Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 14:01   #61
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ne znam jer ga nisam imao prilike isprobati,ali sumnjam da nije kvalitetan jer se radi o Pranaromu.Henry Lamotte lješnjak im je rafiniran,a za čileanski ne znam jesu uvezli (probao sam uzorak i bio je sasvim ok.).
Još samo malo, pa je ovdje!!!
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 06:28   #62
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Misliš centelu?Centelu imam hidroglikolni ekstrakt i suhi ekstrakt.Suhi je bolji,ali je teže radit s njim.Moraš ga prvo otopit u propilen glikolu pa dodat u vodenu fazu.Koristi se 0.5-2%.
Hamamelis hidroglikolni-također u Kemiga,ali ga trenutno nemaju.Imaju liposolubilni ekstrakt,ali to i nije baš dobra zamjena za hidroglikolni ekstrakt ili hidrolat hamamelisa.
Cijene ti ne znam napamet,ali pitaj Mirelu da pošalje cjenik ekstrakata.Nije jako skupo,mislim (suhi su skuplji,ali duže traju).
Uljni macerat centele nemaju,al ga možeš sama napravit pomoću suhog ekstrakta (npr. 1 dio suhog ekstrakta na 5 dijelova lješnjakovog ulja).
Hvala.
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 11:09   #63
hvala na odgovorima... koristim kemigov vec par dana, i ok je, nastavit cu ga koristiti, a drago mi je da sam ipak cula nekakve odgovore..
__________________
Svi bi se vratili prirodi, ali nitko ne bi išao pjesice.
pikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 12:50   #64
Pozdrav!
namjeravm kupiti neka prirodna ulja, zasad imam doma od Primavere i zadovoljna sam kvalitetom,ali zanimaju me oshadijeva i kemigova ulja?
Oshadi mi se čini dosta skup...
A kemigova nisam nikad koristila... i neznam koliko je provjerena kvaliteta njihovih ulja..
pa,ako znate,pomozite
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:23   #65
Eterična ulja i ostalo za parfeme

Gdje bih mogla kupiti et. ulja vanilije, kokosa, mimoze..?
Napravila bih si mješavinu mirisa koje ja volim, ali ne znam gdje da to kupim.
Mošus sam našla, sad mi treba ostalo....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 22:34   #66
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Gdje bih mogla kupiti et. ulja vanilije, kokosa, mimoze..?
Napravila bih si mješavinu mirisa koje ja volim, ali ne znam gdje da to kupim.
Mošus sam našla, sad mi treba ostalo....
Ako tražiš prava eterična ulja nečeš naći miris kokosa i mimoze. Jedino možeš pronaći mirisna ulja koja tako mirišu. Ta ulja su sintetska i nisu baš preporučljiva za korištenje na koži.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 08:48   #67
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Ako tražiš prava eterična ulja nečeš naći miris kokosa i mimoze. Jedino možeš pronaći mirisna ulja koja tako mirišu. Ta ulja su sintetska i nisu baš preporučljiva za korištenje na koži.
@ lela: eterično ulje kokosa ne postoji, ali prema C. Wildwood, postoji eterično ulje mimoze.

@ nina: već se osjećam kao Kemigova zastupnica , ali tamo stvarno ima svega
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 13:05   #68
Quote:
SunnySky kaže: Pogledaj post
@ lela: eterično ulje kokosa ne postoji, ali prema C. Wildwood, postoji eterično ulje mimoze.

@ nina: već se osjećam kao Kemigova zastupnica , ali tamo stvarno ima svega
Postoji absolut mimoze ali kod nas se koliko znam ne može kupiti. Vaniliju ima biovega ali to je ekstrakt koji je dobiven pomoću nekog otapala.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 13:26   #69
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Postoji absolut mimoze ali kod nas se koliko znam ne može kupiti. Vaniliju ima biovega ali to je ekstrakt koji je dobiven pomoću nekog otapala.
A Kemig ima fini macerat vanilije
SunnySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 21:13   #70
Angry Kemigova bazna ulja - pitanja

Molila bih da mi netko malo iskusniji prokomentira.
- Kemigova bazna ulja nemaju zapečaćeni čep
- lješnjakovo hladno prešano ulje (više nego duplo skuplje od rafiniranog) je potpuno bez boje i mirisa!?
- Shea maslac također bez boje i mirisa!?
- slova sa etikete otpadaju cim ih par puta primis u ruku.

