Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 08:30   #1
Detoksikacija

Eto temice, prigodno poslije blagdana i delicija kojima ne možemo odoljeti... Hm... da ih ne nabrajam.
Uglavnom, molim stručnjake i znalce, uvijek vrijedne u iscrpnom odgovaranju na pitanja nas laika za preporuke, ali i upozorenja.

Čajevi.. koji, kako i što izbjegavati...
Prehrana...
Postojeći dodatci prehrani...
Voda...

BTW Sretna svima ova Nova!!!!... Neka bude zdravija, ako niš drugo!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:47   #2
Savjet jednog znanstvenika:
http://www.fsascience.net/2007/12/27/dump_the_detox
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 12:35   #3
@Pat

Meni je problem moja koža, ne mislim da bih trebala gladovati/izgladnjivati se danima... i što već ljudi čine, ali smatram da mi je jetra ovih dana bila prezaposlena pa se brinem i za kožu (inaće problematičnu). Jelo se masno, pilo se loše!
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:03   #4
meni je koristio subanov "hepar" caj za zuc i jetru kad sam imala problema sa pristicima, pila sam ga na preporuku tete iz bio terre, uz zelenu glinu. caj i sad pijem tu i tamo, i pije ga moja mama jer ima problema sa zuci i jetrom.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 13:48   #5
Ja sam uzimala Tonidraine i ama bas nikakvu razliku nisam primijetila. Bacen novac. No ja sam veganka, popijem jednu malu pivu tjedno (ili 2 dl vina), ne pusim, ne pijem kavu, jedino sto pijem pilulice, ali jetreni enzimi su mi normalni.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:31   #6
Drenaža ili čišćenje je obavezan dio higijene tijela isto kao što je to i kupanje,pranje zubi itd.Često ljudi ovo čišćenje shvaćaju doslovno,ali ne radi se o direktnom učinku već razne biljke potiču dotični organ na čišćenje organizma ili samočišćenje.
Kako pomoći jetri nakon perioda prežderavanja?Jednostavno-upotrijebite gorke koleretične biljke (stimuliraju lučenje žuči),a najefikasnija i najučinkovitija biljka za to je artičoka koja ujedno štiti jetru od oštećenja kemikalijama.Ova biljka je klinički dokazano djelotvorna.Kupite kapsule standardizirane na sadržaj cinarina ili CAPE te uzmite 300-500mg triput dnevno.Dva,tri mjeseca korištenja je sasvim dovoljno.
Druge koleretične biljke su kurkuma (djeluje i antioksidativno,štiti jetru od toksina),korijen maslačka,vodopija,a blaži učinak imaju i ružmarin te korijen čička.
Sikavica djeluje antioksidativno,antinekrotično i hepatoregenerativno te je svakako preporučljiva nakon blagdanskih pijanki.Uzmite registrirani biljni lijek-Silimarin od Belupa,a ne kojekakve gluposti koje se daju naći na tržištu.
Eterična ulja paprene metvice,ružmarina verbenon,limuna,a pogotovo leduma i ljupčaca djeluju hepatoregenerativno.Uzimaju se oralno i nisu za upotrebu na "svoju ruku".
Bubrezi se "čiste",naravno, diuretičkim biljkama:
list koprive,preslica,suručica,breza,vodopija,list maslačka,a ledum je eterično ulje izbora za bolesti bubrega.
Drenirati se mogu i crijeva (kod zatvora,nadutosti),ali ne opasnim biljkama poput sene,krkavine,aloe vere (sok) koje djeluju jako laksativno.Koriste se:
sljezovi,psilium,divizma,lipa te dimnjača (djeluje koleretično,blago laksativno i diuretski,ali je nepodnošljivog okusa).
Pijte dovoljno tekućine (kroz tekuću hranu,čajeve i napitke-oko 2 litre dnevno),jedite mnogo voća i povrća,a antioksidansi poput zelenog čaja,vitamina C,E,beta karotena,minerala Zn,Se,Cu,Mn te NAC (N-acetil cistein) su svakako od koristi,ali treba ih učiniti dijelom svakodnevne prehrane (dakle uzeti u obliku zdrave hrane),a dodavati ih samo u slučaju potrebe.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:12   #7
Pretpostavljam da je ta detoksikacija potrebna kada se sa toksinima stvarno pretjera (alkohol, masna hrana), pitanje je ustvari bilo (ako sam dobro shvatila):
Da li je zdravom čovjeku, sa zdravom jetrom koji se umjereno hrani i ne pije alkohol potrebna ta famozna "detoksikacija"?
Zato jer ispada da naš organizam treba pomoć zato jer smo pojeli malo previše francuske salate i/ili odojka.
Taj Amerikanac pokušava reći da se normalan, zdrav organizam sposoban sam obraniti od naših manjih prehrambenih prekršaja.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:59   #8
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je ta detoksikacija potrebna kada se sa toksinima stvarno pretjera (alkohol, masna hrana), pitanje je ustvari bilo (ako sam dobro shvatila):
Da li je zdravom čovjeku, sa zdravom jetrom koji se umjereno hrani i ne pije alkohol potrebna ta famozna "detoksikacija"?
Zato jer ispada da naš organizam treba pomoć zato jer smo pojeli malo previše francuske salate i/ili odojka.
Taj Amerikanac pokušava reći da se normalan, zdrav organizam sposoban sam obraniti od naših manjih prehrambenih prekršaja.
U pitanju je Englez (ako sam dobro shvatio).
Nađi mi čovjeka koji se potpuno zdravo hrani,redovito vježba,ne unosi nikakve otrove i ja mu skidam kapu.
Mnogi danas čekaju da se bolest dogodi,a ona se često može prevenirati.Uopće ne vidim problem u tome da se čovjek čisti 3-4 puta godišnje,a to je prije svega jeftino,a na linku se imputira da se na tome masno zarađuje.Moš mislit!Vrećica ružmarina košta 11kn-stvarno će to nekoga oderati.
Problem je u tome da je suvremenom čovjeku sve teško i sve lijeno.Pa tko će kuhati čajeve i to piti triput dnevno pa još sve skupa to činiti mjesec ili dva!Rješenja ima-kupi kapsule,ali onda plati i ne žali se da su skupe jer ničiji rad nije besplatan,a sama proizvodnja masno košta!
Mnogi koji su čistili jetru kroz 2-3 godine su vidjeli smanjenje poteškoća kod alergija i upalnih bolesti,a to je sasvim logično jer upravo jetra je zadnja "instanca" koja filtrira podivljale leukocite,limfocite i antitijela (to će vam reći svaki imunolog).Zašto onda ne spriječiti?A posve je sigurno i jeftino.
Na svakome je izbor.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 19:42   #9
Znači zaključak i preporuka bi bila da se "potpomognuto čišćenje" obavlja 3-4 puta godišnje? Kada? Možda na prelazu iz jednog u drugo godišnje doba? To sam naime vidjela kao preporuku za korištenje zelene gline.


