Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2021., 06:39   #1
Voda u automobilu

Pozdrav svima,

nisam par dana vozio auto i jučer sam primijetio da ima jedno 5 litara vode u tepihu ispod vozačevih nogu. Radi se o SEAT Altei. Imate li preporuku za majstora koji može predihtati vrata? Nalazim se u Zagrebu.
hadjidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 07:53   #2
Prvo treba pronaći gdje zapravo curi, a tek onda riješavati. Ne mora biti da je do vrata
mack5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 08:13   #3
Voda ili antifriz?

Voda može od vratiju, od ispod ili ispod brisača. Tamo se često skuplja voda jer je odvod zaštopan. Moguće je da uđe tu gdje ide elektronika u motorni prostor. Mada bi već imao kratki.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 10:58   #4
procurilo kroz sistem hlađenja grijanja, kako, začepljeni odvodi ispod šajbe ili na mjestu gdje auto usisava friški zrak, voda se skupljala kod ovih zadnjih kiša i kad je dosegla kritični nivo ušla u sistem hlađenja/grijanja, to je opčepoznati problem kod svih vozila koja dugo stoje i nečiste se kako spada.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 12:57   #5
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
procurilo kroz sistem hlađenja grijanja, kako, začepljeni odvodi ispod šajbe ili na mjestu gdje auto usisava friški zrak, voda se skupljala kod ovih zadnjih kiša i kad je dosegla kritični nivo ušla u sistem hlađenja/grijanja, to je opčepoznati problem kod svih vozila koja dugo stoje i nečiste se kako spada.
Hvala - navečer ga mehaničar rastavlja - pitanje- ako je ušlo na taj način zašto je samo jedna strana mokra? Na koji način osušiti unutrašnjost da mi ne magli cijelu zimu?

Još jednom hvala - budem javio kako je prošlo.
hadjidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 13:15   #6
Pragovi.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 17:26   #7
Quote:
hadjidan kaže: Pogledaj post
Hvala - navečer ga mehaničar rastavlja - pitanje- ako je ušlo na taj način zašto je samo jedna strana mokra? Na koji način osušiti unutrašnjost da mi ne magli cijelu zimu?

Još jednom hvala - budem javio kako je prošlo.
Na mnogim vozilima kišnica normalno prolazi kroz vrata. Uđe pored stakla, prolazi kroz vrata i odvodi se pored pragova van. Možeš probati s kantom vode, vrata po vrata, kad je auto suh. Ako se prohod vode kroz vrata poremeti, zaštopa, moguće je da voda krene u vozilo, npr. pored unutrašnje obloge. Neki auti u vratima imaju najlonske pregrade ili slično, Uglavnom, skine se unutarašnja obloga vrata i vidi se gdje je problem, ako je to problem. Da li je smeće, da li se nešto odvojilo...

Druga varijanta je zaštopan odvod kondezata klime, ali onda imaš poplavu kad radi klima....

A opet, može biti nešto drugo...
Vaspo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2021., 20:42   #8
zašto samo jedna strana, ovisi gdje je rupa kroz koju ventilator vuče friški zrak u kabinu, npr. stojadinu je to na sredini, pežotu 106 je to kod suvozača, svako vozilo ima mjesto gdje se uvlači svjež zrak i večinom na tom mjestu curi, kod nekih curi na kučištu gdjer je mali hladnjak pa se cijedi niz kučište na tepih zato trebate pregledati mjesta gdje se cijedi voda ispod šoferšajbe i to mjesto očistiti.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 20:06   #9
Pa kad ovak održavaju ( čitaj čiste , peru , održavaju ) prometala sve je moguće . Nemre te voda zaobić sve i da hoćeš .




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2021., 20:53   #10
Jos malo i odavde krece trava rast.
Bolje odmah posadit neko voće ili povrće.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 13:42   #11
Quote:
hadjidan kaže: Pogledaj post
Hvala - navečer ga mehaničar rastavlja - pitanje- ako je ušlo na taj način zašto je samo jedna strana mokra? Na koji način osušiti unutrašnjost da mi ne magli cijelu zimu?

