Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 15:58   #1481
U pećnici s krumpirom
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:10   #1482
I ja bih tako ali s polijevanjem ulja u kombinaciji s bijelom vinom.

Danas na rječkoj ribarnici: lampuga 30 kuna kilo, luc 30 kuna kilo ( ima ih puno u zadnjih par dana ali nema palamide!!) te papaline,inćuni i srdele standardno od 10-15-20 kuna ovisi kad ste došli na ribarnicu!
U zadnje vrijeme bilo je puno kozica 40-50 kuna kilo, manjih ali ne premalih tako da smo se osladili.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:11   #1483
Koliko je otprilike posto ribe na Splitskoj (ili kojoj drugoj) ribarnici danas iz Jadrana? Pitam jer mi je prijatelj spomenio da vozi avionske kontejnere sa sanpjerima svaki dan iz Bostona za Rim, a od nedavno par puta tjedno i Zagreb. Ovdi sanpjera ima, a nije cjenjen, pa je nasa odlicnu racunicu. Zanima me di taj sanpjer ide sa Zagrebackog aerodroma ide, i prodaje li se kao Jadranski.

Zadnje uređivanje josko021 : 25.09.2017. at 18:07.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:51   #1484
Kupio sam potočnu pastrvu u ribarnici na placu i skužio da ima zakržljale prednje peraje (i to ne prvi put).

fotka pastrve



Da li je to neka mutacija zbog kemikalija u potoku ili se radi o nekoj prirodnoj mutaciji koja se inače događa?

Pastrve žive samo u "čistoj potočnoj" vodi. No nakon što sam pogledao dokumentarac o ribi iz uzgoja ništa me ne bi iznenadilo.
__________________
Da bi znao rekurziju moraš znati rekurziju
collector is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 01:32   #1485
Quote:
collector kaže: Pogledaj post

Da li je to neka mutacija zbog kemikalija u potoku ili se radi o nekoj prirodnoj mutaciji koja se inače događa?
Ni jedno ni drugo, nego se ribi reže peraja da se zna itz koje godine je. Npr 2000 režu repnu peraju, 2001 prsnu itd.

http://bangordailynews.com/2014/06/1...clipping-code/

https://www.youtube.com/results?sear...y=fin+clipping
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 01:49   #1486
Zbog prisutnosti endoparazita "Anisakis sp", Ministarstvo poljoprivrede s tržišta povlači proizvod "FROZY SKUŠA CIJELA" podrijetlom iz Španjolske, čiji je rok uporabe do kraja rujna iduće godine.

"Ministarstvo poljoprivrede obavještava potrošače o povlačenju i opozivu proizvoda - FROZY SKUŠA CIJELA, težine 1000g, LOT brojeva 16717/17017/17417/19017, ulovljeno u Sjevernom Atlantiku - FAO AREA 27, datum smrzavanja 30.09.2016., najbolje upotrijebiti do 30.09.2018., podrijetlom iz Španjolske, radi prisutnosti endoparazita Anisakis sp", navodi u ponedjeljak u priopćenju Hrvatska agencija za hranu.

Dodaje kako je inspekcijski nadzor i uzorkovanje proizvoda u maloprodaji provedeno tragom pritužbe potrošača, a provedenom analizom utvrđena je prisutnost spomenutog parazita. "Proizvod ne predstavlja opasnost za zdravlje ljudi, no zbog vidljive prisutnosti parazita Anisakis sp nije u skladu s točkom D. Paraziti, poglavlje V. Zdravstvene norme za proizvode ribarstva odjeljak VIII. Proizvodi ribarstva, Priloga III. Uredbe (EZ) br. 853/2004 o utvrđivanju određenih higijenskih pravila za hranu životinjskog podrijetla", kažu u Agenciji.

Spomenuti proizvod je iz Španjolske (Congelados Illa de Salvora, Puerto Pescero, La CorunaRibeira), a u Hrvatsku ga distribuira tvrtka ZMH Horvat d.o.o. iz Konjščine (Bistrička cesta).

