Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 20:04   #61
a gdje ima za kupiti taj balzam od oshadhi-a??
marija_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 20:15   #62
Quote:
marija_ri kaže: Pogledaj post
a gdje ima za kupiti taj balzam od oshadhi-a??
preko web shopova: centar cedrus - mirisni dućan, aromaterra, aromedica
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 21:42   #63
pa jel se tomože kupit u nekoj ljekarni.. kao ono nekoj botaničkoj?? ili slično??
marija_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 21:54   #64
Quote:
marija_ri kaže: Pogledaj post
pa jel se tomože kupit u nekoj ljekarni.. kao ono nekoj botaničkoj?? ili slično??
mislim da ne, ali možeš u aromedici, to ti je na sušaku..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 00:31   #65
gdje je to na sušaku?? blizu čega??
marija_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 20:59   #66
nedoumica oko kajeputa

KOristim eusin kapi za inhalaciju. U sastavu piše da sadrži ulje kajeputa (kajuputa) međutim latinski naziv je različit od onoga koji sam našla na cdrusovim stranicama: dakle u Eusinu je MELALEUCA LEUCADENDRA a g. Stribor spominje MELALEUCA CAJUPUTI. U čemu je fora i da li su oba jednako korisna?

Zadnje uređivanje milenka : 09.11.2008. at 21:01. Reason: dopuna
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 12:15   #67
Rhodiola rosea-pomoć pri savladavanju stresa?

Vidjela sam u biljnim ljekarnama preparate (kapsule) na bazi biljke Rhodiole rosee (artički zlatni korijen), meni do sada totalno nepoznate.

To je biljka koja navodno djeluje adaptogeno i štiti od fizičkog i duševnog stresa. Kažu da pomaže kod psihičkih i fizičkih napora, napetosti, depresije, pomaže pamćenju i koncentraciji, a navodno ju je dobro uzimati i kod dijabetesa i uravnotežavanja endokrinog sistema (štitnjača).

http://en.wikipedia.org/wiki/Rhodiola_rosea

http://www.nonisok.net/html/rhodiolin.html

Znalci, znate li nešto više o tome i preporučate li?
Biljka se navodno tradicionalno koristi u kineskoj medicini... a navodno je dosta koriste i u Americi i Skandinaviji.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 15:57   #68
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Vidjela sam u biljnim ljekarnama preparate (kapsule) na bazi biljke Rhodiole rosee (artički zlatni korijen), meni do sada totalno nepoznate.

To je biljka koja navodno djeluje adaptogeno i štiti od fizičkog i duševnog stresa. Kažu da pomaže kod psihičkih i fizičkih napora, napetosti, depresije, pomaže pamćenju i koncentraciji, a navodno ju je dobro uzimati i kod dijabetesa i uravnotežavanja endokrinog sistema (štitnjača).

http://en.wikipedia.org/wiki/Rhodiola_rosea

http://www.nonisok.net/html/rhodiolin.html

Znalci, znate li nešto više o tome i preporučate li?
Biljka se navodno tradicionalno koristi u kineskoj medicini... a navodno je dosta koriste i u Americi i Skandinaviji.
Rhodiola rosea je vrlo djelotvorna, klinički provjerena biljka no kod nas ti nema kvalitetnih pripravaka pa se nemoj zaletiti i kupiti nešto poput onog Encianovog Neuroactiva.
Rhodiola mora biti standardizirana na 1% salidrozida, a posebice je bitan rozavin (treba ga biti 3% u preparatu) jer upravo taj spoj čini razliku između R. rosae i drugih vrsta roda Rhodiole kojima se često ona patvori.

Valter Ajman iz Aromedica ima odlična tekst o toj biljci pa sugeriram da ga pročitaš: Rhodiola

Mjesto Rhodiole možeš uzimati ginseng-preporučam Herbion ginseng od Krke.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 16:47   #69
Hvala, phyto.

A 'Stress kontrol' od Medexa? Te sam kapsule vidjela u ljekarni, one su s Rhodiolom roseom.

Ne znam da li taj ginseng štiti, recimo, i od stresa ili je on samo "podizač energije"? Nekako mi se čini da ta rhodiola ima širi spektar djelovanja, da je još više "zaštitna".
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:30   #70
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Hvala, phyto.

A 'Stress kontrol' od Medexa? Te sam kapsule vidjela u ljekarni, one su s Rhodiolom roseom.

