Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2003., 14:56   #1
Question Talmud - knjiga mudrosti i znanja - skupna tema

Prelistavajući forum na religiji i malo čitajući teme uočio sam da neki učesnici foruma, hvale Talmud, kao vrijednu knjigu punu mudrosti i drevnog znanja, dok neki ne.

Naime, nisam imao prilike čitati Talmud, pa bih vas molio ako mi netko može više objasniti o toj knjizi ili uputit na neku adresu na Međumrežju. Hvala

Zadnje uređivanje VeronikaN : 23.05.2011. at 16:26.
Manex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 15:02   #2
Re: Talmud - knjiga mudrosti i znanja

Quote:
Manex kaže:
Prelistavajući forum na religiji i malo čitajući teme uočio sam da neki učesnici foruma, hvale Talmud, kao vrijednu knjigu punu mudrosti i drevnog znanja, dok neki ne.

Naime, nisam imao prilike čitati Talmud, pa bih vas molio ako mi netko može više objasniti o toj knjizi ili uputit na neku adresu na Međumrežju. Hvala
Čuj, ak te uhvati "dežurno ludilo" koje opet hara mrežom a odaziva se inicijalima IL, da se propituješ o tom "opakom i nastranom djelu cionista, masona i vjerovatno pedera" onda si ježa šišo..

Zato tiho dok to ludilo ne mine
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 16:19   #3
Talmud

Uništenje kršćanstva

"Za Židova postoji zakon da sve ono, što je u vezi sa kršćanskom crkvom, uništi." (Šulhan aruh, Joreh deah 146).


Bogohuljenje

"Isus Krist je sin prostitutke. On je kopile. " (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je bio luda. On je mađioničar. On se zove Ben štada (sin prostitutke)." (Talmud, Sabat 104b).

"Isus Krist je sin jedne menstruacije. On je: Ben pandreat, tj. sin nečiste životinje." (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).


Mesija

"Mesija će doći i povratiti Kraljevinu Židovima, a ostali narodi svi će njemu i njima služiti i podčinjeni biti." (Talmud, Šab 120a).

"Kad Mesija dođe onda će zemlja roditi kolače i vunene haljine, a žito će krupno biti kao dva bubrega od najvećeg vola." (Talmud, Ketubot 112b).

"Tad će svaki Židov imati 2800 slugu i 300 sluškinja." (Talmud, Sanhedrin 101a).

"Prije toga biće strahovit rat, koji će dvije trećine svijeta uništiti. U njemu će Židovi toliko oružja zaplijeniti da će im trebati 7. godina da ga sagore i istoče." (Talmud, Majene Ješ. 74, 4).

"Tada će Židovi neizmjerno bogati biti jer će blago cijelog svijeta u njihovim rukama biti. Svi će narodi prijeći u židovsku vjeru samo kršćanima to neće dozvoljeno biti, nego će ih potpuno iskorijeniti, jer su porijeklom od đavola." (Talmud, Jebamot 24b, Aboda 3b).


Židovi izjednačeni sa Bogom

"Tko Židova ošamari toliko je učinio grijeha kao da je samog Boga udario." (Talmud, Sanhedrin 58b).


O poslu

"Rad je veoma štetan i malo donosi ." (Talmud, Getin 680).

"Nema goreg i lošijeg posla od obrađivanja zemlje; jer kad tko 100 srebrnjaka ima u trgovini može svaki dan mesa i vina imati; tko pak uloži 100 srebrnjaka u poljoprivredu, može samo soli i kupusa jesti."(Talmud, Jebamot 63a).




Evo ti Manex nekih citata iz Talmuda. Ali sad jesu li to orginalni citati iz Talmuda ili nisu, e to ne znam, a evo i tu su oznake citata. A valjda jesu!?

Uostalom, ima ovdje na forumu dosta Zidova, pa neka oni potvrde da li je to iz tog Talmuda ili nije. Jer, kaj ja znam, covjek je pitao, a ja nisam teolog da znam. Trazim po netu, te sam tako i to nasao - a evo ti i link - Talmud
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 16:36   #4
Evo jos nekih citata:

Rad je za Nežidove

"Nežidovi su stvoreni da služe Židovima. Oni moraju orati, kopati, sijati, kositi, vršiti. Židovi su stvoreni da sve na gotovo dođu." (Talmud, Berahot 58a).

