Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2007., 00:01   #21
James Ensor
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:10   #22
bravo a sad ajde zadaj nest novo da se sta prije zaboravi na ovu moju sliku hihi
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 12:07   #23
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post


teško?
Léon Spilliaert

Priznajem, guglala sam, al sam ga skužila po rukopisu drugih slika

E sad ova moja je zaista prelagana i za totalne laike sa općom naobrazbom, al samo iz zahvalnosti prema tome mom omiljenom genijalcu i ljupkosti i dječjoj naivnosti toga razdoblja, eto
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:10   #24
jap, leon glavom i bradom, bravo :klap: meni jaaako drag, a mislila sam da mu je ovo najpoznatija slikica....
a dobrome starome (ali uvijek aktualnome) giottu i ja skidam kapu i dok saku helle ne zada nesto novo u medjuvremenu cu kratko razmisit sta da novoga postavim...
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 13:15   #25
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
jap, leon glavom i bradom, bravo :klap: meni jaaako drag, a mislila sam da mu je ovo najpoznatija slikica....
a dobrome starome (ali uvijek aktualnome) giottu i ja skidam kapu i dok saku helle ne zada nesto novo u medjuvremenu cu kratko razmisit sta da novoga postavim...
Daj molim te pogledaj kako je Giotto riješio aureole na apostolima u prvom planu izgleda kao da drže lepeze ispred lica. A ovom prvom apostolu stup prolazi kroz glavu
Strašan je, iako, čini mi se da je ovdje čak isfurao i neki kvazi zlatni rez, iako nije bio svjestan te činjenice (linija zida iza vratova apostola u drugom planu).
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 14:10   #26
o da, ponekad stvarno pomislim steta sto nisam zivila tada, dok se jos sve naslucivalo umjesto neoborivo znanstveno dokazalo.. zanimljivo kako se on tako lako prepozna po boji i tonovima, tretiranju lica.. a ovaj stup me sad bome zaintrigira..... sto mu se samo muvalo po glavi pa da je odlucio glavu postedjeti presjecanja stupa a revolucionarno je okrenuo promatracu ledja svojih likova....


a meni se muva po glavi ovaj doticni gospodin, pa ga evo stavljam....



lako
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:07   #27
Ovo je netko tko slika kao Monet. Ne znam dali je to njegovo djelo, jer nisam ga nikad do sad vidjela. Znanje mi je ograničeno na monografije i likovne enciklopedije
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:19   #28
William Turner? Jako me podsjeca na njegov stil... :-)
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 16:18   #29
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ovo je netko tko slika kao Monet. Ne znam dali je to njegovo djelo, jer nisam ga nikad do sad vidjela. Znanje mi je ograničeno na monografije i likovne enciklopedije
i moje je znanje ograniceno tim istim, s tim da sam njegovu monografiju kupila medju prvima, ili mozda cak prvu... on je itekako utjecao na moneta, a i na apstrakciju, pogledaj samo te mrlje, dematerijalizaciju objekta, svjetlosne efekte i atmosferu.... i sve to u prvoj polovici 19 stoljeca.... mljac
i da, william turner, nisam ipak tila stavit onu najpoznatiju kisa, para brzina, lokomotiva ili kako li se vec zove pa sam stavila ovu..
filipe zeto, molim dalje zadatak!
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 16:54   #30
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
i moje je znanje ograniceno tim istim, s tim da sam njegovu monografiju kupila medju prvima, ili mozda cak prvu... on je itekako utjecao na moneta, a i na apstrakciju, pogledaj samo te mrlje, dematerijalizaciju objekta, svjetlosne efekte i atmosferu.... i sve to u prvoj polovici 19 stoljeca.... mljac
i da, william turner, nisam ipak tila stavit onu najpoznatiju kisa, para brzina, lokomotiva ili kako li se vec zove pa sam stavila ovu..
filipe zeto, molim dalje zadatak!
Malo sam proguglala njegove slike. Zaista je zapanjujući njegov utjecaj na Moneta Po meni je Monet ispao totalni copy-paste posebice po koloritu.
Misliš da je Monet poznavao njegova djela u to vrijeme? Zaista je bio ispred svog vremena.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 17:21   #31
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Malo sam proguglala njegove slike. Zaista je zapanjujući njegov utjecaj na Moneta Po meni je Monet ispao totalni copy-paste posebice po koloritu.
Misliš da je Monet poznavao njegova djela u to vrijeme? Zaista je bio ispred svog vremena.
pa mislim da su svi impresionisti manje vise pod utjecajem turnera... svi oni koriste svoj neki kolorit ali ipak neke znacajke kolorizma su zajednicke, npr da bubnem iz prve, puno bijele boje.. monet mi je isto drag (druga kupljena monografija je bila njegova ) ali nekako nemogu reci da je on samo copy pejsta turnera, jer je ovaj potonji zapoceo sa svojim slikama jedan novi pristup i omogucio drugima da nastave tamo di je on stao.... i nekako turnera dozivljavam romanticarski, dok impresionisti proklamiraju nekakav objektivizam svjetla i fizikalnih pojava u atmosferi....
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 17:55   #32
Evo novog zadatka... :-)


Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 18:00   #33
viera da silva varam

evo mojeg, nije tesko

__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 18:33   #34
uf, da silva je jednostavno.... hm, ostadoh bez dovoljno dobre rijeci.... oce iko pogadjat ovo ili ja?
volim se pravit pametna yves klein sa IKB otiscima...

sad ja, hm, nemojte ga pomisat s necim ranijim, valjda nije tesko...


Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 20:13   #35
Hm... po stilu Dali ili Picasso... ne znam...

Zadnje uređivanje Filip Zeto : 27.07.2007. at 22:55.
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 20:15   #36
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
volim se pravit pametna yves klein sa IKB otiscima...
jep..

a ovo iznad, na prvu loptu bi rekao miro...
__________________
Ω
saku helle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 20:18   #37
Quote:
saku helle kaže: Pogledaj post
jep..

a ovo iznad, na prvu loptu bi rekao miro...
ili Kadinski

ali nije

to je Arshile GORKI "Vrt u Sochiju" iz 1943, Museum of modern art NY USA

Ovo je bilo malo podlo
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 20:34   #38
Ajde da i ja budem podla:
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 21:46   #39
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
ili Kadinski

ali nije

to je Arshile GORKI "Vrt u Sochiju" iz 1943, Museum of modern art NY USA

Ovo je bilo malo podlo
ma bravo! uf, podlo velis? dobro, obecavam da cu se popravit!

ovu tvoju nisam nikad vidila pa mogu samo blenit nesto po stilu na sta me prvo asocira....
ali necu, prepustam pametnijima od sebe, ovo ne znam

(ali jedva cekam tocan odgovor)
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 23:41   #40
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
ma bravo! uf, podlo velis? dobro, obecavam da cu se popravit!

ovu tvoju nisam nikad vidila pa mogu samo blenit nesto po stilu na sta me prvo asocira....
ali necu, prepustam pametnijima od sebe, ovo ne znam

(ali jedva cekam tocan odgovor)
Evo pomoći ću vam da se radi o južnoameričkom akademskom slikaru i da je iz 20. st (slika je nastala neposredno prije 2. svjetskog rata)., a o stilu me baš zanima što imaš za reći. Čovjek ima dosta interesantnu priču vezanu za svoje slike bez koje bi ova njegova slika bila na rubu kiča.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.