Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 22:31   #61
Quote:
BambooShoot kaže: Pogledaj post
skroz me bediras...
a to je sto posto istina, samo zelim zivjet, bar u necemu, u blazenom neznanju...
al fakat, nema sanse da ce za svjetsko trziste (tek su se nedavno rasirili na veci dio sad-a nego prije, npr.) imat toliko polja za bio uzgoj i k tome jos na kraju dobar proizvod... toliko smo vec zagadjeni di kod otputujes, smece i prlljavstina je tu...
al cekaj, od kad koristim urtekram, hauschku, primaveru nemam nikakvih problema s vlasistem, suhom kozom tijela od klora s bazena, ak se pokoji pristic i pojavi to je kad pretjeram s tempurom ili neljustenim kikirikijem... pa zar na njima ne pise da nemaju konzervansa (il' bar mene takvi ne iritiraju)... u kojem si to proizvodu nasao plijesan? mozda nije dobro bio skladisten kao sto to kod nas obicno biva...
Nisam reka da ništa nije prirodno,ali sredstva za pranje nisu jer su tenzidi sintetski dobiveni deterdženti.Jedini prirodni spojevi sposobni pjenit i prati su saponini,a proizvoda sa saponinima nema na našem tržištu.
Pohvalno je to,ako je određeni šampon lišen suvišnih kemikalija,al to ne znači da je prirodan jer njegov glavni dio (tenzidi) nije.
Meni su recimo Urtekram šamponi grozni-strašno isušuju.Dobra im je jedino Pure balance (modra) linija.
Plijesan sam našao u hidrolatu kamilice od Aromatice.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:43   #62
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ah,još jednom .I Weleda i Hauschka i Argital i Phyto i Urtekram su sintetski šamponi,gelovi,kreme za pranje...
Biljna ulja su im katastrofa,sve rafinirano.Možeš jedino uzet kokos jer svi (Oshadhi,Primavera...)prodaju rafinirani kokos.
Eterična su im isto loša.Citrusi destilirani misto hladno tiješnjeni,neroli je ustvari petitigrain najgore vrste,lavanda je lavandin,sandal nije uopće sandal...
Možeš uzet eventualno kadulju (ljekovita kadulja-s.officinalis) i ružmarin (radi se o ružmarinu kemotip kamfor),al ja ništa tamo ne uzimam i ne preporučam.
Šamponi im jako isušuju,a puni su iritativnih konzervansa,hidrolat kamilice im je katastrofa (plijesan pliva u njemu)...
bash steta za aromaticu da tako muljaju . ducan mi se uvijek svidio i djelovali su mi prirodno, dobro da tebe imamo na forumu .
inace od njih kupujem et ulja koja koristim za osvjezit zrak, za oprat po stanu kaj imam itd. ne kuzim njihovu filozofiju drzanja ulja u prozirnim bocicama,kao da kupci vide kaj kupuju .
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:26   #63
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ah,još jednom .I Weleda i Hauschka i Argital i Phyto i Urtekram su sintetski šamponi,gelovi,kreme za pranje...
Biljna ulja su im katastrofa,sve rafinirano.Možeš jedino uzet kokos jer svi (Oshadhi,Primavera...)prodaju rafinirani kokos.
Eterična su im isto loša.Citrusi destilirani misto hladno tiješnjeni,neroli je ustvari petitigrain najgore vrste,lavanda je lavandin,sandal nije uopće sandal...
Možeš uzet eventualno kadulju (ljekovita kadulja-s.officinalis) i ružmarin (radi se o ružmarinu kemotip kamfor),al ja ništa tamo ne uzimam i ne preporučam.
Šamponi im jako isušuju,a puni su iritativnih konzervansa,hidrolat kamilice im je katastrofa (plijesan pliva u njemu)...

Možeš precizirati na što se odnosi ovo boldano, sad mi je sve nejasno. Koja to biljna ulja su katastrofa?
Koje šampone od ovih gorenavedenih smatraš dobrima? Šta misliš o Phyto liniji?
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:16   #64
Odnosi se na Aromaticu

Netko gore je spomenio weledinu kremu; weleda je promjenila zastupnika za Hr trziste i uskoro ce se opet naci na policama.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:48   #65
A Aromara? Kako ona kotira?
 
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 14:11   #66
Slicno kao i aromatica .
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 08:11   #67
kako točno određujete koji je bradn 'prirodan'?

Može li se u prirodne brandove sučajno svrstati Uriage?
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:11   #68
a l'occitane?
bo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:23   #69
Koristim tester Primaverine krema, regenerativna neka, odlična mi je.
Kupit ću je sigurno, samo da potrošim postojeće zalihe...
Nije neki miris (čitam da je to nekima jako bitno), ali jako je gusta i masna, no masnoća se brzo upije u kožu i ne ostavlja masan trag (inače imam normalnu kožu, T zona malo izražajnija).
Ima čitavo čudo sastojaka, koliko se ja kužim svi prirodni, jasno...
Jel netko koristio duže vrijeme koje kremice od Primavere... Inače koristim Scheller i bazna ulja Primavere, no ovo mi se za sada stvarno sviđa..
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:27   #70
Quote:
bo. kaže: Pogledaj post
a l'occitane?
Također mi odgovara, no preskupo... imam dojam da su precijenjeni...
Koristila sam mjesec dana kremu i masku od smilja.
Jednake rezultate postižem sa svojim sadašnjim preparatima.
Možda bi trebalo probati druge kremice, jer neke i nisu meni tako nepristupačne...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:28   #71
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
kako točno određujete koji je bradn 'prirodan'?

