Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 19:40   #81
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Jel smije investitor sam sagradit bazen,
ono barem iskopat,a ako je plitak možda i ozidat!
Znači osoba bez zidarskog,keramičarskog,građevinskog obrta.
Znači čovjek ili dva,lopata,mješalica i sl.
U principu ti za bazen do 50 kvadrata i dubine do 1.20, ako se ne varam, ne treba građevinska dozvola.

Problem kod Hrvatskog zakonodavstva je što ti odjednom iznikne neka kuća, nigdje računa, nigdje poreza, nebitno... nitko ništa ne pita. I dobije sve dozvole, samo ako je po pravilima struke.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Baš i ne, obično vile imaju više spavaćih soba od apartmana i ako su na osami čopor hahara iznajmi vilu da mogu na miru puštati muziku, piti, drogirati se...
Dolaze i mlađe obitelji sa malom djecom jer vile su obično ograđene i slobodno mogu pustiti djecu u dvorište. Mi imamo dječje igralište, bicikle, bazen za djecu...djeca imaju zanimaciju cijeli dan.
Broj kreveta, vrijednost investicije bez zemljišta?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 04:09   #82
Iznajmljujemo samo 1 kat sa 3 x 36m2 apartmana a prizemlje je za nas i roditelje

gclub ทางเข้า gclub gclub ผ่านเว็บ gclub download
caso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 09:26   #83
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Broj kreveta, vrijednost investicije bez zemljišta?
Nebitno, kažem samo da je kuća praktičnija i za mlađe.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:54   #84
Mislio sam da možeš podijeliti podatke s ljudima koje to zanima.

U ovom drugom dijelu se slažem, ali većina nema toliko para da to iznajmi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:07   #85
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Mislio sam da možeš podijeliti podatke s ljudima koje to zanima.
A slušaj o ukupnoj investiciji nećemo jer će onda ove brojke od 70k eura...ispasti smješne ali mogu reći da je povrat novca skromnih 5% i to zbog grešaka u startu jer je kuća u početku građena kao vlasnička pa vlasnička i povremeno za najam da bi na kraju ispala samo za najam. Sa znanjem kojeg sada imam mogla bi se sagraditi vila sa povratom od 10%.
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
U ovom drugom dijelu se slažem, ali većina nema toliko para da to iznajmi.
Ima jer ako je maksimalno popunjena cijena po osobi je relativno niska.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:33   #86
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A slušaj o ukupnoj investiciji nećemo jer će onda ove brojke od 70k eura...ispasti smješne ali mogu reći da je povrat novca skromnih 5% i to zbog grešaka u startu jer je kuća u početku građena kao vlasnička pa vlasnička i povremeno za najam da bi na kraju ispala samo za najam. Sa znanjem kojeg sada imam mogla bi se sagraditi vila sa povratom od 10%.
Da, jasno mi je onda, ako nije građena baš zbog toga namjenski, onda je bemisleno.

Mislio sam da si je baš zbog toga samo radio, pa da pomogneš. Sve pet.

Pa sad, ako je rentaš po 4-5 mjeseci, povrat je više od 10%.

Quote:
Ima jer ako je maksimalno popunjena cijena po osobi je relativno niska.
Koliko ja gledam vile, rijetko gdje po krevetu ispadne ispod 40 eura, apartmani su ipak dosta jeftiniji.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 15:48   #87
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa sad, ako je rentaš po 4-5 mjeseci, povrat je više od 10%.
Problem je što da bi ih privukao izvan sezone moraš dodatno uložiti i onda opet povrat pada. Plus što te dodatne stvari imaju i operacijske troškove. Jednom su došli gosti kad je vani ujutro bilo 0 C, i onda nalože grijanje na full, sauna, bojleri...rade non-stop a najam je manji.
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Koliko ja gledam vile, rijetko gdje po krevetu ispadne ispod 40 eura, apartmani su ipak dosta jeftiniji.
Je tako ako se gleda "osnovna usluga" tj. krevet ako te zanimaju dodatne usluge koje neka vila pruža onda je jeftinije.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:54   #88
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Problem je što da bi ih privukao izvan sezone moraš dodatno uložiti i onda opet povrat pada. Plus što te dodatne stvari imaju i operacijske troškove. Jednom su došli gosti kad je vani ujutro bilo 0 C, i onda nalože grijanje na full, sauna, bojleri...rade non-stop a najam je manji.
Ma da, znam kako to ide. Inače, kod mene u kraju dosta dugo traje sezona tim što rentaju vile, sumnjam baš da šibaju grijanje u 6. i 9. mjesecu.