__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:24   #1487
mm danas na dolcu kupio hobotnicu koju na žalost nije pomirišao prije kupnje. skoro sam opala u nesvijest kada sam otvorila vrećicu. ne znam da li su ju tretirali s nečim ili kaj, želudac mi se dizao od tog smrada. radi se o štandu "hobotnica", pored cromarisa. najrađe bih sutra otišla tam i zafitiljila mu te srdljive hobotnice u glavu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:55   #1488
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
mm danas na dolcu kupio hobotnicu koju na žalost nije pomirišao prije kupnje. skoro sam opala u nesvijest kada sam otvorila vrećicu. ne znam da li su ju tretirali s nečim ili kaj, želudac mi se dizao od tog smrada. radi se o štandu "hobotnica", pored cromarisa. najrađe bih sutra otišla tam i zafitiljila mu te srdljive hobotnice u glavu.


Ha ha, nasmijao si me. A jeli inace kupujes hobu ili prvi put si uzeo hobotnicu u zivotu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:17   #1489
nije nam prvi put. čak smo i kod njih prije kupovali i do ovog zadnjeg puta bilo je sve ok, al eto, tko bi se sjetio pomirišati.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:11   #1490
U zadnjih godinu dana jako malo vidim hobotnica na riječkoj placi. Možda ih više uzimaju restorani pa ih nema (što bi mi bilo draže) ili ih stvarno nema u moru ili se više prodaju van Hrvatske ..ne znam!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:39   #1491
mi uzimamo u posljednje vrijeme krakove divovske lignje i okusa su ko da jedeš hobotnicu
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:53   #1492
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
mi uzimamo u posljednje vrijeme krakove divovske lignje i okusa su ko da jedeš hobotnicu
Nisu! Ali može proći!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:59   #1493
Danas kupila dvije kile morskog psa (u friz za nedjeljni objed ,fete i na pariški ;to mi je najbolje) a danas velike trilje 60 kuna kilo. Pas je bio 80 kuna.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 18:26   #1494
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Nisu! Ali može proći!
meni jesu
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:09   #1495
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Nisu! Ali može proći!
Meni to asocira na peceni sapun.
josko021 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 21:01   #1496
http://www.ledo.hr/datastore/imagest...2x700_2016.jpg
__________________
Awakening

Zadnje uređivanje gargamišamel : 18.01.2018. at 21:27. Reason: prevelika fotka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:14   #1497
Malo o morskom psu kojeg sam kupila neki dan (pisala o tome).I pohala fete na pariški .
Bio je ukusan ali malo gorak pa su muški članovi porodice(komada tri+četveronožac ali on nije jeo) inače svi mesožderi, frktali!
Meni se čini da je prije bilo to meso slađe, Neki zagovaraju da se stavi u mlijeko prije pečenja/prženja i slično. Ja baš nisam zagovornik toga ali ovaj zadnji kupljen se i meni činio malo gorak. Možda su to samo oscilacije u kvaliteti ovisno o godišnjem dobu? Ili nešto drugo? Zna li netko?
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:55   #1498
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Možda su to samo oscilacije u kvaliteti ovisno o godišnjem dobu? Ili nešto drugo? Zna li netko?
Morski psi zadržavaju ureu u krvi i zato ih ribari čiste na brodu odmah po ulovu. Važno je da pas što je moguće više iskrvari i da mu se utroba što prije ispere. Tako se otklanja najveći dio neugodnog mirisa i okusa. To se može raditi pacanjem u mlijeku ali puno učinkovitije je odreske potopiti pola sata u blagu otopinu soda bikarbone. Gorčina i posebno izražen miris amonijaka javlja se kod visoko gravidnih ženki ili netom po porodu i u vrijeme parenja koje je baš sada. Morski pas kostelj koji je najčeći pas na našim tanjurima je živorodan.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 08:03   #1499
Hvala! Znači sad bi bilo dobro malo ih izbjegavati. Jučer male trlje po 40 kuna, slatke,ukusne.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:34   #1500
Vidjeh danas u ribarnici barakude, otprilike 40 cm. Nemam iskustva s tom ribom pa me zanima kako je najbolje pripremiti.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.