Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 21:38   #41
Mirela, molila bih odgovor na pitanje da li je noćurak kojeg prodaje KEMIG HLADNO PREŠAN- NERAFINIRAN ILI HLADNO PREŠAN - RAFINIRAN?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 01:12   #42
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mirela, molila bih odgovor na pitanje da li je noćurak kojeg prodaje KEMIG HLADNO PREŠAN- NERAFINIRAN ILI HLADNO PREŠAN - RAFINIRAN?
Meni rečeno da su im sva hladno prešana ulja nerafinirana,a kakao i shea maslac su hladno prešani pa rafinirani.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:16   #43
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mirela, molila bih odgovor na pitanje da li je noćurak kojeg prodaje KEMIG HLADNO PREŠAN- NERAFINIRAN ILI HLADNO PREŠAN - RAFINIRAN?

Kemig u svom asortimanu ima hladno prešani i rafinirani noćurak.Hladno prešani imamo za potrebe naših fitoaromaterapeuta, dok rafinirani služi velikim proizvođačima kozmetike zbog stabilnosti.
Naše hladno prešano ulje noćurka može se piti.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:17   #44
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Meni rečeno da su im sva hladno prešana ulja nerafinirana,a kakao i shea maslac su hladno prešani pa rafinirani.
Vidiš kako si ti dobro informiran.A samo da znaš da pred Božić dobivamo shea maslac, kokos i kakao u potpuno prirodnom obliku.!!!!!
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 22:46   #45
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
Kemig u svom asortimanu ima hladno prešani i rafinirani noćurak.Hladno prešani imamo za potrebe naših fitoaromaterapeuta, dok rafinirani služi velikim proizvođačima kozmetike zbog stabilnosti.
Naše hladno prešano ulje noćurka može se piti.
puno toga možemo piti.Mi, ne se.
Ulja koja možemo kupiti u Kemigu su RAFINIRANA ULJA.
Dakle i hladno prešani je RAFINIRANI noćurak. Možemo ga piti, ali nema efekta.
centella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:03   #46
Kako da nakon ovih proturječnih postova saznamo kakva su ustvari Kemigova bazna ulja
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:02   #47
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
Vidiš kako si ti dobro informiran.A samo da znaš da pred Božić dobivamo shea maslac, kokos i kakao u potpuno prirodnom obliku.!!!!!
Nerafinirani kokos i kakao?!To mora da je fino!Jedva čekam kušat!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 18:17   #48
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Kako da nakon ovih proturječnih postova saznamo kakva su ustvari Kemigova bazna ulja
Da, biti će zanimljivo vidjeti može li nas Mirela, argumentirano uvjeriti da je navedeni noćurak 30 ml 19,00 kn stvarno nerafiniran
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:05   #49
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Da, biti će zanimljivo vidjeti može li nas Mirela, argumentirano uvjeriti da je navedeni noćurak 30 ml 19,00 kn stvarno nerafiniran
Za noćurak stvarno ne znam,ali Mirela bi mogla ovdje staviti certifikat pa ćemo pouzdano znati o kakvom se ulju radi.
Predlažem da uploada npr. na http://www.sendspace.com/
i posta na ovu temu.Nije uopće komplicirano.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:14   #50
GLA i omega 3 (ALA i stearidonska masna kiselina)

Što se tiče samog noćurka i njegove cijene uopće-to je takva glupost i prevara da čovjek ne povjeruje!
Oshadhi prodaje 30ml/120kn! Ma molim vas!Izađe jeftinije kupiti kapsulirano ulje od renomirane firme poput Twinlaba nego samo ulje koje je btw. odvratnog okusa!Kakve to logike ima?!
Jedino,ponavljam jedino obrazloženje je da se kupci naveliko deru!
Tko želi dobiti GLA može piti i konoplju-u Bio&Bio nerafinirano ulje konoplje dođe 250ml/80kn.
Konoplja sadrži 2-5% GLA i 15-20% ALA (omega 3).
Noćurak sadrži 6-10% GLA (najčešće 9%),ne sadrži omega 3 kao ni boreč (do 23% GLA).
Koga zanima kombinacija omega 3 i GLA ona se još nalazi i u ulju sjemenki crnog ribiza (do 20% GLA, do 15% omega 3 od kojih do 5% stearidonske masne kiseline)
te u ulju trputaste lisičine-Echium plantagineum (oko 9% GLA i do 13% stearidonske masne kiseline).
Stearidonska masna kiselina se u organizmu mnogo lakše pretvara u EPA i DHA nego alfa linolenska masna kiselina (ALA) pa su ulja s tom kiselinom mnogo bolja za vegane.
Zanimljivo je da organizam 30g ALA "pretvori" u samo 1g EPA i 0.1g DHA.
Vegani mogu EPA i DHA dobiti i iz algi, ali ih je mnogo manje no u ribama.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:14   #51
Quote:
centella kaže: Pogledaj post
puno toga možemo piti.Mi, ne se.
Ulja koja možemo kupiti u Kemigu su RAFINIRANA ULJA.
Dakle i hladno prešani je RAFINIRANI noćurak. Možemo ga piti, ali nema efekta.
Kemig; kao što sam već napisala uvozi rafinirana ulja za potrebe kozmetičke industrije i hladno prešana ulja za potrebe fitoaromaterapeuta.U našem dućanu dostupna su i jedna i druga.
Hladno prešani noćurak nije rafinirani, već je hladno prešani i po našim iskustvima ima efekta.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:15   #52
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Kako da nakon ovih proturječnih postova saznamo kakva su ustvari Kemigova bazna ulja

