Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2016., 20:34   #241
Gostilna "Pod Trto", Strunjan

Unatoč sivom vremenu bilo je dovoljno toplo za stol na terasi.

Stara strunjanska gostilna, unutra uređena kako to sad već ide, malo rustikalno, sa starim fotografijama. Konobar iskusan i vrlo dobar.

Što se tiče hrane, jele su se frigane lignje i moram reći da su bile jako dobre. Kao i točena malvazija. Salata isto svježa i ukusna. Za ostalim stolovima sjedili su ili redom stariji domaći ljudi (s iznimkom jednog mladog para s bebom) ili stariji Talijani, što me malo začudilo jer cijene nisu baš jako niske, ali očito je to stvar tradicije.

Tri deci malvazije, dvoje lignje, pomfri i salata 28 EUR.

Ukratko, ništa pretenciozno ali fino i friško. Zaboravila sam slikati
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 20:40   #242
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Unatoč sivom vremenu bilo je dovoljno toplo za stol na terasi.

Stara strunjanska gostilna, unutra uređena kako to sad već ide, malo rustikalno, sa starim fotografijama. Konobar iskusan i vrlo dobar.

Što se tiče hrane, jele su se frigane lignje i moram reći da su bile jako dobre. Kao i točena malvazija. Salata isto svježa i ukusna. Za ostalim stolovima sjedili su ili redom stariji domaći ljudi (s iznimkom jednog mladog para s bebom) ili stariji Talijani, što me malo začudilo jer cijene nisu baš jako niske, ali očito je to stvar tradicije.

Tri deci malvazije, dvoje lignje, pomfri i salata 28 EUR.

Ukratko, ništa pretenciozno ali fino i friško. Zaboravila sam slikati


Baš ti hvala na ovome, sjetila si me sad na prekrasna vremena dok sam tamo često visio.

Strunjan je zakon.

Ne mogu vjerovati da je bio još netko s foruma osim mene

Odlična gostilna.

Uvijek sam jeo vrhunski tamo.

Romb s krumpirima
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 21:03   #243
Zaboravljivi pinz, di su dojmovi za pastu u Istri????
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 21:05   #244
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da je bio još netko s foruma osim mene
I ti si mene iznenadio

Pošto je bilo vrijeme (ranog) ručka, ljudi za drugim stolovima su jeli uglavnom ili lignje ili rižote. Svi su izgledali zadovoljni.

Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Zaboravljivi pinz, di su dojmovi za pastu u Istri????
Čekaj, Mare, sad ću ti ja napisati, pomalo
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 21:09   #245
Ribja kantina Fritolin, Portorož

Ako u Portorožu želite pojesti nešto morsko, friško, fino i jeftino - pravac Fritolin. To sam već napisala i pohvalila neka jela. Ovaj put smo probali buzaru od dagnji, koja je bila jako dobra. I kruh, onaj istarski bijeli pjenasti, koji paše u taj toć da ne može bolje

Dvije buzare i kvarat dobre točene malvazije 15,50 eura. Ko nije video ne može da veruje
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 21:22   #246
Restavracija Pavel 2, Piran

Moja stara ljubav, idealna za ručak i nedjeljnu šetnju po suncu. Terasa blizu mora, danas je i granulo sunce i temperatura je bila ljetna.

U Pavelu obično jedem frigane lignje, ali danas sam se odlučila za vongole na buzaru. Bile su odlične I lignje standardno dobre, iako ovaj put nisu bile, kao obično, one malene, nego veliki kolutići i skoro da su mi one strunjanske bile bolje.

Vongole, lignje, couvert, mineralna i kvarat malvazije 23 eura.

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 10.04.2016. at 21:50. Reason: tipfeleri
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 22:06   #247
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Zaboravljivi pinz, di su dojmovi za pastu u Istri????
Nažalost nisam mogao u Poreč, nego su moje cure išle same, a one kad idu same onda nemaju volje izaći iz hotela i tražiti mjesta po nepoznatom.

Hvala na preporukama, nadam se da ću na ljeto opet u Pulu pa ću posjetiti neko od onih mjesta koje si preporučila.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 22:11   #248
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
U Pavelu obično jedem frigane lignje, ali danas sam se odlučila za vongole na buzaru. Bile su odlične I lignje standardno dobre, iako ovaj put nisu bile, kao obično, one malene, nego veliki kolutići i skoro da su mi one strunjanske bile bolje.

Vongole, lignje, couvert, mineralna i kvarat malvazije 23 eura.
To nije lignja, nego lignjun, vjerojatno patagonijski. Naime, to na tanjuru vrijedi uvrh glave 3.5 - 4 eura (s krumpirićima).
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 12:09   #249
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
I ti si mene iznenadio

Pošto je bilo vrijeme (ranog) ručka, ljudi za drugim stolovima su jeli uglavnom ili lignje ili rižote. Svi su izgledali zadovoljni.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 17:32   #250
Pizzeria "Da Mattia", Trzin

U sniježnom kijametu smo završili u Trzinu na pici. Uvijek mi je tamo pica bila dobra, a danas mogu reći da je odlična. Ambijent ugodan, unutra fino toplo i miriše hrana, jedino je konobarica bila malo nekomunikativna. Što se samih pica tiče, tijesto je fino tanko a ne suho, nadjeva taman koliko treba, sve friško i mirisno. Za susjednim stolom su neki Rusi jeli meso i isto je izgledalo dobro (imaju neke stejkove i florentince, nisam proučavala). Jedna mala domaća s tunom (na polovici je tuna, na drugoj šunka, neka salama ala gavrilovićka, špek, hrenovke, a gore rukola i jaje), velika istarska, piva i čaša vina (mislim da je rekla da imaju otvoren Ščurkov charrdoney) 21 EUR.

