Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 16:22   #1081
Bok Dilara, i dobro došla na forumu. Nadam se da ćeš ovim putem upoznati puno zanimljivih ljudi.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Old 05.11.2006., 16:40   #1082
Let3, Backstage 29.11

Da li ce netko od Muenchen forum comunity ici na koncert Let3?

Inace u Meunchenu nema previse koncerata od grupa i izvodjaca iz Hrvatske, posebno ne rock grupa.

Datum koncerta je simbolican :-)
 
Old 05.11.2006., 20:07   #1083
Quote:
Dilara kaže:
Hallo!
Ja zivim u Dortmundu 3 godine jer sam se ovamo udala. Inace sam iz okolice Zagreba. Imam 31 god. i sincica od 1 god. Strasno sam tuzna i usamljena i mislim da se nikad necu uspjeti priviknuti na novu sredinu. Jel netko bio u ovakvoj situaciji pa da mi moze dati koji prijedlog sto da ucinim?
Ima li netko iz Dortmunda ili okolice?
...iz daljne okolice, ca 80km (ali jos uvjek u NRW-u)

Pa barem ovdje imas velikoga izbora za razonodu npr. seminare na VHS-u (siroke ponude od stranih jezika preko Ikebane do modeliranja sa blatom), sportske aktivnosti (BVB i sl.), shoping u Centro (u Oberhausen-u), na kavicu u "Adria restoran", ...pomalo si pogledaj gdje su "Kinderärzte", ...., koliko meni poznato je nasa dijaspora dosta jaka u tvojoj regiji, ili ?
Seminom is offline  
Old 06.11.2006., 14:14   #1084
Unhappy

Hvala na odgovorima i prijedlozima!
Moj je problem malo slozeniji.
Ja sam u Hr. imala potpuno ispunjen zivot s divnim poslom koji sam obozavala - radila sam u skoli 6 god. predavala hrvatski jezik. Od kad sam u
Njem. osjecam se kao da nemam nista - ne radim, od kad imam dijete ne izlazim... Osjecam se kao najveci izgubljeni bjednik sa stalnim podsvjesnim mislima - A BILA SAM NETKO I NESTO I IMALA SAM SVE! Uz to, buduci da podsvjesno ne zelim uopce biti ovdje, ne zelim uciti njem. Kad i pokusam imam osjecaj da mi u glavi nista ne ostaje. Isla sam na tecaj, ali ako s nikim ne komuniciras na njem. osim hrv., zabadavo i dugogodisnji tecajevi. Muz mi je pola Nj. -pola Hrvat tako da i s njim pricam stalno hrv., a kad treba nesto obaviti, to obavlja on. Osjecam se kao da imam ispred sebe zid koji nikad necu probiti i zauvjek cu ostatu tu di sam sad - usamljena s osjecajem nemoci i bezvrijednosti!
Dilara is offline  
Old 06.11.2006., 16:01   #1085
Quote:
Dilara kaže:
Hvala na odgovorima i prijedlozima!
Moj je problem malo slozeniji.
Ja sam u Hr. imala potpuno ispunjen zivot s divnim poslom koji sam obozavala - radila sam u skoli 6 god. predavala hrvatski jezik. Od kad sam u
Njem. osjecam se kao da nemam nista - ne radim, od kad imam dijete ne izlazim... Osjecam se kao najveci izgubljeni bjednik sa stalnim podsvjesnim mislima - A BILA SAM NETKO I NESTO I IMALA SAM SVE! Uz to, buduci da podsvjesno ne zelim uopce biti ovdje, ne zelim uciti njem. Kad i pokusam imam osjecaj da mi u glavi nista ne ostaje. Isla sam na tecaj, ali ako s nikim ne komuniciras na njem. osim hrv., zabadavo i dugogodisnji tecajevi. Muz mi je pola Nj. -pola Hrvat tako da i s njim pricam stalno hrv., a kad treba nesto obaviti, to obavlja on. Osjecam se kao da imam ispred sebe zid koji nikad necu probiti i zauvjek cu ostatu tu di sam sad - usamljena s osjecajem nemoci i bezvrijednosti!
...aha ! to vise zvuci na depresiju plus tome jos ova godishnja dob, hladno i rano mracno... ali " nedaj se Ines ", preuzimaj inicijativu u zajednickom obavljanju, ne rezigniraj trazeci izgovore u neuspjehu,.... . Zasto ne bi Njemacki naucila ? - pogledaj na drugom pdf tamo zapitavaju gdje je koja skola u Zg za ucenje Njemackog; a ti djabe skolu imas pred nosom ! kuzis ?

