Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2003., 12:06   #21
Quote:
Shtefitza kaže:
Mislim da bi u ducanima zdrave hrane mogao kupiti posebne kulture bakterija koje se stavljaju u mlijeko.
ne, nego samo dobar jogurt. Jogurt koji je sa bakterijama i ima dobar okus.

Ja sam nasao neki koji je isti kao nas seljacki (ne u americi) koji se prodaje u flasama od 1 ili 2 litre. Toliko je jak da ga razredjujem sa mljekom, ali kad ga stavim u frizider preko noci, i mljeko se ukiseli pa opet dodajem jer je opet super jak. Tako mi 2 litre traje tjedan-dva.

Ali u health shopovima mozes kupiti kulturu za kefir.
Quote:
Ili, probaj potraziti internacionalne ducane, sa ruskim jogurtom. To je malo slicnije nasemu. Kako ti se svidja buttermilk? Niti to nije lose, ali nije bas pravo kiselo mlijeko.

Naravno, nije dobro ostaviti da se mlijeko pokvari i tako ukiseli.
Nije los buttermilk, nesto je izmedju kiselog i kefira. Kod rusa sam nasao kefir i nesto kao kefir samo puno gusce sto se zove razhenka. Kod turaka mozes naci super jogurta i kefira. Imaju turci i Ayran, sto je mjesavina jakog kefira ili jogurta, vode i soli. Dosta je dobro. U NY sigurno mozes nac i Bugarski. Njihovi jogurti su najbolji na svjetu.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 12:29   #22
Quote:
Shtefitza kaže:
Mislim da bi u ducanima zdrave hrane mogao kupiti posebne kulture bakterija koje se stavljaju u mlijeko.

Ili, probaj potraziti internacionalne ducane, sa ruskim jogurtom. To je malo slicnije nasemu. Kako ti se svidja buttermilk? Niti to nije lose, ali nije bas pravo kiselo mlijeko.

Naravno, nije dobro ostaviti da se mlijeko pokvari i tako ukiseli.
buttermilk nije los ali nije dovoljno kiseo.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 21:34   #23
Kiselo mlijeko i jogurt

Zna li netko kako pripremiti kiselo mlijeko? A kako jogurt? jel to isto ili je razlika u mliječnim bakterijama. Imam dvije litre sirovog mlijeka, nije prokuhano.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 22:03   #24
Jesi probao guglati prije?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:27.