Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2004., 16:05   #1
Uvoz & Izvoz - Q&A

Zanima me kako se moze uvesti jedrilica sa slovenskom zastavom.
1984. je godiste.

I kako plove sve one ljepotice registrirane pod stranim zastavam a vlasnistvo nasih ljudi,u cemu je kvaka

Thx
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 16:20   #2
Re: Uvoz jedrilice sa stranom zastavom

Quote:
Noemi kaže:
I kako plove sve one ljepotice registrirane pod stranim zastavam a vlasnistvo nasih ljudi,u cemu je kvaka
Vlasništvo su stranih firmi čiji su vlasnici naši ljudi...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 16:22   #3
za uvoz pitaj neke špeditere

ako proguglaš samo .hr ispast će ti preko 1000 sajtova
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 16:25   #4
Pricala sam sa slovencima koji imaju brod as zastavom Malte,kazu da su im to registrirali za sat vremena.Jedino je problem sto je dubiozno da li smiju u sloveniju sa svojim brodom na kojem je strana zastava.

Da li onda i hrvatski građani mogu registrirati plovilo na stranu zastavu,odnosno sto se desava kada s takvim plovilom zele krstariti Jadranom?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 17:34   #5
http://www.offshoregate.com/hr.html
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 17:28   #6
Kupuješ za gušt ili posao?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 17:51   #7
Ne kupujem ja(kamo srece,da dobijem na lotu,odmah bi si uplatila Sun Fasta),moji traze nesto,za gust...

Tata mi je strastveni jedrilicar,imali su brod ali su ga,nazalost morali prodati...
A bili su prvi vlasnici i malo po malo ga sredivali iznutra,dodavali policice,pretince...

SAda pokusavaju naci nesto ne preveliko,ne premlado i ne preskupo sa zeljom da ima stajacu visinu.

Nasli su jednu lijepu staru damu,ima Slovensku zastavu,autopilota,elektricni sidreni vinc,rol flok,dubinomjer...i nije preskupa pa ih je zainteresirala

Ali ne znam koliko zivaca i novaca terba imati za to prepisati na nasu zastavu.

Zasto pitas,imas koju viska
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 18:03   #8
Quote:
Noemi kaže:


Zasto pitas,imas koju viska
Ne premlado, ne preveliko, ne preskupo, ali nema stajaću visinu (19ica)

Što su to našli? Hoće li Elan 707, za 10tak (ako nije prodano u međuvremenu)? Ili Show 29 (malo skup, ali tip-top)?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 08:43   #9
Question Uvoz rabljenog Namjestaja!?

Bok svima i lijep pozdrav u Domovinu!
Trazim par informacija i nadam se da mi netko moze pomoci?!
Moj slucaj:
Imam u njemackoj obrt za ciscenje i praznjenje stanova.
Bacam puno dosta kvalitetnih stvari i namjestaja u SMECE!
Kad si zamislim,kako dobro bi te stvari i taj namjestaj dosao u Hrvatskoj,zaboli me Srce!Koliko ljudi nemaju novac za kupnju novog namjestaja!
Moja ideja i zamisao:
moze mi netko par informacija dati,kako i sta sve treba da se sredi i uradi za uvoz rabljenog namjestaja i otvaranje obrta za prodaju tog namjestaja?!I plus toga,jos bi zaposljavao ljude u Hrvatskoj!
Za sve informacije bi vam se sada vec jako zahvalio!
E-Mail: [email protected]

Hvala i pozdrav!
Daniel
ilidjay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 09:02   #10
moj susjed ima firmu koja se bavi time, uvozi stari namještaj i prodaje ga
znači može se, samo ne znam kako i što treba

i zove se Danijel
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2005., 08:24   #11
malo si pobrkao pojmove. ne boli tebe srce,nego te svrbi novac.
da te boli srce to bacati onda bi to donirao nekome kome treba, no ti evidentno želiš zaraditi na sirotinji.
bez zamjerke, samo da gledamo stvari onakve kakve jesu.
osobno se bavim namještajem i MORAM ti reći da je 95 % tog namještaja zbilja SMEĆE.
zar svo smeće iz "drage" nam europe mora kod nas?
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 22:57   #12
povrat poreza na robu kupljenu u slo

Ako netko zna gdje se može podići povrat na kupljenu robu, znam da se može u dučanu u kojem je roba kupljena ali me zanima da li se može i u pošti ili
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 16:15   #13
Vidim da ti nitko ne odgovara, pa da bar ja odgovorim s mojim iskustvom.

Do sada sam to radila (samo) dva puta. Kod dvije razliite Tax-free firme. No na oba obrasca mi je tocno pisao popis mjesta na kojima mogu dignuti povrat poreza. Pogledaj si dobro obrazac, negdje to mora biti naznaceno, onako sitnim slovima.

Na zalost, nemaju svi svoja mjesta na svim granicnim prijelazima. Ja sam za prvi morala otici u Maribor, dok sam za drugi cijelu stvar rjesila na Bregani.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 17:17   #14
Lei, hvala ti.
Na obrascu piše da se može podići tamo gdje je roba kupljena ali sam ja jučer bila a taj dučan nedjeljom ne radi, pa sam mislila podići negdje drugdje ak se može.

Nema veze sad, budem otišla jedan dan kod njih i podigla. Najsigurnije
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 16:19   #15
Ali postoji neka razlika u odnosu na povrat poreza za robu kupljenu u Austriji?! Taj se povrat normalno može podići u HP pa valjda tako i slovenski povrat.
hivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 10:13   #16
Ako dobijes Tax-free obrasce onda ga mozes podignuti na dosta mjesta u Hr., ali ti uzimaju proviziju pa onda to i nije bas neki povrat poreza. Ako ne dobijes TAx-free nego samo papir za povrat poreza, onda ga moras podignuti u ducanu u kojem si kupio robu. To vrijedi za sve zemlje.

Ne znam da li si prijavila uvoz na nasoj granici, ali nekim je ljudima dosla na naplatu carina, PDV i kazna za sverc.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:04   #17
ja sam otišao u Varaždinsku banku? (Importane u Vlaškoj) sa računom i onim papirom sa granice i dobio povrat poreza.. imaju nekakav deal sa slovencima
bar je bilo tako prije 3 godine
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:47   #18
Quote:
frch kaže:
ja sam otišao u Varaždinsku banku? (Importane u Vlaškoj) sa računom i onim papirom sa granice i dobio povrat poreza.. imaju nekakav deal sa slovencima
bar je bilo tako prije 3 godine
Da, ali Varaždinska banka više ne postoji.
__________________
"Nisam zgodna ko Sharon Stone, ne ševim se k'o Severina, al' zato pušim ko HAJDUK"
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:51   #19
eto pokušao sam pomoći
ali kažem nisam siguran da li je bila riječ o Varaždinskoj ili tako nekoj drugoj.. egzotičnoj
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 12:04   #20
Quote:
sara4 kaže:


Ne znam da li si prijavila uvoz na nasoj granici
Prijavljeno je sve, ne bi ja muljala (možda da su bile manje kutije, ovdje se radilo o namješaju)

Fala ljudi , budem ga tam podigla i poznavajući sebe, tam bu i ostal
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.