Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 11:57   #61
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post
Hvala,Phyto,nizmjerno hvala za pasifloru..Ti si na forumu pravi dragulj!
Pogooglala sam malo i zavirila u svoje knjige.Da,to je to!Uopće nisam znala kakav dragulj imam u vrtu.Sad moram samo provjeriti da li je to ona prava jer ima ih više vrsta.Još jednom HVALA!
Nema na čemu.
No dobro provjeri što ti to raste u vrtu jer vrsta ima ko u priči:http://en.wikipedia.org/wiki/Passiflora
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:08   #62
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Marakuja je passionfruit,zar ne?
To ti je vrsta Passiflora edulis,a ljekovita je samo zelen (stabljika,listovi i cvijet) biljke Passiflora incarnata.
Thx Vec sam se ponadala da mogu jesti voce za smirenje
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 22:52   #63
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Valerijana valjda svima teško sjeda na želudac. Grozna je.
Već smo zaključili da si ti posebna sorta.Zezam se,naravno.
Na mene ništa ne djeluje kako bi ja tija.
Svak treba vidjeti što njemu osobno više odgovara.
Za sad istraživanja ukazuju da je pasiflora superiornija od matičnjaka kod anksioznosti i nesanice.
Matičnjak je možda i prvi izbor za onoga tko uz navedene probleme pati i od dispepsije (loše probave) i žgaravice.
E da, svi smo priča za sebe. Što se tiče matičnjaka i gospine trave postoje desetci ljudi kojima sam to preporučila (ovisno o problemu koji su imali) i uglavnom dobila pozitivnu povratnu informaciju. Neke žene ujutro na poslu umjesto kave piju matičnjak kako bi lakše preživjele šefa i naporan radni dan Ne mogu sada ovdje navoditi osobne priče klijenata, ali primjena nekih stvari u praksi više govori od tisuću analiza.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:18   #64
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Neke žene ujutro na poslu umjesto kave piju matičnjak kako bi lakše preživjele šefa i naporan radni dan Ne mogu sada ovdje navoditi osobne priče klijenata, ali primjena nekih stvari u praksi više govori od tisuću analiza.
Zvuči dobro...

Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
SIPF pasiflore je najbolji ekstrakt pasiflore,uzima se:
1 kavena ili čajna žličica (3-5ml) 2-3 puta dnevno.
phyto, nabavila sam SIPF pasiflore.

Samo da te pitam oko doziranja: kažeš može 3 do 5 ml (znači ili kavena žličica - to bi bilo 3 ml, a može i čajna - to je 5 ml, ako se ne varam) i kažeš 2-3 puta dnevno. U original pakiranju piše jedna kavena žličica 2 puta dnevno u pola čaše vode; znači, to bi bila ona mala žličica, kao što dobivamo one plastične za kavu po kafićima, 2 put dnevno...

Ali ti kažeš da može i malo veća količina (čajna žličica - 5ml) i 3 puta dnevno? Jesam dobro shvatila?

Probat ću to uzimati, pa javim rezultat nakon nekog vremena.

Pozdrav svima, phyto hvala!
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 12:58   #65
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Zvuči dobro...



phyto, nabavila sam SIPF pasiflore.

Samo da te pitam oko doziranja: kažeš može 3 do 5 ml (znači ili kavena žličica - to bi bilo 3 ml, a može i čajna - to je 5 ml, ako se ne varam) i kažeš 2-3 puta dnevno. U original pakiranju piše jedna kavena žličica 2 puta dnevno u pola čaše vode; znači, to bi bila ona mala žličica, kao što dobivamo one plastične za kavu po kafićima, 2 put dnevno...

Ali ti kažeš da može i malo veća količina (čajna žličica - 5ml) i 3 puta dnevno? Jesam dobro shvatila?

Probat ću to uzimati, pa javim rezultat nakon nekog vremena.

Pozdrav svima, phyto hvala!
Tako je.Može više no što piše na proizvodu.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:13   #66
Ljudi, samo da se malo javim.

