Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 17:25   #1
Stephen King, Ono

Tko je čitao, dojmovi
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 17:48   #2
Knjiga je beskrajno zabavna i prepuna onoga što je najbolje kod Kinga - amerikane, avanturizma detinjstva, zanimljivih, dragih likova, humanosti, slikovitosti, fenomenalnih epizoda, priča iz prošlosti... i, nadasve, fenomenalnog pripovedanja.

Činjenica da knjiga deluje malo, hm, preambiciozno, kada se pokuša u celini sagledati kao, je li, velika literatura (za razliku od Carrie, koja je knjižurina kako kod okreneš, osim po broju stranica) zaista ni za trunčicu ne umanjuje intenzitet moje preporuke. Uostalom, neke od najlepših knjiga imaju taj problem (Huckleberry Finn).

Preporuka - pošto je SK veliki majstor engleskog jezika, čitati ga ili u originalu, ili u odličnom prevodu (hint: ako nema puno fusnota, prevod Kinga verovatno nije odličan).
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 20:36   #3
počeo sam čitati, na 320. sam of 1000 i nešto podijeljeno u 2 knjige, zasad super i svi je pohvaljuju, neke likove jedva čekaš da umru ili prebiju to je dobro jer se lako uživiš u radnju
inri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 20:03   #4
knjiga je prejebena. pročitala sam ju kad je izašla u jutarnjem i od onda mie, iako sam pročitala i boljih horora, ostala u trajnom sjećanju. nije to samo horor, ime apsolutno svega u njoj. svakako preporučujem. i nije teška za čitanje.
eXer. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:08   #5
I inače volim Kinga, Ono mi možda nije jedna od najdražih njegovih, ali svakak bi ju preporučila
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 14:43   #6
razocaravajuci zavrsetak
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:52   #7
SUper knjiga, ali sam umrla od straha dok sam je čitala.
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:35   #8
meni se završetak svidio. nekako je tužan. ma nie me razočaro uopće. nekako tipično za kinga.
eXer. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 00:15   #9
predobra knjiga... imala sam nocne more zbog nje!
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:17   #10
Smile

Prvi sam dio pročitala u dahu ,drugi me je malo razočarao
lunitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:34   #11
eh, moram to pročitat.
__________________
"I'm not a big believer in... magic. But this place is different. It's special. The others don't wanna talk about it because it scares them, but we all know it, we all feel it."
Lostie89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 12:27   #12
Prije nekih 12-ak godina je emitirana istoimena serija u par nastavaka, a snimljena prema toj knjizi.

Ona sama mi nije bogznašto.
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:27   #13
Ima li netko drugi dio te knjige?
Imam prvi, a drugi ne mogu nigdje naći....
blacknarval is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:40   #14
Quote:
blacknarval kaže: Pogledaj post
Ima li netko drugi dio te knjige?
Imam prvi, a drugi ne mogu nigdje naći....
profil:
http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...class=&x=0&y=0
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:58   #15
Hvala na informaciji! Ali moram se registrirati, procedura radi naruđbe.....ima li netko tu knjigu( ONO, DRUGI DIO) i voljan se mjenjati? Nudim u zamjenu knjigu od istog autora "vreća kostiju". Potpuno nova i nepročitana...
blacknarval is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:25   #16
Čitala sam je valjda milijun puta, knjiga mi je fenomenalna. Inače sam SK fan, a Ono mi je posebno po svemu, istodobno i smiješna i tužna i strašna, sve u jednom!
__________________
srce srcu javlja po trepetu zvijezde...
mare_zvjezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 19:37   #17
Quote:
blacknarval kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji! Ali moram se registrirati, procedura radi naruđbe.....
da, tih 4,3min je strasan napor
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:11   #18
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
da, tih 4,3min je strasan napor
ma neda mi se to.....
pitanje: Koliko je vezan prvi dio za drugi? Može li se prvi dio smatrati kao jedna cjelina, roman za sebe?
To pitam jer mi se neda počinjati sa čitanjem kad znam da postoji i drugi dio, kojeg nemam.
blacknarval is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 00:15   #19
Quote:
blacknarval kaže: Pogledaj post
ma neda mi se to.....
pitanje: Koliko je vezan prvi dio za drugi? Može li se prvi dio smatrati kao jedna cjelina, roman za sebe?
To pitam jer mi se neda počinjati sa čitanjem kad znam da postoji i drugi dio, kojeg nemam.
Naravno da je vezana. I sumnjam d će ti itko htjeti dati drugi dio za vreću kostiju ma kolko bila dobra vreća, a je, ali ONO je najbolja horor knjiga ikad.

Gledaj, registriraj se, pa to nije nikakav problem i naruči ili ako si u Zagrebu, otiđi do Algoritma i kupi. Tamo još imaju.

Ne vidim nikakav problem oko nabavke te knjige
Powerbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 13:05   #20
Quote:
blacknarval kaže: Pogledaj post
ma neda mi se to.....
pitanje: Koliko je vezan prvi dio za drugi? Može li se prvi dio smatrati kao jedna cjelina, roman za sebe?
To pitam jer mi se neda počinjati sa čitanjem kad znam da postoji i drugi dio, kojeg nemam.
jeb***, ja cu te registrirati
gledaj to ovako: 'it' je jedna knjiga, ali su je nasi rascjepili u 2 knjige zbog zarade/debljine (original ima malo preko 1000 strana)/neceg treceg.
dakle, naravno da je vezana.
da nije, drugi dio bi se zvao 'ovo'
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.