Može li se u prirodne brandove sučajno svrstati Uriage?
Ne, Uriage nije u tom rangu.
Ne kažem da nije dobar, ljudi sa atopijskim dermatitisom najviše svojih problema rješavaju sa Uriage preparatima.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 11:27   #72
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Ne, Uriage nije u tom rangu.
Ne kažem da nije dobar, ljudi sa atopijskim dermatitisom najviše svojih problema rješavaju sa Uriage preparatima.
zašto? odnosno zna li netko šta određuje jel brand prorodan? ja se trenutno ravnam po sastojcima, ako su sastojci nabrojani sa kemijskim imenima uzmem taj proizvod kao sinetski, a ako su nabrojani npr ulje jojojbe itd.. uzmem proizvod kao prirodni. al ne mislim da je to dobar način
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:48   #73
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Koristim tester Primaverine krema, regenerativna neka, odlična mi je.
Kupit ću je sigurno, samo da potrošim postojeće zalihe...
Nije neki miris (čitam da je to nekima jako bitno), ali jako je gusta i masna, no masnoća se brzo upije u kožu i ne ostavlja masan trag (inače imam normalnu kožu, T zona malo izražajnija).
Ima čitavo čudo sastojaka, koliko se ja kužim svi prirodni, jasno...
Jel netko koristio duže vrijeme koje kremice od Primavere... Inače koristim Scheller i bazna ulja Primavere, no ovo mi se za sada stvarno sviđa..
gdje si dobila tester za primaverinu kremu?

ja sam koristila kapsule divlje ruze, jojobino ulje, shea butter, sprej od metvice i sprej osmanthus & lime. jako me zanima "natural balance" linija i voljela bih si nesto isprobati od nje. e, da, imala sam sva tri putna pakiranja za tusiranje i njegu tijela - active, harmony i relax. sve tri su mi .
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:53   #74
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
zašto? odnosno zna li netko šta određuje jel brand prorodan? ja se trenutno ravnam po sastojcima, ako su sastojci nabrojani sa kemijskim imenima uzmem taj proizvod kao sinetski, a ako su nabrojani npr ulje jojojbe itd.. uzmem proizvod kao prirodni. al ne mislim da je to dobar način
uriage spada u dermokozmetiku. to je (bar tako ja shvacam) dermatoloska kozmetika i uglavnom je namijenjena za tretiranje problema s kozom. to je vise kao medicinska kozmetika.

prirodni proizvod trebao bi biti proizvod bez (ili s minimalnim kolicinama) umjetnih sastojaka. takav proizvod to bi trebao imati jasno naznaceno, te po mogucnosti imati neki certifikat, jer danas puno proizvodjaca voli reci da ima prirodne proizvode (jer je to u zadnje vrijeme in), a od prirodnih proizvoda ima tek miris koji oponasa prirodni (i, naravno, i taj je umjetan) ili minimalnu kolicinu nekog prirodnog sastojka.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:53   #75
Quote:
bo. kaže: Pogledaj post
a l'occitane?
navodno da ima puno prirodnih sastojaka, ali nije potpuno prirodna kozmetika.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:06   #76
[QUOTE=tough_cookie;11343872]gdje si dobila tester za primaverinu kremu?

U AvenueMall centru, u podrumu od Konzuma je Bio-bio trgovina.
Tamo su mi dali tester, jer je prodavačica vidjela da se dvoumim oko kupnje.
Kremica košta 269,00kn što nije malo, a ja sam se bojala da nisam možda alergična na neki sastojak, i tako...
Kupila sam, naime, prije nekog vremena regenerativnu kremu od Biomedisa, isto obečavajuću sa svim prirodnim sastojcima i osula se i zacrvenila odmah nakon nanošenja.
Odsad inzistiram na testerima...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:02   #77
a nuxe? Čitam o njihovom balzamu za usne na bazi meda. Evo sastojaka koji su navedeni na njihovoj stranici: Acacia Honey 5%, Shea Butter 13%, Plant Oils (Chilean Rose, Sweet Almond) 9.5%, Grapefruit Essence 2.5%, Vitamin E 1%.
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:26   #78
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
a nuxe? Čitam o njihovom balzamu za usne na bazi meda. Evo sastojaka koji su navedeni na njihovoj stranici: Acacia Honey 5%, Shea Butter 13%, Plant Oils (Chilean Rose, Sweet Almond) 9.5%, Grapefruit Essence 2.5%, Vitamin E 1%.
malo mi čudno, mora tu bit još nešto
mislim tu nema ni 50 %



zašto nikoga nema na prirodnoj kozmetici od kad se odvojilo

Noemi, phyto, merlila, lela......
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:42   #79
Quote:
Kitty Kat kaže: Pogledaj post
a nuxe? Čitam o njihovom balzamu za usne na bazi meda. Evo sastojaka koji su navedeni na njihovoj stranici: Acacia Honey 5%, Shea Butter 13%, Plant Oils (Chilean Rose, Sweet Almond) 9.5%, Grapefruit Essence 2.5%, Vitamin E 1%.
Ma to na njihovim stranicama je samo par sastojaka u nekom proizvodu. Al da se nać na netu cijeli sastav.

INGREDIENTS:
Beeswax, shea butter 13%, vegetable oil, lecithin, behenoxy dimethicone, sweet almond oil 8.5%, honey 5%, dimethicone, octinoxate, grapefruit oil, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated vegetable oil, soybean oil, rosa moschata oil, tocopheryl acetate, tocopherol, allantoin, lemon oil, candelilla wax, calendula extract, citral, linalool.
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:43   #80
jel' sastav ok?
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.