Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2012., 15:23   #1021
Hvala na odg, onda cu izgleda ipak odustati. ( u oglasu im pise da se bave pcelarstvom 30 god i da su svi sastojci kreme domace proizvodnje )

btw, koristim nevenovu mast ali iz trgovine (koja je također po sastavu vazelinska) i do jutra mi se smanje sve upalice po licu
__________________
Nitko nije uočio sasvim jednostavnu poantu da mnogo više hrabrosti treba da bi se spustilo sa visine, nego da bi se dospjelo na nju?

Zadnje uređivanje FakeAlert : 26.10.2012. at 15:33.
FakeAlert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 23:32   #1022
Pozdrav, vec sam pisala na preparativnoj kozmetici. Prije 2 godine sam pila roaccutane i ucinio je svoje. Akne su nestale ali su ostali oziljci. Tretiranjem lica kremicama i pilinzima stanje se dosta popravilo ali ostalo je jos malo crvenih mrljia koje niikako da produ tako da mogu izbaciti puder iz upotrebe.
Informiram se za razlicite vrste laganih kremica ali volila bih isto znati ima li neka prirodna krema koja bi poboljsala situaciju?
Studentica sam oa ne bih da je bas komplicirana, hvala
tiny19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 10:44   #1023
Ovisi što želiš može se napraviti prirodna aroma krema baš za potrebe tvoje kože.
Što se tiče pudera, neki kvalitetniji koji ne radi fasadu na licu nego lagano tonira je čak i dobro došao u ovo zimsko vrijeme jer radi barijeru između hladnog i toplog, te smoga u zraku.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:05   #1024
merlina... godinama na dekolteu mi dolaze cistične akne (od neke hrane, mislim kravljeg mlijeka) i imam dosta bijelih izbočenih ožiljaka i sad novih par crvenih, zanima me dali se može napraviti neka mješavina i da znaš da je funkcionalna da mi ublaži bijele i te crvene ožiljke i da ne dolaze nove akne?Dali si imala kad iskustva s dekolteom?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:27   #1025
@seceruuu meni dermatolozi rekli da nema pomoći izvana (čak ni laseri i sl.) osim ako se nešto revolucionarno ne dogodi s hormonima, nitko ne zna točno što jedino ama baš ništa nije djelovalo do sada (ni kraće druženje s roacc koji je kao jedini najbliži lijeku za to), eventualno ti za smirivanje mogu preporučiti stvari na bazi sumpora i/li cinka
ako ti što upali, javljaj
__________________
'Emotikoni i spominjanje likova poput Isusa nisu argumenti, a kamoli dokumenti.'
v1rg1n1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:21   #1026
Pozdrav! Nisam detaljno proučila temu pa se ispričavam ako je već bilo pisaono o mom problemu. Naime, imam osjetljivu kožu koja se lako crveni. Bila sam davno kod dermatologa, ali ne zbog tog problema. Namjervam ići ponovo u budućnosti, ali bih u međuvremu probala sa prirodnom kozmetikom. Crvenilo se javlja u neugodnim situacojama (sramežljiva sam). Također se događa i kada mi je jako vruće itd. Prilično sam sigurna da nemam rosaceu. Nemam akni po licu, eventualno se pojavi jedna u 2. godine. Eh, da...znam da trebam izbjegavati situacije u kojima se pojavljuje crvenilo, ali ne mogu ih uvijek kontrolirati. Malo sam manje sramežljiva, ali i dalje imam to glupo crvenilo. No, da ne duljim...znači, trebam neki savjet za osjetljivu kožu sklonu crvenilu. Hvala unaprijed!
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:29   #1027
Imala sam davnih dana sličan problem.