Popila ja danas popodne po prvi puta čaj od matičnjaka (ne sjećam se da sam ga ikad pila) i - ha ha - oborio me s nogu... Nisam stavljala više - samo jednu žličicu, ali nakon doslovce dva gutljaja ja sam mislila da će mi glava past na stol. Kao da mi je 2 tone na glavu palo...Inače do kasno u noć nisam pospana...NIšta, popila ja sve, pa malo došla k sebi i uspjela se vratiti poslovima. Sad prije oko sat vremena, legla sam uz TV u dnevnom boravku, uzela i dekicu...ma sva ono kao beba...ponovo skoro zaspala. Inače uopće nisam taj tip. Nikad ne kunjam na trosjedu, nikad mi se navečer ne spava. Dakle, ne da me umirilo, oborilo me s nogu.

Merlina, ženo božja, uspijevaš li išta raditi uz taj čaj od matičnjaka!!?? Uopće nisam očekivala da će toliko djelovati na mene. Ili je to samo znak "popuštanja napetosti" na koju je i pasiflora možda već počela utjecati? Neki znak opuštanja nakon duge napetosti? Osjećam se stvarno drugačije. Bolje svakako, umireno, mirnije... I VEDRIJE, što je najljepše!

A sad ono što me najviše zanimalo: PHYTO, ti krasni, genijalni čovječe, ovaj S.I.P.F. pasiflore čini se ima neko jako lijepo djelovanje! Ne bih se htjela prenagliti, pa pijem to tek drugi dan...Ali meni se čini da sam već odmah jučer nakon 1. uzimanja osjetila neke njegove beneficije..Je li to moguće, phyto?

E sad, možda će ovo nekome zvučati čudno ili blesavo, jer nisam sigurna da se mogu jasno izraziti: osjećam kao da to uzimanje pasiflore ima, ne znam kako bih rekla, osim smirujuću i neku "emocionalnu komponentu", daje kao neku finu, lijepu emocionalnu kvalitetu, da to tako nazovem...dakle, ne samo da smiri i opusti, nego nekako razvedri, "utješi", uljepša, emocionalno i psihički te podigne. Čini mi se da je nešto tako fino, nježno, plemenito, okrepljujuće, razvedrujuće u toj pasiflori...(Nešto što, recimo, nemaju tablete za umirenje: recimo kad uzmeš apaurin on te smiri, nekako "zbetonira", ali nema te "emocionalne komponente", da te istovremeno razvedri, uljepša ti "viziju", možda si smiren ali ti je u principu emocionalno sve i dalje isto).

(Ah, te biljčice su tako plemenite! A ta pasiflora je i inače tako lijep i poseban cvijet!).

Kao što rekoh, možda je rano - uzimam tek dva dana, javljat ću i kasnije kako djeluje i kako se osjećam...ali čini mi se da je to krasna stvar.

phyto, jel ti to što ja govorim poznato? Šta misliš o ovim mojim "opažanjima"?

Ajme, hvala ti na svemu.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:41   #67
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Ljudi, samo da se malo javim.

Popila ja danas popodne po prvi puta čaj od matičnjaka (ne sjećam se da sam ga ikad pila) i - ha ha - oborio me s nogu... Nisam stavljala više - samo jednu žličicu, ali nakon doslovce dva gutljaja ja sam mislila da će mi glava past na stol. Kao da mi je 2 tone na glavu palo...Inače do kasno u noć nisam pospana...NIšta, popila ja sve, pa malo došla k sebi i uspjela se vratiti poslovima. Sad prije oko sat vremena, legla sam uz TV u dnevnom boravku, uzela i dekicu...ma sva ono kao beba...ponovo skoro zaspala. Inače uopće nisam taj tip. Nikad ne kunjam na trosjedu, nikad mi se navečer ne spava. Dakle, ne da me umirilo, oborilo me s nogu.

Merlina, ženo božja, uspijevaš li išta raditi uz taj čaj od matičnjaka!!?? Uopće nisam očekivala da će toliko djelovati na mene. Ili je to samo znak "popuštanja napetosti" na koju je i pasiflora možda već počela utjecati? Neki znak opuštanja nakon duge napetosti? Osjećam se stvarno drugačije. Bolje svakako, umireno, mirnije... I VEDRIJE, što je najljepše!

A sad ono što me najviše zanimalo: PHYTO, ti krasni, genijalni čovječe, ovaj S.I.P.F. pasiflore čini se ima neko jako lijepo djelovanje! Ne bih se htjela prenagliti, pa pijem to tek drugi dan...Ali meni se čini da sam već odmah jučer nakon 1. uzimanja osjetila neke njegove beneficije..Je li to moguće, phyto?