Još jednom hvala - budem javio kako je prošlo.
I, kako je prošlo?
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 15:24   #12
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Pa kad ovak održavaju ( čitaj čiste , peru , održavaju ) prometala sve je moguće . Nemre te voda zaobić sve i da hoćeš .
Pa da. Napisao sam mu isto. To je tako dok je servis izmjena ulja i filtera.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 15:56   #13
Što se tiče sušenja, ako ti je spužva na dnu tepiha i debela izolacija (5-10cm), to nećeš osušiti NIKAKO osim vađenjem tepiha van i sušenja par dana na jakom suncu/vatri/toplini.

Imao sam sličan problem i površinskim sušenjem to ne ide nikako.
sArAkUzZa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 07:09   #14
Očistio mi je majstor sve kanale bilo je nešto lišća i smeća. Ostaje sušenje. Javim rezultate nakon prve jače kiše! Hvala svima još jednom na pomoći.
hadjidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 14:56   #15
Quote:
hadjidan kaže: Pogledaj post
Očistio mi je majstor sve kanale bilo je nešto lišća i smeća. Ostaje sušenje. Javim rezultate nakon prve jače kiše! Hvala svima još jednom na pomoći.
Evo pala prva kiša i opet sve mokro. Idemo gledati vrata
hadjidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 15:15   #16
ok
pogledaj gume na šahtu prozora
tj. s vanjeske strane gume koje dijele vrata od prozora (na vrhu vrata između vrata i prozora)
provjeri koliko vode prolazi kroz iste i da li se kroz zvučnike ili unutarnju oplatu slijeva unutar kabine

otvori vrata i s vanjeske strane lijevaj vodu po staklu i vidi da li nešto od toga ima šanse da prijeđe u kabinu na način da izbija na unutarnju oplatu ili zvučnik
ljudi griješe misle da je do membrane zvučnika, nije, to je do toga da previše vode ulazi u vrata, mora uči, ali ne previše

probaj malo spustiti staklo i s vanjeske strane ga pritiskati prema unutra, ako se odvaja u potpunosti od gume tu može biti problem
ije skupo za riješiti, promijene se te gumene lajsne (imaju na sebi najčešće i neki metalni dio da se lakše zakače - nisu skupe

kreni od toga, to je često problem kod vw grupacije
medley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 16:30   #17
Odi u praonu s nekim i udri minivašem, najbrže ćeš biti gotov nego da čekaš kišu svaki put. Ako imaš šiber, neka netko propuše odvod.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 17:04   #18
Našli smo uzrok, curi kroz prednju sajbu koju sam mijenjao prije 2 godine očito je ljepilo popustilo te se voda cijedila kroz A nosač do poda s unutrašnje strane
hadjidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2021., 22:51   #19
Quote:
hadjidan kaže: Pogledaj post
Našli smo uzrok, curi kroz prednju sajbu koju sam mijenjao prije 2 godine očito je ljepilo popustilo te se voda cijedila kroz A nosač do poda s unutrašnje strane
opla na ovo nebih uopče pomislio do sad da nisi rekao da si več mijenjao šajbu, nazdravlje, dobro da si otkrio što je uzročnik, zbog ovog neznam da li ti je rješenje skidanje šajbe pa ponovno ljepljenje, to bi bio velik posao i dobar posao ako se odradi kako spada a da se šajba ne ošteti ili razbije.
ako češ iči na krpanje gdje je rupa zaštopavanjem svih rupica u ljepilu šajbe nečeš puno uraditi. pitaj koliko bi te došlo skidanje šajbe obrada ležišta i šajbe i ponovno ljepljenje.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2021., 11:11   #20
Da si odmah rekao da je mijenjana šajba uštedio bi vrijeme oko gatanja i traženja uzroka
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.