Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 18:06   #601
Molio bih jednu informaciju?
Jel postoji ikakav brodski prijevoznik iz Malog Lošinja do Novalje? Ne mogu vjerovati da moram ići skroz okolo do Rijeke kako bih stigao u Novalju koja je nekih 40-tak km udaljena od Malog Lošinja zračnom linijom.
vabank is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:49   #602
Na žalost, ne postoji. Jedino da platis taxi brod ali to će te koštati ohohoh. Ili odi na trajekt do Zadra koji dolazi jako kasno i onda produzis do Novalje ako si s autom. Ako si bez auta, odi katamaranom do Rijeke pa iz Ri katamaranom do Novalje.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 11:26   #603
Ima ko kakvu preporuku za smještaj na Iloviku? Da li se negdje kod Mrtvaške može pustiti auto na par dana (da se ne plaća parking)?
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 16:26   #604
Kod Mrtvaske se nemaš di parkirati a da ne plaćaš jer nije poveliki parking i uske serpentine do parkinga i stvarno se nemas di prosvercati. Ali ostavi auto negdje u Malom Lošinju jer odande vozi često minibus ili kombi do Mrtvaske.
A u Iloviku ćeš lako naći smještaj. Nema puno kreveta ali ni ljudi .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:00   #605
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Pa da, realno od Hrvata malo tko da si moze priustiti, sigurno sve to nije napravljeno i uredivano s namjerom da Hrvati budu glavni gosti i potrosaci. Ogromna je razlika izmedu Bellevuea prije i sada. Uostalom svi hoteli su dobili novo ruho.
Od kad su Rusi poceli ulagat na Losinju, masovno se radi na svemu i svacemu, a publike izvana koja si to moze priustiti ce biti.
Prošle godine sam bio u hotelu Aurora, u špici sezone, početak 8. mjeseca, i moram priznati da je na parkingu pretežito bilo vozila sa HR tablicama.

Ove godine također idem, i budem sada statistički prebrojao HR vs strane tablice, baš me zanima, tim više što je ove godine više manje sve rasprodano, a prošla sezona je bila kakva je bila, a za mene nikad povoljnija nije bila jer sam ulovio poust od 30%.

Nažalost, ove godine svega 20%.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:21   #606
Evo super si onda to potrefio prosle godine kad te je financijski tak dobro ispalo, a nije niti 20% lose. Normalno, uvijek ima Hrvata, ali ja sam ovo prije govorio prvenstveno za Bellevue. Neki dan sam prosao parkiralistem Bellevuea i bas sam malo gledao aute i registracije i sve to sto sam vidio najvecim dijelom su bila strana vozila, i to su gotovo sve bili vrlo luksuzni auti ili visa klasa, ali to nije nista cudno, za takav hotel i ocekivano. Koliko Hrvata ima u njemu ne bih nagadao, ali koliko sam cuo nije popunjen cijeli. S tim da su ove godine setnica i plaza dobile potpuno novo ruho... a radovi na Alhambri se privode kraju.

Evo jucer sam bas procitao ovaj clanak gdje se govori realiziranim projektima, buducim investicijama i planovima LOŠINJ POSTAJE ODREDIŠTE ZA SVJETSKI JET SET! 'Gradimo aerodrom, a slavni golfer Els projektira nam elitne eco golf terene' a sada sto bude, a sto ne bude od svega toga, vidjet cemo, ali cinjenica je da se je puno toga napravilo posljednjih godina.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 14:51   #607
A da li ima neki free parking kod trajektne luke na Lošinju? Mislili smo da nam Lošinj bude baza, ali da obidjemo i lokalne otoke..
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:46   #608
Quote:
marijanooo kaže: Pogledaj post
A da li ima neki free parking kod trajektne luke na Lošinju? Mislili smo da nam Lošinj bude baza, ali da obidjemo i lokalne otoke..
mi smo znali auto puštati na Privlaci, kod mosta koji spaja M i V.Lošinj, to ti je 15ak min hoda od centra mjesta
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:11   #609
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Evo super si onda to potrefio prosle godine kad te je financijski tak dobro ispalo, a nije niti 20% lose. Normalno, uvijek ima Hrvata, ali ja sam ovo prije govorio prvenstveno za Bellevue. Neki dan sam prosao parkiralistem Bellevuea i bas sam malo gledao aute i registracije i sve to sto sam vidio najvecim dijelom su bila strana vozila, i to su gotovo sve bili vrlo luksuzni auti ili visa klasa, ali to nije nista cudno, za takav hotel i ocekivano. Koliko Hrvata ima u njemu ne bih nagadao, ali koliko sam cuo nije popunjen cijeli. S tim da su ove godine setnica i plaza dobile potpuno novo ruho... a radovi na Alhambri se privode kraju.

Evo jucer sam bas procitao ovaj clanak gdje se govori realiziranim projektima, buducim investicijama i planovima LOŠINJ POSTAJE ODREDIŠTE ZA SVJETSKI JET SET! 'Gradimo aerodrom, a slavni golfer Els projektira nam elitne eco golf terene' a sada sto bude, a sto ne bude od svega toga, vidjet cemo, ali cinjenica je da se je puno toga napravilo posljednjih godina.