Usamljena ? - samo se nemoj sa aferama tjeshit, jer to je ovdje sport.
Seminom is offline  
Old 06.11.2006., 16:52   #1086
Quote:
Dilara kaže:
Moj je problem malo slozeniji.
A ima li možda neka hrvatska dopunska škola u blizini, pa da tamo malo predaješ? Ili organiziraš tečaj hrvatskog jezika za drugu i treću generaciju Hrvata u dijaspori? Baciš se na prevođenje? Da znaš koliko ljudi treba prevod presude bračne parnice da bi se ponovo vjenčali Radio sam to jedno vrijeme, pa mi je zato poznato. Ili nagovoriš svojeg dragog na povratak/odlazak u HR?

Gle, jedina koja ti može pomoći u ovoj situaciji si ti sama. Uzmi život u ruke, ako nisi već toliko pala u depresiju da to više ne možeš.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Old 06.11.2006., 19:04   #1087
Quote:
Dilara kaže:
Hvala na odgovorima i prijedlozima!
Moj je problem malo slozeniji.
Ja sam u Hr. imala potpuno ispunjen zivot s divnim poslom koji sam obozavala - radila sam u skoli 6 god. predavala hrvatski jezik. Od kad sam u
Njem. osjecam se kao da nemam nista - ne radim, od kad imam dijete ne izlazim... Osjecam se kao najveci izgubljeni bjednik sa stalnim podsvjesnim mislima - A BILA SAM NETKO I NESTO I IMALA SAM SVE! Uz to, buduci da podsvjesno ne zelim uopce biti ovdje, ne zelim uciti njem. Kad i pokusam imam osjecaj da mi u glavi nista ne ostaje. Isla sam na tecaj, ali ako s nikim ne komuniciras na njem. osim hrv., zabadavo i dugogodisnji tecajevi. Muz mi je pola Nj. -pola Hrvat tako da i s njim pricam stalno hrv., a kad treba nesto obaviti, to obavlja on. Osjecam se kao da imam ispred sebe zid koji nikad necu probiti i zauvjek cu ostatu tu di sam sad - usamljena s osjecajem nemoci i bezvrijednosti!
Ciao kokica,

zao mi je da si tuzna i tako usamljena, ali moras se trgnuti i poceti boriti radi tvoje i srece tvog djeteta i muza.
Znam da je to lako reci ali tesko krenuti, izdignuti se iz krize u koju si upala i poceti borbu.
Ali znaj da se boris za sebe, svoje dijete i muza.
Pogledaj nekad si imala dobar posao koji te je zadovoljavao i cinio da se osjecas netko i nesto.
Ono sto si i zaboravila je da si ti UVIJEK NETKO I NESTO I IMAS SVE!!!!!
Samo sto si mozda prije imala dobar posao, zivjela si u svojoj drzavi govorila svojim materinjim jezikom i osjecala pripadnost, a sada si u stranoj drzavi i boris se s adaptacijom i jezikom ali si sa svojim muzem i imate dijete.
Svakom odlukom u zivotu nesto gubis, ali s druge strane nesto novo i pozitivno sigurno dobivas.
Zato probaj sve sto mozes, upisi se na tecaj, nadi motivaciju u svojoj familiji i zelju da naucis i pridoneses i sama, upisi dijete na neku aktivnost (bilo kakvu kako bi bila u prilici upoznati nove ljude, naravno ako za to imas mogucnosti) i probaj muzu pribliziti tvoje probleme da zna kako se osjecas i da ti moze i sam pomoci.
Sigurna sam da poznaje dosta ljudi, sta s posla sta mozda (hope so)rodbine s kojima se mozete druziti vikendima i koji ti mogu pomoci u snalazenju po gradu i mogu ti pribliziti njihovu kulturu i mentalitet.
Ako te i nakon svega toga i dalje ta sredina i ti ljudi ne budu privlacili i budes se osjecala ovako usamljeno i otudeno, mozete se i vratiti u Hr, ali uvijek ces znati da si nesto i dobila, upoznala razlicite ljude, novi jezik i probala.
Iz maksimalno nove i teske situacije probaj izvuci najbolje!
Znaj da TI TO MOZES, samo moras zeljeti!Probaj, trudi se i sigurna sam da ces nakon nekog vremena doci do rezultata.
A oni ce ti neceg pozitivno sigurno ostaviti kakva god vasa odluka o ostanku/odlasku bude!
Zelim ti svu srecu!
gaia is offline  
Old 06.11.2006., 20:32   #1088
restorani i mali ducani su svugde poslovi za strance.

