Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2016., 21:17   #421
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
koji sir bi mi preporučili da probam,ako obožavam zdenka sir trokutiće?
hm... meki kozji?
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 22:02   #422
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
koji sir bi mi preporučili da probam,ako obožavam zdenka sir trokutiće?
...ricotta?!

A misliš samo na mazive, kremaste sireve ili...?
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:32   #423
Quote:
screppy kaže: Pogledaj post
koji sir bi mi preporučili da probam,ako obožavam zdenka sir trokutiće?
Stracchino.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:00   #424
da,mazive,kremaste. Hvala,probati ču ove šta ste predložili,iako mislim da rikota nije to,a kozje baš ne volim.Gdje mogu kupiti ovaj stracchino?
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 09:58   #425
Može li mi netko objasniti zašto je Lidlov Pilos posni svježi sir/skuta (isti ovakav, ali plavi) dosta kremastiji i maziviji od npr. K-plus ili Clever (vjerojatno i nekih ostalih, Dukat, Vindija isl.)? Ovi potonji su mi nekako krti i lome se, a Lidlov se maže skoro kao ABC sir. Navodno svi imaju manje od 10% masnoće u suhoj tvari, a u sastojcima od Lidla ne vidim ništa neuobičajeno.

Zadnje uređivanje BigDaddy : 09.03.2016. at 10:48.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 09:33   #426
Od onih šta kumice na placu nude, prilično dobra zamjena, a često i bolja mi je Dragec od euromilka. Sa češnjakom malo preintenzivan, no dimljeni, sa zelenim paprom ili paprikom osobno vrlo dobar. Nije jeftin, iako bude ga ponekad na akciji u trgovačkim centrima, zna varirati kvaliteta (razina kiselosti), no sve u svemu stavljam ga u rang najboljih od bakica s placa.


Od tvrđih, planinski od naturelle zna biti isto dost povoljan za cca 60kn/kg, a recimo nije mi osobno loš tko voli intenzivniji okus. Mislim, to je kao prijedlog s obirom uloženo/dobiveno. Gligorini i slični za 200 i kusur kuna po kili su mi naravno vrlo ukusni, no rijetko si tako nešto običan čovjek može priuštiti.


I pohvalio bi sir sa medvjeđim lukom od sirane mišćević iz josipdola, kao i tvrđi kravlji od sirane turkalj, tam negdje u blizini slunja.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 14:41   #427
Veronikina skuta je fenomenalan sir. Stvarno sam odusevljen s okusom. Obozavam sireve ali mi je kolesterol skocio u nebesa zahvaljujuci ogromnoj kolicini masnog sira koji jedem i mesnim posiljkama iz slavonije koje redovito dobivam. Skuta me je spasila.
Sto se tice drageca. Kad sam ga prvi put pribao mi je bio odlican. Aliznam dobit 2 put godisnje njohov poklon paket sa svim vrstama drageca, pa ga najcesce podjelim. Nemrem ga vise smislit. Svakako nije sir za cestu konzumaciju.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 16:35   #428
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Veronikina skuta je fenomenalan sir. Stvarno sam odusevljen s okusom. Obozavam sireve ali mi je kolesterol skocio u nebesa zahvaljujuci ogromnoj kolicini masnog sira koji jedem i mesnim posiljkama iz slavonije koje redovito dobivam. Skuta me je spasila.
Sto se tice drageca. Kad sam ga prvi put pribao mi je bio odlican. Aliznam dobit 2 put godisnje njohov poklon paket sa svim vrstama drageca, pa ga najcesce podjelim. Nemrem ga vise smislit. Svakako nije sir za cestu konzumaciju.
I meni je ovo jedan od najdražih sireva. Najfinija mi je narezana pa prelivena nekim laganim svijetlim medom.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 18:02   #429
Imam meda upravo takav. Bagrem-bazga domaci. Tnx. Probat ce se.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:50   #430
Il Ceasere formaggio, kupila u Bergamu u trg.centru.
Jako dobar kravlji, tvrdi, suhi sir. Gotovo u rangu Grana Padano osim što Ceasare ima zrnca soli vrlo evidentne u siru i pregube (zagrizeš komadić i usput zrnce soli, mene ne smeta). Rustikalno, nije glatko, ali okus odličan.
Složila ga sa svježim koromačem, orasima (i badema zbog manjka oraha), meda, maslinovog i limuna. Preporučujem!
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 08:17   #431
Montecampo,sir iz Litve ,kupljen u Pivcu oko 65-69 kuna kilo. Jako dobar,mrvi se malo kod rezanja,treba biti spretan; ,jako intenzivan okus,traži čašu (dvije tri)dobrog crnog vina!
Isto i Livanjski originalni, kupljen u Neumu (tamo je 100 kuna kilo a kod nas i 140) izvrstan,vrijedi svake kune!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 11:25   #432
Taleggio, u "La regina dell formaggio", 115 kn/kg, izvrstan polutvrdi sir.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:30   #433
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Montecampo,sir iz Litve ,kupljen u Pivcu oko 65-69 kuna kilo. Jako dobar,mrvi se malo kod rezanja,treba biti spretan; ,jako intenzivan okus,traži čašu (dvije tri)dobrog crnog vina!
Isto i Livanjski originalni, kupljen u Neumu (tamo je 100 kuna kilo a kod nas i 140) izvrstan,vrijedi svake kune!
Koliko je star taj Montecampo, jel možda to za ribanje? Jel to kravlji sir ili ima ovčjeg mlijeka?
A za livanjski, prije koji dan sam ga vidio u Fensi Konzumu u Radničkoj i to za neke manje novce kojih 80-90 kuna, proizvodi ga Puđa... ne znam što se dogodilo sa originalnim prozvođačem, prije kojih 10-15 godina je Puđa bio dosta slabiji od originala
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:37   #434
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Veronikina skuta je fenomenalan sir. Stvarno sam odusevljen s okusom. Obozavam sireve ali mi je kolesterol skocio u nebesa zahvaljujuci ogromnoj kolicini masnog sira koji jedem i mesnim posiljkama iz slavonije koje redovito dobivam. Skuta me je spasila.
Sto se tice drageca. Kad sam ga prvi put pribao mi je bio odlican. Aliznam dobit 2 put godisnje njohov poklon paket sa svim vrstama drageca, pa ga najcesce podjelim. Nemrem ga vise smislit. Svakako nije sir za cestu konzumaciju.
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
I meni je ovo jedan od najdražih sireva. Najfinija mi je narezana pa prelivena nekim laganim svijetlim medom.

