Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2009., 00:01   #21
I to kaj veliš

A evo danas je Ustavni sud odbio Mesićev zahtjev te prijedloge građana za ocjenu suglasnosti Zakona o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke s Ustavom. Nekako sam si i mislila da će biti tako.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 01:10   #22
Quote:
Hej Boro kaže: Pogledaj post
Na što su odvjetnici naj više osjetljivi tj. koje su njihove profesionalne deformacije sa kojima se oni susretnu na kraju njihovoga radnog staža?
Kičma, vene, hemoroidi... Kao i u svim sjedilačkim zanimanjima. Odvjetnički posao u Hrvatskoj je uglavnom tipičan uredski posao s puno sjedenja.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:42   #23
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
ako bi placali isti postotak od svojih primanja i jesu jednaki.
Kako su isti? Jebemu više i pravo i pravdu. Jesu pravnici ikada imali matematiku u školi? Nije isto 5% od 10 000 i 1000. Po toj logici bi se ovi sa nižim plaćama mogli voziti kako hoće, raditi pizdarije kakve hoće i to za samo par kuna. Zašto bi se stalno trebalo kažnjavati nekoga tko je pošteno zaradio. Uvjek svi spominju Todorića, Keruma i slične. Ima i ljudi koji su poštenoo zaradili i nikoga prevarili.

Nisu isti Pero s plaćom 2999 kn i Marko s 3001 kn. Ili možda jesu? Marko plati harač a Pero ne plati. Imamo mi naše pravnike koji će nam sve srediti.

Ljudi se boje ali doslovno boje i tresu od straha jer im neki nedojebani žandar može uzeti cijelu plaću ako hoće. A ako je manje mjesto i neki žandar te ne voli...može bit veselo. A na sudu se uvijek vjeruje njemu.

Dobijem kaznu za mobitel u vožnji i sutkinja navede, ne znam, bio prekršajno kažnjavan. A ja imam možda 2 kazne jer mi se nije dalo zajebavati sa sudom i uzeo dobrotvorni rad. A to što godišnje napravim 50 000+ km to nikoga nije briga. Kakva pravda? A najdebilnije mi je to crveno svjetlo. To ti uvjek može reći da si prošao. A ti se možeš jebat.

Jedno pitanje... Zašto su svi pravnici pi.ke i nikada ali baš nikada neće odgovoriti ljudima na neko normalno pitanje dok na IT forumu se svi potrgaju da nekome nešto pomognu? Vjerujem da je razlog 500 kn/h. Najčešći odgovor je odi kod odvjetnika. Mislim, super, kao da to nitko nije znao i sam.

Zadnje uređivanje Hrc : 18.11.2009. at 12:18.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:57   #24
Oduzimanje vozačke zbog vožnje bicikla pod utjecajem alkohola

Zanima me ako neko može dati lin po kojem točno zakonu se može oduzeti dozvola za upravljanje vozilima B , C kategorije ako je osoba zatečana da pijana upravlja biciklom?

i ne vidim baš poveznicu,posebno jer ako osoba ima više kategorija,kad dobije kaznu zabrane upravljanja vozilom,to se odnosi na tu kategoriju

ili se to promjenilo?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:04   #25
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kičma, vene, hemoroidi... Kao i u svim sjedilačkim zanimanjima. Odvjetnički posao u Hrvatskoj je uglavnom tipičan uredski posao s puno sjedenja.
Hvala Vojki!
Inače moja snažna želja je da naučim više o pravu, premda su mi poznate neke osnovne cake u praksi kako to kod njih funkcionira, pa ću te zamoliti i ujedno ti biti zahvalan na suradnji. (želim znati više)
Hvala i Katrini što je otvorila ovaj chat!
Hej Boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:13   #26
Koliko nam je sistem kaznjavanja efikasan najbolje su dokazali ljudi kao Zuzic junior.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...i-/364474.aspx
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 20:37   #27
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Koliko nam je sistem kaznjavanja efikasan najbolje su dokazali ljudi kao Zuzic junior.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...i-/364474.aspx
Nije ti on nista specijalno, od njegovih 20ak kazni negdje trecina nije pala u zastaru, taman kao i drzavni prosjek. Samo sto je on osudjen na 5 godina, a moj susjed za izazivanje nesrece sa smrtnom posljedicom sa zeru manje alkohola na 2 godine uvjetno. I nije bio u pritvoru, i nije vodjen u lancima kao Hanibal Lecter na sudjenje. Od onda se samo nasmijem kad mi neko kaze kako bogati imaju povlasten tretman.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:21   #28
da li netko zna da li se smije slušati radio preko neta (live streaming, npr. otvoreni radio) u poduzeću, a da nije podložno plaćanju pretplate HRT-u.
vjerujem da znate da se za svaki radio prijemnik mora plaćati pretplata.... kao i u kućanstvima....
ako imate neki link kao potvrdu, dobro bi došao...
hvala !
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 17:25   #29
Zašto je sudstvo korumpirano?
Hej Boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 20:15   #30
Gdje je prekršajni sud u Rijeci? Preselili su negdje jer se zgrada gdje su inace renovira,pa neznam gdje su.Hvala.
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 21:53   #31
Quote:
Hej Boro kaže: Pogledaj post
Zašto je sudstvo korumpirano?
Jel to retoričko pitanje?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:31   #32
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Zanima me ako neko može dati lin po kojem točno zakonu se može oduzeti dozvola za upravljanje vozilima B , C kategorije ako je osoba zatečana da pijana upravlja biciklom?
i ne vidim baš poveznicu,posebno jer ako osoba ima više kategorija,kad dobije kaznu zabrane upravljanja vozilom,to se odnosi na tu kategoriju
ili se to promjenilo?
Nije se promijenilo i ne može se. Ako si zaustavljen pijan u vozilu B kategorije, zabrana vrijedi samo za B kategoriju. Vozilima ostale kategorije možeš upravljati. Budući da se radi o biciklu, nije moguće dobiti nikakvu zabranu. Ako je biciklom počinjen prekršaj, on ti eventualno može biti oduzet kao predmet prekršaja (teoretski, iako mislimd a se to još nije dogodilo), ali ništa ti ne brani da kupiš/posudiš drugi bicikl i dalje se voziš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 00:48   #33
mislim da su to za bicikliste mediji objavili cisto radi zastrasivanja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 11:04   #34
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
mislim da su to za bicikliste mediji objavili cisto radi zastrasivanja.
Prije će biti iz neznanja. Često objavljuju netočne informacije, pa onda ljudi u to povjeruju, natežu se s nama na cesti i nauče na teži način. A za to je djelomično kriv i MUP koji ne ispravlja te informacije kroz medije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 12:01   #35
Iako ovo je chat topic i on je moderiran i na njemu vaze pravila ovog podforuma. Dakle, nisu sva pitanja i postanje kojecega dopusteni.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 16:19   #36
Narušavanje javnog reda i mira

