Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2007., 06:08   #21
Ne znam za kakao maslac, al ja vec godinama kupujem body butters u body shopu i prezadovoljna sam njima. Koza na tijelu mi je prekrasna otkako njih koristim. IMa ih razlicitih...maslina, brazil nut, badem, grapefruit, banana itd...
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 18:05   #22
Quote:
majchy_m kaže: Pogledaj post
ak ti netko radi u krasu
al moze se kupit i u ljekarni....jako je masan
Da, taj je stvarno odlican. PRoblem je sto u njemu nema konzervansa niti emulgatora, pa brzo postane "ras" (zbog nedostatka prvoga), a rasloji se pa ga moras muckati (zbog nedostatka drugoga).
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:31   #23
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
a jel se moze s tim mazati ako ides u solarij? da dva puta odem i budem ko ciganka
U solarij s maslinovim na sebi niti u ludilu
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:33   #24
Maslinovo ulje nije pogodno za sunčanje, eventualno za njegu kože poslije sunčanja. Sezamovo ulje ima u sebi zaštitni faktor 4 i dobro je pomiješati ga sa kakao i shea maslacem i tom mješavinom tretirati kožu na suncu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 20:38   #25
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
U solarij s maslinovim na sebi niti u ludilu
ne maslinovo, nego kakao maslac. vec mi je odgovoreno na to
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 21:02   #26
kakao maslac kupujem u rinfuzi u ljekarni unutar merkatora u samoboru
tek sad kuzim kak je ta ljekarna dobra, kad si malo zbrojim sve zivo imaju. drze weledu, dr hauschka, primaverina ulja,puno twinlabovih preparata, cak i kreme od onog pcelara petrovica. istresu ti tak kakao maslac koliko god ti treba, cak su htjele i shea mi dat, al imale su samo jednu manju piksu pa im nisam htjela uzimat.
jedino kaj rade sve neke magistre farmacije, to strogo bokte, tak te oribaju ak oces nekaj kaj bi trebalo na recept ic da ti vise ne padne na pamet
primjer:
dodjem danas i izmedju ostalog trazim ih ketonal...za mengasticnost,al pitam zenu jel ima kakav pametniji prijedlog..
magistra: znate, to vam jako ostecuje jetru, moze izazvati lezije na stjenci zeluca pa cireve,tak je gadan da ga bez recepta u principu nebi smjeli dobit....... i izvadi mi neofen "jeste probali ovo?"
- jesam...
-i?
- nis... pila sam ibuprofen od 600 mg i jedan ko nijedan
- a ketonal vam pomaze?
-da... recite vi meni magistra, jel stetniji jedan ketonal ili sest neofena?
- izvolite ketonal....

Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 22:23   #27
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
U solarij s maslinovim na sebi niti u ludilu
U solarij ni u ludilu. Ajde dobro, postoje neke bolestine kod kojih se prepisuje, ali da se zdrava osoba tako izlaze opasnosti
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:36   #28
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ne znam za kakao maslac, al ja vec godinama kupujem body butters u body shopu i prezadovoljna sam njima. Koza na tijelu mi je prekrasna otkako njih koristim. IMa ih razlicitih...maslina, brazil nut, badem, grapefruit, banana itd...
nigdje nisam vidjela bananu, jel to nesto novo, sezonski ili? ja bi banana body butter
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:56   #29
Je, to je bilo limited edition. Trenutno imaju limited edition Pink Grapefruit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:49   #30
Exclamation

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U solarij ni u ludilu. Ajde dobro, postoje neke bolestine kod kojih se prepisuje, ali da se zdrava osoba tako izlaze opasnosti
Eto vidiš, ja sam to doživjela. Žene se mažu svim i svačim kada idu u solarij na sunčanje, pa se jedna (možda i više njih ali za nju sigurno znam) namazala maslinovim i onda se lijepo sunčala 10 min (iako sam ju ja upozorila da to ne radi). Eto, više se nije pojavila, pretpostavljam zbog opekotina.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:52   #31
Imala sam cimericu koja bi izgorjela u solariju i za dva dana bi opet isla. Tenoreksija izgleda...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 08:24   #32
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, ja sam to doživjela. Žene se mažu svim i svačim kada idu u solarij na sunčanje, pa se jedna (možda i više njih ali za nju sigurno znam) namazala maslinovim i onda se lijepo sunčala 10 min (iako sam ju ja upozorila da to ne radi). Eto, više se nije pojavila, pretpostavljam zbog opekotina.
po mogucnosti je solarij bio lezeci, tak da se ima sto cistit za njom...

