Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 09:29   #3221
Imam doma "Najveću Tajnu". Ickea smatram dobrim autorom za nekoga tko se prvi puta susreće sa alternativom. Senzacionalan je, divlje mašte i dobar pripovjedač. Kombinatorika mu također leži jer povezuje nepovezivo.

Smatram ga dobrim autorom za one koji se prvi puta susreću sa alternativom jer mu knjige obiluju gomilom fraza, informacija, intrigantnih događaja itd. Upravo to je ključ njegovog uspjeha. Uspjelo mu je masu potaknuti na drugačiji način razmišljanja. Ali to je sve.

Oni koji imaju malo šire alternativne vidike ne doživljavaju ga ozbiljno, jer je masu toga krivo protumačio a večina njegovih argumenata je izvađena iz knjiga trečih teoretičara zavjera, usmenih predaja "rekla-kazala" i sl.

Ono šta ga čini posebnim jest to, da se na svjetskoj razini digla velika prašina oko njegovih teorija. U tolikoj mjeri da bih se zagovornike njegovih teorija usudio nazvati ickeolozima a znanost o reptilima - ickeologija

Jedan moderni prorok više-manje, pa što?

Njegov globalni uspjeh je samop dokaz da svijet odbacuje stare temelje.
Ipak, treba biti oprezan na kakvim novim temeljima se gradi budućnost.


.

Zadnje uređivanje Jony79 : 28.07.2010. at 09:42.
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 09:39   #3222
Quote:
Uspjelo mu je masu potaknuti na drugačiji način razmišljanja. Ali to je sve.
To i jest smisao i svrha njegovog djelovanja i postojanja u ovom trenutku prostora i vremena.

Po mom skromnom mišljenju.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:11   #3223
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
To i jest smisao i svrha njegovog djelovanja i postojanja u ovom trenutku prostora i vremena.

Po mom skromnom mišljenju.
A opet, čini mi se da je dobar dio svoje publike uvukao u ekstremnu paranoju. Čitam po forumima i blogovima, postoji dobar dio njegove publike koji je potpuno psihotičan.

Jučer sam baš naletio na neki srpski forum, gdje jedni druge mahnito optužuju da su draco, energetski vampiri, oteli ih, čipirali itd.

Ne želim sada navoditi forum i nickove ali se bojim da ti ljudi imaju ozbiljnih problema. Jer nije rijeć o djeci, več o odraslim ljudima koji daju otkaze na poslu, zbog toga što im je na auru njihovog šefa "zakačen" neki gušter.
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:12   #3224
ha gle, cijeli svijet je takav. svugdje ima budala, tak da to nije neki argument.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:34   #3225
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
ha gle, cijeli svijet je takav. svugdje ima budala, tak da to nije neki argument.
Ah, pa nisam niti argumentirao ništa. Nego eto - osvrt na ono što dešava oko Ickea.

Pozitivno je što potiće ljude na alternativnu misao a negativno je to - što jedna alternativna ideja može narušiti mentalno, duhovno pa i fizičko zdravlje.

Možda i sam Icke radi za farmaceutsku industriju?
Zavjera na treću.
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 11:40   #3226
Quote:
Jony79 kaže: Pogledaj post
Možda i sam Icke radi za farmaceutsku industriju?
Zavjera na treću.
Moguće. Ako je slijepo vjerovati Ickeu i točno


Quote:
A opet, čini mi se da je dobar dio svoje publike uvukao u ekstremnu paranoju. Čitam po forumima i blogovima, postoji dobar dio njegove publike koji je potpuno psihotičan.
Nije problem u Icke-u. Ti ljudi bi vjerovatno da ne briju na njega na taj način bili psihotični sljedbenici Isusa Krista, ili Budhe, ili allaha, ili Sai Babe ili tko zna koga ili tko zna čega.

Prblem je u ljudima koji nisu sposobni funkcionirati bez da ih netko vodi za rukav i bez zlatnih teladi.

U pravilu bijeg iz jedne krajnosti u drugu. A tajna se skriva u zdravoj umjerenosti
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:42   #3227
Mislim da se ne treba obazirati više na onog Fratera jer izbjegava stalno pitanja i ne čita očito dobro postove. U onim postovima sam stavio i imena, i kanale gdje i ada koji datum, koja godina što se sve reklo, a i izvrstan doikumentarac koji očito nisu pogledali...