kuvari apsolutno svugde dobro prolaze! pa i u srbiji i hrvatskoj dobar kuvar u malko boljem restoranu super zaradjuje.

jedan moj rodjak je za australiju dobio radnu dozvolu na osnovu poznavanja balkanske kuhinje.
miloshz is offline  
Old 07.11.2006., 14:08   #1089
Kad sam se udala, dala otkaz u svojoj skoli i doselila se ovamo, bila sam puna ideja - izlasci, shoping, tecajevi, rad u dopunskoj skoli... Ali, evo, nakon 3 godine, svi su mi se snovi srusili - nema nicega od onog sto je bilo u pocetku a ja sam sad u najgoroj situaciji. Sto se dopunske skole tice, ovdje toga nema - odnosno ima jedna gospoda koja to radi ali ima sve manje djece pa je moguce da se skole zatvore kad ona ode u mirovinu. I tako, ja sam svaki dan sve tuznija i usamljenija, a muz mi ne moze pomoci, a niti vise takvu gledati! Mislim da smo korak do razlaza - on ovdje jer mora raditi i otplatiti kredit za stan, a ja u Hr. Znam da je to jedino rjesenje, a znam i da na taj nacin gubim muza...
Dilara is offline  
Old 07.11.2006., 15:00   #1090
Za pocetak, zasto ne pokusas s muzem pricati na njemackom?

Das ist eine schene neue start posizionen. Eto vidi, i ja poceo, a pojma nemam njemacki.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 07.11.2006., 15:04   #1091
Cuj, meni je iskreno zao sto se tako osjecas, mada iskreno da ti kazem ne razumijem ponekad takve ljude. Mozda iz razloga sto sam ja tip kojega mozes spucati u neznam koji kraj svijeta i ja cu uvijek uspijeti iz toga izvuci najbolje sto mogu!
Kazes da ti je 31 g, znaci nisi driste, mozes razmisljati svojom glavom. dosla si tu prije tri godine, znaci isto tako ni premlada. Imala si posao, znaci zavrsila si skolu i imala neko iskustvo.
valjda si bila svjesna da se zivot/brak...etc. ne svodi samo na izlaske i shoping, isto tako da je posao kao i svugdje tesko naci i da covjek ponekad treba pokazati i malo flexibilnosti.
Ne mogu razumjeti da ne ucis jezik, ako si mislila raditi ovdje i u dopunskoj Hrvatskoj skoli isto tako bi ti njemacki trebao biti potreban, iznenadila bi se koliko Hrvatske djece lose i nikako ne prica Hrvatski, nesto bi im trebala znati i prevesti/objasniti na njemackom.
Uostalom ako taj posao ne klapa ima drugih. Ja se grozim toga da covjek odbija nesto posteno raditi, a nije bas tako da nesto nebi i nasla. Barem privremeno. Sto se tecajeva tice zasto ne, pa ima razno raznih, na taj nacin ces nesto nauciti i upoznati nove ljude.
Moras to rijesiti sama sa sobom.
Razvod za mene nebi bio rijesenje ako vas dvoje funkcionirate i kuzite di je problem. znaci problemje u tebi i potrudi se rijesiti ga.
Jesi li sigurna kad se vratis u Hrvatsku da te sigurno ceka posao, da su tvoji prijatelji jos uvijek isti i da ce opet sve biti po starom???
Sto je sa djetetom???
zar zbog njega se nebi isplatilo organizirati zivot malo bolje, pregristi neke stvari i pokusati uciniti sebe sretnijom, samim time i cjelu porodicu???