Btw - ne možeš poreći da neki od te famozne detoksikacije zgrću pare prodajući maglu u konzervama.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 20:14   #10
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Znači zaključak i preporuka bi bila da se "potpomognuto čišćenje" obavlja 3-4 puta godišnje? Kada? Možda na prelazu iz jednog u drugo godišnje doba? To sam naime vidjela kao preporuku za korištenje zelene gline.


Btw - ne možeš poreći da neki od te famozne detoksikacije zgrću pare prodajući maglu u konzervama.
Preporuka je na prijelazu godišnjih doba.Ima pravila i kad što čistiti-poslije ću više napisati.
Pa vjerojatno ima takvih proizvođača,trgovaca,ali i potrošača koji nasjedaju na svašta.Tu sam da pomognem.
Detoksikacija neće ciljano sama ništa izliječiti,ali ponekad je potrebno samo organizmu dati "poticaj".
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:11   #11
Eto, vratio se ti nama, baš sam se zabrinula gdje si Sve si nabrojao ali SIPF nisi ni spomenuo, iako je to za one koji nemaju vremana za kuhanje dobro rješenje.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:52   #12
Nemam problema s kg-ma, ali nehotice za blagdane uzimam previše francuske/ruske salate i masbne hrane... O kolačima da ne govorim. Sve je to previše za moj način prehrane. Sva sreća je što ne dobijem 5 kg za 15 dana..

Slučajno sam prije dva mjeseca kupila Encijanovu ARTIČOKU. Može li mi to poslužiti za početak?
evo od Enciana

A onda bih s čajevima jer sad baš nemam vremena... previše sam van kuće da bih si mogla kuhati.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)

Zadnje uređivanje phyto : 19.01.2008. at 18:08.
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:56   #13
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Nemam problema s kg-ma, ali nehotice za blagdane uzimam previše francuske/ruske salate i masbne hrane... O kolačima da ne govorim. Sve je to previše za moj način prehrane. Sva sreća je što ne dobijem 5 kg za 15 dana..