Što se tiče crvenjenja zbog preosjetljivosti na vanjske okolnosti tu može pomoći kvalitetan puder i naravno neki tip psihološkog rada na sebi tj. na samopouzdanju ,

Crvenilo izazvano klimatskim okolnostima, hladnoća, toplina, iz toplog u hladno i ostalo isto se tako može regulirati prirodnom kozmetikom no potrebno je vrijeme tj. dugoročno preći naprirodnu kozmetiku. Pod tim mislim na kvalitetnu individualno spravljenu aroma kremu koja bi sadržavala između ostalih biljna i esencijalna ulja koja dubinski njeguju i ozdravljuju kožu, te mješavina ulja za večernju njegu, uz to obično ide i hranjenje kože iznutra kvalitetnih biljnim uljima oralno.

Ukoliko želiš detaljnije javi mi se na pm.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 17:43   #1028
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
išla sam prije 3mjesaca prvi put i bilo je koma...
inače baš i nemam problema sa prištičima ni miteserima...
kozmetičarka mi je to i potvrdila, rekla je da nema skoro ništa za čistit
znalo mi je nekada prije m izbiti koji, ništa strašno

na uljnu mješavinu mi je lice reagirako koma, potkožnih ko u priči čak i po obrazima (gdje mi je inače koža suha) uglavnom po cijelom licu i čak po vratu

no, smirilo se nakon 3 tjedna mackanja, strpljivost se isplatila
možda ulja i moraju tako reagirati, da prvo sve izađe što treba izači, ali lice mi je cijelo vrijeme bilo baršunasto i elastično
inače sam primjetila da mi nakon tuširanja lice više ne "vrišti" od suhoče i to mi je super jer sam prije morala staviti kremu na lice ODMAH


sada mi je koža superništa od prištiča, a čini mi se da su mi se i pore suzile

čula sam da Merlina ima jako dobru kozmetičarku i ja namjeravam do nje čim uhvatim malo vremena,
a i za Merlininu masažu sam čula same preporuke

p.s. Merlina šaljem ti pm

sad sam vidila ovaj tvoj post i uljepsao mi je dan

Ja sam sad u toj fazi da se trackam uljima nekih tjedan-dva, i izbilo mi je potkoznih prista kako ih nikad nisam imala

Inace imam dva,tri problematicna mjesta na licu na kojima mi se ponavljaju potkozni (pojavi se, isusim, nestane i opet se vrati pola centimetra dalje).. i to sam htjela rijesiti uljima, a sad ih imam gdje ih nisam imala nikad , bas ko sto ti opisujes, na obrazima koji su mi inace free zona

Stavljam mjesavinu lješnjaka, jojobe i macerata nevena u bademovom ulju (zasad jos stavim odokativno, jer moram tek kupiti neke bocice), sto bi kao trebala biti ok mjesavina za problematicnu, mjesovitu kozu.
I bas sinoc gledam i mislim se kako valjda u necem grijesim, ili da to uopce nije za mene i sad me ovaj tvoj post bas razveselio!

Tim vise sto i ja osjetim to barsunasto i elasticno, i kad mi prolazi pristic, nije mi onako kao prije da osjetim da se povrsinski susi,a ispod kotao , nego bas nekako "iznutra".

A nista onda se naoruzavam strpljenjem..
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 23:24   #1029
Joj zaboravila sam na taj period
super da si me podsjetila

Nadam se da će ti koža reagirati an prirodnu kozmetiku kao i moja, jer koža mi je sada gotovo bez ikakvih problema
i u super stanju.
Čak niti zimi mi koža nije dehidrirana što mi je prije bila nemoguća misija
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 10:44   #1030
Nisam nikada imala reakcije od ulja, naprotiv već 3 dana nakon bacanja svega iz parfumerije i korištenja prirodne kozmetike vidjelo mi se nevjerojatno poboljšanje na koži.
Također sam se riješila isušenosti kože lica, a pogotovo tijela, sada (a što prije nisam mogla ni zamisliti) mogu se i ne namazati i neće me svrbiti niti zatezati koža.