E sad, možda će ovo nekome zvučati čudno ili blesavo, jer nisam sigurna da se mogu jasno izraziti: osjećam kao da to uzimanje pasiflore ima, ne znam kako bih rekla, osim smirujuću i neku "emocionalnu komponentu", daje kao neku finu, lijepu emocionalnu kvalitetu, da to tako nazovem...dakle, ne samo da smiri i opusti, nego nekako razvedri, "utješi", uljepša, emocionalno i psihički te podigne. Čini mi se da je nešto tako fino, nježno, plemenito, okrepljujuće, razvedrujuće u toj pasiflori...(Nešto što, recimo, nemaju tablete za umirenje: recimo kad uzmeš apaurin on te smiri, nekako "zbetonira", ali nema te "emocionalne komponente", da te istovremeno razvedri, uljepša ti "viziju", možda si smiren ali ti je u principu emocionalno sve i dalje isto).

(Ah, te biljčice su tako plemenite! A ta pasiflora je i inače tako lijep i poseban cvijet!).

Kao što rekoh, možda je rano - uzimam tek dva dana, javljat ću i kasnije kako djeluje i kako se osjećam...ali čini mi se da je to krasna stvar.

phyto, jel ti to što ja govorim poznato? Šta misliš o ovim mojim "opažanjima"?

Ajme, hvala ti na svemu.
Ha,matičnjak na mene skoro i ne djeluje,ali mi je jedan od najdražih čajeva uopće (uz mažuran i lipu-isto dobri za smirenje) pa ga često pijem.
Moguće je da ti je već počelo djelovati.Kod tih biljaka učinak počinje brže nego kod gospine trave.
Pasiflora jest prelijepa biljčica i ne "zbetonira" kao apaurin,a ovo o čemu pričaš čini mi se baš rezultat popuštanja napetosti.
Ajde guštaj i poradi malo na svojim emocijama,reci što te muči bližnjima,traži da se promijeni što te smeta,izlazi van na Sunce i u prirodu,otiđi u šetnju s prijateljima...guštaj!
Stoj mi dobro!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:45   #68
Uspjevam ti ja raditi itekako. Drago mi je da imaš dobre efekte. Ne znam čime se baviš u životu ali mislim da bi bila odličan stihoklepac za reklamne kampanje prirodnih proizvoda Ovaj opis djelovanja pasiflore od srca me nasmijao. Ako i biljke imaju dušu (a ja u to vjerujem) onda je sigurno i to dio blagotvornog efekta.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 23:50   #69
Tako na mene lipa djeluje, i caj, ali i kad malo duze sjedim na klupici ispod rascvjetale lipe, omami me.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 00:19   #70
Na mene svi ti cajevi djeluju samo tako da me posalju na pipi u wc.
A vidjet cu malo sta je s gospinom travom kad mi zagusti u zivotu, heh. Inace meni pomaze lavanda kad ne mogu zaspat. Obozavam tu biljku, za sve ju se moze iskoristit.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 00:50   #71
Imam Teekanne Sweet Dreams, prevladava maticnjak, a ima i lavande.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 02:45   #72
Quote:
AurelijaB. kaže: Pogledaj post
Naravno da se gospina trava može piti kao čaj ali i kao tinktura,kapsule...Osobno pravim tincturu gospine trave samo za sebe,prijatelje i obitelj koje dobro poznajem i znam koje druge ljekove uzimaju.Patim od blage depresije,posebno depresije kratkog dana pa zimi redovito pijem tincturu gospine trave.A i u proljeće.Puno mi pomaže i čini me happy.Ne zovu je zaludu "kapi sreće".Što je najvažnije ne stvara ovisnost!
Svim Nevjernim Tomama,skepticima koji ne vjeruju u gospinu travu, posebno Karmeli i FFE preporučila bih da pogledaju što WHO (Svjetska zdravstvena organizacija) kaže o gospinoj travi u svojim WHO Monographs on Selected Medicinal Herbs (WHO, Geneva 1999).FFE tamo može naći ne jednu nego 128 referenci na gospinu travu.Može se naći na netu ali ako treba mogu uploadirati na rapidshare.

Da procitat cu sto pise na WHO stranici,
pa cu se tebi obratiti na forum za dijagnozu i doziranje.

