Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 16:57   #5661
Jel ima gableca u rougemarinu?
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 18.09.2017., 17:32   #5662
Imali su nekoć "business menu", tri slijeda 100 kuna, ali ga danas nije bilo.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 18.09.2017., 20:50   #5663
Ja sam bio prošli tjedan, bio je taj biznis menu 89 kn , glavno jelo/kolač i čaša vina
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 23.09.2017., 14:50   #5664


pohano s pohanim - pohani vrganji, vrganji sa zara, becki i mozak, te neuslikan gabrekov klasik, nikad bolja juha od gljiva

konobari i dalje za svaku pohvalu

jedina kritika ide kavi koja je vec godinama potpuno odvratna (samo se toga uglavnom ne sjetim na vrijeme, pa je narucim i popijem iz pristojnosti )
gmit is offline  
Old 23.09.2017., 15:05   #5665
Alegria, Rudeška/Jarun

Vrlo dobra lokacija blizu jezera, sladak lokal i simpatična posluga.

Jeli smo

-"grčki" namaz od paprike i feta sira-neloše ali, ubijte me, meni je to izgledalo kao ajvar s feta sirom
-ponuda dana, punjeni pileći batak s kroketima-ok, uz to fina salata s mini rajčicama i zelenom salatom
-dječija ponuda, pohani oslić i riža
-salata od paradajza, patličana i mozarelle s nekim pestom-ovo je bilo jako dobro, najfinije od svega

Dva piva i jedna cedevita, sve skupa 245 kuna. Dobar value for money, posebno u tom dijelu grada gdje zapravo i nema nekog stvarno dobrog restorana. Ali priznajem da sam očekivao više. Ali, da se razumijemo, sve se pojelo do zadnjeg zalogaja.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 25.09.2017., 10:35   #5666
Rougemarin
- ja: wok sa lungićem - nije loše ali nije ni sjajno poput onoga u Tekki, plus kaj mrzim kad mi rižu umješaju unutra
- frendica 1: wok sa pačetinom i rezancima - kaže da je fino bilo, nisam probala
- frendica 2: rebrica - jako fino, to sam probala

Deserti:
- ja: lemon tart - jako jako fino, samo bi komotno moglo biti veće
- frendica 1: čokoladna dekadencija, jako fino ali meni osobno malo prečokoladno, trebalo bi mi 2 kugle slatkača uz to
- frendica 2: neke šnite sa musom od maline i čokolade - prefino
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 25.09.2017., 10:39   #5667
Grašo, Zabok
Nisam ozbiljno shvatila prijašnje opaske o veličini porcija i svatko si je naručio svoju

Uzela sam rebrica i jela sam ih još jučer za ručak - dobije se sigurno 12 komada i hrpa krumpira
muž uzeo pljeskavicu koja je veličine velikog tanjura, a malome smo uzeli dječji hambi i pomfrit i još ide uz to kinder jaje - sve za 35 kn, to je komotno porcija za mene

sve je bilo preprefino, a ono igralište vani sa dvorcem za napuhavanje je presuper zanimacija za klince
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 25.09.2017., 12:24   #5668
Bistro Zlatna Lisica Martinisce(blizu Zaboka) .. uzeo sa ponude dana kupone za zagrebacki odrezak od 50cm za 2 osobe za 35kn(inace 70) i isplatilo se, bila je dosta velika snicla taman za 2 odrasle osobe, sampinjone sa zara, krokete i zelje salatu smo dodatno narucili i sampinjoni su bili ok kolicine makar i mora biti kad su 20kn, a svuda drugdje 15, kroketi jako male porcije za 15kn - ne isplati ih se uzimati, zelje mi je bilo dobro i kazu da imaju svoj vrt blizu restorana u kojem uzgajaju povrce tako da je domace. 3,5/5 moja ocjena
EarthExplorer is offline  
Old 25.09.2017., 13:40   #5669
Živim u Zagrebu 23 godine i ne znam što je i gdje je Zabok, nekako se nadam da ću u tom neznanju i umrijeti. Ali jao si ga vama ako odem ipak u Grašu nakon milijunite recenzije pa ne bude fino.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 25.09.2017., 16:02   #5670
..i ziher buju taj dan kuhari imali loš dan....jebo preporuke.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.09.2017., 21:22   #5671
Nastavljam i ja s Grasom,

Bili smo nadobudni i uzeli svatko svoju porciju.

Rebrica, jep, punih 12 komada i tona krumpira, jako fina, natrpala sam se i jedva uspjela pola porcije pojest, ostatak ta jos jedan rucak.

Graso zagrebacki mali - citaj ogromni. Fino jako pohano, inace mi nije neka spica narucit pohano vani, al ovo bi cak i uzela, super je. Ko pojede velikog Grasu, svaka cast

Cijene genijalne za takve porcije. Obavezno rezervirat mjesto za vikend.