Nemojte me pogrešno shvatiti, jer mi se vecina njihovih ulja cini kvalitetna no, ima nekoliko stvari koje narušavaju moje povjerenje.
__________________
I`m not trying to be difficult, it just comes naturally...
*Mala*°°*Crna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 00:13   #71
Preradjeni (rafinirani) shea maslac nema boju ni miris. Takav se najcesce koristi u kozmetickoj industriji. Ako je nepreradjen,onda ima specifican, "orasasti", ne previse ugodan miris (nekome se mozda i svidja). Ljesnjakovo ulje takodjer nema mirisa ni boje. Za ostale stvari koje si pitala ne bih znala.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:55   #72
Quote:
*Mala*°°*Crna* kaže: Pogledaj post
- Kemigova bazna ulja nemaju zapečaćeni čep
Kakav je to čep? Pa niti oshadhi niti primavera nemaju takav, imaju svi onaj običan plastični što puknu spojke kad se otvori
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:56   #73
Quote:
*Mala*°°*Crna* kaže: Pogledaj post
Molila bih da mi netko malo iskusniji prokomentira.
- Kemigova bazna ulja nemaju zapečaćeni čep
- lješnjakovo hladno prešano ulje (više nego duplo skuplje od rafiniranog) je potpuno bez boje i mirisa!?
- Shea maslac također bez boje i mirisa!?
- slova sa etikete otpadaju cim ih par puta primis u ruku.

Nemojte me pogrešno shvatiti, jer mi se vecina njihovih ulja cini kvalitetna no, ima nekoliko stvari koje narušavaju moje povjerenje.
Draga Brančika, svako pitanja vezano uz kemig-ove sirovine možeš postaviti i meni.
-istina. Ova ulja koja pakiramo u pakiranja a 50 ml, 100 ml , 150 ml i 250 ml nemaju čep sa sigurnosnim prstenom, jer jednostavno na takve boce , čep sa sigurnosnim prstenom ne postoji. Trenutačno se radi na promijeni i ubrzo će i to biti riješeno.
-lješnjakovo ulje sam već obrazložila, a i mogla si doći na predavanje prošle srijede (Pranarom) , gdje (ako meni ne vjeruješ) bi ti ljudi iz Pranaroma objasnili o čemu se radi.Dakle ponavljam; ulje lješnjaka se dobiva iz dvije vrste lješnjaka , jedan daje ulje slabijeg mirisa i bez boje, a druga obrnuto.
Između ostalog proslijeđujem direktan odgovor Pranaroma.

The difference between 2 oils is quiet easy…



For your information you have two kind of Hazlnut oil. You have one like we have in Pranarom “slightly yellow colour and don’t have any flavour” and you have an other one with “strong flavour and yellow colour”.



It’s not because our oil is “slightly yellow colour and don’t have any flavour” that is a bad quality. Don’t worry about the quality of the oil. We prefer to use vegetable oils without any flavour in order to not change the flavour of the essential oil that you have mixed with your vegetable oil. I hope you understand me…



I stay at your disposal for more information,



Kinds regards,



Sébastien Mathoux

Export Manager



Pranarom International

37 Avenue des Artisans

7822 Ghislenghien

- mi smo to ulje uvezili u većim količinama, ispitali i razvagali.
-shea maslac je rafinirani i zbog toga nema mirisa
-slova otpadaju zbog naljepnice, jer se radi o plastificiranoj naljepnici, no i taj problem će uskoro biti riješen.

Evo , stojim ti i dalje na raspolaganju!!!
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:13   #74
kada će doći u prodaju nerafinirani shea i kakao maslac?
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 15:27   #75
Puno ti hvala na iscrpnim odgovorima ostati cu i dalje vas vjerni kupac!
__________________
I`m not trying to be difficult, it just comes naturally...

Zadnje uređivanje phyto : 19.01.2008. at 19:39.
*Mala*°°*Crna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 14:24   #76
Pitanje za Mirelu - da li se u dućanu u Bauverovoj pojavio nerafinirani Shea maslac? Ako nije, kada ce otprilike doc?
__________________
I`m not trying to be difficult, it just comes naturally...
*Mala*°°*Crna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:00   #77
Za Mirelu: Jeste li nabavili difuzere za manje m2 ?
Za sve ostale: Ima li netko difuzer za kućnu upotrebu ili se svi služite uljnim lampicama?

Zadnje uređivanje Balada : 21.12.2007. at 15:02. Reason: Navela sam kome upućujem pitanja
Balada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:40   #78
u ovo zimsko vrijeme, ja u ovlaživače zraka na radijatorima ukapam desetak kapi eteričnog (zadnje sam otkrila relax od biofarma i super mi je, za 20tak kunića), u dječju sobu znam često staviti eukaliptus

skoro uopće ne koristim uljne lampice, a ova varijanta u ovlaživačima izdrži par dana i nema brige

ti difuzeri su skupi i bučni
lulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 23:49   #79
Imam ja, ali malo zuji . No, vidjela sam difuzer od Kemiga koji izgleda izvrsno (kao lampa) ne buči i može se vremenski namjestiti ali ima jedan problem a to je cijana oko 800 kunića
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 17:21   #80
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Gdje bih mogla kupiti et. ulja vanilije, kokosa, mimoze..?
Napravila bih si mješavinu mirisa koje ja volim, ali ne znam gdje da to kupim.
Mošus sam našla, sad mi treba ostalo....
Molim te reci gdje si uspjela naći mošus? Pravi? Gdje?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.