Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 14:46   #1
Registracija legla

IMAMO KUJICU BERNSKOG PLANINSKOG, STARA JE TRI GODINE. IMA UREDNE PAPIRE I RODOVNICU ALI NIJE BILA NA IZLOŽBAMA. NISMO JU JOŠ PARILI ALI SAD NAMJERAVAMO.
KAKO SMO TOTALNI AMATERI U TOME NEMAMO POJMA KOJI JE POSTUPAK OKO DOBIVANJA UZGOJNE DOZVOLE I REGISTRACIJE LEGLA I DOBIVANJE RODOVNICA.
MOLIMO VAS AKO NAM NEKO MOŽE REĆ OD A DO Ž KAKAV JE POSTUPAK DA MOŽEMO TO POČET SREĐIVAT.
UNAPRIJED VAM SE ZAHVALJUJEMO
kali2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:18   #2
1. morate se učlaniti u HKS, učlaniti se morate preko lokalne udruge nikako direktno u HKS ili ako postoji klub bernija preko kluba itd., to morate saznatiu koja je udruga kod vas nadležna u njima se obratiti za učlanjenje.
2. ako je pas uvežen, morate nostrificirati rodovnicu u HKS-u, nakon što se učlanite, pošaljete je poštom s naznakom za nostrifikaciju i kopijom uplatnice na 100 kn, ako je domaća rodovica, ovo zanemarite.
3.Morate kujici otići snimiti kukove kod ovlaštenog veterinara , možete i direktno na veterinarski faks jer tamo odmah dobijete nalaze , a ako snimate drugdje, isti moraju na očitavanje na faks pa se duže čeka da vam ih pošalju s nalazom.
4.ako je HD uredu, za bernije mislim da vrijedi za uzgojnu od Hd A do HD D, znači ako je uredu, možete pristupiti uzgojnom pregledu koji se organiziraju po regijama tako da sve budu pokrivene, 16 . 02. imate u Zagrebu, negdje u 3. mjesecu je u Sl. Brodu pa gdje uhvatite dok obavite ostalo.
5. kujicu možete odvesti na ocjenjivanje prije uzgojnog, a možete to obaviti i na samom uzgojnom pregledu jer se tamo organizira i smotra za naocjenjene pse.
To je otprilike to, ako vas još šta zanima, pitajte.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:18   #3
puno ti hvala već sutra se idemo učlanit u kd Rijeka.
kali2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:57   #4
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
1. morate se učlaniti u HKS, učlaniti se morate preko lokalne udruge nikako direktno u HKS ili ako postoji klub bernija preko kluba itd., to morate saznatiu koja je udruga kod vas nadležna u njima se obratiti za učlanjenje.
Zasto ne direktno u HKS? Zasto mora biti preko kluba? Sto ako nema kluba?
Samo pitam, znatizelje radi... : hvala unaprijed.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 20:03   #5
Takvo je pravilo, učlaniti se mora preko nadležne udruge, ako nema u svom mjestu onda u najbližu , tj. u onu pod koju spadaš u nadležnost
Znači plaćaš dio članiarine HKS-u , a manji dio ide matičnoj udruzi tako da se ne može izbjeći plaćanje matičnoj, ako plaćaš direktno HKS-u, ne priznaju ti.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 20:40   #6
Kako registrirati uzgajivačnicu? Jel trebam imati 3 ženke i jednog mužjaka ili je mogu registrirati ukoliko imam jednog psa?
Moram biti član jednog kluba. A što ako držim više pasmina osim npr. ptičara a u klubu vlasnika ptičara sam?
Dali nužno moram imati minimalno jedno leglo godišnje?