A i javit cu i svojoj seki da slobodno napusti svoj skoro gotov magistrat iz psihologije jer eto na WHO stranici pise, a ti pravis dobre tinkture pa....
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 02:52   #73
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Ljudi, samo da se malo javim.

Popila ja danas popodne po prvi puta čaj od matičnjaka (ne sjećam se da sam ga ikad pila) i - ha ha - oborio me s nogu... Nisam stavljala više - samo jednu žličicu, ali nakon doslovce dva gutljaja ja sam mislila da će mi glava past na stol. Kao da mi je 2 tone na glavu palo...Inače do kasno u noć nisam pospana...NIšta, popila ja sve, pa malo došla k sebi i uspjela se vratiti poslovima. Sad prije oko sat vremena, legla sam uz TV u dnevnom boravku, uzela i dekicu...ma sva ono kao beba...ponovo skoro zaspala. Inače uopće nisam taj tip. Nikad ne kunjam na trosjedu, nikad mi se navečer ne spava. Dakle, ne da me umirilo, oborilo me s nogu.

Merlina, ženo božja, uspijevaš li išta raditi uz taj čaj od matičnjaka!!?? Uopće nisam očekivala da će toliko djelovati na mene. Ili je to samo znak "popuštanja napetosti" na koju je i pasiflora možda već počela utjecati? Neki znak opuštanja nakon duge napetosti? Osjećam se stvarno drugačije. Bolje svakako, umireno, mirnije... I VEDRIJE, što je najljepše!

A sad ono što me najviše zanimalo: PHYTO, ti krasni, genijalni čovječe, ovaj S.I.P.F. pasiflore čini se ima neko jako lijepo djelovanje! Ne bih se htjela prenagliti, pa pijem to tek drugi dan...Ali meni se čini da sam već odmah jučer nakon 1. uzimanja osjetila neke njegove beneficije..Je li to moguće, phyto?

E sad, možda će ovo nekome zvučati čudno ili blesavo, jer nisam sigurna da se mogu jasno izraziti: osjećam kao da to uzimanje pasiflore ima, ne znam kako bih rekla, osim smirujuću i neku "emocionalnu komponentu", daje kao neku finu, lijepu emocionalnu kvalitetu, da to tako nazovem...dakle, ne samo da smiri i opusti, nego nekako razvedri, "utješi", uljepša, emocionalno i psihički te podigne. Čini mi se da je nešto tako fino, nježno, plemenito, okrepljujuće, razvedrujuće u toj pasiflori...(Nešto što, recimo, nemaju tablete za umirenje: recimo kad uzmeš apaurin on te smiri, nekako "zbetonira", ali nema te "emocionalne komponente", da te istovremeno razvedri, uljepša ti "viziju", možda si smiren ali ti je u principu emocionalno sve i dalje isto).

(Ah, te biljčice su tako plemenite! A ta pasiflora je i inače tako lijep i poseban cvijet!).

Kao što rekoh, možda je rano - uzimam tek dva dana, javljat ću i kasnije kako djeluje i kako se osjećam...ali čini mi se da je to krasna stvar.

phyto, jel ti to što ja govorim poznato? Šta misliš o ovim mojim "opažanjima"?

Ajme, hvala ti na svemu.

Potrazi pomoc nekoga inteligentnog, pazljivog i strucnog psihologa/psihijatra.
I nemoj mjestati trave po svom, barem ne na duge staze.
Ljudi provode godine doktorirajuci farmaciju, doziranje medikamenata nije bas tako jednostavno kao sto to neki ovdje predstavljaju (osobito pak oni koji jos nisu nasli vremena da nauce funkcije interpunkcije u recenici).
Pace, vrlo je opasan i odgovoran posao.
Dobro je sto uspjela umiriti svoje simptome da mozes potraziti strucnu pomoc.

Sretno!

