Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 11:04   #21
Quote:
JosipDBZ kaže: Pogledaj post
Jednostavno vlada jednoumlje i ne isplati se tu išta diskutirati vezano uz politiku ili povijest ili aktualnosti koje njima odgovaranju.
Ne slazem se oko ovoga sto sam citirao.

Treba samo argumentiramo i s primjerima ukazivati na diskriminaciju neistomisljenika.

Ova tema moze biti platforma za to, sam njen naziv "Poruke, žalbe, komentari Vaše primjedbe, ideje,žalbe, komentari. Kako da Forum bude bolji i uljudniji", to omogucuje.

Dakle, zelimo kritike, medjutim ne i neargumentirano klevetanje i etiketiranje.

A neka banaju koga zele to je njihovo pravo i politika koja odredjuje ugled forum.hr-a u drustvu, a i demokratski kapacitet pojedinih moderatora. Mislim ipak smo mi dugo bili u nedemokratskim rezimima pa je i za ocekivati takvo nasljedje.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 26.08.2017., 00:13   #22
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Treba samo argumentiramo i s primjerima ukazivati na diskriminaciju neistomisljenika.
Ovo je jedan primjer kako je to prema udruzi Documenta napravio prof. dr. Matko Marusic, https://narod.hr/hrvatska/pismo-prof...j-vladi-saboru

Za vise sloboda izrazavanja i tolerancije, INSTRUKTOR!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 26.08.2017., 18:03   #23
Evo jedan primjer zasto bi bilo dobro da ima vise ljudi koji govore iz hrvatske perspektive, a ne iz jugoslavenske i cetnicke.

Naime, ja sam u bannu morao cekati dva dana da reagiram na negiranje Blaiburga. Prije toga nije bilo reakcija.

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako se @Zoran Ostric snebiva samo oko ustaskih zlocina, i navlaci na vjerodostojnost jugokomunistickih izvora do 1990.

A kada diskutant pocne govoriti o 'izmisljenom pokolju na Blaiburgu', Ostric pocne branit Tita kako nije krsio propise kada je pusio u Bijeloj kuci.

KRONOLOGIJA:
1. 18.8.2017, 15:55 diskutant izjavi da je na Blaiburgu "izmisljen pokolj",https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=978
2. 18.8.2017., 16:03 odmah nakon toga poruka kojom @Ostric brani Tita kako nije krsio propise kad je kao fakin u Bijeloj kuci pusio cigarete, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=979
3. The Instruktor se vraca iz bana 20.8.2017., dva dana nakon toga i naravno reagira, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1005

Hocu reci treba sve zakljuce i opazanja jugokomunistickog agitpropa odbaciti, te uzeti povijesna vrela i vidjeti sto se tu dogadjalo. A to se odnosi i na odnos NDH prema Srbima.

Kako vjerovati necijim zakljuccima kad jedno presucuje, drugo preuvelicava, o trecem laze a drzi lekcije i glumi postenje.
Mislim, ne mogu ja sam (iako mi ponekad dodje pojacanje s nekog drugog fronta), ako ima na diskusiju 20 jugoslavenski ili cetnicki orijentiranih diskutanata, trebaju barem 5 onih koji pisu iz hrvatske perspektive jer ne moze ni ovih pet sve znati.

Mislim, ako je ideja da diskusija bude objektivna.

O temi "Ante Starcevic" nemam diskutanata, a sramotan je broj poruka u 10 godina, samo oko 4 stranice. Ipak je Ante Starcevic otac hrvatske domovine, pa nije interesantan za jugoslavensku i cetnicku perspektivu, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...5&postcount=54. A vecina onih koji se nesto vrijedno napisali su bannani, a mogu samo pretpostaviti sto je sve pobrisano.