Quote:
Je tako ako se gleda "osnovna usluga" tj. krevet ako te zanimaju dodatne usluge koje neka vila pruža onda je jeftinije.
Naravno da uvijek ima troškova, samo mi se čine puno isplativije od apartmana.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:24   #89
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma da, znam kako to ide. Inače, kod mene u kraju dosta dugo traje sezona tim što rentaju vile, sumnjam baš da šibaju grijanje u 6. i 9. mjesecu.
Vjerovatno ne ali ponekad oko Uskrsa (a tad već počinju dolaziti gosti) još treba grijati. Osim toga u 6. i 9. mjesecu u bazenu je hladno pa ti zato šibaju saunu, jacuzzi...(ako ih imaš a dobro da ih imaš jer ćeš lakše iznajmiti).
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Naravno da uvijek ima troškova, samo mi se čine puno isplativije od apartmana.
Jest ali je investicija puno veća, tržište je već prezasićeno ovih "običnih" vila.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:27   #90
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Vjerovatno ne ali ponekad oko Uskrsa (a tad već počinju dolaziti gosti) još treba grijati. Osim toga u 6. i 9. mjesecu u bazenu je hladno pa ti zato šibaju saunu, jacuzzi...(ako ih imaš a dobro da ih imaš jer ćeš lakše iznajmiti).
Jest ali je investicija puno veća, tržište je već prezasićeno ovih "običnih" vila.
Je, u svemu si u pravu, ali bolja ponuda, veća cijena, obično.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 17:34   #91
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Je, u svemu si u pravu, ali bolja ponuda, veća cijena, obično.
U ovom poslu nažalost moraš investirati u bolju ponudu i to ne da bi digao cijenu nego samo da si bolji od drugih i da uspiješ iznajmiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:11   #92
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ima jer ako je maksimalno popunjena cijena po osobi je relativno niska.


slicna prica kao i sa najmom jedrilice za ljetovanje. ljudi imaju dojam da je to teska eksluziva, a zapravo i nije bas tak...
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 01:39   #93
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U ovom poslu nažalost moraš investirati u bolju ponudu i to ne da bi digao cijenu nego samo da si bolji od drugih i da uspiješ iznajmiti.
Apsolutno se slažem pogotovo sa povratom od 10%(nekome je 7,8 nekome je 12,13),jer kada netko kaže da radi 30tak tisuća EUR-a najčešće se radi o objektu u koji je uloženo/vrijedi 300 000EUR tako da je 10tak posto realno sve ispod toga je podbačaj odnosno poviše toga lijep prebačaj.