zivot je ponekad jeben, ali ja smatram da sami upravljamo s njim!
bibobu is offline  
Old 07.11.2006., 15:16   #1092
Jesi li sa MUZOM ovo pricala? ako imas problem, imat ce i on ubrzo..... bolje sada reci... da rjesite....... uzmi BABY SITTER....... pa pocni malo i zivjeti... akoo nisi navikla doma non stop...... pocni skolu na engleski ako znas..idi u crkvu hrvatsku da upoznas ljudi.. pitaj svecenika ako ima hrvatsku skolu... pocni tamo uciti.. udi u hrvatsko drustvo.... veliko je u Dortmundu.. bio sam prije par godina.. nisi sama.... nego si LINCINA opasna... DIGNI SE i nesto RADI.. ili ce ti sve propasti... PROBUDI SE MALO>>>>> ne ponasaj se kao dite ovde... JA TE NE ZALIM.. ZALIM ljudi sta umiraju u ratove sta oni nemaju veze stime.... to ja zalim..... za tebe, samo zalim ti muza i dite...

IZADI, upoznaj svecenika, pitaj za hrvatsku skolu, i pitaj ako mozes tamo uciti ili samo VOLUNTEER radi za pocetak... fuckat ne razumin te......

to je moj ADVICE! sorry ako sam malo grub bio..hehe ali neko mora....
depeche is offline  
Old 08.11.2006., 12:57   #1093
Hvala svima koji mi pokusavaju pomoci i iznaci rjesenje za moje probleme. Sve sto ste napisali vec sam tisucu puta cula od drugih i smatram da je to ispravno i da bih se tako trebala ponasati. Ali ja jednostavno ne mogu. Ne mogu zaboraviti svoje mjestasce kraj Zagreba u kojem sam bila uspjesna i u kojem su me svi znali. Moje je srce i dalje tamo i zato ovdje ne vidim nikakvu zamjenu za to. Mislim da se nakon bozicnih blagdana vise necu vratiti ovamo. Sinoc sam i muzu to rekla. On je naravno protiv i zbunjen je. Ja ga razumijem. I on si je zivot drugacije zamisljao jer stvarno smo se dobro slagali i razumjeli. No, lakse mi je tamo opet poceti ispocetka nego ovdje gdje sam nitko i nista!
Lijepi pozdrav svima!
Dilara is offline  
Old 08.11.2006., 14:06   #1094
Quote:
Dilara kaže:
Hvala svima koji mi pokusavaju pomoci i iznaci rjesenje za moje probleme. Sve sto ste napisali vec sam tisucu puta cula od drugih i smatram da je to ispravno i da bih se tako trebala ponasati. Ali ja jednostavno ne mogu. Ne mogu zaboraviti svoje mjestasce kraj Zagreba u kojem sam bila uspjesna i u kojem su me svi znali. Moje je srce i dalje tamo i zato ovdje ne vidim nikakvu zamjenu za to. Mislim da se nakon bozicnih blagdana vise necu vratiti ovamo. Sinoc sam i muzu to rekla. On je naravno protiv i zbunjen je. Ja ga razumijem. I on si je zivot drugacije zamisljao jer stvarno smo se dobro slagali i razumjeli. No, lakse mi je tamo opet poceti ispocetka nego ovdje gdje sam nitko i nista!
Lijepi pozdrav svima!