Mala pica je tako velika da ju ja, gladna ko vuk, nisam mogla pojesti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:00   #251
Pizzeria Tunnel, Karlovška 5, Ljubljana

Ime je dobila po tunelu ispod brda u centru grada. Parking je malo smotan jer do picerije vodi uska ulica na kraju koje se malo veći auto nema gdje okrenuti pa s parkinga izlazite na rikverc na prometnu ulicu.

Prostor je ugodan, konobari vrlo dobri, uvijek puno ljudi jer rade i nedjeljom i praznikom a studenti mogu jesti na bonove. Ima dosta izbora, od pica, pašti, njoka, rižota, salata do meksičke hrane.

Danas se jela salata Cesar i rezanci s piletinom i kozicama. Uz salatu se umjesto kruha dobije pečeno tijesto od pice sa sirom. Jedno i drugo povelika porcija, ukusno i friško. Jelo plus piće i jedna kava s mlijekom 22 EUR.

Minus je što nemaju bezkofeinsku kavu i što je izbor sokova malo siromašan. Drugo mi je sve solidna četvorka.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:02   #252
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
Chuty's

takeway zeleni curry s piletinom


ostali mi u sjecanju prije preseljenja mrvicu bolji, no i dalje je izvrstan!
Jučer piletina satay i zeleni curry s kozicama. Odlično.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 22:52   #253
Kralj žara, Trubarjeva 52, Ljuljana

Čitala sam dobre kritike, ali čitala sam ih i za druge restorane koji me nisu impresionirali.

Ali. Dogodilo se da je bilo bolje nego što su dobre kritike obećavale

Prostor simpatičan, lijepo uređen, konobar super ljubazan, uslužan i informiran.

Jeli smo burgere (tu je link na jelovnik). Holy Cow burger je od 100 % govedine američkog crnog angusa, kapula, salata,
domaći burger umak. Ja sam jela Wagyu Holy Cow burger: 100 % govedina wagyu, crvena karamelizirana kapula, salata i domaći burger umak (nešto majonezasto, iako ne volim majonezu bilo je beskrajno fino).

Mili bože kako je to meso fino Ne mogu opisati kako je ukusno. Jela bi ga dok ne puknem.



Uz to Bevog Deetz točeni, Batičev rose, za desert Banana Cream Pie (servirana u staklenčici, s dimljenom soli - vrlo zanimljivo i fino) i predivna Apple Galette, još topla.

Račun bez napojnice 34 EUR. Vraćam se sigurno uskoro i ima da isprobam sve po spisku
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 10:58   #254
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
U BTC se Argentino navodno jako pokvario, što mi je baš žao
Čujem da je u Argentinu opet fino, bila nekidan frendica s obitelji i pohvalila meso
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 11:45   #255
Nisam bila jedno dve tri godine u Ljubljani pa tražim nešto kul i uzbudljivo i novo za obić...
bio netko u Ludi?
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 20:31   #256
Ako ćeš ići u petak, food sajam Odprta kuhna
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:29   #257
Kad god sam htjela poć u Ludu bilo je zatvoreno. Ima neko čudno radno vrijeme.

Za one koji vole šoping u BTC je korisna informacija da su nedavno na prostoru između tržnice i Bennetona otvorili kao nekakav food court na otvorenom; u zgodno uređenim kontejnerima naokolo se prodaje razna etnic hrana a u sredini su klupe i stolovi pa se tamo sjedne i jede. Od ponude ima jedno 6-7 raznih restorančića: Hoodburger, vegetarijanski Radha Govinda, Thai (Chuty's, ako se ne varam), slovenski Top dunajc, španjolski Španska vas, Frks (ne sjećam se što nudi, samo sam ime zapamtila). Probali smo španjolski, lignje pržene u kukuruznom brašnu i grilanu vratinu na integralnom bagetu. To i dvije sangrije 18 eura. Nije jeftino za samoposlugu ali simpatično je i ima dobru vibru. Sigurno ću opet tamo zaći jer ima još dosta toga što želim probati.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 11:46   #258
Preporučio bih posjetu oštariji Špelca u Gornjoj Košani, Primorska. Od Pivke se vozite glavnom magistralnom cestom prema Ilirskoj Bistrici i poslije nekih 6-7km skrenete desno prema Novoj Sušici. Odmah tu u blizini je G.Košana. Za Špelco svi znaju i lako ćete je naći.