E sada meni je jasno da mi koji pisemo iz hrvatske perspektive, nismo se bas smjeli izrazavati i pisati do 1990., a i poslije toga je isto represija, pa ponekad nismo vicni svim pravilima i normama koje su nametnute u diskusiji na forum.hr

A s obzirom da nas malo ima hrabrosti i znanja, i jos ako se trazi perfekcija u pisanju, i jos ak imas pristranog moderatora (a ja cijenim neke moderatore, da ih ne hvalim pa da imaju probleme) jao se pise hrvatskoj perspektivi na forum.hr

Za vise sloboda izrazavanja i tolerancije, INSTRUKTOR!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 26.08.2017., 20:16   #24
jugoslavenski i četnički orijentirani diskutanti (sic!), jugoslavenska i četnička perspektiva (sic!), komentiranje moderature ?

i još se žališ , wtf ?!
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 26.08.2017., 20:40   #25
Ignoriraj napisane budalaštine kao i svi ostali i forum će biti bolje mjesto.
Linijski sudac is offline  
Old 26.08.2017., 20:44   #26
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
jugoslavenski i četnički orijentirani diskutanti (sic!), jugoslavenska i četnička perspektiva (sic!), komentiranje moderature ?

i još se žališ , wtf ?!
Pa nije zabranjeno u pluralistickom i demokratskom drustvu biti jugoslavenski ili cetnicki orijentiran, pa tako ni imati takve perspektive. Ja nisam nikoga tako ni etiketirao. Pogresno je krenuti od teze da bi tako orijentirana osoba trebala biti drustveno marginalizirana. Ja naprotiv zagovaram ukljucivost.

Pod jugoslavenskom orijentacijom mislim na ideju spajanja zemalja jugoistocne europe u jedinstvenu tvorevinu, odnosno na nacin kako je to bilo u Jugoslaviji, odnosno kako je to sada u Europi.

Pod cetnickom orijentiranosti mislim na stvaranje jedinstvene drzave u sto vecem prostoru (npr. Karlobag Karlovac Virovitica) gdje bi zivjeli Srbi kao dominantan narod koji ima vlast, a ostali kao manjine.

Ova tema se zove "Poruke, žalbe, komentari Vaše primjedbe, ideje,žalbe, komentari. Kako da Forum bude bolji i uljudniji", i ja jednom otvorenom i demokratskom diskusijom izrazavam zalbe primjedbe, ideje i komentare.

U pravilima se izricito navodi "Konstruktivne teme s prijedlozima su dobrodošle i u njima mogu sudjelovati svi koji argumentirano te u skladu s pravilima iznose mišljenja. Teme koje više ne doprinose (pod)forumu i izgubile su svoju svrhu bit će zaključane", https://www.forum.hr/showthread.php?t=746009. A ja sve argumentiram i iznosim svoje misljenja te prijedloge, kao i ostalo.

Uz to u svome radu na forum.hr u diskusijama uvijek poslusam upute moderatora, i ne odgovaram kada pisu plavim slovima. Takodjer,u tom smislu niti jednog moderatora nisam u ovoj temi niti prozvao niti kritizirao.

A valjda imam pravo opaziti, da su i moderatori ljudi. Koji bi smisao zalbi, ideja i prijedloga bio kada bi krenuli od toga da su moderatori savrseni. Mislim da to ne bi bilo dobro polaziste, ja prvi nisam savrsen.

A mi moderatorima moramo pomoci, po meni, s povratnim informacijama na ovom PDF-u, ako je demokracija, a je. Pa u svakoj vjestini i u sportovima i u obrazovanju i znanosti je vazna povratna informacija, ako se radi s ciljem razvoja vjestine. A provedba zapisanih pravila forum.hr-a jest vjestina.

Dao sam mnostvo konstruktivnih primjedbi i prijedloga, kako konkretnih tako i nacelnih. U tom smislu smatram da moderatori od ove teme mogu imati samo koristi, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=18

A ja naravno zelim primjerima i opazanjima nastavljati pridonositi razvoju forum.hr-a, sto je vecini diskutanata u interesu.