Ne znam da li taj ginseng štiti, recimo, i od stresa ili je on samo "podizač energije"? Nekako mi se čini da ta rhodiola ima širi spektar djelovanja, da je još više "zaštitna".
Nisam vidio te kapsule. Provjeri sadržaj rhodiole i standardizaciju.

Manje doze rhodiole podižu (cca 200-300mg), a veće doze blago sediraju (500-600mg).

I ginseng i rhodiola su adaptogeni, štite tijelo od stresnih utjecaja, reguliraju lučenje hormona nadbubrežne žlijezde, djeluju imunomodulirajuće, podižu energiju.
Jedina je razlika ta što rhodiola ima bolji učinak na anksioznost (u višim dozama) uzrokovanu pretjeranim stresom. Navodi se i povoljan utjecaj kod depresije, ali to nije dobro istraženo.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 21:16   #71
ovo su odlične informacije o djelotvornim mg,jer kod nas kao nikad nema za kupiti dovoljno dobro standardiziranih pripravaka, jedan od primjera su vitexi, echinacee, ginko tablete i sad i Rhodiola, a da ne spominjem kapsule omega 3.

Kad smo već kod Rodhiole, da li se sjećate kad je Goran Milić u svome "Idemo na sjever" predstavio napitak (mislim da je bila alkoholna iscrpina Rhodiole) koji skandinavci koriste za povećanje imuniteta i drugo...
Super je Goran.
__________________
moja natalka - http://tinypic.com/r/2m7hrol/5
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 23:24   #72
E ovako: kupila sam te Stres kontrol kapusule od Medexa i pogledala sastav.
Trebalo bi biti da su napravljene kako treba, onako kako si ti opisao, phyto.

1 kapsula sadrži:

100 mg Rhodula rosea,

Rosavin 3 mg

Salidrozid 1 mg.

Preporučaju 2 kapsule dnevno.

Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post

Kad smo već kod Rodhiole, da li se sjećate kad je Goran Milić u svome "Idemo na sjever" predstavio napitak (mislim da je bila alkoholna iscrpina Rhodiole) koji skandinavci koriste za povećanje imuniteta i drugo...
Super je Goran.
Nisam to gledala, baš mi je žao.
Vidiš, ja do sad pred neki dan nisam nikad čula za tu Rhodiolu.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 08:19   #73
Po ovome možeš uzeti 2 do 3 kapsule dnevno.
Reci kolika je cijena i koliko je kapsula u pakiranju?
__________________
moja natalka - http://tinypic.com/r/2m7hrol/5
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:01   #74
Cijena je 75 kn.
Ima 30 kom u pakiranju.

Savjetuju 10 do 20-dnevno uzimanje, potom prekid od mjesec dana, pa onda može opet. I može se ponoviti kura više puta godišnje.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 23:47   #75
Hmm interesantna stvar, ali kada sam pročitala link koji nam je postavio phyto od aromedice.... nisam više tako sigurna da li da ih probam.

Ovo me malo muči:
"Neke osobe, posebno one koje su sklone anksioznim stanjima, mogu osjetiti pogoršanje anksioznosti i agitiranost. Preparati bi se trebali uzimati tijekom jutra jer mogu utjecati na spavanje i izazivati živopisne snove tijekom prvih nekoliko tjedana uzimanja."

Znam da je to individualno ali kako se ti osjećaš nakon uzimanja preparata?
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 23:24   #76
Nefertita

pravo da ti kažem, nisam još počela uzimati. Kutija je u ladici.

Što se anksioznosti i agitiranosti tiče, to me ne brine jer ne patim od toga, ali mislim da, ukoliko osjetiš da su ti ta stanja najednom pojačana, jednostavno možeš prestati uzimati.

A živopisni snovi me ne brinu. I tako sam malo dosadna što se snova tiče (ne sanjam često), pa možda ovo malo obogati moj repertoar sanjanja.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:49   #77
Phyto, gdje si?

Daj reci je li onaj pripravak echinacee Esberitox N dobar? Vidim da si ti negdje hvalio Imunal, ali ja sam danas kupila ovaj jer je bila neka promocija, pa su nudili dva po cijeni jednog (oko 64 kn). A ja baš imam virozu i sva sam nikakva.

