Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2014., 10:52   #41
posto vas graficara (studenta) ima dosta ovdje... imam jedno pitanje.

trebam jednu grafiku, kopjuterski napravljenu. radi se o jednom logu, ne za neku stvarnu firmu ili slicno, treba mi to za tiskati na majice, a nije bas tako jednostavno da samo mogu otici kod tiskara da mi to napravi tako kako ja zelim, a posto je to vise zafrkancija, ne bih bas puno novca htijela dati za to. skicu imam (rukom naskrabanu).

ima li tko volje?
javite se na pp, pa se sve mozemo dogovoriti.
__________________
Mercedes & Moris
maza116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 23:15   #42
Cool Grafickii DizAjn

Zanima me smjer Graficki proizvoda..pa ako mi moze netko napisati svoje iskustvo bila bi zahvalna.

Takoder me zanima drzavna matura . Oko prilike koliko je potrebno za pripreme?? Jeli se trazi za graficki uglavnom matematika visa razina i likovna umjetnost?? i kakav je prijemni ..procitala sam da se vise ne trazi mapa jeli to istina??
mechanicaldummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 01:11   #43
Koji faks odabrati

Ciao buduci kolege i kolegice graficari... i graficarke.

Zanima me smjer graficki dizajn ili eventualno nesto slicno, znaci rad uglavnom u photoshopu, ilustratoru i slicnim programima.

Ne zanima me bas toliko print i tiskovine kao sto me zanima digitalna strana grafickog dizajna.
Koliko sam uspio pronaci, u Zagrebu postoje AF, ALU i GrF koji nude obrazovanje za dizajnera.
AF nudi Studij dizajna, ALU nudi Grafiku i Primijenjenu grafiku. Grf u drugu ruku Dizajn grafickih proizvoda.

Razumije li itko razlike izmedu ovih usmjerenja. Moze li mi netko nesto preporuciti?

Hvala ljudi.
IAmFuture is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 19:11   #44
pitam ja vas sta je to art director? :O
trazila sam i nasla razlicite odgovore.
koju skolu moras imati da budes art director? je li to povezano sa grafickim dizajnom?
Pojma09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:20   #45
Pozdrav!

Šaljem upit za grafičkog dizajnera.
Radi se o natječaju za izradu loga za jedan caffe bar u Zagrebu. Plaća bi bila po dogovoru, pa ako je netko zainteresiran neka se javi na [email protected]
mpee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 22:02   #46
Quote:
Pojma09 kaže: Pogledaj post
pitam ja vas sta je to art director? :O
trazila sam i nasla razlicite odgovore.
koju skolu moras imati da budes art director? je li to povezano sa grafickim dizajnom?
Laički rečeno, art director je voditelj odjela (u ovom slučaju kreative). On dogovara s klijentima izgled/funkciju/svrhu krajnjeg proizvoda/usluge i na temelju toga podređenima daje upute što je dobro, što ne i što treba mijenjati. Također vodi i dio ekonomskog posla - brine o naplati, izrađuje planove, troškovnike, komunicira s tiskarama, dobavljačima i sl.

Za art directora ne postoji točno definirana struka, no oni koji najčešće rade na toj funkciji su po struci web/grafički dizajner, ekonomist, novinar, copywriter ili fotograf. Jedan primjer: nedavno je u Bruketa&Žinić art director postao ekonomist koji je za njih radio kao copywriter.

Art director možeš postati tako da se zaposliš na tom radnom mjestu preko natječaja/oglasa za posao (što je stvarno jaaako rijetko), po preporuci kolege/bivšeg poslodavca ili budeš promaknuta na tu poziciju, a da bi mogla doći do te pozicije trebaš skupiti dugogodišnje radno iskustvo na poslovima vezanima za kreativne procese; najčešće u marketinškim agencijama, odjelima marketinga firmi, grafičkim studijima ili samostalnim radom (freelancer koji rastura).

Nadam se da sam pomogao.

Zadnje uređivanje Tekstopisac : 19.03.2015. at 22:36.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 18:52   #47
bok, pri kraju sam studija grafičkog dizajna. htjela bih početi nekakav poslić bilo studentski ili honoraran. nije bitno, samo da steknem iskustva,jer ga nemam. bilo koji oglas da pogledam il nešto, pitaju za portfolio. strašno me to živcira, ali i razumijem zašto to rade. mada opet, dala bih priliku ljudima da se pokažu, jer evo ja nisam nikakav projekt imala do sada. prijavila sam se nekoj firmici, jer nas je potaknula profesorica i traže me sad portfolio. zanima me, da li možemo neki dizajn napraviti za neku firm npr. neku modnu kuću, ali da se to ne treba predati njima? u smislu da ja zbog sebe to napravim, jer sam to htjela i da možda pokažem kako otprilike radim sve... molim za savjete fellow grafičari
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 18:09   #48
Ima mozda nekog tko radi u adobe indesignu,da mi napravi neke vjezbe? plačam po dogovoru.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:05   #49
Hej

vidim da ima 2 slična upita ovdje a sličniju temu nisam našao (pa nek me modovi preusmjere ako postoji...)