Za vise sloboda izrazavanja i tolerancije, INSTRUKTOR!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 26.08.2017. at 21:10.
The Instruktor is offline  
Old 27.08.2017., 22:08   #27
Quote:
Linijski sudac kaže: Pogledaj post
Ignoriraj napisane budalaštine kao i svi ostali i forum će biti bolje mjesto.
Vi ocito ne ignorirate, hvala Vam na tome.

U 12 dana 2,184 pregleda.

Pogledajte druge otvorene teme na ovom PDF-u, kada su otvorene i koliko imaju pregleda.

Pogledajte koliki je trud koji sam ulozio da bi argumentirao teze s primjerima. Usporedite s drugim temama.

I onda ocijenite da li su "budalastine", molim Vas. Dakle, argumentirano.

Ova tema ima priliku postati platforma u kojoj mozemo prodiskutirati o problemima koje ja vidim kao novoaktivni clan, i koje sam dobro argumentirao.

Za vise sloboda izrazavanja, tolerancije i razgovora o problemima, INSTRUKTOR!
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 27.08.2017. at 22:30.
The Instruktor is offline  
Old 17.09.2017., 15:24   #28
Moja primjedba i idjea u okviru ovoga PDF-a sukladno njegovom nazivu "Poruke, žalbe, komentari Vaše primjedbe, ideje ,žalbe, komentari. Kako da Forum bude bolji i uljudniji", je da se odgaja forumaše, tako da kada se već napada neka javna osoba da se to čini argumentirano.

Naime, u konkretnom slučaju ispod se napada admiral pobjedničke hrvatske vojske Davor Domazet Lošo i diskretira kao izvor, jer forumaš tobože "zna što dotični vjeruje", kao da je to i bitno za njegovu vjerodostojnost kao izvora informacija i formiratelja genijalnih teza. Naime, i da admiral vjeruje u ljude guštere, kakve to ima veze s njim kao izvorom pouzdanih informacija pitam se?

Smatram da takvo ponašanje zahtjeva opomenu i brisanje takvih poruka uz obrazloženje. To je moja ideja na putu prema daljnjem unaprijeđenju kvalitete ovog meni dragog forum.hr-a.

Možda bi uz takva načela mogao sudjelovati na PDF Politika, gdje zbog svoje osjetljivosti ne mogu podnijeti klevetnički i neargumentirani odnos prema javnim osobama. A kada ih branim i tražim argumentaciju...


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1058

Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Instruktore, vidim da su knjige i navodi Domazeta Loše izvori tvojih referenci(izmedju ostaloga), Domazeta Loše koji usput rečeno vjeruje u ljude guštere....
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Admiral Davor Domazet Lošo je ugledni sugovornik svuda u svijetu, nositelj 11 hrvatskih odličja, napisao je knigu "Domovinski rat 1991. - 1995. strateški pogled" po kojoj su obranjeni hrvatski generali, držao predavaje u Haggu, za razliku od drugih je vjerodostojan svjedok i stručnjak, objavio je niz znanstvenih radova, 6 knjiga zbog kojih je na tapeti ljevičara koji drže "mainstream" medijsku scenu, dragovoljac u Domovinskom ratu, sudionik na livanjskoj bojišnicu uz generala Antu Gotovinu, načelnik Obavještajne uprave Glavnog stožera oružanih snaga Republike Hrvatske imenovan 2. prosinca 1992., do 2001. predava je u vojnim i civilnim školama umijeće ratovanja, njegove obavještane analize u Domovinskom razu su se pakazale sve točne, dobio je odlikovanje CIA-e za obavještajni rad u Domovinskom ratu koliko se sjećam , održao je u Beču na Terezijanskoj akademiji za sve austrijske generale i časnike predavanja te za predstavnike 24 zemelje koji su pohađali tu akademiju...