Molim sve koji znaju opširnije da pišu i sve što bi trebala znati kao uzgajivač
Inače ne namjeravam na izložbe već uzgoj radnih pasa. Također ne namjeravam živjet od toga jer znam da zarade nikakve nema, prvenstveno zbog velike volje
U vezi IPO ispita znam već sve zasad me zanima procedura kako sa uzgajivačnicom i sve to
Hvala!
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:51   #7
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
1. morate se učlaniti u HKS, učlaniti se morate preko lokalne udruge nikako direktno u HKS ili ako postoji klub bernija preko kluba itd., to morate saznatiu koja je udruga kod vas nadležna u njima se obratiti za učlanjenje.
2. ako je pas uvežen, morate nostrificirati rodovnicu u HKS-u, nakon što se učlanite, pošaljete je poštom s naznakom za nostrifikaciju i kopijom uplatnice na 100 kn, ako je domaća rodovica, ovo zanemarite.
3.Morate kujici otići snimiti kukove kod ovlaštenog veterinara , možete i direktno na veterinarski faks jer tamo odmah dobijete nalaze , a ako snimate drugdje, isti moraju na očitavanje na faks pa se duže čeka da vam ih pošalju s nalazom.
4.ako je HD uredu, za bernije mislim da vrijedi za uzgojnu od Hd A do HD D, znači ako je uredu, možete pristupiti uzgojnom pregledu koji se organiziraju po regijama tako da sve budu pokrivene, 16 . 02. imate u Zagrebu, negdje u 3. mjesecu je u Sl. Brodu pa gdje uhvatite dok obavite ostalo.
5. kujicu možete odvesti na ocjenjivanje prije uzgojnog, a možete to obaviti i na samom uzgojnom pregledu jer se tamo organizira i smotra za naocjenjene pse.
To je otprilike to, ako vas još šta zanima, pitajte.
Pitanje vezano uz uzgojni pregled, kako izgleda taj pregled i jel kuje moraju ici na izlozbe da bi bile ocijenjene tj da bi stenci dobili rodovnike?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:54   #8
ne moraju ici na izlozbe.
Trebas imati snimku kukova.
Sudac gleda kakav je pas u kretanju, zube, kukove, ledjnu liniju, testise..uglavnom da li je sa psom sve u redu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:56   #9
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Pitanje vezano uz uzgojni pregled, kako izgleda taj pregled i jel kuje moraju ici na izlozbe da bi bile ocijenjene tj da bi stenci dobili rodovnike?
Ne moraju ic na izlozbe. Na uzgojnom se pogleda pas, znaci da li je u standardu (visinom, tezinom, bojom, gradjom, zubalo mu pogledaju......), tamo ga i ocjene ako pas nije isao na izlozbe i ako vec nije ocjenjen, ovisno o pasmini treba imat snimljene kukove i onda dobis potvrdu da je pas prosao (ili nije prosao) uzgojni pregled
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 16:19   #10
Aha znaci nije uvjet da se izadje na uzgojni pregled da je pas bio na izlozbama?
Sta je potrebno od papira za to pretpostavljam snimak kukova i rodovnik?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:21   #11
ne mora imati ocjenu s izložbe, ali ti je onda nešto skuplji uzgojni

od dokumenata: rodovnik, nalaz kukova ako treba za tu pasminu, plaćena članarina HKSu za tekuću godinu i putovnica (možda i nije, ali za takve stvari dobro ju je imati, zbog bjesnoće)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:26   #12
A ovisno o pasmini, potrebno je i položiti IPO, tj. ispit prirođenih osobina.
__________________
I've got a long way to go before I get there, I've got a lot of field to hoe with the sun so high, I've got a lot of miles to roll, and the next few only show that there's still such a long way to go
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:01   #13
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Aha znaci nije uvjet da se izadje na uzgojni pregled da je pas bio na izlozbama?
Sta je potrebno od papira za to pretpostavljam snimak kukova i rodovnik?
Aj ti fino napisi koju pasminu imas jer neki psi trebaju imat i ipo i snimke, neki samo nesto od toga, neki nista i tako...
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:30   #14
Švicarski ovčar, Berger Blanc Suisse,
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:36   #15
Citam u pravilniku hks-a da kuje moraju biti vec ocjenjene da bi pristupile uzgojnom pregledu

2. Na uzgojni pregled mogu se dovesti ženke ocjenjene ocjenom oblika najmanje dobar, mužjaci ocjenjeni ocjenom oblika najmanje vrlo dobar.
Ženke i mužjaci svih pasmina koje podliježu obvezatnoj selekciji u svezi displazije kuka, a nabrojene su u ovom pravilniku ili su naknadno uvrštene u spisak odlukom Povjerenstva, moraju imati uredan HD nalaz, kao uvjet za pristupanje uzgojnom pregledu ( Prilog 1 ).

da li to znaci da se mora pristupiti izlozbama prije uzgojnog da bi se moglo izaci na njega, vidim da je gore napisano da se ne mora ici na izlozbe...
ako netko ko ima iskustva o tome moze da pojasni?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:42   #16
Ne moras na izlozbu.
Dodjes na uzgojni; tamo se ocijene svi psi koji vec nemaju ocjenu i ako je ocjena 3 ili vise za kujicu ides na uzgojni pregled
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:48   #17
To je znaci sve isti dan ako sam dobro shvatio? Prvo me ocjene pa onda idem na uzgojni?
I da li mi je za dobijanje uzgojne dozvole dovoljna jedna ocjena ili traze vise?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 22:48   #18
Sve u isti dan.
To ti je dosta, ta ocjena koju dobijes na uzgojnom.
Samo vidi dal za tvoju pasminu treba snimak kukova
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 22:57   #19
Mislim da treba radi se o svicarskom ovcaru, hvala na informacijama, ne znam zasto onda ovi pravilnici pisu tako...
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 23:05   #20
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Mislim da treba radi se o svicarskom ovcaru, hvala na informacijama, ne znam zasto onda ovi pravilnici pisu tako...
Mislim da pravilnik zeli rec da ako je kujica ocjenjena ocjenom manjom od 3 da ne moze ni pristupit uzgojnom pregledu.
Moze se dogodit da ti dodjes na uzgojni, oni ju ocjene sa dvojkom i ti automatski ides doma s pesom
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.