Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 11:18   #1
Dolar, i kakva su predviđanja.

Nisam našla ovu temu a direktno me se tiče. Ukoliko već postoji molim moderatore da izbrišu moju temu i upute me gdje da se pronađem.

Uglavnom, očajavam, uz sve nedaće još mi je trebao i ovako jak dolar.
Pretraživala sam malo i uglavnom se svi slažu sa mogućnošću da ovako jak ostane još dulje vrijeme.
Od vas naravno očekujem da me uvjerite u suprotno, da lakše prebrodim vikend.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:22   #2
Na zalost ocajavat ces jos dosta dugo, godinu, dvije cak mozda tri.

Dolar ce krenut dolje prema euru-kuni tek kad americko gospodarstvo pocne kliziti prema recesiji.

Tad se moze ocekivati popustanje monetarne politike sto ce dovesti do slabljenja dolara u odnosu na euro-kunu.
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:57   #3
Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
Na zalost ocajavat ces jos dosta dugo, godinu, dvije cak mozda tri.

Dolar ce krenut dolje prema euru-kuni tek kad americko gospodarstvo pocne kliziti prema recesiji.

Tad se moze ocekivati popustanje monetarne politike sto ce dovesti do slabljenja dolara u odnosu na euro-kunu.
To će dovesti Kinu u nezavidan položaj jer , ukoliko samu sebe uvjerim da će tome biti tako, odmah ću početi tražiti dobavljače u Europi. U stvari, već sam i počela. Ne vjerujem da će Kina dozvoliti takav scenarij. Već sada osjećaju poteškoće.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:17   #4
Neki analitičari smatraju da će EUR otići prema USD na 0,9-0,8. Možda će se malo popraviti ako FED počne dizati kamatnu stopu, ali zasada nema značajnijeg pomaka dok ECB provodi QE u ovom omjeru.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:36   #5
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
To će dovesti Kinu u nezavidan položaj jer , ukoliko samu sebe uvjerim da će tome biti tako, odmah ću početi tražiti dobavljače u Europi. U stvari, već sam i počela. Ne vjerujem da će Kina dozvoliti takav scenarij. Već sada osjećaju poteškoće.
Nema brige za Kineze...

China trade surplus hits new record as exports grow

Nemoj se previse uzdati u njihovo slabljenje juana posto im izvoz i suficit rastu.

Jedini spas ti je da Amerika cim prije ude u negativnu spiralu ekonomskih kretanja...da krene prema hladenju gospodarstva i recesiji.

Tad ce FED reagirati sto ce poslati dolar dolje prema euru.

Medutim, to u narednih godinu dana nemoj ocekivati.
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:52   #6
Unhappy

Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
Nema brige za Kineze...

China trade surplus hits new record as exports grow

Nemoj se previse uzdati u njihovo slabljenje juana posto im izvoz i suficit rastu.

Jedini spas ti je da Amerika cim prije ude u negativnu spiralu ekonomskih kretanja...da krene prema hladenju gospodarstva i recesiji.

Tad ce FED reagirati sto ce poslati dolar dolje prema euru.

Medutim, to u narednih godinu dana nemoj ocekivati.
Jaaaako sam nesretna
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:06   #7
Znaci li to da jos uvijek nije kasno poceti kupovati dolare ili pak je?
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:20   #8
Ja mislim da ih je vrijeme polako trositi (tko ih ima, jel)
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 14:47   #9
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Znaci li to da jos uvijek nije kasno poceti kupovati dolare ili pak je?
I ja isto tako mislim da je vrijeme za kupnju proslo.

Euro moze jos dolje prema 0,90 ali to je vec sve kocka.

Ako ste prespavali pad od 1,40 do 1,05 onda je bolje i sigurnije prespavati i eventualni pad do 0,90, posto si najveci dio zarade propustio.

Bolje se u takve spekulacije ne upustati.

Ako ti se kocka onda samo daj...
Banque is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 21:47   #10
Uvoz iz kine je i dalje ok.ionako se 90% uvozi sa dalekog istoka.ja sa njima radim 12 godina .svi dižu cijene ,nije zgodno kada ti cijene odu 25% gore ali slično je bilo i 2003.Baš sam neki dan dobio obavjest od hp europe da podižu cijene.veći je problem deflacija i nikakva kupovna moć.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 10:07   #11
Quote:
Banque kaže: Pogledaj post
I ja isto tako mislim da je vrijeme za kupnju proslo.

Euro moze jos dolje prema 0,90 ali to je vec sve kocka.

Ako ste prespavali pad od 1,40 do 1,05 onda je bolje i sigurnije prespavati i eventualni pad do 0,90, posto si najveci dio zarade propustio.

Bolje se u takve spekulacije ne upustati.

Ako ti se kocka onda samo daj...
sve je to meni jasno . glavno vrijeme za kupnju dolara je proslo samo sto u tom periodu nisam imao bas sredstava za kupnju.

opet razmisljam kako je ECB pocela sa QE i to ce trajati jos dvije godine, nije uopce nevjerojatan scenarij od 0,9 znaci jos 15-20% pada a to recimo na cifru od $5000 je ok suma.

ali da, sve je to kocka jer ce biti onako kako "veliki" odluce
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:25   #12
Za ove koji još razmišljaju o kupovini dolara mali update........

