Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 03:03   #21
Od SU-47 i "Crnog Orla" vjerovatno neće biti ništa ali iskustva u razvoju istih će sigurno pomoći u razvoju novog oružja.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:29   #22
Quote:
Josey Wales, obrati pažnju na pravila o veličini slika.

Više neću upozoravati.

Hvala.
Uh zuti karton, faul sa ledja... sorry nisam znao za pravila... od sada samo thumbovi i linkovi...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:47   #23
Gle, upozorio sam te još jučer navečer. Da si odmah reagirao (a editirati post možeš 300 minuta nakon što si ga napisao) ništa se ne bi desilo. Ovako je žuti, koji ne nosi bodove i dodijeljen ti je tek jutros.

Hvala.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:22   #24
J... ga ne gledam bas private message... sorry... uostalom zasto nema trajni edit??? da ne idem OT... sto je sa novim Kalasem, cujem da je stari Kalas ljut sto se ona puska AN "Abakan" uvalila...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:43   #25
Jebi ga Josey.
Meni je Scotsman dodijelio crveni s 20 bodova zbog zajebancije na "prezimena".
I još mi traje 3 dana.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:30   #26
Jel neko može pomoći i prepoznati koji je ovo ruski tenk na slici bez naslova-legende?T-84, T-84U, T-90, nešto novije?
aufzumKamf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:33   #27
T-80UM2 Black Eagle ... predložen za novog tenka Rusije međutim projekt je ukinut nauštrb puno naprednijeg T-95.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:37   #28
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
T-80UM2 Black Eagle ... predložen za novog tenka Rusije međutim projekt je ukinut nauštrb puno naprednijeg T-95.
Hvala
aufzumKamf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:22   #29
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Od SU-47 i "Crnog Orla" vjerovatno neće biti ništa ali iskustva u razvoju istih će sigurno pomoći u razvoju novog oružja.
pa naravno da neće jer je su-47 samo testni avion na osnovu kojeg će se raditi novi 5-te generacije sa stealth generatorom.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:35   #30
WTF je Stealth generator? LO sposobnosti se ne mogu generirati samo tako, nije to cloaking device iz Star Treka.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:36   #31
evo ovako, činjenica je da rusi drže definitivno najbolju aeronautiku na svijetu, i tko got se razumije u vojnu tehnologiju će se složiti.
recite mi dali recimo f-22 može izvesti cobru? mislim da bi mu se krila pokidala.
mislim kad gledate jedan aeromeeting američke proizvodnje, gdje se rade obični loopinzi, i kad pogledate ruske sukhoi-eve, meni se krv sledi.
jedini problem ruske vojne industrije je još uvijek novac, koje je potreban da kvaliteti dodaju kvantitetu.
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:41   #32
Quote:
Master_n kaže: Pogledaj post
evo ovako, činjenica je da rusi drže definitivno najbolju aeronautiku na svijetu, i tko got se razumije u vojnu tehnologiju će se složiti.
recite mi dali recimo f-22 može izvesti cobru? mislim da bi mu se krila pokidala.
mislim kad gledate jedan aeromeeting američke proizvodnje, gdje se rade obični loopinzi, i kad pogledate ruske sukhoi-eve, meni se krv sledi.
jedini problem ruske vojne industrije je još uvijek novac, koje je potreban da kvaliteti dodaju kvantitetu.
Kobra? Opet? Misliš na isto ono što je radio X-31 i YF-17 još 80-ih? U kojim režimima se može low-speed-high-alpha izvesti? Rusi to izvode sa koliko ono goriva i pod kojim opterćenjem? Dok se Su-xx vrti oko svoje osi sa 200 KIAS popiti će AMRAAM bez problema. BTW, i Raptor izvodi sve što rade i rusi, samo s jednom razlikom: Raptori to rade sa punim tankovima i naoružanjem.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:54   #33
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Kobra? Opet? Misliš na isto ono što je radio X-31 i YF-17 još 80-ih? U kojim režimima se može low-speed-high-alpha izvesti? Rusi to izvode sa koliko ono goriva i pod kojim opterćenjem? Dok se Su-xx vrti oko svoje osi sa 200 KIAS popiti će AMRAAM bez problema. BTW, i Raptor izvodi sve što rade i rusi, samo s jednom razlikom: Raptori to rade sa punim tankovima i naoružanjem.
80-ih?
pa jel ti znaš tko je uopće prvi to izveo i sa kojim avionom? u biti, još bolje pitanje koje je puno ime tog manevra?
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:55   #34
AMRAAM i Sidewinder su super rakete,no nisu bolje od Aphida i Archera(ruske rakete).Igrao ja igru zvala se Mig-29 ja rušim F-16 bez problema s Archerom(R-73) kad su na dometu oko 16 milja ili tako nešto.Samo ispustiš one trakice što ometaju rakete i bum!Staviš afterburnere i lako im pobjegneš,ako ste kukavice,no u dogfightu sam profić.