Naravno tu nisam uključio troškove rada,amortizacije,režija pa možemo reći da je pototak oko 7 posto.
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 10:34   #94
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
jer kada netko kaže da radi 30tak tisuća EUR-a najčešće se radi o objektu u koji je uloženo/vrijedi 300 000EUR tako da je 10tak posto realno sve ispod toga je podbačaj odnosno poviše toga lijep prebačaj.
ja samo mogu dodati u Splitu i bližoj okolici da bi objekt bio od 5-11 mjeseca pun 90% treba dati puno više za samo zemljište uglavnom ako imate sreće i pronađete građevinsko 500 m2 uz more cijena ide od 600€ m2 i preko 1000€ m2.Otoci osim brača i hvara su pušiona.ali brač se diže na nove razine sve više i više. nova šumska cesta bol-milna je za šetaće i bicikliste dobar potez.u biti šta vam treba,zemljište s izvrsnim pogledom na more,mirna lokacija a opet blizina mora da se do mora može doči pješke,vrt sa eco glupostima,bazen,bicikli i kajaki i obavezno blizina dobre pekare s kolačima,dobri restorani u okolici
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:00   #95
Jedino što je 500 m2 premalo, dok staviš bazen, vrt...jedva ti ostane za parking. I ako imaš susjeda nema ni mira ni privatnosti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:33   #96
Ja sam upravo krenuo u veleka turistička ulaganja. Naime, žena mi je dobila očevu kuću na Krku. Ali treba u nju jako puno uložiti, jer se nije održavala a krov treba mijenjati. Uložiti ću oko 50 000 eura i dobiti prizemlje i kat po jedan apartman od 60 m2. Kuća je u nizu, nema mjesta za bazen. Još moram napraviti parking za 3 auta.
Zenima me što bi trebalo uložiti da se naprave apartmani koji imaju bolju potražnju. Na žalost sam ograničen prostorom. A i kuća je do mora daleko 200 metara, a do plaže 400 m.
Razmišljao sam ponuditi 4-5 bicikli. Ali , to je uglavnom za odrasle osobe. Obiteljima sa malom djecom bicikli ništa ne znače.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:53   #97
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo krenuo u veleka turistička ulaganja. Naime, žena mi je dobila očevu kuću na Krku. Ali treba u nju jako puno uložiti, jer se nije održavala a krov treba mijenjati. Uložiti ću oko 50 000 eura i dobiti prizemlje i kat po jedan apartman od 60 m2. Kuća je u nizu, nema mjesta za bazen. Još moram napraviti parking za 3 auta.
Zenima me što bi trebalo uložiti da se naprave apartmani koji imaju bolju potražnju. Na žalost sam ograničen prostorom. A i kuća je do mora daleko 200 metara, a do plaže 400 m.
Razmišljao sam ponuditi 4-5 bicikli. Ali , to je uglavnom za odrasle osobe. Obiteljima sa malom djecom bicikli ništa ne znače.
S obzirom da si ograničen prostorom nemaš puno izbora. Da se mene pita ja bi bacio karte na dizajn, išao bi na moderno a ne tradicionalno i ako treba neka ti ne bude žao platiti dizajnera. I ne bi radio 2 apartmana.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:42   #98
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo krenuo u veleka turistička ulaganja. Naime, žena mi je dobila očevu kuću na Krku. Ali treba u nju jako puno uložiti, jer se nije održavala a krov treba mijenjati. Uložiti ću oko 50 000 eura i dobiti prizemlje i kat po jedan apartman od 60 m2. Kuća je u nizu, nema mjesta za bazen. Još moram napraviti parking za 3 auta.
Zenima me što bi trebalo uložiti da se naprave apartmani koji imaju bolju potražnju. Na žalost sam ograničen prostorom. A i kuća je do mora daleko 200 metara, a do plaže 400 m.
Razmišljao sam ponuditi 4-5 bicikli. Ali , to je uglavnom za odrasle osobe. Obiteljima sa malom djecom bicikli ništa ne znače.

Ja bi prvo otišao u lokalni turistički ured i pitao ih za savjet čega fali u ponudi i prema toj informaciji išao u namjensku adaptaciju.
__________________
I was only trying to make some money
Nelson Hunt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 14:04   #99
...

Da bi vidio sto ti fali i kakva ti je isplativost uopce,a tu mislim na tvoju investiciju od 50 000 plus vrijednost kuce trenutno,spojis se na Air ili Booking i analiziras konkurenciju i dobiti ces odgovor na sva pitanja.
Samo nemoj zaboraviti uracunati vrijednost kuce u investiciju imas jako puno primjera na obali gdje kuce vrijede 500 000 i vise i vlasnik misli da je dobro prosao za 15 000EUR naravno da nije jer je to 3%
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 14:18   #100
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
S obzirom da si ograničen prostorom nemaš puno izbora. Da se mene pita ja bi bacio karte na dizajn, išao bi na moderno a ne tradicionalno i ako treba neka ti ne bude žao platiti dizajnera. I ne bi radio 2 apartmana.
I ja sam mislio napraviti jedan ogroman apartman ali sam dobio sugestiju nekih iznajmljivača da se tako veliki apartmani u centru naselja ne traže puno.
Više idu mali obiteljski apartmani po cijeni 60-70 eura dnevno, za 4-5 osoba.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.