako nema nabijaš na nos ekipi koliko te volja. A ako si to i snimio, poso!

Situaciju iz videa ja nisam vidjela kod nas kao što nisam vidjela dokumente koji bi opisali nešto kao Project 112 da izvodio kod nas. No to ne znači da nije, a sigurno je da baš nitko bitan kod nas to ne prati.
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 00:15   #68
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Gle, ljudi su pratili pomoću flightradara visinu leta aviona, te iako su spomenuti avioni letjeli na istim visinama kroz tragove i koprenu koja je nastala od istih opet neki su ostavljali tragove neki ne. Tu vam taj vaš emagram pada u vodu.
sad se vidi da muljaš.ako su ljudi promatrali avione na flightradar kako onda nitko ne izbacuje podatke o kojim avionima se radi,na kojoj ruti su bili,odredište i polazište,tko su bili piloti,ima li se kontakta s putnicima u tom letu.valjda bi se dosad napravila baza podataka tih lažnih aviona kad ima toliko ljudi koje vjeruju u chemtrailes....
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 22:52   #69
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
sad se vidi da muljaš.ako su ljudi promatrali avione na flightradar kako onda nitko ne izbacuje podatke o kojim avionima se radi,na kojoj ruti su bili,odredište i polazište,tko su bili piloti,ima li se kontakta s putnicima u tom letu.valjda bi se dosad napravila baza podataka tih lažnih aviona kad ima toliko ljudi koje vjeruju u chemtrailes....
I ti stvarno misliš da je nekakav flightradar mjerilo.Uostalom sami priznaju da prate otprilike 60 posto aviona(ads-b sustavom),a ostalo im daje FAA agencija.Heeej vladine agencije
konspiracija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 09:13   #70
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Gle, ljudi su pratili pomoću flightradara visinu leta aviona, te iako su spomenuti avioni letjeli na istim visinama kroz tragove i koprenu koja je nastala od istih opet neki su ostavljali tragove neki ne. Tu vam taj vaš emagram pada u vodu.

Ajde bar nešto
Koliko neinformiran, da ne kažem težu riječ, moraš biti da tvrdiš kako avioni u skoro isto vrijeme na skoro istom mjestu lete na ISTIM visinama u različitim smjerovima!!! U civilnom zrakoplovstvu postoji nešto što se zove koridor. Zračni put širine 19 km i definirane visine. Koridori se križaju na različitim visinama jer se inače može dogoditi ovo http://www.dnevno.hr/ekalendar/na-da...ovca-1976.html
Slika je čvrst dokaz da su avioni bili barem na tri različite visine.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:01   #71
Koliko ćorav i bahat, da ne kažem težu riječ, moraš biti da ideš nekoga ispravljati za nešto što nije niti tvrdio?! A jel znaš kolika je separacija ako lete po istom koridoru na istoj visini?

p.s. okani se dnevnog, teško smeće, čitaj narod.hr
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 23:42   #72
Samo da jedno zamolim ovu ekipu koja stalno vrišti o svakakvim teorijama urota:

Molim vas navedite ovdje koje su vaše reference po pitanju toga - dali ste npr. radili kao profesionalni piloti, dali ste završili neki faks i kasnije se bavili znanstvenim radom na tu temu itd.

Ako sve te teorijice skupljate pred ekranom laptopa, nema šanse da vam vjerujem. Nikakve fotke, nikakve snimke, nikakve logičke konstrukcije me neće uvjeriti u vaše priče.

Uvijek ću radije vjerovati znanstvenim radovima i onome što potvrdi većina profesionalaca (ne samo jedan ili dva).
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 01:10   #73
Postoje poduzeća u svijetu koja se bave proizvodnjom opreme za takve stvari...to je svakome imalo pametnome dovoljna referenca...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 10:47   #74
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Postoje poduzeća u svijetu koja se bave proizvodnjom opreme za takve stvari...to je svakome imalo pametnome dovoljna referenca...
Isto tako postoje i tvrtke koje su npr. proizvodile dijelove za space shuttle. Dali je to sad meni dokaz da su se prebacile na proizvodnju dijelova za NLO-e kojima nacisti idu na Mjesec?

Gomila gluposti, to je u pitanju.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 11:37   #75
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Gomila gluposti, to je u pitanju.
To su gluposti samo za one koji nisu svjesni kakva lova se tu vrti i da ih financiraju vlade i državne firme diljem svijeta,samim time i ti i tebi slični...
Isto kao i izazivanje sukoba po kugli zemaljskoj i prodaja oružja,sve to mi plaćamo iz vlastitog džepa,samo kaj je nekima to komplicirano za shvatiti...
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...otiv-IS-a.html
Samo jedna država na svijetu je sposobna za takva sranja...
Žalosno je kad ljudi ne vide kako stvari stoje,pored zdravih očiju...
http://weathermodification.com/projects.php
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 23:39   #76
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Samo da jedno zamolim ovu ekipu koja stalno vrišti o svakakvim teorijama urota:

Molim vas navedite ovdje koje su vaše reference po pitanju toga - dali ste npr. radili kao profesionalni piloti, dali ste završili neki faks i kasnije se bavili znanstvenim radom na tu temu itd.

Ako sve te teorijice skupljate pred ekranom laptopa, nema šanse da vam vjerujem. Nikakve fotke, nikakve snimke, nikakve logičke konstrukcije me neće uvjeriti u vaše priče.

Uvijek ću radije vjerovati znanstvenim radovima i onome što potvrdi većina profesionalaca (ne samo jedan ili dva).
Pisali znanstvene radove o ćemtrejlsima? No ako te veseli, završio faks i ispolagao nekoliko meteorologija, predavao meteorologiju u AK Zagreb i pilot, doduše ne profić ali s njima prijateljujem.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:01   #77
Ja priznajem samo 2 razreda osnovne, zapravo jedan, prvi put sam pala, ali i to mi je dosta protiv ovakvih.
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:47   #78
Quote:
Pepa prase kaže: Pogledaj post
Ja priznajem samo 2 razreda osnovne, zapravo jedan, prvi put sam pala, ali i to mi je dosta protiv ovakvih.
No, pa se vidi.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 09:18   #79
Pilots, Doctors & Scientists Tell Truth about Chemtrails

vidi se, vidi...
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 13:41   #80
Opa, yutub sve dokazuje.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.