A sada samo ovo http://www.youtube.com/watch?v=gZEEActQn4Q do kraja pogledajte
Duhpravde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:46   #3228
Icke jeste antisemit jer je, a ja sam i naveo knjigu u kojoj to radi, promoter istorijskog falsifikata koji se zove Protokoli sionskih mudraca. I naveo sam da je zbog toga dobio nogu u dupe od strane engleskih Zelenih. Takodje negira i Holokaust.
Kakve ja argumente i treba da iznosim? Ako neko kaže da su ne znam koliko ljudi mučeni i ubijeni u ne znam kakvim obredma u San Francisku, onda taj mora da da argumente koji to dokazuju? Ja sam lepo pitao koji je identitet th osoba, ko su počinioci zločina, imenom i prezinemon, gde su materijalni dokazi počinjenih zločina i gde su leševi? Ovako ovo izgleda kao da je neko Jevreje u Nemačkoj pitao za argumente kojima bi dokazali da one besmislene tvrdnje o njihovim navodnim ritualnim zločinima nisu tačne? Ako neko nekog za nešto optužuje onda taj to i dokazuje, jer dokazuje sekrivica, dok se ne dokaže suprotno neko je nevin. Jer dok se nešto ne dokaže to je kleveta, a protiv kleveta postoji jedan jedini efikasni argument. A to je motka.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 15:49   #3229
Thumbs up

Quote:
Duhpravde kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne treba obazirati više na onog Fratera jer izbjegava stalno pitanja i ne čita očito dobro postove. U onim postovima sam stavio i imena, i kanale gdje i ada koji datum, koja godina što se sve reklo, a i izvrstan doikumentarac koji očito nisu pogledali...

A sada samo ovo http://www.youtube.com/watch?v=gZEEActQn4Q do kraja pogledajte
Pogledao sam taj dokumentarac, tamo nema ništa što bi dio dokaz da je Bohemian Grove problematična skupima. U pitanju je republikanski socijalni klub za pijančenje i ništa više od toga. A ja sad postavljam pitanje ko je tamo, imenom i prezimenom, ubijen, ko je počinilac, gde su dokazi za to i gde su materijalni ostaci žrtava. Dakle leševi. Dakle daj da vidmo neki konkretan dokaz, a ne rekla-kazala seoskih tračara.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 17:55   #3230
Quote:
Jony79 kaže: Pogledaj post
Pozitivno je što potiće ljude na alternativnu misao a negativno je to - što jedna alternativna ideja može narušiti mentalno, duhovno pa i fizičko zdravlje.
Alternativna misao? Pa kolko ja znam, alternativna misao je baš
ona koja donosi napredak. I ima puno primjera baš za to.

Isto kao što ima i primjera racionalnog razmišljanja koje je uništilo
civilizacije, izbrisalo kulture, ispralo mozgove..

Kao što rekoh. Svugdje ima budala.. to je normalna stvar.
Samo je stvar na koji način tu svoju glupost ispoljavaju.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 19:20   #3231
Kako vam se čini ovaj filmić?
http://www.youtube.com/watch?v=3Spd4CF2JKY
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 19:37   #3232
Quote:
Jony79 kaže: Pogledaj post
Kako vam se čini ovaj filmić?
http://www.youtube.com/watch?v=3Spd4CF2JKY
Nemoj se obazirat na ovog Fratera, troll je bez ikakvih dokaza je
Duhpravde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:07   #3233
Quote:
Duhpravde kaže: Pogledaj post
Nemoj se obazirat na ovog Fratera, troll je bez ikakvih dokaza je
Taj "trol" je ovde činjenicama, da pomenem samo mali broj toga, razotkrio glupost da je oko u trouglu ilimunatsko, a ne hrišćansko, demantovao tvrdnje da Icke nije anti-semita (pozivajući se na Icke-ovu vlastitu knjigu), demantovao vezu masona sa dolarom, razotkrio prevaru oko Bohemian Grove... btw niko mi nije odgovorio na pitanje gde s uleševi žrtava, te koji je njihov identitet? Trol ovde si ti, kao i tvoji garesi koji ne umeju da daju ni jedan jedini argument ili da odgovore na blo koje pitanje koje se odnos ina te gluposti koje ovde iznostite.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:21   #3234
Quote:
Duhpravde kaže: Pogledaj post
Nemoj se obazirat na ovog Fratera, troll je bez ikakvih dokaza je
Evo malo dokumentacije u vezi iluminata.

http://user.cyberlink.ch/~koenig/sunrise/manson.htm
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:26   #3235
...i svjedočanstvo "iluminiranih" o izvođenju "magijskih" operacija.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=285
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:46   #3236
Quote:
Jony79 kaže: Pogledaj post
Evo malo dokumentacije u vezi iluminata.

http://user.cyberlink.ch/~koenig/sunrise/manson.htm
Znam ja Petera, ali on je na nivou tabloida. Imao sam posla sa njim, tako da znam o čemu govorim. Charles Manson nema veze sa tom pričom, on je imao veze, ne puno bitne, sa sajentolozima. Ne i sa Solarnom Ložom, to je samo jedan od urbanih mitova. Koja je bila wanna be skup ljudi koji nisu su se okupili jer su nešto o nečemu čuli i onda su to hteli i da rade. To je kao kad bih se ja proglasio za katoličkom biskupa i oglasio da imam svoju biskupiju.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 20:49   #3237
Quote:
Jony79 kaže: Pogledaj post
...i svjedočanstvo "iluminiranih" o izvođenju "magijskih" operacija.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=285
Da, ja radim sa magijskim ogledalima i koristim i seksualne fluide za posvećivanje istih. U čemu je tu problem? I kakve to ima veze sa iluminatima? Odvojene priče i odvojene kategorije stvari...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 21:27   #3238
Kažem, Icke navodi svoje zaključke i puknut je ko kokica. Ali činjenica je da se oko iluminatskih društava konstantno vrte kojekave nezdravosti.