Starleta, dal si ti na kraju bila kod mene ili ne (davno je to bilo pa se ne sjećam)
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 11:31   #1031
Nisam bila Merlina a baš sam htjela.....

Moja koža je reagirala na ulja, ali moram napomenuti da sam ja sa prirodnom kozmetikom
počela u periodu kada mi je koža bila u užasnom stanju. 7
Iziritirana od liječenja kortikosderoidima, nakon toga antibiotskom terapijom od 6 tjedana i
čestih upala.
Imam jako težak oblik atopijskog dermatitisa koji mi je največim djelom pogodio lice i ruke.
Liječila sam se od dermatitisa i astme kortikosteroidima duži period (po preporuci više različitih dermatologa i sa više različitih krema) dok na kraju nisam dobila steroidni dermatitis i otvorene rane na licu.
Završila na antibiotskoj terapiji radi prevencije sreptokoke i na licu sam morala nositi medicinsku masku da zaštitim rane.

Nakon završetka terapije sam trebala početi sa nekom neutralnom njegom, ali ja to više nisam željela.
Tada sam počela sa prirodnom kozmetikom i sada mi je lice u super stanju

Moje dermatologica se iznenadila kako mi je lice tako brzo regenerirano i nemam niti jedan ožiljak od rana.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 13:21   #1032
Ova tvoja priča je baš iako ni moja koža nije bila u dobrom stanju neposredno prije no što sam počela sa prirodnom kozmetikom.
Toliko sam ju isušila da sam zbog lišajeva (nastalih kao posljedica skupih parfumerijskih krema) nanosila tekući puder, korektor i puder u prahu, imala sam masku na licu a koža u užasnom stanju. Sada mogu bez pudera ten mi je super.
Ne znam dal si oralno uzimala ulja, no meni je i to puno pomoglo stvarno se vrijedi potruditi jer ima rezltata.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 21:53   #1033
I ja sam opet na prirodnoj. Sama mućkam kreme. Imam jako puno sastojaka i moram to nekako potrošiti. Kupujem uglavnom u kemigu ili bioterry. Isto imam vulkane po bradi uglavnom ali imala sam ih i prije. Skoro 2 godine sam bila na retinu i u tom pogledu nije pomagao. Isto su mi izbijala prištevi a koža je postala ultra osjetljiva. Ne želim više to mazat na lice. Zamislila sam se nedavno kad sam bila kod doktora i rekao mi je da mi više ne smije davati recept bez povijesti bolesti od dermatologa. Pa to stvarno nije bez vraga.....
Uglavnomide mi mućkanje krema samo ne znam dosta nekih finesa i detalja koji se vjerovatno nauče na radionicama i seminarima. Ali možda jednog dana si i to priuštim....
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:59   #1034
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Nisam nikada imala reakcije od ulja, naprotiv već 3 dana nakon bacanja svega iz parfumerije i korištenja prirodne kozmetike vidjelo mi se nevjerojatno poboljšanje na koži.
tak i ja, s tim da nisam nikad išla isključivo na kozmetiku iz parfumerija i drogerija, kombinirala sam, no što više koristim i unosim prirodne stvari i izbacujem "sintetiku" koža mi se zahvaljuje jako

ja sam lice tretiram 90% prirodno. ujutro se umivam organskim veganskim gelom, onda ide aroma krema od 100% prirodnih sastojaka, nekad kad nemam šminku šricam se hidrolatom umjesto termalnom vodom, navečer skidam s Holyplantovim mlijekom za čišćenje (prije sam s Melvitinim, i ono je organsko) a šminku oko očiju ponovno skidam s uljima. oko očiju stavljam ulje pšeničnih klica, a na lice nakon šminke stavim ili hranjivu aroma kremu ili uljnu mješavinu od Oshadhia. sad sam napokon formulirala masku za lice na bazi zelene gline 100% prirodna i veganska.