Radi se o tradicionalnoj oštariji u kojoj se doista mogu naći odlična domaća jela koja su stvarno napravljena od pravih prirodnih sastojaka. Gotovo nevjerojatno u današnje doba, ali vjerujte mi na riječ, evo npr moj sin koji jede samo dobar pršut i od dobrog pršuta samo crveni dio kada se susreo sa domaćim špekom iliti slaninom gdje je bilo barem 70% bijeloga najprije je ustuknuo rekavši da on to neće jesti, a na kraju je sve smazao rekavši da je ludo dobro, zapravo za 10/10.

Tu doista možete uživati u kvalitetnoj domaćoj hrani, doduše nešto tradicionalnog kova i izričaja -složit ćete se samnom da si čovjek i to mora ponekad priuštiti, ne bojte se ne radi se o teškoj i masnoj hrani. Ovo posebno dobro znaju da cijene italijanski gosti koji vikendom stalno pohode ovu oštariju. Radi se o maloj mirnoj obiteljskoj gostionici bez spektakularnog enterijera i dizajna, ali sa doista srčanim i gostoljubivim vlasnikom.

Cijene?
Sitnica, ali doista sitnica, uvijek se iznenadim i uvijek stane manje nego što mislim, "šenkaju" predjelo, časte aperitivom i onako za kraj donesu besplatnu kavu. Znate, radi se stvarno o zabačenoj gostionici koja nije na protočnoj cesti, a i italijanskim gostima je malo daleko zato su i cijene više nego prihvatljive.

Preporuke "stručnjaka":
http://www.mladina.si/42189/okrepcev...gornja-kosana/
http://www.gostilna-spelca.si/recenzija_it.html
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 22:09   #259
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Čujem da je u Argentinu opet fino, bila nekidan frendica s obitelji i pohvalila meso
U Argentinu il je super il je zajeb. Cista lutrija. Mi smo znali jesti fantasticno u cetvrtak, a u petak vratiti hranu (nedovoljno odlezan biftek).
Nakon sto smo par puta vratili hranu odustali smo jer u Ljubljani fakat ima dovoljno dobrih restorana da se ne moram znojiti sto cu dobiti za obrok koji za dvije osobe kosta 60+ eura.

Inace, iako nisam prosla uzduz i poprijeko restorane u Lj najneobicniji restoran u koje sam bila je; http://skarucna.si/sl/

On se nalazi u okolici Lj i mislim da gurmanima vrijedi otici. Radi se o staroj slovenskoj kuhinji koja je mene osobno odusevila. Prostor je unikatan, na prvu mislite da ste usli u seosku gostionu, svira starogradska slovenska glazba...onak wtf...ali ima dusu. Ja sam se najela predjela sa cvarcima, nisam ni dosla do drugog slijeda vec sam bila pripita od odlicne domace rakije...Mi smo imali tamo poslovnu veceru, ne sjecam se koliko slijedova je bilo, ali nisam zaboravila da smo pobjegli prije deserta jer nam je vec kod glavnog jela bilo dosta hrane. Najiskrenije preporucam.
I da ne cudite se ako vas konobar posalje u vrt da si sami naberete salatu...da zbilja, ako je dan ocekujte da trazite svoju salatu!
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 22:22   #260
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Kad god sam htjela poć u Ludu bilo je zatvoreno. Ima neko čudno radno vrijeme.

Za one koji vole šoping u BTC je korisna informacija da su nedavno na prostoru između tržnice i Bennetona otvorili kao nekakav food court na otvorenom; u zgodno uređenim kontejnerima naokolo se prodaje razna etnic hrana a u sredini su klupe i stolovi pa se tamo sjedne i jede. Od ponude ima jedno 6-7 raznih restorančića: Hoodburger, vegetarijanski Radha Govinda, Thai (Chuty's, ako se ne varam), slovenski Top dunajc, španjolski Španska vas, Frks (ne sjećam se što nudi, samo sam ime zapamtila). Probali smo španjolski, lignje pržene u kukuruznom brašnu i grilanu vratinu na integralnom bagetu. To i dvije sangrije 18 eura. Nije jeftino za samoposlugu ali simpatično je i ima dobru vibru. Sigurno ću opet tamo zaći jer ima još dosta toga što želim probati.
Skuplje je jer ih BTC dere za mjesto i nije im osigurao natkrivenu terasu, pa kada pada kisa ili je zima zjape prazni.
Tko voli ribu i jedu mu se przene lignje, srdele i sl, dovoljno je uci u unutrasnji dio zelene trznice, u sjeverni dio, gjde se nalazi Rival konoba. Dnevni menu je 8,50 eura, sastoji se od juhe, glavnog jela i salate. Ono sto je najbitnije dobro su posjeceni i hrana je svjeza.

U zatvorenom djelu trznice na juznom djelu se otvorio se gluten free fast food, nije nesto, no ja zapravo niti ne poznajem takvu kuhinju, tako da nisam relevantna, te dva restorana koji nude domacu hranu. Onaj na desnoj strani, "skrniclj" je puno puno puno bolji od lijevog "kot doma". Ima gulase, grah i sl.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.