Goldman Sachs je promijenio očekivanja za euro:
u idućih 3, 6 i 12 mjeseci, očekuje euro na 1,02usd, 1,00usd i 0,95usd ( trenutno 1,06 )

( prijašnja prognoza je bila - 1.12, 1.10 and 1.08 )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:49   #13
Ja imam sve u dolarima, u dolarima i zarađujem... očekivanja? Od početka je bila najava oko 7 kn, ja sam rekao da ide i preko 8, pa živi bili pa vidili. Na ovome sigurno neće stati.

Predviđanja za one koji očekuju pad dolara nisu baš blistava: Juan se namjerno slabi, istina, ali i to ima svoje granice. Potražnja za naftom nikad veća, očekuje se i rast, iako je Kina najavila usporavanje svoga rasta, rasta će i dalje biti. FED i kamatna stopa? Teško je očekivati neki bitniji pomak u idućih godinu dana, jer su predviđanja stabilna i biti će samo stabilizacije i manjih korekcija.

Pošto radim sa amerima, stavko malo pitam neke od njih za stanje. Ovi u gospodarstvu kažu da je posao opet krenuo i ne očekuje se zastajanje u idućih godinu dana sigurno, jer mnoge firme već sad imaju ugovorene poslove za 8-10 i više mjeseci, a to nisu vidjeli od 2006./07. Kraj se trenutno ne nazire, ljudi troše, pokrenulo se sve, najave su ružičaste, samo je pitanje dokad. S obzirom da su opet počeli masovni uvoz nafte i slično, nije ni čudo da je dolar ekstremno porastao. Nemaju rat, ne štancaju ko prije i eto dolara.

Kanada ne zaostaje.

Isto tako, u mojoj branši, mogu primjetiti u zadnjih pola godine, većih projekata je sve više.

Kupnja dolara sada ili ne? Po vlastitom nahođenju, ne volim ljudima sugerirat šta da rade sa svojim novcima, mogu samo reći da ja držim lovu u dolarima i zasad ne mislim to mjenjat.

Inače, na forexu USD već sad, niti podne nije, skoro 1% narastao prema HRK, EUR pao 0.4% prema USD. Nakon jučerašnje korekcije, ode to opet nazad istom putanjom.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:57   #14
Ja ima nesto ustedjevine i od toga je ugrubo pola HRK a pola EUR pa sad kontam malo napraviti spread i na $, zato razmisljam o kupnji.
A budem vidio, mozda ih uzmem pa ako pocne slabiti mozda rast eura pokrije barem djelomicno eventualne gubitke.

Nisu kog mene neke velike cifre u igri tako da i eventulani gubitak nije katastrofalan.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:05   #15
Ono što je sigurno, je i to da će EUR rasti prema HRK, iako ga tiskaju, imaju problem s Grčkom, itd, itd... Hrvatska je u još većim sranjima.

Govorim srednjeročno, trenutno očekujem neki pad EUR, turizam, tiskanje, gospodarstvo EU, HR ekonomija se "oporavlja"(). Iduću zimu opet ide neka stabilizacija, pad, no za 2 godine i dalje, isplati se imat EUR.

Ako si za kratkoročnu zaradu, probaj preko granice i BAM/HRK konverziju ako se to još isplati, nisam gledao.

Kakav gubitak spominješ? Pa vidiš da je deflacija, u HR cijene idu dole, ako imaš keša, vrijedit će samo više, inflacije nema baš na vidiku, a jedino što usporava deflaciju je u biti porast cijene goriva.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:17   #16
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Kakav gubitak spominješ? Pa vidiš da je deflacija, u HR cijene idu dole, ako imaš keša, vrijedit će samo više, inflacije nema baš na vidiku, a jedino što usporava deflaciju je u biti porast cijene goriva.
Gubitak u smislu ako sad kupis dolare da ih drzis neko duze vrijeme a on pocne padati za 3-4 mjeseca.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 12:31   #17
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Gubitak u smislu ako sad kupis dolare da ih drzis neko duze vrijeme a on pocne padati za 3-4 mjeseca.
Za 3-4 mjeseca neće sigurno, samo je pitanje koliko će zapravo rasti, iako čak mislim da je 10% gotovo sigurno, pa ćemo vidit.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 13:20   #18
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
To će dovesti Kinu u nezavidan položaj jer , ukoliko samu sebe uvjerim da će tome biti tako, odmah ću početi tražiti dobavljače u Europi. U stvari, već sam i počela. Ne vjerujem da će Kina dozvoliti takav scenarij. Već sada osjećaju poteškoće.
ja sam obustavija totalno uvoz iz Kine.i sad sam u procesu vračanja love koju sam uplatija u biti većina mi je vratila lovu neki u usd a neki u BTC.
trenutno dok se kupci ne naviknu na 35-40% veće cijene mene nema na tržištu.Momentalno je jeftinija roba iz EU.apsolutno sve je jeftinije i kvalitetnije.a i lakše je prodati uređaje made in germany.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:17   #19
USD/HRK 7.2826 Kupi 7.2726 Prodaj 1.63%
EUR/USD 1.0523 Kupi 1.0521 Prodaj -1.06%

Ne nazire se kraj dizanju dolara, čini se. Možda već do kraja mjeseca bude iznad eura?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 15:49   #20
vlak je prošao, a kupovanje na vrhu nikome nije donijelo profit
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.