Židovsko junaštvo

"Židov neka ide posljednji u rat. U tom slučaju biće prvi kod kuće." (Talmud, Tesahim 113a).


Židovsko milosrđe

"Zabranjeno je biti milostiv prema Nežidovima." (Talmud, Ramban).

"Nežidovu ne treba milost i pomoć ukazivati." (Talmud, Jebamot 12a).


Ni u smrtnoj opasnosti Nežidovu ne treba pomoći

"Ako jednom Nežidovu prijeti opasnost da se u jednoj rijeci udavi, pa ako se nalazi već i blizu smrti, Židov mu ne smije ići u pomoć da ga spasi." (Jad Hazakah, Aboda Cara 10a).
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 17:02   #5
Nežidovi nisu ljudi, nego životinje

"Bog je stvorio Nežidove, iako su oni ravni sa životinjama, i dao im je čovjekov oblik, jer ne dolikuje Židovu da bude služen od stoke. Zato ga služe životinje u čovječjem obliku." (Šulhan aruh, Mudraš talpiot 225).

"Nežidovi, čija duša potiče od nečistog duha, nazivaju se svinjama." (Talmud, Jalkut Rubeni 12).

"I zato kad jedan nežidovski sluga ili sluškinja umre, treba ih ožalostiti onako, kao kad jedan vol ili magarac crkne." (Talmud, Brohes).

"Između Nežidova i Židova ne postoji nikakva veza. Jer meso Nežidova je životinjsko meso, a njihovo sjeme je životinjsko sjeme." (Talmud, Jebamot 89a).

"Nežidov je kao jedno pseto. Što više, zapisi uče da se pseto ima više poštovati od nežidova." (Talmud, Ekesegetrašieksod 22).

"Meso Nežidova je meso magareće, a sjeme konjsko sjeme." (Talmud, Jebamot 98a).

"Onaj koji nije obrezan i ne drži sabat ne naziva se čovjekom." (Talmud, Jalkut Rubeni 39).

"Nežidov nema oca, jer je on na đubrištu rođeno pseto." (Talmud, Jebamot).

"Ma koliko imali narodi svijeta tijelo slično Izraelcima, ipak se oni uspoređujući sa čovjekom imaju smatrati za majmune." (Talmud, Šene Lukot 250).

"Spolni odnosi Nežidova su isto kao i spolni odnosi životinja." (Talmud, Sanhedrin 74b).

"Kuće nežidovske su kuće životinjske." (Talmud, Leb. tob. 46a).

"Tuđa žena koja nije kći Izraelca, dio je stoke." (Talmud, Abarbanel).

"Nežidovka u bremenitom stanju ima se smatrati kao bremenita stoka." (Šulhan aruh, Košen ha-mišpat 405).

"Dijete u utrobi jedne Nežidovke nije bolje od životinje." (Šulhan aruh, Joreh deah 240).



Nežidovke su prostitutke

"Nežidovke su nečiste i imaju se smatrati prostitutkama." (Talmud, Aloda Kara 36b).

"Sve Nežidovke su kurve." (Talmud, Even hekor).


Pet zapovijedi za Židove

"Židovi moraju naučiti ovih pet stvari:
1. volite jedan drugoga,
2. Volite pljačku,
3. Volite bančenje,
4. Mrzite vaše gospodare i
5. Ne govorite nikada istinu." (Talmud, Pesahim 113a).


Laž

"Prema Nežidovima dozvoljena je svaka upotreba laži." (Talmud, Berahot).


Evo, toliko,.... ali sada da netko kaze jeli to tocno ili nije?
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 18:13   #6
jao koja mudrost

vi krscani ste meni smijesni pravo ne malo nego puno, vi se ljubite sa izraelom i zidovima a vidi sta o vama pisu

a vidi sta allah govori u kuranu o vama krscanima


82. Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: "Mi smo kršćani", zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.

83. Kada slušaju ono što se objavljuje Poslaniku , vidiš kako im liju suze iz očiju jer znaju da je to Istina, pa govore: "Gospodaru naš, mi vjerujemo, pa upiši i nas među one koji su posvjedočili.