To je bio moj test ruskih raketa u odnosu na američke
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:57   #35
X-32 i X-35(sadašnji F-35 Lightning II) su 2001. testirani i ukazalo se da Lockeed(sad Lockeed Martin) rade bolje avione u odnosu na Boeing.
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:00   #36
Quote:
Master_n kaže: Pogledaj post
80-ih?
pa jel ti znaš tko je uopće prvi to izveo i sa kojim avionom? u biti, još bolje pitanje koje je puno ime tog manevra?
X-31.



Quote:
The first NASA flight under the ITO took place in April 1992. By July 1992, the X-31 program was continuing the initial stage of post stall envelope expansion.

The X-31 achieved controlled flight at 70 degrees angle of attack at Dryden on Nov. 6, 1992. On the same day, a controlled roll around the aircraft's velocity vector was accomplished at 70 degrees angle of attack.

On April 29, 1993, the No. 2 X-31 successfully executed a rapid minimum radius, 180-degree turn using a post-stall maneuver, flying well beyond the aerodynamic limits of any conventional aircraft. The revolutionary maneuver has been dubbed the "Herbst Maneuver," after Wolfgang Herbst, a German proponent of using post-stall flight in air-to-air combat. The term "J Turn" is also used to describe this type of maneuver, when flown to an arbitrary heading change.
Također, YF-17 je slično izvodio na testiranjima za natječaj LWF, kasnih '70-ih. Da ne spominjem F-16 VISTA, HARV, MATV i sijaset drugih programa. Superpokretljivost nije ekskluzivno ruski proizvod.

Ali ako je testirano u igricama, onda se ispričavam. Mora da je to točno.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:05   #37
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
X-31.





Također, YF-17 je slično izvodio na testiranjima za natječaj LWF, kasnih '70-ih. Da ne spominjem F-16 VISTA, HARV, MATV i sijaset drugih programa. Superpokretljivost nije ekskluzivno ruski proizvod.

Ali ako je testirano u igricama, onda se ispričavam. Mora da je to točno.
The Pugachev's Cobra is considered to be one of the most dramatic and demanding manoeuvres performed at air shows worldwide. The manoeuvre is so named after the Sukhoi OKB (design bureau) test pilot Viktor Pugachev, who first performed the manoeuvre in 1989 at the Paris Le Bourget air show.
JEL POTREBAN MOJ KOMENTAR?
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:08   #38
Istu stvar su izvodili ranije, samo se NIJE ZVALA Kobra, već joj ime nije bilo niti prilično tako seksi i pamtljivo. High-alpha-post-stall-nešto. YF-17, iz kojeg se kasnije rodio Hornet.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:13   #39
Čuj,ameri ne vole avione kanardnog oblika krila kao što su:

Gripen:

Dassault Rafale:

I Eurofighter Typhoon:
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 11:36   #40
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Istu stvar su izvodili ranije, samo se NIJE ZVALA Kobra, već joj ime nije bilo niti prilično tako seksi i pamtljivo. High-alpha-post-stall-nešto. YF-17, iz kojeg se kasnije rodio Hornet.
jedno je pokušavati izvesti a drugo je izvesti, a to što ameri nebi dali na sva zvona i napravili iz toga još jednu u nizu marketinških kampanja, zar ne?
i neandertalci su POKUŠAVALI letjeli...
Master_n is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.