samo ne znam hoće li mi riješiti komedone (otvorene mitesere) po licu. jako su sitni, no smetaju mi kad se približim na 5 cm. na bradi ih je najviše.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:04   #1035
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ova tvoja priča je baš iako ni moja koža nije bila u dobrom stanju neposredno prije no što sam počela sa prirodnom kozmetikom.
Toliko sam ju isušila da sam zbog lišajeva (nastalih kao posljedica skupih parfumerijskih krema) nanosila tekući puder, korektor i puder u prahu, imala sam masku na licu a koža u užasnom stanju. Sada mogu bez pudera ten mi je super.
Ne znam dal si oralno uzimala ulja, no meni je i to puno pomoglo stvarno se vrijedi potruditi jer ima rezltata.
I ja mogu bez pudera jer mi je lice čisto i njegovana, a i ujednačena mu je boja

Uzimala sam oralno ulja. Koristila sam boražinu i konopljiku, a ponekad i noćurak.
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
tak i ja, s tim da nisam nikad išla isključivo na kozmetiku iz parfumerija i drogerija, kombinirala sam, no što više koristim i unosim prirodne stvari i izbacujem "sintetiku" koža mi se zahvaljuje jako

ja sam lice tretiram 90% prirodno. ujutro se umivam organskim veganskim gelom, onda ide aroma krema od 100% prirodnih sastojaka, nekad kad nemam šminku šricam se hidrolatom umjesto termalnom vodom, navečer skidam s Holyplantovim mlijekom za čišćenje (prije sam s Melvitinim, i ono je organsko) a šminku oko očiju ponovno skidam s uljima. oko očiju stavljam ulje pšeničnih klica, a na lice nakon šminke stavim ili hranjivu aroma kremu ili uljnu mješavinu od Oshadhia. sad sam napokon formulirala masku za lice na bazi zelene gline 100% prirodna i veganska.

samo ne znam hoće li mi riješiti komedone (otvorene mitesere) po licu. jako su sitni, no smetaju mi kad se približim na 5 cm. na bradi ih je najviše.
Super si ti to ukombinirala
Koji organski gel za umivanje koristiš? Jesi sama radila kremu?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:18   #1036
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Super si ti to ukombinirala
Koji organski gel za umivanje koristiš? Jesi sama radila kremu?
ma rutina mi je bomba sad, fkt sam zadovoljna. koristim ti Terra Naturi gel, ovaj sa fotke: http://4.bp.blogspot.com/-Ir4payBKhd...0/DSCN5955.JPG ne sadrži sapun i SLS u sastojcima pa me ne isušuje, a dobro čisti.

krema je također na fotki ta koju sam spomenula, Zimzelena kozmetika je brand, indie domaći, iz ZGa. kaže vlasnica da su sastojci: biljna ulja jojobe, marelice i shea maslac, hidrolat ruže i eterična ulja smilja i geranija i to je to!
ok, i emulgator na bazi rižinih proteina naravno, bez kojega to ne bi bila krema.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:25   #1037
Nisam probala njihove gelove. Imam samo toniranu kremu i balzam za usne.
Tonirana super miriši
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:28   #1038
Može meni malo pomoći, priti pliz.

Dakle, imam suhu i dehidriranu kožu. Ljeti je t-zona masnija, ali preko zime nemam tih problema.
No ono što je najveći problem je da u zadnjih godinu dana imam jako puno prištića, akni i svega ostalog po licu. Inače takvih problema nisam imala ni u pubertetu, pa bi najradije žile rezala jer me to muči eto sad, s 24 godine.
Do relativno nedavno sam još bila i ok s tim jer stanje nije bilo prestrašno, ali u zadnjih par mjeseci ne znam kaj da radim. Svaki dan mi iskoči barem 5 novih prištića, što malih i skoro nevidljiv, što ogromnih potkožnih.
Napomenula bi da se skoro i ne šminkam, tj koristim samo puder i to ne svaki dan. Također ne koristim nikakve kreme.
Pretpostavljam da moje stanje ima dosta veze i sa zdravljem jer imam problema sa želucem, bubrezima, alergijama i stresom.