Slobodno mi se javite na mail Kemiga i svima ću Vam poslati orginal specifikacije dobavljača Henry Lamotte Oils.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:57   #53
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
www.sendspace.com/file/evln2r[/url

ovdje se nalazi specifikacija noćurkovog ulja Henry Lamotte Oils.
Nisi to baš uspješno obavila.
Evo,ja ću postat: http://www.sendspace.com/file/agf3j9
Dakle,radi se o nerafiniranom ulju,a naznačen je i sadržaj gama-linolenske masne kiseline.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 12:46   #54
Pitanjce.. Do sada sam koristila ljesnjak od Oshadhia, a sada sam kupila Kemigov, hladno presani.. Ali ovaj Kemigov je bezbojan, i nema nikakav miris, odnosno,jako se razlikuje od Oshadhievog.. Sad sam u dilemi sto da napravim, da li da ga uopce koristim.. Da li je kvalitetan...
Ima li netko da ga vec koristi, da cujem iskustvo primjene na kozi..
__________________
Svi bi se vratili prirodi, ali nitko ne bi išao pjesice.
pikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 01:49   #55
Quote:
pikola kaže: Pogledaj post
Pitanjce.. Do sada sam koristila ljesnjak od Oshadhia, a sada sam kupila Kemigov, hladno presani.. Ali ovaj Kemigov je bezbojan, i nema nikakav miris, odnosno,jako se razlikuje od Oshadhievog.. Sad sam u dilemi sto da napravim, da li da ga uopce koristim.. Da li je kvalitetan...
Ima li netko da ga vec koristi, da cujem iskustvo primjene na kozi..
i ja sam to primjetila za kemigov hladno prešani lješnjak.
oshadhijev sam obožavala zbog divnog mirisa i činjenice da mi je čuda napravio za kožu.
oko tjedan dana koristim kemigov lješnjak i ne primjećujem nikakvu razliku u kvaliteti.
al mi fali miris
china_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 07:25   #56
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Naravno da nećeš sve sastojke nabavit.Prvo vidi koji je točno problem (krvarenje,jaka upala ili "obični" kronični hemoroidi) da možeš odabrati eterična ulja i hidrolate (sve je fino objašnjeno).
Biljno ulje uzmeš koje ti je dostupnije ili jeftinije.A većinu ekstrakata možeš i izostaviti (ne i hamamelis ako ne upotrijebiš hidrolat hamamelisa).Centelu uzmi u jednoj formi (macerat ili glicerolni ekstrakt-ovaj dođe jefinije).
Ti kupiš već gotov glicerolni ekstrat ili ga sam radiš?
Gdje ga kupiš i koliko dođe?Kemig?
Ima li Kemig sve što si tu naveo?
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 08:05   #57
I mene zanima ovo s kemigovim lješnjakom. Phyto, imaš li ti kakvo mišljenje o tome?
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:18   #58
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Ti kupiš već gotov glicerolni ekstrat ili ga sam radiš?
Gdje ga kupiš i koliko dođe?Kemig?
Ima li Kemig sve što si tu naveo?
Misliš centelu?Centelu imam hidroglikolni ekstrakt i suhi ekstrakt.Suhi je bolji,ali je teže radit s njim.Moraš ga prvo otopit u propilen glikolu pa dodat u vodenu fazu.Koristi se 0.5-2%.
Hamamelis hidroglikolni-također u Kemiga,ali ga trenutno nemaju.Imaju liposolubilni ekstrakt,ali to i nije baš dobra zamjena za hidroglikolni ekstrakt ili hidrolat hamamelisa.
Cijene ti ne znam napamet,ali pitaj Mirelu da pošalje cjenik ekstrakata.Nije jako skupo,mislim (suhi su skuplji,ali duže traju).
Uljni macerat centele nemaju,al ga možeš sama napravit pomoću suhog ekstrakta (npr. 1 dio suhog ekstrakta na 5 dijelova lješnjakovog ulja).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:27   #59
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
I mene zanima ovo s kemigovim lješnjakom. Phyto, imaš li ti kakvo mišljenje o tome?
Ne znam jer ga nisam imao prilike isprobati,ali sumnjam da nije kvalitetan jer se radi o Pranaromu.Henry Lamotte lješnjak im je rafiniran,a za čileanski ne znam jesu uvezli (probao sam uzorak i bio je sasvim ok.).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:00   #60
Quote:
pikola kaže: Pogledaj post
Pitanjce.. Do sada sam koristila ljesnjak od Oshadhia, a sada sam kupila Kemigov, hladno presani.. Ali ovaj Kemigov je bezbojan, i nema nikakav miris, odnosno,jako se razlikuje od Oshadhievog.. Sad sam u dilemi sto da napravim, da li da ga uopce koristim.. Da li je kvalitetan...
Ima li netko da ga vec koristi, da cujem iskustvo primjene na kozi..
Nema nikakve bojazni o kvaliteti lješnjakovog ulja Pranarom. Odmah nakon što je postavljeno ovo pitanje, kontaktirala sam Pranarom sa navedenim pitanjima; boja i miris.
Dobila sam sljedeći odgovor:

The difference between 2 oils is quiet easy…

For your information you have two kind of Hazlnut oil. You have one like we have in Pranarom “slightly yellow colour and don’t have any flavour” and you have an other one with “strong flavour and yellow colour”.

It’s not because our oil is “slightly yellow colour and don’t have any flavour” that is a bad quality. Don’t worry about the quality of the oil. We prefer to use vegetable oils without any flavour in order to not change the flavour of the essential oil that you have mixed with your vegetable oil.
Yes, the Hazlnut oil is produced with cold pressing procedure.

Za sve ostalo stojim na raspolaganju!!!
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.