Sastav je:
1 ml otopine sadrži

0,43 ml alkoholno-vodenog ekstrakta (1:11)
zeleni tuje 4 mg
korijen sunčanice (Echinaceae purpureae radix, Echinac. palidae radix 1+1) 15 mg
korijen divljeg indiga 20 mg.

Piše da se uzima 3 put dnevno po 50 kapi.

Koliko dugo se takve stvari smiju uzimati?

P.S: Nisam još ovu rhodiolu počela uzimat, ostala kutija u ladici sama i zaboravljena.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 23:54   #78
Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Phyto, gdje si?

Daj reci je li onaj pripravak echinacee Esberitox N dobar? Vidim da si ti negdje hvalio Imunal, ali ja sam danas kupila ovaj jer je bila neka promocija, pa su nudili dva po cijeni jednog (oko 64 kn). A ja baš imam virozu i sva sam nikakva.

Sastav je:
1 ml otopine sadrži

0,43 ml alkoholno-vodenog ekstrakta (1:11)
zeleni tuje 4 mg
korijen sunčanice (Echinaceae purpureae radix, Echinac. palidae radix 1+1) 15 mg
korijen divljeg indiga 20 mg.

Piše da se uzima 3 put dnevno po 50 kapi.

Koliko dugo se takve stvari smiju uzimati?

P.S: Nisam još ovu rhodiolu počela uzimat, ostala kutija u ladici sama i zaboravljena.
Imunal kapi pored SIPF-a Ehinacee su IMHo najbolji pripravci ehinacee na tržištu.
Esberitox je klinički provjeren i nije loš pripravak samo svoje djelovanje ne temelji samo na ehinacei.
Pripravci ehinacee se ne smiju uzimati duže od 2mjeseca, al nema je smisla uzimati duže od 3-4 tjedna (kod težih akutnih infekcija) dok je za prehlade i gripu 10-15 dana i više nego dovoljan dug period uzimanja.

Ehinacea ne preveniradobivanje prehlade, gripe i alergijskog rinitisa kao što se ponekad da pročitati.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 09:33   #79
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Grglja se nekoliko minuta čaj od timijana i kadulje što je češće fizički izvedivo,a zatim se tekućina i popije,pastile s islandskim lišajem (Isla mint) svaka 2-3 sata,a imunitet se podiže s Imunal kapima (15 dana) i Herbion Ginsengom na duže staze (znam da sam dosadan više s tim,al eto imamo 2 pripravka koji fakat djeluju pa zašto to ne iskoristiti).
Pošto si odradila kuru antibiotika obnovi crijevnu floru s Ferzym kapsulama.
Detaljnije informacije možeš dobiti na pm kao i o upotrebi eteričnih ulja per os.
prvi put čujem za to, šta taj ginseng točno radi?

nedavno sam imala neku prehladu i uzela od dr. Theisa kapi za imunitet, Ehinacea purpurea i

inače ne pijem nikakve pripravke jer smatram da većinom ne djeluju nego nas samo tjeraju da trošimo bezveze

Zadnje uređivanje naomi : 22.12.2008. at 09:39.
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 10:31   #80
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Imunal kapi pored SIPF-a Ehinacee su IMHo najbolji pripravci ehinacee na tržištu.
Esberitox je klinički provjeren i nije loš pripravak samo svoje djelovanje ne temelji samo na ehinacei.
Pripravci ehinacee se ne smiju uzimati duže od 2mjeseca, al nema je smisla uzimati duže od 3-4 tjedna (kod težih akutnih infekcija) dok je za prehlade i gripu 10-15 dana i više nego dovoljan dug period uzimanja.

Ehinacea ne preveniradobivanje prehlade, gripe i alergijskog rinitisa kao što se ponekad da pročitati.
Hvala ti, phyto.

Eto, ja uzimam taj Esberitox, kad sam ga već dobila na promociji dva komada za cijenu jednog . Imala sam groznu virozu, grlobolja, opća slabost, nekakva reuma, bol u križima i sva sam bila nikakva, osjećala se grozno loše - vukla to desetak dana, a da sam stalno bila crknuta, nikakvog napretka... i mogu ti reći nakon što sam 1. dan popila taj Esberitox počelo je ići na bolje.

Sad mogu reći "kuc-kuc o drvo" , eto uzimam ga tek 2-3 dana i toliko sam bolje, ma skoro ko nova. Izgleda da ima nešto u toj echinacei, a ove druge biljke u Esberitoxu ne znam čemu pripomažu.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.