Molio bih cijenjene forumaše da prokomentiraju ova moja iskustva i razmišljanja!
-Dakle, skupio sam poprilično životnog iskustva, odrastao sam u relativno velikom gradu, nisam pravni laik, ali neke stvari u postupanju policije i sudaca za prekršaje ne prestaju me čuditi.
Radi se o slijedećem:
-budeš li fizički napadnut i lakše ozlijeđen (razbijen nos, usnice, arkade, bez prijeloma) recimo na terasi kafića pred 30 svjedoka, na trijezno, u po bijela dana, a ponašaš se potpuno u skladu sa zakonom (ne uzvraćaš udarce, sklanjaš se, izbjegavaš, i na kraju bježiš dok razjarenog idiota bukvalno jedva suzdržavaju četvorica odraslih ljudi), po dolasku policije (cca poslije pola sata) daješ izjavu, sutra se javiš po pozivu u policijsku postaju gdje te opet policajci detaljno ispitaju i potpišeš izjavu. Osim tebe, ispituju i napadača i više svjedoka (za koje pouzdano znaš da su rekli pravu istinu). Poslije svega, slijedi prekršajna prijava za narušavanje JRM i tebi i napadaču jednako, a sudac za prekršaje vas opet kažnjava obojicu jednako (novčana kazna od 500 kn + sudski troškovi), kao da ste i jednako krivi.
Budući da ja u opisanom slučaju nisam bio oštećeni (već upravo jedan od svjedoka događaja, koji su, btw, jedva suzdržali onog idiota da ne napravi možda i zločin), kao (relativno) nezainteresiranu stranku ne prestaju me fascinirati neke stvari:
1. čemu angažiranje tolikog državnog aparata (policajci, policijski inspektori,
sudac za prekršaje), da ne spominjem svjedoke i njihovo izgubljeno vrije-
me, kad se ishod unaprijed zna? Pazite, ovo ne zaključujem samo iz ovog
slučaja, već još iz najmanje dva slična s kojima sam pobliže upoznat, iako
ne toliko involviran kao u ovom opisanom
2. zašto (o, zašto) se i policajci prilikom pisanja prijave, i sudac prilikom izrica-
nja presude nevjerovatno svesrdno trude upravo da NE UTVRDE nikakvu ra-
zliku između napadača i napadnutog, kada bi im to trebao biti prvenstveni
cilj, ako zbog ničeg drugog, a ono zbog tzv. generalne prevencije (znate
ono, da bi se odvratili potencijalni budući prekršitelji zakona, bla, bla...)
3. kakvu poruku građanstvu šalju policija i sud ovakvim postupanjem?
Zanimala bi me razmišljanja i iskustva cijenjenih forumaša, jer smatram da tema zaslužuje širu pozornost.
silver56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 17:49   #37
Dan nije tužno bilo bi žalosno. https://www.forum.hr/showthread.php?t=498755
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 19:45   #38
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Jel to retoričko pitanje?
Naravno da ne.
Hej Boro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 21:57   #39
Quote:
BULL7 kaže: Pogledaj post
Gdje je prekršajni sud u Rijeci? Preselili su negdje jer se zgrada gdje su inace renovira,pa neznam gdje su.Hvala.
Riješeno
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 14:35   #40
Koliko treba dat para odvjetniku da se ziher dobije parnica?

Zadnje uređivanje Katrin : 21.11.2009. at 16:19.
Hej Boro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.