P.S. Caj korijena valerijana djeluje kao blagi sedativ.
I zlicica na solju vode, jedanput dnevno - apsolutno ne duze od 7 dana.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 11:10   #74
Znam da se ponavljam, ali stvarno imam osjećaj da ljudi potpuno nekontrolirano koriste biljne preparate (za koje se navodi kako su zapravo lijekovi). Eto, samo Merlina piše da "postoje deseci ljudi" kojima je preporučila matičnjak i gospinu travu... a gdje su tek svi oni drugi?! Osim toga, tko može točno, u takvim kućnim pripravcima, kontrolirati količinu djelatne tvari? Btw, koliko se ja sjećam, valerijana izaziva ovisnost. Mislim da bi češće trebalo upozoravati da to nije tako bezazleno kako se nekima čini...
A i dalje tvrdim da treba rješavati UZROK, a ne SIMPTOM.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:13   #75
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Da procitat cu sto pise na WHO stranici,
pa cu se tebi obratiti na forum za dijagnozu i doziranje.

A i javit cu i svojoj seki da slobodno napusti svoj skoro gotov magistrat iz psihologije jer eto na WHO stranici pise, a ti pravis dobre tinkture pa....
Mislim da ova arogancija ne spada ovdje, među ove ljude kojima je možda područje interesa ili posla drugačije nego tvoje, ali itekako znaju o čemu govore (ali mislim da TI ne znaš o čemu oni govore), plus toga nisu napuhani, bahati i arogantni, već više nego dobronamjerni i nisam primijetila da ikog na ovaj način "ujedaju"... A pomognu, i to bez preseravanja.

Mislim da bi tvoji savjeti bili vrlo korisni preko na forumu Psihologija ("Anksioznost") gdje ćeš naći brojnu zahvalnu publiku za svoje stručne savjete. I tvoja seka koja završava magisterij iz pishologije isto tako... Tamo su ti civilizirani ljudi koji godinama odlaze psihoterapeutima i na AD-u su, a nas "primitivce" pusti da se veselimo tu sa svojim biljkama i travama.

Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Potrazi pomoc nekoga inteligentnog, pazljivog i strucnog psihologa/psihijatra.
I nemoj mjestati trave po svom, barem ne na duge staze.
1. Šteta što ne čitaš tuđe postove kad već imaš volje miješati se u njih. Nisi primijetila da sam spominjala psihijatricu koja mi je pomogla i do koje ću opet idućeg mjeseca? Nego si mi "otkrila Ameriku" da se zbog depresije i anksioznosti ide psihijatru ili psihologu?

- Nisi primijetila da phyto koji je fitoterapeut piše da je kod depr./anks. potrebna i pomoć psihoterapeuta?

2. Otkud ti, molim te, ideja da ja "miješam trave po svom"? To mi nikad ne bi palo na pamet, jer se u njih ni najmanje ne razumijem. Zašto upadaš s tim proizvoljnim konstatacijama?

I još nešto: ne živim u špilji, dostupne su mi informacije iz mnogo različitih izvora, pa ne brini za moj "izbor stručnjaka". Boravila sam često npr. u Francuskoj, koja hvala bogu ima jednu od najrazvijenijih farmaceutskih industrija u Europi (i svijetu), pa sam se osvjedočila koliko često će ti farmaceutica u regularnoj (ne biljnoj) apoteci za raznorazne tegobe kao PRVI izbor ponuditi fitoterapeutski lijek ... I koliko mi je brže neka tegoba koja bi me tamo zgrabila prošla upravo od fitoterapeutskog pripravka (brže nego bi mi npr. u Hrvatskoj ista tegoba prošla s tzv. "pravim", kemijskim lijekom). Dakle, očito imam neki "feedback", neki razlog zbog kojeg znam da fitoterapija nije "bajanje, "čaranje" i prodavanje magle...jer sam se već osvjedočila u njenu korist i uspješnost...da - i blagotvornost.

Dakle, ne brini za moj izbor, imam dovoljno godina i iskustva, fakultetski sam obrazovana i smatram - više nego pristojne opće kulture, proputovala sam svijeta, razmjenjivala mišljenja, mnogo čitala o raznim metodama pomoći i liječenja, a - usput - iz liječničke sam obitelji tako da daleko od toga da omalovažavam "znanost". Vjerojatno ima razloga zašto sam došla ovdje na ovu temu i zatražila savjet od phytoa koji je fitoterapeut. Znam što o fitoterapiji drže u puno razvijenijim zemljama od naše.

Ovaj tvoj upad je zaista krajnje arogantan. A osim toga vrijeđaš ljude koji znaju svoj posao i - što je najvažnije - očito ga rade ne samo s puno znanja (iz botanike, kemije, farmacije itd.) nego i s ljubavlju.