I on kao čovjek na najvišim dužnostima za vrijeme i nakon Domovinskog rata doživljava klevete i to da mu se riječi vade iz konteksta i da se on sotonizira, a de facto se dokazao u ratu, i sada se pokazuje kao preostali dio inteligencije u hrvatskim medijima i javnom životu. Poželjan svuda u svijetu i na predavanjima u Hrvatskoj, osim u hrvatskim "mainstream "medijima.

KLEVETE, KLEVETE, KLEVETE ....

Ja bih zaista želio živjeti u društvu gdje se ljudi ne kleveću, i gdje je osnovno pitanje "da li netko govori Istinu?", a ne "da li sam njegov istomišljenik, ako nisam klevećem".
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 18.09.2017., 09:15   #29
Ovaj diskutant implicitno tvrdi da sam rekao nesto sto nisam rekao i javno potice taj neargumentirani
govor mrznje prema meni, "sad si mi za vijeke vijekova pao u očima ".

A ono sto sam napisao nalazi se ovdje, https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1055, tko procita vidjeti ce da je to napad na mene koji se ne temelji na argumentima, odnosno da ono sto tvrdi da sam rekao nisam rekao.

Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ok Instructore, sad si mi za vijeke vijekova pao u očima
....
Pa čak i najveći neprijatelji Tita (barem oni sa zrnom soli u glavi) priznaju da je on bio Josip Broz iz Kumrovca. Pa ima li kraja tim suludim teorijama

Jedna od žeščih mi je ta da je bio nezakoniti sin cara Franje Josipa..ili ona da je Tito u svome prstenu imao otrov da valjda poprska nekoga kad ga tu i tamo naljuti
Ovaj diskutant pausalno neargumentiramo napada covijeka koji je napisao knjigu, i to ga tesko vrijedja "bezvrijedna tracerska literatura", a covjek napisao knjigu iz prve ruke.

Potice govor mrznje prema meni "(Inače, "The Instruktor" mi je na ignore listi i njegove umotvore ne čitam.)".

Gospodina ocito iritira sto ne mislim kao on i sto ne koristim literaturu i izvore po njegovom odabiru.

A o kakvom je covjeku rijec moze se procitati i u mojim ranijim porukama na ovoj temi i ovdje, https://www.forum.hr/showthread.php?t=893076&page=4

Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Knjige Aleksandra Matunovića "Enigma Broz: Tko ste vi druže predsedniče" i "Jovanka Broz - Titova suvladarica" dio su bezvrijedne tračerske literature koja se pojavila nakon Titove smrti.

Iznosi sadržaje navodnih povjerljivih razgovora koje je s Titom vodio u četiri oka, pa mu je navodno svašta razotkrio. Nitko drugi iz Titove okoline ne potvrđuje da su bili tako bliski.
...
(Inače, "The Instruktor" mi je na ignore listi i njegove umotvore ne čitam.)
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 18.09.2017. at 09:30.
The Instruktor is offline  
Old 18.09.2017., 23:34   #30
Cini se da u hrvatskom drustvu sve vise dolazi do izrazaja prepoznavanje zalosnih figura koji lazno prikazuju javne osobe.

Ljudima je biti ce kao i meni vise dojadilo! ZELIM VISE STANDARDE U KOMUNIKACIJI!!!

Taj tip koji ucestalo piskara u jednim dnevnim novinama, prof. dr. Miroslava Tudjmana naziva covijeka s praznom biografijom??!!!

Reagirao je dr. Roman Domovic koji je doktorirao informacijeske znanosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Uglavnom, razoblicio je tog tipa na znanstven nacin, https://narod.hr/hrvatska/dr-roman-d...nja-biografije

Dakle, sukladno svrsi ovoga PDF-a, predlazem da svatko da svoj doprinos u otporu prema laznom i pausalnom prikazu javnih osoba, prilikom diskutiranja na forum.hr.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Old 19.09.2017., 11:49   #31
Javit će ti se nadležni kad stignu provjeriti o čemu se radi, nema potrebe za ovakvim monolozima.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.