Eto, ako je tebi pomenuta operacija nesto sasvim OK i normalno - tvoja stvar.
Meni je to morbidno do kraja. Vjerujem i večini ljudi. Dakle riječ je o operaciji koja je za javnost i koju se pripadnici reda ne ustručavaju obznaniti.

I tako, prva pomisao, koja padne zdravorazumskom biću na pamet je:
"A šta se tek onda dešava unutar tih redova?"

Ako nema moralnih i etičkih granica, individua može lako posrnuti u najteži fanatizam. Bojim se da su se prastara ritualna ubojstva unutar određenih skupina održala do danas. Icke to naslučuje i to je sasvim čitljivo između redova.
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 21:37   #3239
Quote:
Jony79 kaže: Pogledaj post
Kažem, Icke navodi svoje zaključke i puknut je ko kokica. Ali činjenica je da se oko iluminatskih društava konstantno vrte kojekave nezdravosti.

Eto, ako je tebi pomenuta operacija nesto sasvim OK i normalno - tvoja stvar.
Meni je to morbidno do kraja. Vjerujem i večini ljudi. Dakle riječ je o operaciji koja je za javnost i koju se pripadnici reda ne ustručavaju obznaniti.

I tako, prva pomisao, koja padne zdravorazumskom biću na pamet je:
"A šta se tek onda dešava unutar tih redova?"

Ako nema moralnih i etičkih granica, individua može lako posrnuti u najteži fanatizam. Bojim se da su se prastara ritualna ubojstva unutar određenih skupina održala do danas. Icke to naslučuje i to je sasvim čitljivo između redova.
Koja operacija? Pripadnici kojeg reda? Originalni iluminati ne postoje. Oni od pre sto godina su u smislu neke socijalne moći potpuno nebitni, bil ii ostali. Danas se moć vrti u krugovima onih koji imaju pare i informcije, dakle multinacionalne kompanijei slične fele. Da, postoje raznorazne mafije, ali o tome se možečuti i iz izvora koji nisu oni koji propagiraju tzv teoriju zavere. Ne treba čitati Icke-a pa se infromisati o farmaceutskim malverzacijama, držanja na tržuiš manje efkasnih lekova samo da bi se izvukao profit na licencama, a ne puštanje onih koji su uspešniji. Ili muljanje sa tehnološkim dostignućima, nebitno je li reč o mobilni mtelefonima, hardveru ili električnim automobilima, samo da bi neko izvukao što veći profit na račun postojeće tehnologije. To je realnost, ali nema veze ni sa iluminatima, ni sa reptilima, već sa multinacionalnim kompanijama i sličnim centrima moći.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 22:04   #3240
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Koja operacija? Pripadnici kojeg reda? Originalni iluminati ne postoje. Oni od pre sto godina su u smislu neke socijalne moći potpuno nebitni, bil ii ostali. Danas se moć vrti u krugovima onih koji imaju pare i informcije, dakle multinacionalne kompanijei slične fele. Da, postoje raznorazne mafije, ali o tome se možečuti i iz izvora koji nisu oni koji propagiraju tzv teoriju zavere. Ne treba čitati Icke-a pa se infromisati o farmaceutskim malverzacijama, držanja na tržuiš manje efkasnih lekova samo da bi se izvukao profit na licencama, a ne puštanje onih koji su uspešniji. Ili muljanje sa tehnološkim dostignućima, nebitno je li reč o mobilni mtelefonima, hardveru ili električnim automobilima, samo da bi neko izvukao što veći profit na račun postojeće tehnologije. To je realnost, ali nema veze ni sa iluminatima, ni sa reptilima, već sa multinacionalnim kompanijama i sličnim centrima moći.
Nisam niti mislio na bavarske iluminate, več ove "Ickeove", odnosno današnja hermetična društva... ili ono šta danas predstvljaju.

A sve je to mafija (kako bi moja baka rekla). I masonerija je spletkarila s vatikanskim bankama, s kupoprodajom oružja, utajom poreza i sl.
Crowley je imao namjeru stvoriti religiju za ahetero orijentirane a Židovi ih povukli u modnu industriju. Zato im je ovaj u inat malo promijenio Drvo Života i dodao još jednu pontu.

Eh da, nema sexa niti profita.
A ovi još uvijek ne vjeruju da iluminicaja ima predznak.
Ništa drugo doli - lizanje skupih kita.
Jony79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.