Slučajno sam prije dva mjeseca kupila Encijanovu ARTIČOKU. Može li mi to poslužiti za početak?
evo od Enciana

A onda bih s čajevima jer sad baš nemam vremena... previše sam van kuće da bih si mogla kuhati.
O artičoki sam sve napisao.
Uzmi ovu od Enciana: http://www.encian.hr/index.php?izbor...62385fb5&id=36
Jako kvalitetan proizvod.Uzimaju se 2-3 tablete dnevno ne manje (zaboravi što piše na pakiranju)!
Šumeće im nisu baš bog zna što.

Zadnje uređivanje phyto : 19.01.2008. at 18:09.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:59   #14
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Eto, vratio se ti nama, baš sam se zabrinula gdje si Sve si nabrojao ali SIPF nisi ni spomenuo, iako je to za one koji nemaju vremana za kuhanje dobro rješenje.
Jest,ali izađe i skuplje od standardiziranog ekstrakta u kapsulama,a bome ne vrijedi toliko (naši uvijek imaju potrebu nabijati cijene).
Ja se držim radije tinktura i ekstrakata ukoliko tinkture ne zadovoljavaju (ginko,ginseng,artičoka,sikavica,glog...).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:37   #15
Quote:
Uzmite registrirani biljni lijek-Silimarin od Belupa,a ne kojekakve gluposti koje se daju naći na tržištu
phyto, što misliš o Sylimarinu Plus od Twinlaba? To mi stara pije i baš je prošla bočicu, da uzmem rađe Belupov ili?
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:46   #16
Quote:
blu11 kaže: Pogledaj post
phyto, što misliš o Sylimarinu Plus od Twinlaba? To mi stara pije i baš je prošla bočicu, da uzmem rađe Belupov ili?
Ok proizvod-sadrži dodatno kurkumu i artičoku no uvijek je bolje uzeti registrirani lijek jer onda točno znaš što dobivaš.Mislim da je Belupo čak nešto jeftiniji.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:53   #17
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Jest,ali izađe i skuplje od standardiziranog ekstrakta u kapsulama,a bome ne vrijedi toliko (naši uvijek imaju potrebu nabijati cijene).
Ja se držim radije tinktura i ekstrakata ukoliko tinkture ne zadovoljavaju (ginko,ginseng,artičoka,sikavica,glog...).
Ja sam imala dobre rezultate u terapiji sa sipf-ovima, a nisu niti toliko puno skuplji nego vani.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:51   #18
Hmmm, ajmo se vratiti na temu: što detoksicirati i kada? I još jedno pitanje: postoji li neka biljka, čaj ili pripravak koji smanjuje apetit i volju za jedenjem?
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 15:57   #19
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
najefikasnija i najučinkovitija biljka za to je artičoka koja ujedno štiti jetru od oštećenja kemikalijama.Ova biljka je klinički dokazano djelotvorna.Kupite kapsule standardizirane na sadržaj cinarina ili CAPE te uzmite 300-500mg triput dnevno.Dva,tri mjeseca korištenja je sasvim dovoljno.
imam pitanjce za phyta

kupila sam das gesunde plus artičoku prije čitanja ovog topica pa me zanima da li mogu piti 6 kapsula dnevno umjesto propisane 3 budući da ta dnevna doza od 3 kapsule sadrži samo 400mg ekstrakta artičoke?

i hoće li i ta dupla duza biti iole učinkovita jer u sastavu ne vidim cinarin?

maltodextrin, artischockenextrakt, gelatine, starke, farbstoffe titandioxid und kupferhaltige komplexe der chlorophylline, trennmittel: magnesiumsalze von speisefettsauren und silicumdioxid
china_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 20:21   #20
Quote:
china_girl kaže: Pogledaj post
imam pitanjce za phyta

kupila sam das gesunde plus artičoku prije čitanja ovog topica pa me zanima da li mogu piti 6 kapsula dnevno umjesto propisane 3 budući da ta dnevna doza od 3 kapsule sadrži samo 400mg ekstrakta artičoke?

i hoće li i ta dupla duza biti iole učinkovita jer u sastavu ne vidim cinarin?

maltodextrin, artischockenextrakt, gelatine, starke, farbstoffe titandioxid und kupferhaltige komplexe der chlorophylline, trennmittel: magnesiumsalze von speisefettsauren und silicumdioxid
Dapače preporučio bih 6 kapsula inače ništa od učinka.
Imat će efekta sigurno no ne može se očekivati isto od standardiziranog i nestandardiziranog ekstrakta.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.