84. Zašto da ne vjerujemo u Allaha i u Istinu koja nam dolazi, kada jedva čekamo da i nas Gospodar naš uvede s dobrim ljudima."

85. I Allah će im, zbog onoga što govore, kao nagradu džennetske bašče dati, kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti; a to će biti nagrada za sve one koji dobra djela čine.

86. A oni koji ne budu vjerovali i dokaze naše poricali biće stanovnici u Džehennemu.



i borite se opet sa zidovima protiv muslimana



to vam je do pameti
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 18:15   #7
vidi sta Allah kaze o isusu u kuranu

45. A kada meleki rekoše: "O Merjema(marija), Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Riječ: ime će mu biti Mesih(mesijas), Isa(isus), sin Merjemin, biće viđen i na ovome i na onome svijetu i jedan od Allahu bliskih;
Harun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 18:57   #8
Re: Talmud

Quote:
maleni kaže:
Uništenje kršćanstva

"Za Židova postoji zakon da sve ono, što je u vezi sa kršćanskom crkvom, uništi." (Šulhan aruh, Joreh deah 146).


Bogohuljenje

"Isus Krist je sin prostitutke. On je kopile. " (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je bio luda. On je mađioničar. On se zove Ben štada (sin prostitutke)." (Talmud, Sabat 104b).

"Isus Krist je sin jedne menstruacije. On je: Ben pandreat, tj. sin nečiste životinje." (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).


Mesija

"Mesija će doći i povratiti Kraljevinu Židovima, a ostali narodi svi će njemu i njima služiti i podčinjeni biti." (Talmud, Šab 120a).

"Kad Mesija dođe onda će zemlja roditi kolače i vunene haljine, a žito će krupno biti kao dva bubrega od najvećeg vola." (Talmud, Ketubot 112b).

"Tad će svaki Židov imati 2800 slugu i 300 sluškinja." (Talmud, Sanhedrin 101a).

"Prije toga biće strahovit rat, koji će dvije trećine svijeta uništiti. U njemu će Židovi toliko oružja zaplijeniti da će im trebati 7. godina da ga sagore i istoče." (Talmud, Majene Ješ. 74, 4).

"Tada će Židovi neizmjerno bogati biti jer će blago cijelog svijeta u njihovim rukama biti. Svi će narodi prijeći u židovsku vjeru samo kršćanima to neće dozvoljeno biti, nego će ih potpuno iskorijeniti, jer su porijeklom od đavola." (Talmud, Jebamot 24b, Aboda 3b).


Židovi izjednačeni sa Bogom

"Tko Židova ošamari toliko je učinio grijeha kao da je samog Boga udario." (Talmud, Sanhedrin 58b).


O poslu

"Rad je veoma štetan i malo donosi ." (Talmud, Getin 680).

"Nema goreg i lošijeg posla od obrađivanja zemlje; jer kad tko 100 srebrnjaka ima u trgovini može svaki dan mesa i vina imati; tko pak uloži 100 srebrnjaka u poljoprivredu, može samo soli i kupusa jesti."(Talmud, Jebamot 63a).




Evo ti Manex nekih citata iz Talmuda. Ali sad jesu li to orginalni citati iz Talmuda ili nisu, e to ne znam, a evo i tu su oznake citata. A valjda jesu!?

Uostalom, ima ovdje na forumu dosta Zidova, pa neka oni potvrde da li je to iz tog Talmuda ili nije. Jer, kaj ja znam, covjek je pitao, a ja nisam teolog da znam. Trazim po netu, te sam tako i to nasao - a evo ti i link - Talmud

Pa ovo je strašno!

Hvala ti Maleni na citatima, a sada ću malo da proučim onaj link.
Manex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 10:04   #9
Lažan link i lažan prijevod. Ma to je jasno, pretjerali su u uvredama i ponižavanju drugih, a čašu prelili u onih smiješnih "pet zapovjedi".