Zadnje uređivanje Estee : 23.01.2008. at 15:03.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:36   #76
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Pasiflora jest prelijepa biljčica i ne "zbetonira" kao apaurin,a ovo o čemu pričaš čini mi se baš rezultat popuštanja napetosti.
Ajde guštaj i poradi malo na svojim emocijama,reci što te muči bližnjima,traži da se promijeni što te smeta,izlazi van na Sunce i u prirodu,otiđi u šetnju s prijateljima...guštaj!
Stoj mi dobro!
Hvala ti, phyto.
A za ovo ostalo (emocije itd.): znam, prijatelju, radim na tome posljednjih par mjeseci, poradila na dosta toga, izašlo van, osvijestilo se...Razgovarala puno...Raščišćavam...Radim i na promjenama..i veselim se suncu. Koliko će mi biti moguće, i ovako preko radnog dana zbrisat ću van na sunce, sad kad su ljepši dani, jer mi to (više svjetlosti i sunca) stvarno dobro čini.

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ovaj opis djelovanja pasiflore od srca me nasmijao. Ako i biljke imaju dušu (a ja u to vjerujem) onda je sigurno i to dio blagotvornog efekta.
Nadam se da si se to blaženo smiješila , a ne smijala mi se kako sam bedasta. Znam da zvuči djetinjasto...ali izgleda da se pasiflora i ja volimo... "kliknulo" je među nama...da, baš je blagotvorna. I razvedrava. Uostalom, i na kutiji piše "SERENITE" - VEDRINA (francuski je proizvod).
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:44   #77
Anyway, sretno sa svime.

P.S. da nisi slucajno bipolar?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 00:47   #78
Estee, naravno nasmijala sam se od srca u najboljem smislu . Stvarno me oduševio tvoj opis djelovanja pasiflore. Nije mi običaj ikoga ikada ismijavati. Poštujem tuđe odluke i izbore isto tako ne namećem svoje mišljenje. Svatko može izabrati i odlučiti sam za sebe koju će terapiju koristiti.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 01:04   #79
Ne ljuti se Estee na Karmelu.Upala je da bi napadala.Glavno je da si nam ti dobro.I da si nam tako vesela,kao da nisi na ovom topicu.
Karmela živi u USA. A tamo ljude još zatvaraju ako se bave alternativnom medicinom(ko vještice u Srednjem vijeku), pa joj je vjerojatno neshvatljivo da se kod nas može ovako otvoreno govoriti,pisati,savjetovati o ovoj temi.
Farmaceutski lobi u USA je tako jak da nitko osim farmaceuta ne smije niti prozborit da je u stanju nešto izliječiti.To su čak stavili i u zakon.To ne kažem ja,to kažu njihovi ljudi,stručnjaci,biolozi,veliki poznavatelji biljaka (Herbert Lay,MD,bivši službenik FDA,dr.Varrou Tyler,bivši rektor i profesor na sveučilištu Purdue,Indiana,najbolji poznavatelj ljekovitog bilja u USA, dr.James A. Duke,vodeći svjetski stručnjak u poznavanju bilja...)Svi su oni imali problema sa FDA i FTC, bili zabranjivani i proganjani jer su se usudili savjetovati liječenje biljem.
U najnovije vrijeme mafijaško ponašanje FDA i FTC razotkrio je Kevin Trudeau u knjizi "Prirodni lijekovi za koje "oni" ne žele da vi znate
Svi bismo to trebali pročitati,bez obzira što ima stvari s kojima se ne bismo u potpunosti složili.
Da živi u USA Phyto bi već završio u Sing-Singu, a i ja bih barem bila privedena na saslušanje
Karmeli bi bilo najbolje da započne topic PRAVOPIS pa da tamo ispravlja interpukcijske znakove, jer izgleda ni to ne znamo
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 03:13   #80
Aurelija, nova si tu i nemoj napadati ljude. Idem pogledati postove, spora mi je veza pa sam otvorila sam kraj, ali Karmela je inace dobronamjerno, toplo i izrazito drago bice. Ukoliko je ne poznajes, a osim ako nisi neciji klon, nakon 8 postova ne vjerujem da nekog mozes poznavati jer si prekratko tu, nemoj suditi
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.