Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2014., 22:03   #281
Probaj s eukaliptusom citriodorom, izvrsno miriše, nije iritativan (meni je izvrstan i u kombinaciji s lavandom) možeš ga staviti i samog. Po ovom što si opisala vjerujem da će ti taj miris biti .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 08:04   #282
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
To je onaj s početka teme s glicerinom i shea puterom? Probat ću i taj, imam svakako sve sastojke, jedino opet ostaje pitanje eteričnog ulja.
ps. samo da provjerim, pošto sam neuka u prirodnoj kozmetici; kad kažete glicerin, jel mislite na ovo? Takav imam.

Koliko ti stavljaš sode? Baš lijepo, znači dvije godine bez nus efekata. Super


Nažalost ne
Jedino ne znam kako miriše tamanu biljno ulje, s tim se nisam susretala. Sva ova druga su mi prežestoka.

Po ovome što vidim, mislim da bi bit (u mom slučaju) bila stavit sasvim malo mirisa, tek toliko da se osjeti u tragovima, jer mi soda nekako...čudno miriše ne smrdi, ali baš miriše po sodi, kad se pazuh skvasi znojem. To me smeta
Zato bih samo malo da se osjeti neki miris kako bih mogla uz to, kao što i ti kažeš, mirisati po mlijeku za tijelo ili omiljenom dnevnom parfemu a da sve to ne bude preintenzivno.

Na kraju ću popizdit i usut bebi ulja u to sve

Ne, ipak bih da to bude ono što mu je bit - prirodni deo, sa prirodnim mirisom i što jednostavnijom kemijom.

Note: ovaj jučerašnji što sam radila sa kašikom škroba - ostavlja bijele tragove na majici.
Koristit ću ga još par dana i onda napravit Merlinin, s sheom i glicerinom i bez škroba, da probam i taj, u međuvremenu možda uspijem nać i dobar miris.
Jednu zlicu i to sode one finije kupljene u Kemingu, isto tako radim kolegici koja je operirala limfe ispod pazuha i ne smije kupovne deziće, jedino što pazim na eu najčešđe lavanda,kap kadulje, palmarosa.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:58   #283
Je li ko probao sa limunom kao dezodoransom? http://www.lekovitebiljke.com/saveti...ez-aluminijuma Prirodno je, samo ne znam koliko je efikasno
hypo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:33   #284
hej lijep pozdrav svima

htijela bi si napraviti dezić ali ne znam koja etericna ulja staviti. Imate prijedloge?
hvala
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 00:51   #285
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
hej lijep pozdrav svima

htijela bi si napraviti dezić ali ne znam koja etericna ulja staviti. Imate prijedloge?
hvala
Cajevac obavezno, on a antibalterijsko djelovanjd ,a ovo po svojoj želji oces limun, lavandu.
Jeliva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 05:47   #286
Quote:
Jeliva kaže: Pogledaj post
Cajevac obavezno, on a antibalterijsko djelovanjd ,a ovo po svojoj želji oces limun, lavandu.
Ulje limuna je fototoksično i ne smije se nanositi na kožu prije izlaska na sunce ili odlaska u solarij. Osim ako nabavite eu limuna bez furokumarina.
(eu limuna u većoj dozi također može biti agresivan za kožu)

pročitajte malo starije postove (npr. na predhodnoj stranici Merlina, Happines)
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:06   #287
Quote:
leonalea kaže: Pogledaj post
hej lijep pozdrav svima

htijela bi si napraviti dezić ali ne znam koja etericna ulja staviti. Imate prijedloge?
hvala
Ja sam stavila eu lavande i ružmarina (isti broj kapi). Može se staviti čajevac, kadulja...
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 10:52   #288
jučer sam napravila onaj najjednostavniji 3 žlice kokosovog ulja, 2 žlice sode bikarbone, 2 žlice tapioka brašna (ili kukuruznog škroba), 5 kapi litsea citrata eu
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:04   #289
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post
jučer sam napravila onaj najjednostavniji 3 žlice kokosovog ulja, 2 žlice sode bikarbone, 2 žlice tapioka brašna (ili kukuruznog škroba), 5 kapi litsea citrata eu
imaš možda neki recept za dezić u tekućem obliku? malo da izađem iz rutine. :klap:
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:38   #290
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
imaš možda neki recept za dezić u tekućem obliku? malo da izađem iz rutine. :klap:
nemam
imam recept za dezić u sticku i u kremi (ovaj koji sam napravila)
link za jedan recept https://wellnessmama.com/22357/spray-deodorant-recipe/
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 23:02   #291
Pozdrav,

jel zna netko ovdje tko izradjuke dobre prirodne dezice? Svi koje sam probala dosad su kao prvo, imali tako slabe mirise (dezici bi trebali imati jaci miris, to im je i svrha - naravno da ne ocekujem miris kao umjetni dezici iz drogerija i ducana, puni kemije)..

Ili imaju previse shea i kakao maslaca i premasni su, pregnjeckavi..

Ili pak previse sode bikarbone pa se osjete ta gruba zrnca i grebu kozu pazuha kad se nanose.. upravo sam jedan takav bacila u smece, koma

Probala sam od Sash-ka kozmetike, Aromarie (njega sam hitila odmah u smece jer prvo nikako nije moglo izaci van- roll on je bio, a kasnije je poceo curiti van negdje ispod te roll on - kuglice).
Mystify M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2019., 16:45   #292
brend koko djambo (na Facebooku sam ih pronašla) imaju vrlo zgodne stvarčice, između ostalog i deziće
Brzi su s odgovorima na upite u inbox i pošalju vam cijeli cjenik svih proizvoda
Ujedno ne pakiraju u plastiku
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 09:20   #293
pozdrav.
dali mi mozete dati neki savjet za dezodorans ili antiperspirant stick koji nema stetne tvari poput aluminija...
inace vec dugo godina koristim onaj kristalni kamen iz DMa, ali ne pomaze bas kad je strasno vruce.
jucer sam kupio old spice lagoon stick, ali iskreno strah me to koristiti i nije mi jasno da na popisu tvari nisam nasao nikakav oblik AL. jel oni to skrivaju pod nekim drugim imenom?
koliko sam shvatio antiperspirant mora sadrzavati neki oblik AL?
nije mi bitno odali cu uzeti dezodorant ili antiperspirant jer se ne znojim previse i treba mi da izdrzi max 8 sati dok sam na jobu. tusiram se 2 puta dnevno.
hvala.
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2020., 09:25   #294
dobio preporuku za forever aloe ever shield.
ima neko iskustva snjim, jer je dosta skup pa da ne bacam dinero?
__________________
sve sto napisem je IMHO
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2020., 18:45   #295
nelipot s kokosom ne samo da ne djeluje nego i smrdi, a o teksturi da ne pišem... srećom bio je poklon od frenda
SunLoverr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 08:14   #296
Od ovih dezica sa polica sta se mogu kupiti koji preprucate da su ''prirodni'' i ne smrde
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.