Idi ovdje:

Talmud Translated

Babylonian Talmud

Ne vjeruj gomilama mržnjom zagađenih ljudi koji nemaju pametnija posla nego da pišu kilometre laži i onda to prodaju ljudima željnim čiste informacije. Nisam Židov, al laži ne podnosim.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 11:43   #10
Ne bih rekla da je lazan link, lazan prijevod.
Mozda bi se treblao nabaviti prijevod koji nije cenzuriran. Dakle, razlika je u babilonskom talmudu sa i bez cenzure.
Tko razumije njemacki, preporucujem ovaj link i knjigu.

http://www.politikforum.de/forum/arc...003/02/1/25655

"Babylonischer Talmud" od Lazarus Goldschmidt, 2002, tiskano u Suhrkamp-Verlag, Frankfurt, broj ISBN 3-633-54200-0

No, danasnji moderni zidovi naravno ne propagiraju i ne pozivaju na izvrsavanje ovih zapovijedi mrznje, mada se vjerski vrh i politika jos nisu distancirali od svih ovih navedenih groznih citata iz Talmuda.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 13:04   #11
Imala je katolicka crkva vremena preko 1000 godina za pisanje svojih verzija Talmuda kako bi opravdala svoje gnusne zlocine nad Zidovima u Europi.
cipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 13:13   #12
Naravno, i Kuran su napisali katolici

Goldschmidt i jest katolik, pravo katolicko ime.

Samo kako je mogao i Martin Luther ostro kritizirati Talmud???
Ma on je to cinio bez razloga jer su ga katolici nahushkali.

Bitno da je KC za sve vjerske nedace u svijetu kriva, pa tako i za neke rabbije, koji su ove bisere sastavili u "knjizi mudrosti" imenom Talmud.
Jesi li cuo za noviji proizvod Talmud-a?? Kabbalah, pitaj queen-of-pop Madonnu za to.

P.S. Najpoznatiji proizvod talmuda su kamate koje su naravno katolici izmislili.
novamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:55   #13
Quote:
Harun kaže:
jao koja mudrost

vi krscani ste meni smijesni pravo ne malo nego puno, vi se ljubite sa izraelom i zidovima a vidi sta o vama pisu

a vidi sta allah govori u kuranu o vama krscanima


82. Ti ćeš, sigurno, naći da su vjernicima najljući neprijatelji jevreji i mnogobošci; i svakako ćeš naći da su vjernicima najbliži prijatelji oni koji govore: "Mi smo kršćani", zato što među njima ima svećenika i monaha i što se oni ne ohole.

83. Kada slušaju ono što se objavljuje Poslaniku , vidiš kako im liju suze iz očiju jer znaju da je to Istina, pa govore: "Gospodaru naš, mi vjerujemo, pa upiši i nas među one koji su posvjedočili.

84. Zašto da ne vjerujemo u Allaha i u Istinu koja nam dolazi, kada jedva čekamo da i nas Gospodar naš uvede s dobrim ljudima."

85. I Allah će im, zbog onoga što govore, kao nagradu džennetske bašče dati, kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti; a to će biti nagrada za sve one koji dobra djela čine.

86. A oni koji ne budu vjerovali i dokaze naše poricali biće stanovnici u Džehennemu.



i borite se opet sa zidovima protiv muslimana



to vam je do pameti


Je, Harun to stoji, ali kakve veze imaju sa krscanstvom oni koji kolju i bacaju bombe po Iraqu. Oni koji napadaju Iraq su Zidovi, koji preko svojih fanatizranih slugana amerikanaca (koji cuju glasove u svojim glamama) rade zlo. I kakve sam to ima veze sa krscanstvom. Ja, a i ostali krscani koji pisu tu na forumu (a i sam si vjerujem sve pratio i citao), su jasno protiv svake agresije, a i ove na Islamski svijet.


Uostalom nije ovdje rijec o Quranu i krscanstvu nego je covjek postavo temu o Talmudu, pa nastavimo u dalje u tome.
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 15:01   #14
Quote:
Gaudrath kaže:
Lažan link i lažan prijevod. Ma to je jasno, pretjerali su u uvredama i ponižavanju drugih, a čašu prelili u onih smiješnih "pet zapovjedi".

Idi ovdje:

Talmud Translated

Babylonian Talmud

Ne vjeruj gomilama mržnjom zagađenih ljudi koji nemaju pametnija posla nego da pišu kilometre laži i onda to prodaju ljudima željnim čiste informacije. Nisam Židov, al laži ne podnosim.

Gaudrath, znam da si sokiran sa ovim gore citatima, ali i ja sam bio. I ja nisam mogao vjerovati da takvo sto postoji.

