Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2015., 16:32   #41
Neki imaju milione u određenoj valuti tako da nemogu mirno gledati pomjeranja.
Gube ili dobivaju na dnevnoj bazi desetine tisuća nečega
Nisam taj sretnik ali ih poznajem iz prve ruke.
U prvom mj.izasao iz CHF i otišao u USD sa svojom crkavicom pa ko živ ko mrtav
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:36   #42
Kasno si usao, kao sto je netko napisao odlicna analiza , sad uc u USD je manji moguci dobitak nego sto je moguci gubitak ...
having that said, eurusd moze otic i na 0,95 i ja cu morat pojest papir tj monitor na kojem pišu ove riječi, sve je moguce
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 18:16   #43
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Kasno si usao, kao sto je netko napisao odlicna analiza , sad uc u USD je manji moguci dobitak nego sto je moguci gubitak ...
having that said, eurusd moze otic i na 0,95 i ja cu morat pojest papir tj monitor na kojem pišu ove riječi, sve je moguce
Ne vidim zašto. Može otići i na 0.80, ali to ne znači da nije izrazito rizično bježati iz eura kad je ovako slab. Posebno kad istovremeno eurozona postiže rekordne trgovinske suficite. Koliko će dugo druge zemlje eurozoni dopustiti da svoje unutarnje neravnoteže prebacuje na ostatak svijeta?

Zarađujem u dolarima, imam i dobar dio štednje u dolarima, ali nema šanse da se kockam i taj udio još povećavam u ovakvoj situaciji.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 19:23   #44
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
znači suprotno će se desiti?
Nema ti tu pravila, kad je u pitanju GS.........nekad navlače na jedno a rade kontra, a drugi puta rade ono što kažu, jer da nije tako bili bi pročitana knjiga i ne bi mogli efikasno navlačiti.......


Dakle oni su prije ovog rasta govorili da će u roku 3, 6, 12 mjeseci euro pasti na 1,12usd, 1,10usd, 1,08usd, a onda su to korigirali na niže.......

A svi koji vide mali rizik za daljnji pad eura trebaju to podržati na način da prodaju usd i kupe euro i zarade a ne da nam prodaju teoriju......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:07   #45
Quote:
Pipo kaže: Pogledaj post
vjerojatno bi iz USD trebao izaći u domaću valutu na toj razini kako bi kapitalizirao tih 42K HRK, koji je plan?

pozdrav
Nema mi to smisla, mjenjam u HRK samo koliko mi treba, jer za 20ak dana selim u Srbiju. Tamo je omjer zarade podjednak, samo u dinarima, jer EUR uredno drže na 120-122, dok je dolar došao od 85-90 na 110+ tako da mi dođe na isto, skoro.

Bitan mi je jedino omjer dolar/euro, jer se tamo ljudi ravnaju po eurima. Plan? Pa ako počne padat, i dođe do 7 hrk, recimo, ili padne za 5-6% u određenom vremenu, idem na eure. HRK definitivno nema smisla, jer neće jačat prema EUR.

Kad sam počeo planirat seljenje, računao sam 1.35 dolara za euro, sad računam 1.05. Za 20 dana možda budu i jednaki. Znači, na 5000 dolara, prije bi dobio 3700 eura, sada 4750. Na 30k dolara, recimo, 6300 eura plusa. To ti govorim o cifri koju sam imao kad je dolar bio na 1.35. U međuvremenu se uštedilo još ponešto.

Znači, ne pričamo tu o milijunima, ali mi je to pola godine života u Srbiji za moje troškove, plus manji polovni auto, free. Ja sam zadovoljan.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 08:41   #46
Lijepo je Gary Shilling još 2010 opisao u svojoj knjizi šta će se dogoditi u vezi dolara:
"With Europe and Japan drowning in debt and emerging markets verging on a crash, the dollar is going to start looking pretty good. Shilling says the dollar will remain the world's currency, with no real competition from gold or the yuan.