Dodajem da mi je ugodno iznenadenje i Bikers beer factory u Zaboku. Isto su dosta velike porcije i rebrica su mi jos bolja nego u Grasi bila.
njanja6 is offline  
Old 27.09.2017., 12:10   #5672
Quote:
njanja6 kaže: Pogledaj post
Nastavljam i ja s Grasom,

Bili smo nadobudni i uzeli svatko svoju porciju.

Rebrica, jep, punih 12 komada i tona krumpira, jako fina, natrpala sam se i jedva uspjela pola porcije pojest, ostatak ta jos jedan rucak.

Graso zagrebacki mali - citaj ogromni. Fino jako pohano, inace mi nije neka spica narucit pohano vani, al ovo bi cak i uzela, super je. Ko pojede velikog Grasu, svaka cast

Cijene genijalne za takve porcije. Obavezno rezervirat mjesto za vikend.

Dodajem da mi je ugodno iznenadenje i Bikers beer factory u Zaboku. Isto su dosta velike porcije i rebrica su mi jos bolja nego u Grasi bila.
Pozzz...jeo sam neki dan u Bistrou Zlatna Lisica u Martiniscu, uzeli smo zagrebacki od 50cm za 2 osobe i bio je fin, bez zila i taman za 2 osobe; jedino se kroketa malo dobije,.. daj mi reci samo sta preporucas izmedu grase i bikers-a za najesti se s jelima s rostilja, piletinom, a zasto ne i meksickom hranom ako slucajno nude; uzevsi u obzir da cijene budu sto nize ? Hvala.
EarthExplorer is offline  
Old 27.09.2017., 13:35   #5673
Bikers beer factory u Zaboku? Gdje, kaj, molim? Mislim da je typo, al se nadam da nije
Levistej is offline  
Old 27.09.2017., 17:16   #5674
Quote:
Levistej kaže: Pogledaj post
Bikers beer factory u Zaboku? Gdje, kaj, molim? Mislim da je typo, al se nadam da nije
Skoro svaki dan sam u Zaboku, a nikad čul
Muljuzator is offline  
Old 27.09.2017., 18:19   #5675
Ja sam bar jedanput tjedno, doduše najčešće u centru tj. polanoviću, al za ovak nekaj bi čul
Levistej is offline  
Old 27.09.2017., 20:32   #5676
Pretpostavljam da misli na Punkt Beer House, tam di je prije bila pivnica Medvedgrad
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 27.09.2017., 21:20   #5677
onda ne znam šta da mislim jer sam tamo jeo 3 puta, i ne znam koji je puta bilo gore i na kojoj razini, od okusa hrane, preko kurcobolje osoblja do sporosti usluge i nesklađenosti cjenika sa stvarnom ponudom

hoću da mi se dopadne, ali taj prostor osim uređenja koje je stvarno super za zagorske standarde fakat nema ništa za ponuditi
Levistej is offline  
Old 27.09.2017., 23:44   #5678
Capuciner grill&steak.
ja uzeo rebarca jer mi se učinilo iz nekog razloga da bi mogla biti dobra. kolega uzeo teleće kotlete. i moram priznati da me jako ugodno iznenadilo. rebarca su vrlo vrlo dobra, mekana, niti malo suha. količinski poprilična, ne baš za razvaliti se, ali nikako mala porcija. zapravo, komad sam prepustio i kolegi tako da je pozamašna. nisu samo skurena na roštilju, već se po toj mekanoći vidi da su bila u parnoj kupelji ili tako nešto prije pečenja jer se odvajaju od kosti. nisu pretrpana barbecue umakom, baš je odmjereno kako treba. uz njih dolazi pomfrit od mladog krumopira koji bi mogao biti i bolji.
kolegini teleći kotleti su isto jako dobri kako kaže, vidio sam da su krasno ispečeni, crvenkasti, mekani da ih se može samo vilicom jesti. dolaze uz pržene ploške krumpira.
to, zelena, šopska, lepinja, pol litre kućnog bijelog (Štrigova, sasvim solidno i pitko) i pol litre mineralne 260 kn.
konobar nevjerojatno simpatičan i kul, zafrkancija u okvirima ugodnog.
imaju i lijep izbor butelja koje toče na čaše. ali cijene im nisu baš simpatične.
x-type is offline  
Old 29.09.2017., 00:23   #5679
Naložio sam se na jamaican shrimp tacos u Rocket Burgeru ali ispalo je da su ovaj tjedan digli ruke od tacosa zauvijek i promijenili ponudu, stoga evo recenzije ovdje

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1242
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 29.09.2017., 11:21   #5680
jučer opet kod vinka, zg, preodlična domaća jušnata raštika (zdjela za troje barem ) i prefini buncek. domaći hrskavi kruh. 120 kn za dvojicu.
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.