I zasto bi bilo lazno, ili se ti kuzis u Talmud? A pokretac topica je pitao za Talmud, a evo ga stavih sto sam nasao na netu. A sad neka to potvrde oni koji se u to razumiju. Ne vidim razloga panici, jer sve je moguce. Ali evo i nekih citata, engleske verzije. Pa ne vidim razloga da je lazno?


NOT LIKE MEN, BUT BEASTS

In Kerithuth (6b p. 78) it says:
"The teaching of the Rabbis is: He who pours oil over a Goi, and over dead bodies is freed from punishment. This is true for an
animal because it is not a man. But how can it be said that by pouring oil over a Goi one is freed from punishment, since a Goi
is also a man? But this is not true, for it is written: Ye are my flock, the flock of my pasture are men (Ezechiel, XXXIV, 31).
You are thus called men, but the Goim are not called men."
In the Tract Makkoth (7b) he is said to be guilty of killing "except when, if intending to kill an animal he kills a man by mistake,
or intending to kill a Goi, he kills an Israelite."
In Orach Chaiim (225, 10) it says:
"He who sees beautiful creatures, even though it be an Akum or an animal, let him say 'Blessed art thou Our Lord God, King of
the Universe, who has placed such things on the earth!'"


THEY DIFFER ONLY IN FORM FROM BEASTS

In Midrasch Talpioth (fol. 225d) it says:
"God created them in the form of men for the glory of Israel. But Akum were created for the sole end of ministering unto them
[the Jews] day and night. Nor can they ever be relieved from this service. It is becoming to the son of a king [an Israelite] that
animals in their natural form, and animals in the form of human beings should minister unto him."
We can quote here also what is said in Orach Chaiim, 57, 6a:
"If pigs are to be pitied when they suffer from disease, because their intestines are similar to ours, how much more should the
Akum be pitied when thus affected."
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 15:06   #15
Quote:
novamama kaže:
Ne bih rekla da je lazan link, lazan prijevod.
Mozda bi se treblao nabaviti prijevod koji nije cenzuriran. Dakle, razlika je u babilonskom talmudu sa i bez cenzure.
Tko razumije njemacki, preporucujem ovaj link i knjigu.

http://www.politikforum.de/forum/arc...003/02/1/25655

"Babylonischer Talmud" od Lazarus Goldschmidt, 2002, tiskano u Suhrkamp-Verlag, Frankfurt, broj ISBN 3-633-54200-0

No, danasnji moderni zidovi naravno ne propagiraju i ne pozivaju na izvrsavanje ovih zapovijedi mrznje, mada se vjerski vrh i politika jos nisu distancirali od svih ovih navedenih groznih citata iz Talmuda.


Da i meni je cudno kako jedna knjiga kao sto je Talmud, ne moze se nabaviti, pa cak niti naci u nacionalnim bibliotekama.
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 15:08   #16
THEY PROPAGATE LIKE BEASTS

In the Sanhedrin (74b) Tosephoth, it says:
"The sexual intercourse of a Goi is like that of a beast."
And in Kethuboth (3b) it says:
"The seed of a Goi is worth the same as that of a beast."
Hence it is to be inferred that Christian marriage is not true marriage.
In Kidduschim (68a), it says:
"...How do we know this? Rabbi Huna says: You can read: Remain here with the ass, that is, with a people like an ass. Hence
it appears that they are not capable of contracting marriage."
And in Eben Haezer (44, 8):
"If a Jew enters into marriage with an Akum (Christian), or with his servant, the marriage is null. For they are not capable of
entering into matrimony. Likewise if an Akum or a servant enter into matrimony with a Jew, the marriage is null."
In Zohar (II, 64b) it says:
"Rabbi Abba says: If only idolaters alone had sexual intercourse, the world would not continue to exist. Hence we are taught
that a Jew should not give way to those infamous robbers. For if these propagate in greater numbers, it will be impossible for us
to continue to exist because of them. For they give birth to sucklings the same as dogs."



A CHRISTIAN WOMAN IN CHILDBIRTH MUST NOT BE HELPED

In Orach Chaiim (330, 2) it says:
"No help is to be given to an Akun woman in labor on the sabbath, even in a small way, for the Sabbath must not be
violated."