Meanwhile, America will be mired in deflation."

a ovo je jedan noviji tekst - Get Ready for $10 Oil
Nishizawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 14:46   #47
skoro usd-euro 1-1
1.00 EUR = 1.04970 USD
još par dana i ide to na 1-1
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 19:24   #48
Quote:
Nishizawa kaže: Pogledaj post
Lijepo je Gary Shilling još 2010 opisao u svojoj knjizi šta će se dogoditi u vezi dolara:
"With Europe and Japan drowning in debt and emerging markets verging on a crash, the dollar is going to start looking pretty good. Shilling says the dollar will remain the world's currency, with no real competition from gold or the yuan.

Meanwhile, America will be mired in deflation."

a ovo je jedan noviji tekst - Get Ready for $10 Oil

Vidiš, vidiš, lijepo od tebe da si me podsjetio da opet pročitam The Age of Deleveraging, dam se kladiti da je sad još aktualnija nego kad sam je prvi put čitao.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 09:36   #49
Quote:
more kaže: Pogledaj post
skoro usd-euro 1-1
1.00 EUR = 1.04970 USD
još par dana i ide to na 1-1
Zapad bi to trebao fiksirati na omjer 1:1...tako da ni jedna polutka zapadnog svijeta ne pati niti da ima benefite od monetranih makinacija....plus šta bi cijeli Zapad: EU,CEFTA,EFTA i NAFTA trebali uči u jednu carinsku uniju i osigurat se od konkurencije.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:44   #50
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
Zapad bi to trebao fiksirati na omjer 1:1...tako da ni jedna polutka zapadnog svijeta ne pati niti da ima benefite od monetranih makinacija....plus šta bi cijeli Zapad: EU,CEFTA,EFTA i NAFTA trebali uči u jednu carinsku uniju i osigurat se od konkurencije.
Nije problem u špekulacijama , kupiti ili prodati dolar. Problem je u tome što je sve što se plaća u dolarima postalo krajnje ne konkurentno. Glavnina toga se
proizvodi u Kini. U konačnici to je loše za Ameriku. Svi ćemo pobjeći iz Kine.
Transport je skuplji, duže traje i plaća se carina. Slijedeći korak, svi se vraćamo
europskoj proizvodnji. I dalje tvrdim da je to neodrživo, trebati će samo 3 mjeseca da se otrijezne. Iz moje perspektive, Europa je pobjednik u ovoj situaciji.
Jedini dogovor koji mi pada napamet je između USA i EU da se potakne razvoj
EU. Ali sve si nešto kontam, Amerika nika d nije bila baš tako plemenita.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 12:41   #51
Ma što oni znaju.......a forumašima nije poznato......

http://static2.businessinsider.com/i...35.44%20pm.png
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:10   #52
Ako je vjerovati ovim predviđanjima najbolje je dugoročno ulagati u zlato



POTRAŽNJA za zlatom udvostručit će se do 2030. godine i lansirati cijenu na rekordnu razinu smatraju analitičari Australia & New Zealand Banking Groupa.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/a...30/807957.aspx

Ako se to poveže sa osnivanjem Azijske investicijske banke i pristupanjem V. Britanije toj banci, dugoročna ulaganja u dolar nisu najmudrija.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:30   #53
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ma što oni znaju.......a forumašima nije poznato......

http://static2.businessinsider.com/i...35.44%20pm.png
Ima i drugačijih mišljenja:
http://www.bloomberg.com/news/articl...als?cmpid=yhoo

Nije da navijam za €, zapravo suprotno, ali nisam baš optimističan oko 0.8.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:01   #54
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Ima i drugačijih mišljenja:
http://www.bloomberg.com/news/articl...als?cmpid=yhoo

Nije da navijam za €, zapravo suprotno, ali nisam baš optimističan oko 0.8.
Slažem se da je euro spreman za kratkotrajni rally, ali u konačnici će ići na 1:1 imho......

Nisu ni ameri više jako entuzijastični oko stanja usd-euro, jer im polako ali sigurno počinju padati profiti multinacionalki.......neki fer odnos bi bio 1,2usd za euro, ali problem je što rasta nema dovoljno za sve pa ga se mora otimati promjenama valutnih odnosa s glavnim partnerima........