Kupio na ove preporuke i mogu reći da mi je sir tak-tak.
Kiselinom podsjeća na svježi sir.

Baš sam prije 2 tjedna jeo domaću skutu i razlika u okusu je nebo i zemlja.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 14:12   #435
taman mi se veronika otvorila u kvartu i ja isto ko i pinz zakljucila da bum dala sansu skuti. sad ne znam jos ce doci dan da se slozim s pinzom u vezi necega
meni je bila jako fina ona skuta iz lidla okusi zavicaja,ali ju nisam vec dosta dugo kupovala pa ne znam jesu li promijenili dobavljaca ili je ostala ista.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:28   #436
Fini mi je jako Grana padano De luxe linija iz lidla. Narezan na tanke šnitice uz vince.

Od Veronike, osim skute kupujem i njihov stepko. Okusa je približno jogurtu, a kalorijski minimalan unos.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:30   #437
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
taman mi se veronika otvorila u kvartu i ja isto ko i pinz zakljucila da bum dala sansu skuti. sad ne znam jos ce doci dan da se slozim s pinzom u vezi necega
meni je bila jako fina ona skuta iz lidla okusi zavicaja,ali ju nisam vec dosta dugo kupovala pa ne znam jesu li promijenili dobavljaca ili je ostala ista.
Sad nađem u Lidlu samo Pilosovu skutu, pakiranje je nešto manje, al je ok. Posolim i kapnem malo maslinovog

Vindijina skuta je očajna. Ima okus papira.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 08:03   #438
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Koliko je star taj Montecampo, jel možda to za ribanje? Jel to kravlji sir ili ima ovčjeg mlijeka?
A za livanjski, prije koji dan sam ga vidio u Fensi Konzumu u Radničkoj i to za neke manje novce kojih 80-90 kuna, proizvodi ga Puđa... ne znam što se dogodilo sa originalnim prozvođačem, prije kojih 10-15 godina je Puđa bio dosta slabiji od originala
Montecampo je kravlji sir,može se ribati.
Postoje dvije mljekare u Livnu (tako kaže striček gugl): Puđa i mljekara Livno, sirevi iz Puđe su uvijek bili jeftiniji,bar u Neumu. Sirevi su im odlični ali moram priznati da je ovaj iz Livna vrhunski.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:41   #439
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Postoje dvije mljekare u Livnu (tako kaže striček gugl): Puđa i mljekara Livno...
Ima Puđa pogon i u Hrvatskoj. U Čaporicama kod Trilja.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 07:35   #440
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Sto se tice drageca. Kad sam ga prvi put pribao mi je bio odlican. Aliznam dobit 2 put godisnje njohov poklon paket sa svim vrstama drageca, pa ga najcesce podjelim. Nemrem ga vise smislit. Svakako nije sir za cestu konzumaciju.
Onda slobodno na pm dam adresu za poslat kad bu viška..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.