Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2015., 12:24   #1
Početak

Nisam siguran dali sam odabrao pravo mjesto za postaviti ovu temu pa ako je krivo admini slobodno prebacite gdje mislite da je ispravno

Vjerovatno ovdje ima ljudi koji se bave poljeprivredom i koji imaju puno iskustva u tom nacinu zivota stoga sam i odlucio se tu uputiti jer recimo kada sam se uputio u poduzetnicki inkubator nisam dobio ni p od pomoci i pretpostavljam da sam im bio jedini posjetitelj ikada.

Moje pitanje je kako je najbolje poceti u poljeprivredi i sto raditi da bi se od toga moglo zivjeti, pri tome ne mislim da nakon dvije godine mogu dici kredit i kupiti neki bijesni auto ili kucu na moru, vec onako cisto da se moze zivjeti a ne prezivljavati kao sto to cine u velikoj vecini drzavljani nase krasne drzave.

Hvala!
Rajounited is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 08:54   #2
živiš na selu? Imaš zemlju? Imaš mehanizaciju? Imaš iskustva rada u poljoprivredi?

Ako je odgovor na gore navedena pitanja ne, onda ide pitanje da li imaš puno novaca?

Ako je odgovor i dalje ne, zaboravi na poljoprivredu.
Ako ima i nekih odgovora s da, daj malo detalja u kakvoj si situaciji.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 19:14   #3
Ne mora baš toliko toga.

Treba mu stručno znanje i lova. Ostalo se da nabaviti. Može čak i bez stručnog znanja, ako ima dovoljno love da plati stručnjake i ne pravi se pametan.

Poljoprivreda, po mojoj nekoj viziji - zemlja, plastenici, navodnjavanje, stručnost, trgovina.

Ako ne planira trgovati, pregovarati, mešetariti, onda sve zakurac. I ne slušat naše poljoprivrednike koji nemaju barem 90% prinosa EU prosjeka razvijenijih zemalja.

Ako misli svaštarit, ono, daj malo kokoši, malo svinje, malo kukuruz, malo nešto deseto... zajebi to. Radiš po cijele dane, a nemaš ništa, opet ne valja. Jedna do tri kulture maksimum i što veći profit.

Po mom mišljenju, u poljoprivredu se ne ulazi ako nemaš barem 2M eura. Ako ih imaš, ima boljih opcija od poljoprivrede.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.