Ima jedan zgodan tekst u kojem je objašnjeno zašto će USD index na 120, pa ako nekoga zanima:
http://www.oftwominds.com/blogmar15/USD-demand3-15.html
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:12   #55
Evo malo fundamentalnih vijesti vezano uz USD (jedino još fali teorija urote vezana uz vanzemaljce):

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...m-planetu.html

"Dr. Walker Todd, bivši konzultant u Federalnim rezervama izjavio je kako američka ekonomija propada do kraja, točnije Amerikanci imaju samo između 60 i 90 dana života jer američki dolar je na rubu kolapsa..."
artanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 12:15   #56
Quote:
artanis kaže: Pogledaj post
Evo malo fundamentalnih vijesti vezano uz USD (jedino još fali teorija urote vezana uz vanzemaljce):

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...m-planetu.html

"Dr. Walker Todd, bivši konzultant u Federalnim rezervama izjavio je kako američka ekonomija propada do kraja, točnije Amerikanci imaju samo između 60 i 90 dana života jer američki dolar je na rubu kolapsa..."
Pa dnevno.hr ...prije bih povjerovao news-baru nego tom otpadu od novina. Svako linkanje članaka sa tog portala van podforuma "Alternativa" i "Trash" bih zabranio.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 16:00   #57
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Slažem se da je euro spreman za kratkotrajni rally, ali u konačnici će ići na 1:1 imho......

Nisu ni ameri više jako entuzijastični oko stanja usd-euro, jer im polako ali sigurno počinju padati profiti multinacionalki.......neki fer odnos bi bio 1,2usd za euro, ali problem je što rasta nema dovoljno za sve pa ga se mora otimati promjenama valutnih odnosa s glavnim partnerima........

Ima jedan zgodan tekst u kojem je objašnjeno zašto će USD index na 120, pa ako nekoga zanima:
http://www.oftwominds.com/blogmar15/USD-demand3-15.html
Koliko je to kratkotrajno? trenutno raste, ali usitno, ništa osjetno. Dobit će možda 2% u tjedan dana, ako i toliko.

FED danas daje izvještaj?

Po čemu to fer? EU ekonomija stagnira, Grčka je smijeh živi, ostali se ni ne oporavljaju osim Švaba.

Možeš mi pojasniti malo detaljnije?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:33   #58
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koliko je to kratkotrajno? trenutno raste, ali usitno, ništa osjetno. Dobit će možda 2% u tjedan dana, ako i toliko.

FED danas daje izvještaj?

Po čemu to fer? EU ekonomija stagnira, Grčka je smijeh živi, ostali se ni ne oporavljaju osim Švaba.

Možeš mi pojasniti malo detaljnije?
Kratkotrajno znači 15-30 dana.......

Ne raste baš sitno, danas je već:
EUR/USD - Euro US Dollar
1.0774 +0.0180 (+1.70%):klap:
18:31:40 GMT - Real-time Data. ( Disclaimer )

Po čemu fer? Fer po stanju ekonomije US i EU.......
EU ekonomija raste ali upola slabije nego US.......

Samo pazi ništa nije uklesano u kamen, ovisno o podacima iz ekonomije koji će dolaziti Fedu, dosta toga će ovisiti.......
( Reuters Business ‏@ReutersBiz 38m38 minutes ago
BREAKING: Fed will raise rates after further improvement in labor market )

eto
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 19:45   #59
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kratkotrajno znači 15-30 dana.......

Ne raste baš sitno, danas je već:
EUR/USD - Euro US Dollar
1.0774 +0.0180 (+1.70%):klap:
18:31:40 GMT - Real-time Data. ( Disclaimer )

Po čemu fer? Fer po stanju ekonomije US i EU.......
EU ekonomija raste ali upola slabije nego US.......

Samo pazi ništa nije uklesano u kamen, ovisno o podacima iz ekonomije koji će dolaziti Fedu, dosta toga će ovisiti.......
( Reuters Business ‏@ReutersBiz 38m38 minutes ago
BREAKING: Fed will raise rates after further improvement in labor market )

eto
Fino, dobro su predvidili reakciju, znači da ide na 1.1... gamad.

Znači, ti misliš da ide više na 1.2 nego prema 1/1?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:32   #60
moze li savjet, imam nesto dolara na racunu i ne znam da li da mjenjam, mogao bih sad zaraditi 1000 eur ili je bolje cekati? Vec je poceo padati jer sam prije 2 dana mogao dobiti 1200 eur
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.