Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 15:41   #41
Quote:
foofaa kaže: Pogledaj post
elem,
svi znamo da su postojeće kreme pre-pre-pre skupe...
nisu. najbolji anticellulit gel koji sam probala ever zove se "ta-na-na"(glupo ime skroz, bezze izgleda, al za jedno vecher nakon mazanja osjetish kako ti je koza tanja,un-fucking-believable), proizvodi ga neka srbijanska farmaceutska kuca, i mislim da ga nema na hrv.trzishtu, al to vrlo lako mozesh nabaviti i u bosni, koshta cca 3-4 EUR, a ja josh nisam naishla ni na jedan njemu ravan od ovih "vrhunskih" proizvoda-vichya, collistara, afrodite, avona.

edit: i super ti je avatar
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 00:44   #42
Quote:
kurtizana kaže: Pogledaj post
Evo sugestije:

100 ml biljnog ulja (badem, centela, ljesnjak, argan, sezam)
40 kapi cedra atlaskog
10 kapi borovice
15 kapi cempresa
15 kapi ruzmarina kt cineol
10 kapi limunske trave
10 kapi kadulje prave

Pomazu jos: geranij, eukaliptus dives, limunski eukaliptus, limun, paculi, komorac, grejp...
Ovo je super recept osim što bih ja za kućnu upotrebu ipak kao bazno ulje stavila makadamiju zato što se brzo upija, a suncokret ako se koristi za masažu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:36   #43
Neke tu cure govore o pijenju 2, 2,5 litara vode? Ne gubi li se tako suviše natrija?
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:59   #44
Mislim da 2 i pol litre na dan nisu problem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Water_intoxication
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:08   #45
Quote:
marylin kaže: Pogledaj post
Neke tu cure govore o pijenju 2, 2,5 litara vode? Ne gubi li se tako suviše natrija?
zar to nekom pomaze

ja pijem stvarno galone vode, oduvijek, i ujutro i po noci, jedna sam od onih osoba koje bash konzumiraju vodu, ne zato shto je zdravo il shta, vec jednostavno shto mi se trazi voda i prija mi da je pijem.
a i celulit imam oduvijek
bio mi je gotovo nestao dok sam ishla u teretanu, imala 15kg manje, redovno se mazala anticelulit gelovima i nisam sjedila po cijeli dan u kancelariji. tad sam ga chak i po dupetu imala samo kad si stisnem kozu.
sad su se stvari...hmmm...potpuno promijenile
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 15:14   #46
U onom review-u krema i metoda Paule Begoun (stavila sam link u temi "kreme celulitare"), pisalo je da ne pomaze...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 11:50   #47
vidim da se prica o alverdeovom ulju da susi kozu, pa ak pomaze sta, ja sam ga koristila (vise jer mi je miris toliko fini i osvjezavajuc nek zbog celulita kojeg fala bogu imam ak ga ko treba ), i nije mi susilo kozu, koza je bila mekana i glatka.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:15   #48
Mislim da se cudo moze postici i sa masazom za vrijeme tusiranja.. Naravno, ako je redovita!
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:26   #49
.. a ta masaža bi trebala izgledati kako??


Usput, pročitala sam da se treba naprskati mineralnom vodom u kojoj je otopljena šaka morske soli prije mazanja kremom!!
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 01:38   #50
Zasto?

Inace, Pyrus prodaje morsku vodu u spreju po bolesnoj cijeni... svakakve gamadi ima u kozmetickom biznisu
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 12:44   #51
To je navodno protiv zadržavanja tekućine u tkivima.. pospješujeizlučivanje suvišne tekućine iz tijela.
Samo kojom mineralnom vodom?? gaziranom ili negaziranom??
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 12:51   #52
Vjerojatno negaziranom. U teoriji to stima, ali ljudski organizam je previse kompliciran. Mozda iz koze izvuce vodu, ali iz dubljih slojeva ne vjerujem... A osim toga, celulit sadrzi samo 10% vode.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 15:00   #53
Evo nekih recepata, ne znam jesu li bili:


Ulje za tijelo protiv celulita 1

30 ml jojobinog ili nevenovog ulja
3 kapi mrkvinog sjemena
3 kapi grejpa
3 kapi komorača







Ulje za tijelo protiv celulita 2

Pomiješajte 50 ml ulja badema i 50 ml ulja gospine trave te dodajte
8 kapi komorača
7 kapi limuna
5 kapi ruže geranije
10 kapi grejpa



Pripremljena ulja umasirajte u područja zahvaćena celulitom.

by primavera!
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 11:16   #54
eto,tražila sam malo po internetu...
pa si pročitajte,koga zanima "prirodno rješavanje celulita"...

http://www.centarcedrus.hr/include/pdf/Celulit.pdf

__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:40   #55
[QUOTE=patientia;8435859]

Ja sam jedna od onih kojima mineralno ulje i vazelin njeguju kozu i cuvaju ju od isusivanja. Jedini proizvodi s mineralnim uljem za koje sam cula da su ljudima isusili kozu su J&J baby ulja, no kako su ti isti ljudi hvalili druge proizvode s mineralnim uljima (poput Niveinog) namece se zakljucak da problem nije u mineralnom ulju.

Nije problem u mineralnom ulju... ni u baby ulju.. ni u ostalim etericnim uljima...
Problem je u spoju zvanom `parafin`.
To vam je derivat naftnog proizvoda koji se stavlja u jeftinije sastojke koja nose ime `ulje`.
On zapravo radi na sljedecem principu: kad takvu vrstu ulja stavis na svoje tijelo, ono nece prodrijet u kozu, vec ce se upravo zbog parafina napraviti zastitni sloj koji kozi nece omoguciti disanje (nista ne ide vanka ni unutra). Plus sto ce parafin isusiti kozu, ali zbog masnoce koju ti ulje trenutno daje, to neces primjetiti!

Prema tome- svugdje gdje vidite `parafin` bjezite glavom bez obzira!
tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 23:59   #56
Quote:
tate kaže: Pogledaj post
zastitni sloj koji kozi nece omoguciti disanje (nista ne ide vanka ni unutra)
patientia kaže da koža ne diše
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 00:38   #57
Cak stovise, dobro ju je stititi od kontakta sa zrakom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:46   #58
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Cak stovise, dobro ju je stititi od kontakta sa zrakom.
slažem se
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 14:13   #59
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Cak stovise, dobro ju je stititi od kontakta sa zrakom.
Mislim da se grdno varate, osim sto je u zadnje vrijeme dokazano da je salo `zivo` i da komunicira sa mozgom, takodjer je ODAVNO potvrdjeno da je kozi potrebno disanje/ komunikacija...
Pretpostavljam da mislis kako je kozu potrebno zastititi od zraka jer se u njemu nalazi mnogo stetnih tvari koje mogu utjecati na njenu kvalitetu... Ali u tom slucaju se treba zastititi od TIH tvari, a ne zabraniti kozi da dise jer si time zabranila kozi da izbacuje iz sebe stetne tvari!

Tvrdim da parafini djeluju tako da blokiraju bilo kakvu komunikaciju koze sa okolnim svijetom!
A sad... ako ti zelis u sebi drzat svo smece, slobodno...
Ja smatram da je bitnije da iz mene izadju toksini, nego da se zastitim od neke tamo prasine i eventualnih alergena na koje vjerojatno nisam alergicna...
tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 15:16   #60
Sori, tate, nisam praznovjerna.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.