Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2010., 23:22   #41
Eterično ulje od smilja

U kakvu mast ili ulje mogu umiješati ulje od smilja da ga razrijedim?
Kod kuće imam kako maslac i maslinovo ulje...
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 02:37   #42
*kakao
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:04   #43
Zna li netko je li eu nerolija bolje od marke Oshadhi (dobiveno destilacijom vodenom parom) ili od Primavere za koje ne znam na koji je način dobiveno?I da li je neroli općenito dobar za kožu ili se više koristi kao antidepresiv i kao parfem?Kupila bi ga jer sam negdi čitala da je dobro za proširene pore,ali me strah je li iritira jer iman užasno osjetljivu kožu..?
Također me zanima da li se CO2 nevena koji se miješa sa jojobom u omjeru 1:10,tako spravljen koristi u omjerima kao i eterična ulja ili se dodaje uljnim mješavinama u omjerima kao i bazna ulja?
Hvala
__________________
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goals.

Zadnje uređivanje BsBForever : 13.09.2010. at 19:24.
BsBForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 21:14   #44
Quote:
MonCamarade kaže: Pogledaj post
U kakvu mast ili ulje mogu umiješati ulje od smilja da ga razrijedim?
Kod kuće imam kako maslac i maslinovo ulje...
Poz
Možeš mi reci gdje mogu kupiti ulje i koliko košta?
Hvala
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 02:02   #45
Je li netko radio kozmetiku sa biljkom smreka, smrič, primorska kleka (Juniperus oxicedrus)?
Na stranici Cedrusa piše da je njeno ulje protuupalno, regenerira kožu...

i jeste li radili ulje ili macerat izravno od biljke, ili je to kupljeno ulje...
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 02:06   #46
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Poz
Možeš mi reci gdje mogu kupiti ulje i koliko košta?
Hvala
neznam, ali jedna teta mi je rekla da je platila 3 ml 180 kuna.
moje ulje je od biljke smilja (Helicrysum italicum) iz sjeverne Dalmacije, dobiveno ja mislim destilacijom usput kad smo radili et. ulje lavande
MonCamarade is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 09:45   #47
Quote:
BsBForever kaže: Pogledaj post
Zna li netko je li eu nerolija bolje od marke Oshadhi (dobiveno destilacijom vodenom parom) ili od Primavere za koje ne znam na koji je način dobiveno?I da li je neroli općenito dobar za kožu ili se više koristi kao antidepresiv i kao parfem?Kupila bi ga jer sam negdi čitala da je dobro za proširene pore,ali me strah je li iritira jer iman užasno osjetljivu kožu..?
Također me zanima da li se CO2 nevena koji se miješa sa jojobom u omjeru 1:10,tako spravljen koristi u omjerima kao i eterična ulja ili se dodaje uljnim mješavinama u omjerima kao i bazna ulja?
Hvala
Neroli odaberi Oshadiev, Primavera sadrži alkohol. Dobro će ti djelovati na sužavanje pora, a neće iziritirati ni najosjetljiviju kožu.

CO2 tako spravljen, dozira se poput baznih ulja, ako se ne varam.
__________________
Napredak današnje medicine vidljiv je, prije svega, u tome da smo svi bolesni!
Majach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:37   #48
vidjela sam da kemig ima svoja eterična ulja, pa jeli zna netko kakva je njihova kvaliteta u odnosu na pranarom i oshadhi?
divazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 10:37   #49
Bolja su ti Pranarom i Oshadhi .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 02:35   #50
Bok!

Koje je eterično ulje dobro kapnuti u tonik kojim zelim skinuti eventualne

zaostale čestice masnoće nakon čišćenja lica lushevim angels on bare slin ( taj

silni badem mi skine sav puder i maskaru jer injm idem i preko očiju)

hvala
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 21:00   #51
Opet ja s jednim pitanjem

Koje ulje lavande se koristi protiv peruti jer ima više vrsta?
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 17:21   #52
Ima li neko doma ulje turske ili bugarske ruže? ja bi si to kupila 1ml dođe 145 kn. Znaci bocica preko 700 Hjoooj

Al kad bi imala to, nista mi drugo ne bi trebalo.. Bila bi ludost za moje financije. ali mislim da je to sve sta mi treba, a i dugo bi mi trajalo
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:25   #53
Pa ako imaš viška novaca i ako TOČNO ZNAŠ što bi radila s tim uljem KUPI, zašto ne. Ali nemoj biti škrta sa informacijama kako si ga potrošila, ok?
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:27   #54
draga lida, viška novaca nemam , ali imam jako dobru volju

kako sta bi radila pa trackala bi se njime

zezam se, ali imala sam decleorovo ulje od ruze jednom i jako mi je pasalo..

sviđa mi se sto je hidratantno, ublazava bore a bogme jako dobro i smiruje upale i čisti.

Ali meni su odlični i ylang ylang i neroli od decleora. nesto u tom stilu bi si trebala smućkat.
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:40   #55
Gle ovo što si si ti zamislila je malo škakljivo, ja bi rađe na tvom mjestu opslala pm Merlini u vezi takvog ulja. Vjerujem da češ proći jeftinije i biti jako zadovoljna. Decleor je precijenjena kozmetika kao i mnoge druge na tržištu, a pitanje je da li uopće koriste kvalitetna hladno prešana i nerafinirana ulja. Sve je to krasno upakitano u fensi šmensi boćice i prekrasno miriši ali dugoročno djelovanje na kožu i podkožno tkivo je vrlo upitno.
Ne znam na tvom mjestu bi se još raspitala kod stručnih osoba za aromaterapiju pa tek onda sama kemijala.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 20:16   #56
ma znaam, nisam bila kupla decleor nego sam dobila puno testera tih ulja i svako mi je bilo odlično. ne privlači me ideja da sama doma radim kreme, drugo je kad u badem sama ukapnem malo ruže..

ne znam ni ja da li decleor koristi hladno prešano, pitat cu ih
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 16:33   #57
Pa kupi si tu ružu kad te tako privlači .
No, prije pomiriši jer su mirisi ruža (meni) bitno različiti.
1 ml ti je tak, par kapi, dobro umjesto parfema.
Esencijalna ulja Ruža su skupocjeni sport pa je samim time i aroma kozmetika sa njima skuplja.

Moj prijedlog je probaj hidrolat bijele ruže od Florihane ili hidrolat turske i bugarske od Oshadhia, meni su a mogu se koristiti osim u kozmetičke svrhe i kao lagani parfem, sami za sebe.

Koristila sam prije i Decleor, no prirodna aromakozmetika je neusporedivo bolja, bar meni.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:15   #58
Dal etericno ulje uopce smije ici u ovlazivac zraka?

- na uputsvima u pravilu pise da ne al ja ga ipak stavljam da mi sterilizira prostor (stavljak kajeput) a i ujedno mi fino mirise
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 22:28   #59
da li se ova vulgaris eretična ulja tipa iz DM-A smiju upotrebljavati za išta drugo osim za mirisne lapme?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 22:31   #60
A za šta bi ih ti upotrebljavala?
Za njegu lica sigurno nisu...
Možeš si eventualno napraviti sprej za prostor, ali ja ta ulja ne koristim za ništa...

Zadnje uređivanje Starleta : 04.06.2011. at 22:39.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.