Trebam dizajn jednog proizvoda i zanima me postoji li neko mjesto gdje bih mogao objaviti natječaj za isti.
cruzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 19:08   #50
literatura

ja nisam ove struke,ali bih se htjela dobro obrazovati za svoju dušu pa me zanima gdje bih mogla nabaviti popis literature po kojoj rade na studiju. ima li koji student ovdje da me uputi?
__________________
just do it.
just-do-it is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 02:01   #51
Ako treba netko bilo kakav dizajn- grafički ili web, tu sam
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 11:00   #52
Jel zna netko koliko cca u prosjeku zaradjuje graficki dizajner kad otvori svoju firmu? Znaci kad plati sve doprinose i nakon svih troskova otvaranja firme itd? Koliko mjesecno moze najvise ocekivati ciste zarade?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 21:53   #53
Kao da pitaš koliko u prosjeku zarađuje trgovac kad otvori svoj market Zaradi koliko ima posla, a posla ima onoliko koliko je sposoban ponajviše u smislu marketinga i vlastite promocije. Nema neke posebne granice. Ako ti išta znači moja sestra se bavi ilustracijom, muralima i oslikavanjem odjeće, ima vlastiti j.d.o.o. i zarađuje u prosjeku čisto oko 20 tisuća mjesečno.
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2019., 16:55   #54
Ispricavam se sto ovako upadam bezveze, ali ima li mozda netko ideju sto bi mogla kupiti grafickom dizajneru (muska osoba) za poklon, ali onako manji, vise kao znak paznje?

Znaci nesto sto bi mu bilo mozda korisno vezamo za posao, ne preskupo niti ista preveliko, a sto bi ga moglo razveseliti?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 20:00   #55
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Ispricavam se sto ovako upadam bezveze, ali ima li mozda netko ideju sto bi mogla kupiti grafickom dizajneru (muska osoba) za poklon, ali onako manji, vise kao znak paznje?

Znaci nesto sto bi mu bilo mozda korisno vezamo za posao, ne preskupo niti ista preveliko, a sto bi ga moglo razveseliti?
ne znam jel još tražiš poklon, ali bi možda bilo ok da mu kupiš knjigu o dizajnu. pitaj ga koja vrsta dizajna zanima. grafički dizajn je preopćeniti pojam
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 16:31   #56
Je li moguce naci dobar posao u Hrvatskoj bez fakulteta ili završenog tecaja tj diplome??

Naime nakon zavrsetka srednje ne zelim raditi to sta sam zavrsila jer se nisam pronasla u tome i ne zelim studirati. Ucim sve sama kod kuce i nekako me vec par godina zanima smjer grafickog dizajna, web dizajn i 3D dizajn. Smatrate li da je moguce zaposliti se u nekoj firmi tj. je li poslodavci kod nas zaposljavaju ljude bez diplome u tom smjeru ili je potrbno imati nrku vezu da se zaposlim? Naravno ako se netko bavi sa web dizajnom, 3D dizajnom ili je graficki teh. mozete napisati kako taj posao funkcionira kod nas i kako napredovati u tom smjeru jos bolje.
Raye is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2023., 22:47   #57
Quote:
Raye kaže: Pogledaj post
Naime nakon zavrsetka srednje ne zelim raditi to sta sam zavrsila jer se nisam pronasla u tome i ne zelim studirati. Ucim sve sama kod kuce i nekako me vec par godina zanima smjer grafickog dizajna, web dizajn i 3D dizajn. Smatrate li da je moguce zaposliti se u nekoj firmi tj. je li poslodavci kod nas zaposljavaju ljude bez diplome u tom smjeru ili je potrbno imati nrku vezu da se zaposlim? Naravno ako se netko bavi sa web dizajnom, 3D dizajnom ili je graficki teh. mozete napisati kako taj posao funkcionira kod nas i kako napredovati u tom smjeru jos bolje.
Ljudi kod nas gledaju diplome, ali više gledaju tvoj portfolio i ono što znaš napraviti. Inače dizajn je nešto što se ne može naučiti (osim nekakve nazovi teorije), ali uglavnom se radi o tome imaš li smisla/talenta (ili kako god to želiš nazvati) za to ili nemaš.
Inače, onako čisto informativno, koje programe koristiš?
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.