Da, da, Bellevue je druga priča.
Dok sam prije ljetovao u apartmanu, onda smo se išli kupati na Čikat, ali tada je hotel imao 3 zvjezdice (sada mi žao što prije nisam išao u taj hotel).

Sada je ovo skoro nedostižno za prosječnog Hrvata, a sa druge strane i ne toliko potrebno.
Jer Hotel Aurora nudi poprilično dobar omjer uloženo/dobiveno/plaža.

Prošle godine sam plaćao za dvije odrasle osobe i klinca cca 1100kn/noć.
A ove godine ispadne 1266kn/noć.

Prošle godine je sezona bila jako klimava, i more sam rezervirao tek 19.07., ove godine i kasnije, ali ove godine su počeli nestajati termini pa sam morao nabrzinu donijeti odluku.

Zanimljivo je da je Lorencin postavio dobro pitanje nakon što je konstatirao da je hotelski smještaj gotovo popunjen dok je privatni smještaj podbacio.

Kada se malo pogledaju slike apartmana koji se iznamljuju, to je katastrofa.
A cijena im je otišla jako visoko.

Ali dobro, svatko si pronađe ono što mu odgovara.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 14:46   #610
Je prošao tko ovu staz Put dupina: http://visitlosinj.hr/ListItem.aspx?id=1801

Se može biciklom, koliko vam je trebalo?
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 19:23   #611
U Vesperi nema mjesta za idući vikend (četvrtak - nedjelja, tri noćenja)...
Može mi netko tko poznaje Mali Lošinj reći što je najbliže? Ima li kakvog smještaja u blizini Vespere a da nije enormno skupo? Možda ako netko ima nekoga tko ima u blizini sobu, apartmančić.. Nešto?
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:58   #612
Nakon cca. mjesec dana pretrage, biranja gdje i kako, odluka je pala na Mali Losinj gdje smo i rezervirali apartman za ljetovanje, bas u Malom Losinju u blizini groblja.
Bili smo na Losinju prije 2 godine, u Vesperi, ali samo produzeni vikend za 1 maj.

Sad me intersira, pristup plazama autom. Na karti vidim neke uvale imaju pristup (parking) u blizini a neke nemaju. Npr. apartman nam je cca 1-1,5km zracne linije od Cikata, da smo nas dvoje sami ne bi bilo problema cak ni prosetati tih 20-ak min ali sa klincem pod punom ratnom (ljetnom) opremom to nece doci u obzir.
Ne trazim parking na plazi nego u blizini a onda prosetati par 100m nije problem uopce, nesto kao na Sakarunu (Dugi otok) gdje parkiras gore na cesti i spustis se na plazu.

U slucaju da se placa taj parking, ako i to znate, recite cijenu da napravim cost-benefit analizu

Hvala na pomoci.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:34   #613
Bili smo prije mjesec dana i bilo je bez naplate.
Dosta plaza sa bliskim parkinzima, u hladu.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 09:50   #614
Zanima me kako od aerodroma u Lošinju doći do Malog Lošinja.
Ili - jel se može pješke do neke plaže, vidim po google maps da je cca 600 m od aerodroma do mora.

Naime, gledam da bi hidroavionom od Pule na Lošinj.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:24   #615
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Zanima me kako od aerodroma u Lošinju doći do Malog Lošinja.
Ili - jel se može pješke do neke plaže, vidim po google maps da je cca 600 m od aerodroma do mora.

Naime, gledam da bi hidroavionom od Pule na Lošinj.
Hehe, i mi si to želimo pa se spremamo za Rijeka - Rab u 9.mjesecu.

Gdje uopće slijeće hidroavion u Lošinju? Zar i on ide na onaj standardni aerodrom? Ako da, ima shuttle bus, vezan uz letove.

edit, nekakav mali shuttle vidjela jednom ....no često patroliraju taksisti kad dolazi nešto komercijalno
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:33   #616
Ma ja gledam Pula - Lošinj.
Iz pule je super, iz luke. Nažalost u Lošinju slijeće na aerodrom.
Bojim se da bi mi taksisti mogli oderat, a ja bih išao samo ujutro tamo, a navećer nazad. Samo da isprobam hidroavion. Pa sam zato mislio pješke do plažice i nazad. Ne bih htio platit još 200-300 kn za taksi.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 11:29   #617
Kužim . Onda se spustiš desno dole do Uvale Artatore, vjerovatno na tu i misliš.
Imaš max 1km makadamske cestice do tamo. Borova uz plažu imaš koliko god ti srce želi. Uzmi hammock i uživaj
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:11   #618
Hvala. Moram si još razmislit, jer je avion 750 kn. Još sam u sebi pola-pola. Sve ovisi o želji za letom hidroavionom.
I dodatkom još jednog egzotičnog aerodroma na listu aerodroma. Kojeg ni vanelic nema.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:39   #619
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Hvala. Moram si još razmislit, jer je avion 750 kn. Još sam u sebi pola-pola. Sve ovisi o želji za letom hidroavionom.
I dodatkom još jednog egzotičnog aerodroma na listu aerodroma. Kojeg ni vanelic nema.
Rab je 500, a oba aerodroma su na vodi
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 12:48   #620
Eh, Rab nema iz Pule. A ja ću bit u Puli.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.