Cuj uvijek si ono zasto sama sebe smatras!
Ako si sama zauzela stav da si nitko i nista, onda ce te i drugi poceti tako dozivljavati.
sta god odlucila sretno ti bilo, samo nemoj zaboraviti da kad neke korake u zivotu napravimo, kao recimo brak, djeca...onda se svijet prestaje vrtiti oko nas samih.
na tezini dobivaju neke druge stvari/osobe i sve ono sto radimo ne radimo samo zbog sebe, vec su bitni i drugi, njihovi osjecaji.
Probaj jos jednom razmisliti!
sretno
bibobu is offline  
Old 08.11.2006., 16:01   #1095
Question Hülfe, Hülfe - DSL Flatrate u Njemachkoj

Zdravo

Zasto je forum tu, ako ne za trazhenje savjeta....
Iskoristit cu zato tu mogucnost da vas nesto priupitam...

Zivim u Njemackoj i namjeravam uvesti brzi internet

Je li mi netko moze iz iskustva preporuchiti neke dobre, a jeftine prijedloge......ima toliko "Anbietera" pa da ne chachkam previshe....



Placam pice kad navratite u Berlin

Hvala
Lame Deer is offline  
Old 08.11.2006., 16:56   #1096
Znachi ipak da trazhim sam
Lame Deer is offline  
Old 08.11.2006., 17:22   #1097
I KADA SE VRATIS MILIS DA CE BITI SVE KAO PRIJE?

pa sta onda... vratis se, i opet ti je lose.... zato nikad nece biti kao prije... pa ces zaliti ono sta si imala....

nije mi ti zao nista tu........ sebicna si malo...... ne dajes vremena ni energiju.... rekla si da niti bi tila njemacki uciti ili vani iz kuce... ne trudis se...

kad se vratis u hrvatsku, bit ce ti jos gore... sve ti je promjenilo....

ne vidim da imas nade ikakve da se vratis... tuzno tuzno tuzno
 
Old 08.11.2006., 17:37   #1098
Postaj pitanje u 9 i ocekuj da se svi potrgaju u pola sata, a ako nema odgovora, kukaj.

Polako, nisu ljudi tu da odmah odgovaraju....mozda rade
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Old 08.11.2006., 18:10   #1099
A mozhda su u shumu

Ne kukam, nego motiviram
Lame Deer is offline  
Old 08.11.2006., 18:37   #1100
Quote:
Dilara kaže:
Hvala svima koji mi pokusavaju pomoci i iznaci rjesenje za moje probleme. Sve sto ste napisali vec sam tisucu puta cula od drugih i smatram da je to ispravno i da bih se tako trebala ponasati. Ali ja jednostavno ne mogu. Ne mogu zaboraviti svoje mjestasce kraj Zagreba u kojem sam bila uspjesna i u kojem su me svi znali. Moje je srce i dalje tamo i zato ovdje ne vidim nikakvu zamjenu za to. Mislim da se nakon bozicnih blagdana vise necu vratiti ovamo. Sinoc sam i muzu to rekla. On je naravno protiv i zbunjen je. Ja ga razumijem. I on si je zivot drugacije zamisljao jer stvarno smo se dobro slagali i razumjeli. No, lakse mi je tamo opet poceti ispocetka nego ovdje gdje sam nitko i nista!
Lijepi pozdrav svima!
Jeli ti to nas zafrkavas ? - hoces nama reci da nekvi cetvrt i njezino stanovnistvo smatras vrijednijim od zajednickog zivota u krugu vlastite obitelji ?? Ti bi dozvolila da zbog jedne sredine raspane tvoja familija ? - da ti dijete odraste bez oca ?
Jeli moguce na si malo sebicna ? - ocigledno mislis samo na svoje zadovoljstvo, da ne izgubis tebi vec poznati tok zivota ....., znas sta ! radi sta hoces, ali ocigledno ti nisi zrela za vlastitu obitelj,....zao mi je samo tog dijeteta ...tschüß
Seminom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.