bila sam svega par puta u zivotu u solariju, i to obicno u jesen. na suncu dobijem vise nijansi za 2 sata,ali poslije ljeta mi ostanu oni faking tragovi badica. i onda tako cijeeeelu zimu do iduceg ljeta, nikad mi se ne izjednaci skroz. jedan-dva odlaska u solarij u jesen i to se rijesi ali nikad se nisam nicim mazala, frka me da tako velika kolicina zracenja ne izreagira sa necim na kozi
imam onaj rijedak tip- svijetla kosa i oci, a jako tamna put.
Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 08:49   #33
Quote:
Nighty kaže: Pogledaj post
ali nikad se nisam nicim mazala, frka me da tako velika kolicina zracenja ne izreagira sa necim na kozi
a mislis da tako velika kolicina zracenja nece izreagirati s kozom?
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 08:52   #34
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
a mislis da tako velika kolicina zracenja nece izreagirati s kozom?
znam ja jako dobro sto sa cim reagira i kakav je mehanizam toga,i koji mehanizmi obnove djeluju da bi popravili stvar. slusala sam onkologiju ovaj semestar, i covjek se jako potrudio da to razjasni i mutagenezu i kancerogenezu isto
Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 08:56   #35
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
U solarij ni u ludilu. Ajde dobro, postoje neke bolestine kod kojih se prepisuje, ali da se zdrava osoba tako izlaze opasnosti
kao sto rekoh, govorila sam o kakao maslacu, ne o maslinovom ulju.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:09   #36
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
kao sto rekoh, govorila sam o kakao maslacu, ne o maslinovom ulju.
svejedno ja ne bi ni s maslacem nit s uljem išla u solarij
to mi se čini kao neka kancerogena kombinacija.

ako nis kupim si radje kremicu za solarij, a ne da ovak riskiram.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:17   #37
Quote:
Nighty kaže: Pogledaj post
znam ja jako dobro sto sa cim reagira i kakav je mehanizam toga,i koji mehanizmi obnove djeluju da bi popravili stvar. slusala sam onkologiju ovaj semestar, i covjek se jako potrudio da to razjasni i mutagenezu i kancerogenezu isto

jel se smije kakao maslac namazati prije solarija il ne?
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:23   #38
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
jel se smije kakao maslac namazati prije solarija il ne?
isti drek sto se ostecivanja koze tice
eventualno dobijes finiju boju. ali maslinovo ulje mislim da nikako, sjecam se nekih teorija da izlaganje zracenju moze uzrokovati otpustanje vecih kolicina odredjenih radikala iz ulja koji ce se onda apsorbirati ravno u kozu, koja je usput vec prezauzeta popravljanjem efekta zracenja. dakle dupla steta. ali nisam citala neko konkretno istrazivanje toga pa nebi 100% tvrdila nista dalje.
Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:23   #39
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
jel se smije kakao maslac namazati prije solarija il ne?
Od kakao maslaca ćeš brže potamniti ali on ne pruža nikakvu zaštitu od zračenja. za kvalitetnu zaštitu bi ga trebalo miješati sa sezamovim uljem.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 09:27   #40
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
Od kakao maslaca ćeš brže potamniti ali on ne pruža nikakvu zaštitu od zračenja. za kvalitetnu zaštitu bi ga trebalo miješati sa sezamovim uljem.
ne pita ona to zbog zastite vec zbog tamnjenja.
ja nikako ne bi preporučila da se maze sezamovim ili bilokakvim uljem prije solarija pa ni kakao maslacem.

mislim nisam dr. ali logično razmisljam
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.