Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 23:43   #1
(Ne)kultura Hrvata

U zadnjih dva tjedna, najmanje pet puta me skoro pokupio auto na pješačkom, odnosno dogodilo se to da bi došao do pola zebre, i pričekao da vidim hoće li auto u drugoj traci stati koji ne staje, nego ga jednostavno boli kurac i vozi dalje.

Hrvati sve dublje tonu u sebičnost i jad ili se meni to samo čini?


Poštivanje, tolerancija, ide iz nule na kojoj smo bili u minus, svi samo gledaju svoju guzicu i sebe, ja, ja, ja, ja, ja, ugrabi, ukradi, sve je dobro što ugrabiš, zaslužiti i zavrijediti, zaraditi, poštovati pravila i drugog ništa, zaostala smo zemlja..


Kako to riješiti? Kako stati na kraj seljačinama i postati pozitivnije društvo?

Početi nokautirati takve majmune, zivkati bez učinka policiju ili koje je riješenje?
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 23:54   #2
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
U zadnjih dva tjedna, najmanje pet puta me skoro pokupio auto na pješačkom, odnosno dogodilo se to da bi došao do pola zebre, i pričekao da vidim hoće li auto u drugoj traci stati koji ne staje, nego ga jednostavno boli kurac i vozi dalje.

Hrvati sve dublje tonu u sebičnost i jad ili se meni to samo čini?


Poštivanje, tolerancija, ide iz nule na kojoj smo bili u minus, svi samo gledaju svoju guzicu i sebe, ja, ja, ja, ja, ja, ugrabi, ukradi, sve je dobro što ugrabiš, zaslužiti i zavrijediti, zaraditi, poštovati pravila i drugog ništa, zaostala smo zemlja..


Kako to riješiti? Kako stati na kraj seljačinama i postati pozitivnije društvo?

Početi nokautirati takve majmune, zivkati bez učinka policiju ili koje je riješenje?
Za početak predlažem metenje pred svojim vratima i koristiti primjerene izraze za svoje sugrađane.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:00   #3
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Za početak predlažem metenje pred svojim vratima i koristiti primjerene izraze za svoje sugrađane.
Kome sam ja time naštetio? Psovka je otpuštanje bijesa od nemoći, a kako nazvati seljačinukoja ne poštuje zebru nego seljačinom? Vratimo se na temu..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:18   #4
Primjera možemo navesti bezbroj. Npr. ograničnje u mojoj knjižnici je dvije posudbe maksimalno, ali onda se ljudi "doskoče" tome, pa uzmu još jednu iskaznicu, pa konstantno izmjenjuju imaju knjigu doma, a ja ne mogu do nje. S druge strane ja se trudim ne zakasniti ni dana s povratom. Primjer je banalan, ali ljude nije nimalo sram dok tako nešto rade.

Da ne pričamo o malo ozbiljnijim temama, korupciji, laganju, varanju, neobzirnosti prema drugima.


Slažete li se da smo na dnu dna što se tiče kulture? Nisu u pitanju samo političari, ljudi su kolektivno bezobrazni i jadni, s izuzecima koji ne mogu mnogo promijeniti.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:52   #5
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Kome sam ja time naštetio? Psovka je otpuštanje bijesa od nemoći, a kako nazvati seljačinukoja ne poštuje zebru nego seljačinom? Vratimo se na temu..
Kako i u civiliziranim zemljama. Oderu ti takvu novčanu kaznu da se preko noći civiliziraš.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:00   #6
Ovakvih - zapravo, analognih tema prepun je podforum Usamljena srca. Tamo je lightmotiv "ah, ja sam tako dobar, bolji sam od drugih - zašto, o zašto me nijedna neće?".

Potpuno je besmisleno generalizirati o nekakvoj "nikakvoj kulturi" bilo koje milijunske skupine ljudi. Svaka bi analiza, vjerujem, pokazala da se kulturnost, baš kao i štošta drugo oko nas, uredno ponaša po dobrome starom Gaussu i njegovoj krivulji .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:07   #7
Lik koji ne staje na zebri može biti nekulturan, rastresen, u žurbi ili vozi psa pa ne želi naglo kočiti (što se meni često događa), pješak koji prelazi zebru misleći da je superman ne čekajući da auto krene usporavati može biti samo-kreten.
Pričanje o kulturi u državi koja bira bandiće, glasnoviće, čehoke i kerume je izlišno
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:05   #8
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Lik koji ne staje na zebri može biti nekulturan, rastresen, u žurbi ili vozi psa pa ne želi naglo kočiti (što se meni često događa), pješak koji prelazi zebru misleći da je superman ne čekajući da auto krene usporavati može biti samo-kreten.
Pričanje o kulturi u državi koja bira bandiće, glasnoviće, čehoke i kerume je izlišno
O čemu pričaš, cesta ima dvije trake, prvi auto stane, kreneš i hodaš do pola zebre i vidiš majmuna koji leti kao da se ništa ne događa i normalno pričekaš da vidiš hoćeš li majmun zakočiti ili za njega zebra ne vrijedi i on samo prođe dalje, znači da sam nastavio hodati misleći da sam supermen, danas me više ne bi bilo.