Ono kaj mene zanima je kaj mogu počet koristiti od prirodnih sastojaka a da ne bankrotiram i da nije prekomplicirano.
Trenutno doma imam suncokretovo, ricinusovo i makadamijino ulje. Mogu li nešto od toga iskoristit i za njegu lica? Što da još nabavim?
Čitala sam o zelenoj glini... Da li ovu jestivu mogu stavljat i kao masku?
Da li je dovoljno mazat lice uljima umjesto kremama?

I budući da vidim da se tu ljudi dosta kuže, ima li i nekih čajeva koje bi mogla početi piti?

Zahvaljujem.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 22:58   #1039
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Nisam probala njihove gelove. Imam samo toniranu kremu i balzam za usne.
Tonirana super miriši
može više o njoj na temu Prirodna dekorativa pliz? https://www.forum.hr/showthread.php?t=399190
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:43   #1040
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Može meni malo pomoći, priti pliz.

Dakle, imam suhu i dehidriranu kožu. Ljeti je t-zona masnija, ali preko zime nemam tih problema.
No ono što je najveći problem je da u zadnjih godinu dana imam jako puno prištića, akni i svega ostalog po licu. Inače takvih problema nisam imala ni u pubertetu, pa bi najradije žile rezala jer me to muči eto sad, s 24 godine.
Do relativno nedavno sam još bila i ok s tim jer stanje nije bilo prestrašno, ali u zadnjih par mjeseci ne znam kaj da radim. Svaki dan mi iskoči barem 5 novih prištića, što malih i skoro nevidljiv, što ogromnih potkožnih.
Napomenula bi da se skoro i ne šminkam, tj koristim samo puder i to ne svaki dan. Također ne koristim nikakve kreme.
Pretpostavljam da moje stanje ima dosta veze i sa zdravljem jer imam problema sa želucem, bubrezima, alergijama i stresom.

Ono kaj mene zanima je kaj mogu počet koristiti od prirodnih sastojaka a da ne bankrotiram i da nije prekomplicirano.
Trenutno doma imam suncokretovo, ricinusovo i makadamijino ulje. Mogu li nešto od toga iskoristit i za njegu lica? Što da još nabavim?
Čitala sam o zelenoj glini... Da li ovu jestivu mogu stavljat i kao masku?
Da li je dovoljno mazat lice uljima umjesto kremama?

I budući da vidim da se tu ljudi dosta kuže, ima li i nekih čajeva koje bi mogla početi piti?

Zahvaljujem.
Čuj za suhu dehidriranu kožu koja je uz to u ovako opisanom neredu samo ulja nisu dovoljna.
Prvenstveno zbog dehidracije trebala bi ti kvalitetna dnevna aroma krema a koja bi njegovala, hidratizirala ali i djelovala antibakterijski, uz to možeš si napraviti mješavinu suncokreta i makadamije za početak za večernju njegu no i tu bi trebalo dodati još bar jedno ulje npr. sjemenke grožđa i bar jedno eterično npr.širokolisna lavanda.

Svakako uzrok ove tvoje reakcije na koži je iznutra (kao što si i sama nabrojila), znači i na to bi trebalo pripaziti, zelenu glinu bi mogla uzimati kao kuru oralno 3 tjedna baš zbog probave, naravno i dermalno u obliku maski o kojima smo već ovdje dosta pisali.

Uz to bi ti dobro došao hidrolat ili biljni tonik, te oralno boražina ili noćurak.

Što se tiče bankrota, razumijem da vremena nisu lagana, no tako i tako se mjesečno potroše novci za kozmetiku pa zar onda nije bolje kupiti nešto prirodno, kvalitetno i ništa skuplje od prosječne kreme iz parfumerije, a uz to individualno za tvoje potrebe spravljeno.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.