A CHRISTIAN IN DANGER OF DEATH MUST NOT BE HELPED

In Choschen Hamm. (425, 5) it says:
"If you see a heretic, who does not believe in the Torah, fall into a well in which there is a ladder, hurry at once and take it
away and say to him 'I have to go and take my son down from a roof; I will bring the ladder back to you at once' or
something else. The Kuthaei, however, who are not our enemies, who take care of the sheep of the Israelites, are not to be
killed directly, but they must not be saved from death."
And in Iore Dea (158, 1) it says:
"The Akum who are not enemies of ours must not be killed directly, nevertheless they must not be saved from danger of
death. For example, if you see one of them fall into the sea, do not pull him out unless he promises to give you money."
Maimonides, in Hilkhoth Akum (X, 1) says:
"Do not have pity for them, for it is said (Deuter. VII, 2): Show no mercy unto them. Therefore, if you see an Akum in
difficulty or drowning, do not go to his help. And if he is in danger of death, do not save him from death. But it is not
right to kill him by your own hand by shoving them into a well or in some other way, since they are not at war with us."
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 15:47   #17
Unhappy

Quote:
maleni kaže:



A CHRISTIAN WOMAN IN CHILDBIRTH MUST NOT BE HELPED

In Orach Chaiim (330, 2) it says:
"No help is to be given to an Akun woman in labor on the sabbath, even in a small way, for the Sabbath must not be
violated."





Ovo je IZVORNI Kazarski duh...

Strašno!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 15:50   #18
Quote:
novamama kaže:
Naravno, i Kuran su napisali katolici

Goldschmidt i jest katolik, pravo katolicko ime.

Samo kako je mogao i Martin Luther ostro kritizirati Talmud???
Ma on je to cinio bez razloga jer su ga katolici nahushkali.

Bitno da je KC za sve vjerske nedace u svijetu kriva, pa tako i za neke rabbije, koji su ove bisere sastavili u "knjizi mudrosti" imenom Talmud.
Jesi li cuo za noviji proizvod Talmud-a?? Kabbalah, pitaj queen-of-pop Madonnu za to.

P.S. Najpoznatiji proizvod talmuda su kamate koje su naravno katolici izmislili.

Dobar post!


Neki su umislili da je za sva zla na ovom planetu kriva rimokatolička crkva!

To se zove - fanatizam! I NEZNANJE!

Quote:
Najpoznatiji proizvod talmuda su kamate koje su naravno katolici izmislili.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 18:18   #19
Jedan citat koji je meni dosta toga razjasnio:

The Jewish Scribes claim the Talmud is partly a collection of traditions Moses gave them in oral form. These had not yet been written down in Jesus' time. Christ condemned the traditions of the Mishnah (early Talmud) and those who taught it (Scribes and Pharisees), because the Talmud nullifies the teachings of the Holy Bible.

Shmuel Safrai in The Literature of the Sages Part One (p.164), points out that in chapters 4 and 5 of the Talmud's Gittin Tractate, the Talmud nullifies the Biblical teaching concerning money-lending: "Hillel decreed the prozbul for the betterment of the world. The prozbul is a legal fiction which allows debts to be collected after the Sabbatical year and it was Hillel's intention thereby to overcome the fear that money-lenders had of losing their money."

The famous warning of Jesus Christ about the tradition of men that voids Scripture (Mark 7:1-13), is in fact, a direct reference to the Talmud, or more specifically, the forerunner of the first part of it, the Mishnah, which existed in oral form during Christ's lifetime, before being committed to writing. Mark chapter 7, from verse one through thirteen, represents Our Lord's pointed condemnation of the Mishnah.

Unfortunately, due to the abysmal ignorance of our day, the widespread "Judeo-Christian" notion is that the Old Testament is the supreme book of Judaism. But this is not so. The Pharisees teach for doctrine the commandments of rabbis, not God.

Više na http://www.hoffman-info.com/talmudtruth.html
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 19:12   #20
Re: Re: Talmud

Quote:
Manex kaže:
Pa ovo je strašno!

Hvala ti Maleni na citatima, a sada ću malo da proučim onaj link.

E pa prouči Srbine.Izdaje te ovo "a sada ću malo da proućim"
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.