To su seljačine koje vide da auto u prvoj traci stoji i vide pješaka, ali i vide da je pješak oprezan, pa zašto se ne progurati jednostavno, jer njemu se žuri..
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:08   #9
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovakvih - zapravo, analognih tema prepun je podforum Usamljena srca. Tamo je lightmotiv "ah, ja sam tako dobar, bolji sam od drugih - zašto, o zašto me nijedna neće?".

Potpuno je besmisleno generalizirati o nekakvoj "nikakvoj kulturi" bilo koje milijunske skupine ljudi. Svaka bi analiza, vjerujem, pokazala da se kulturnost, baš kao i štošta drugo oko nas, uredno ponaša po dobrome starom Gaussu i njegovoj krivulji .
Hoćeš reći da ne postoje razlike u kulturi između nacija, recimo Indije i Norveške na razini nacije?
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:21   #10
Manjka kulture svakako jest..Ali, ovo što se događa u prometu ti je bezglavost. To ti je sindrom kada ljudi žive u neuređenoj zemlji..Kada su ludi na poreze i male plaće, na ušljive političare i plaćene sudove..Kada se voze, fokusiraju se na bijes protiv sustava i onda prvi najebe biciklist...Koji je također ogorčen sustavom.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:43   #11
Hrvati po tome nisu ni bolji ni gori od drugih naroda, u nekom prosjeku...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:58   #12
Mene isto jednom skoro pokupio na zebri,ideš na posao pješke na vlastitu odgovornost. Voziš po propisu,tip u zvijeri od auta mi trubi, Kako to riješiti? Uspostavom monarhije,smanjenjem građanskog sloja,povećavanjem seljačkog,u Habsburškoj monarhiji smo bili nešto a balkanizacija je krenula od prve balkanske monarhije dakle od 1918. Mi smo ovisni o Njemačkoj pa nam daj onda nekog germanskog vladara i dobit ćemo presliku zemlje koja je spas u zadnji čas za balkance.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:00   #13
Hrvati su balkanski narod i nemaju nikakve veze sa srednjom europom osim što im je Beč bio gazda
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:05   #14
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati su balkanski narod i nemaju nikakve veze sa srednjom europom osim što im je Beč bio gazda
Moje područje nije Balkan,štoviše bilo je glavna centrala za Bansku Hrvatsku a balkanizacija je bila skroz nepoznat pojam za hrvatske centralne europljane. Utjecaj germanizacije i talijanizacije je bio pozitivan efekt,težnja nas za nekom državnošću je samo simptom balkanizacije gdje "ja" uopće ne stoji,magarac na prvom mjestu je oznaka frustrirajućega koji se precjenjuje. Kao što rekoh,rasturiti EU,i unija Austrije,Slovenije,Njemačke ako treba ponovo uvesti "rascjepkanost" hrvatskih zemalja. Kako nas je propaganda naučila da je bilo to nešto negativno a što je ovo danas? I danas smo rascjepkani ne zato što su HDZovci u crvenim županijama glupi,već zato što je HDZ toliko loš,toliko balkanizma ima u njemu da se odaberu ovi drugi.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:51   #15
Otkad prelazim cestu sa psom na zebri svi mi staju.
No, kad idem solo moram se potruditi...

Eto, bar nešto pozitivno u moru crnila:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:50   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Otkad prelazim cestu sa psom na zebri svi mi staju.
No, kad idem solo moram se potruditi...

Eto, bar nešto pozitivno u moru crnila:klap:
Možemo li iz toga zaključiti da vozači u Hrvatskoj više cijene pseći nego ljudski život?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:51   #17
Vjerovatno im je zanimljivije kad nešto hoda četveronoške.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:00   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Vjerovatno im je zanimljivije kad nešto hoda četveronoške.
Pa mogu i ovi koji se bune da im vozači ne staju na zebri pokušati (bar preko zebre) hodati četveronoške.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 17:22   #19
Dobra tema, malogradjanštine u Hrvatskoj ima koliko ti duša želi, od prometa i ljudi koji trube odmah ako netko nije krenuo već na žuto, ne propuštanja pješaka na zebri, parkiranja na invalidska mjesta, vlasnika pasa koji ne kupe kakicu od svog peseka, bagre koja u ambulanti upada u ordinaciju preko reda jer "trebaju samo nešto" , čudaka koji ti se na blagajni zalijepe odmah iza ledja i pušu u vrat a smrdi im iz usta kao iz guzice itd itd.
Kako stat na kraj, a ono počet lupat velike kazne pa bi se naučili pameti.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 19:11   #20
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Možemo li iz toga zaključiti da vozači u Hrvatskoj više cijene pseći nego ljudski život?
Pa psi se cijene više od ljudi. Kad vidim sam tko ih sve ima,prema čovjeku loši a prema psima poštovanje.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.