Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2017., 21:26   #1
Novi gastronomski natječaji - prijedlozi , ideje i mišljenja

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

@modovi

A možda bi i mi mogli ponovo malo oživiti ovaj naš gastro pedeefić s nekim novim natječajem ? Nismo već jako dugo.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dobrodošla inicijativa

Hoćemo poslije sezone godišnjih odmora (primjerice, neki modovi su kavaliri pa se drže onog, prvo Gospa, pa tek onda gospodin - na godišnji )?

U međuvremenu, slobodno se može otvoriti topic za prijedloge&ideje

Što se mene tiče, teme se mogu i ponoviti, jedino nema smisla prezentirati već ranije objavljivane uratke.
I "običan" se grah u formi variva uvijek može složiti na beskrajne načine&varijacije.
Na žalost, ljetu i godišnjim odmorima uskoro će kraj, no na sreću proći će ove paklenske vrućina, a placevi će biti prepuni obilja koje donosi jesen. Čini mi se idealno vrijeme za ponovno pokretanje novog gastronomskog natjecanja. Oživimo ovaj naš podforumčić koji se nekako uspavao. Ako nas ima dovoljno zainteresiranih, ako se opet nestašno zaigramo dati ćemo mu transfuziju neophodne živosti. Sjetite se kako smo se nekada kuhajući igrali, pisali po desetak i više stranica komentara, hvalili jedan drugoga, ljubili se, grlili, nesmiljeno svađali, davali modovima posla na udjeljivanju nagradnih kartona i banova. No, iznjedrili smo i mnoštvo dobrih i vrhunskih recepata i prelijepih fotki. Novi gastroforumaši ovdje i ovdje mogu vidjeti kako je naše natjecanje izgledalo. Meni to nedostaje. Ako nedostaje i vama ili ste kao novi gasiroforumaš zainteresirani za pokretanje natječaja oglasite se i dajte svoje mišljenje. Važno je približno znati koliko bi nas učestvovalo jer ne mora nas kao nekada biti 15-20 natjecatelja po natječaju ali nema ga ni smisla pokretati ako bi nas učestvovalo 3-4.

Moj prijedlog za novi natječaj je da se trajanje natječaja poveća na mjesec dana. Također slažem se s bodyjevim prijedlogom da se stare teme mogu ponavljati, no ne i jela koja su već bila na natječaju. Ostala pravila ostavio bih istima kakva su i bila. Ukoliko se pokaže da bi nas bilo dovoljno zainteresiranih, predlažem da prvi novi natječaj svečano otvorimo u petak 1. rujna.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:28   #2
Javljam se

Fale mi natječaji, da. Baš sam danas kopala po starim slikama i sjetila se raznih dogodovština
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:49   #3
ja ne mogu niš obećati. ovisi o temi, idejama, raspoloženju i tak to.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:54   #4
ja bih se rado igrala premda još radije čitam. but count me in.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 18:27   #5
Može
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:02   #6
Može! Javljam se!
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:36   #7
Stalkat ću sigurno, a možda se i aktivno uključim (ovisno o temi i raspoloživom slobodnom vremenu).
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:44   #8
Samo ima jedna stvar o kojoj bi se morali dogovoriti prije nego krenemo.

Slike.

Stare teme su totalno osakaćene jer smo stavljali slike ili na neki servis koji se povampirio i računi su nam propali, ili na one bez logina na kojima se slike nakon nekog vremena izbrišu i linkovi idu u ponovnu upotrebu. Zato bi bilo potrebno naći rješenje da se taj problem ne ponovi. Moja ideja je da se slike šalju modu a da mod otvori account na nekom besplatnom oruđu za postavljanje slika i da su sve tamo i od tamo polinkane.

Isto tako treba uzeti u obzir da imgur i tinypic nisu forum.hr friendly i da bi ih bilo dobro izbjegavati.

Ako netko ima prijedlog za pouzdan servis, recite. Ja godinama koristim Keep&share, ali oni prelaze više manje u organizaciju i kalendare, pa su im slike sporedna stvar i ne znam nude li ih novim korisnicima. Koristim i slovenski mojalbum.si, vrlo sam zadovoljna, slike je jednostavno organizirati po albumima a nisam još primijetila da bi bio nedostupan. Ta organizacija po albumima bi bila zgodna i za natječaje, jer bi svaki natječaj mogao imati svoj album.

My 5 cents.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 08:49   #9
Podržavam!
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:01   #10
Veselim se ideji novih gastronomskih natjecaja i rado bih sudjelovala
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:12   #11
Neka modovi naprave anketu u kojoj pitaju forumaše bi li sudjelovali. Ja sam jako voljela pratiti te teme i podržavam inicijativu.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:07   #12
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post

Isto tako treba uzeti u obzir da imgur i tinypic nisu forum.hr friendly i da bi ih bilo dobro izbjegavati.

Ako netko ima prijedlog za pouzdan servis, recite.
Ja u posljednje vrijeme koristim postimage i za sada nisam imao problema.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 15:17   #13
i ja se javljam za oživljavanje natječaja

Poslano sa mog LG-K350 koristeći Tapatalk
bilaboja32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:46   #14
I ja sam za.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:13   #15
Brejnstormajte dok se ne vratim(o) sa g.o.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:17   #16
Ja sam za!

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 23:19   #17
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Brejnstormajte dok se ne vratim(o) sa g.o.
Nadam se prije saborskih zastupnika.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 00:16   #18
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Nadam se prije saborskih zastupnika.
Ja bi barem takav
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 01:05   #19
cats, zašto to veliš za tinypic? fotke koje smo aploudali na tinypic su evo preživjele već deset godina. i dalje mi se čini da je najpouzdaniji servis od svih koje sam koristila tu. na natječajima su uglavnom te i preživjele. i prikazuju mi ih i na tabletu i na kompu za razliku od imgura, a photobucket mi neće pokazivati na laptopu.

znam da se pričalo prije par godina da tinypic recikliraju, da bi se trebalo izbjegavato, probala sam s nekim drugima i nestalo ili nepouzdano.

ot, podržavam natječaje
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:01   #20
Postimage.org je za sad najpouzdaniji.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.