Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 17:45   #121
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
ako TI sam das otkaz nemas prava nikakva za naknadu ali......
ako ti ugovor istece pa ga ne produzis ili ti firma da otkaz onda imas pravo na naknadu a ta primanja ovise koliko imas ukuno radnog staza


•90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,
•120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,
•150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,
•180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,
•210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,
•240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,
•270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,
•300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,
•330 dana ako je provela na radu više od 9 godina,
•360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,
•390 dana ako je provela na radu više od 15 godina,
•420 dana ako je provela na radu više od 20 godina,
•450 dana ako je provela na radu više od 25 godina.
IMAM IZ 2010 3mj i 3 dana , A IZ 2011 5mj i 29 dana, HOĆU LI DOBIT KAKVU NAKNADU
ICONI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:03   #122
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
molim vas pomoć. uskoro nakon 10 godina neprekinutog radnog staža, idem na biro kao tehnološki višak.
zbunjuje me ona Potvra o prestanku rada i plaći koju su mi dali na Zavodu da bi se uopće mogla prijaviti. primala sam minimalac od 2197 kuna, u zadnjem mjesecu koji mi ulazi u prosjek za obračun primanja sam bila 20 dana na bolovanju.
da li će mi to bolovanje još dodatno smanjiti prosjek naknade ili ne?
koliko mogu očekivati da će mi naknada biti prvih 3 mjeseca, a koliko kasnije?
nisam stigla proučiti zakone jer je naravno ova odluka došla preko noći i poslodavac želi što prije prekinuti radni odnos /a i ja/....
bovanje ne ulazi u prosijek za naknadu sa burze, uzimaju se tri uzastopna mjeseca prije otkaza, u kojima nije bilo bolovanja
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 18:34   #123
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
bovanje ne ulazi u prosijek za naknadu sa burze, uzimaju se tri uzastopna mjeseca prije otkaza, u kojima nije bilo bolovanja
puno hvala na odgovoru, taman sam riješila i jučer dobila sve papire. a sad imam novi problem .

imam prilike zaposliti se na ugovor na određeno na mjesec dana /još ne znam da li će biti prekid staža od par dana ili ne/. zanima me slijedeće, s obzirom na to da po trenutnoj situaciji imam pravo na naknadu od nekih godinu dana najmanje. ako sad prihvatim ovaj ugovor od mjesec dana kako će mi odrediti iznos naknade /kako ako je prekid staža, a kako ako nije/....da li uopće nakon takvog ugovora imam pravo na naknadu s biroa? imam pravo na minimalnu naknadu jer sam bila prijavljena na minimalac i sad ću opet za ovih mjesec dana dobiti minimalac....
suncana75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:08   #124
Molila bih pomoć ako je netko imao sličan problem ili zna odgovor...
Nakon dvije godine i 3 mjeseca rada na određeno vrijeme dobila sam otkaz, dal trebam zavodu za zapošljavanje dostaviti ugovor o prestanku radnog odnosa ili im je dovoljan onaj koji sam dobila prije 6 mjeseci kad su mi produljili ugovor do datuma kada mi ističe i radna knjižica?
Nakon koliko se počinje uplaćivati naknada od kad se dostavi sva dokumentacija? Hvala na odgovorima
princess gaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 19:51   #125
Imam jedno pitanjce.
Prije devet mjeseci prestala sam raditi u bivšoj firmi nakon 4 godine. Prijavila sam se na burzu i primala naknadu, sve dok u kolovozu nisam našla novi posao. 31.12. mi ističe ugogvor na određeno i neće mi ga produžiti. Budući da sam sada radila neprekidno 4,5 mjeseci i imam više od 9 mjeseci radnog staža u zadnje dvije godine, da li ću imati pravo na naknadu s burze?
ikovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:26   #126
Quote:
princess gaby kaže: Pogledaj post
Molila bih pomoć ako je netko imao sličan problem ili zna odgovor...
Nakon dvije godine i 3 mjeseca rada na određeno vrijeme dobila sam otkaz, dal trebam zavodu za zapošljavanje dostaviti ugovor o prestanku radnog odnosa ili im je dovoljan onaj koji sam dobila prije 6 mjeseci kad su mi produljili ugovor do datuma kada mi ističe i radna knjižica?
Nakon koliko se počinje uplaćivati naknada od kad se dostavi sva dokumentacija? Hvala na odgovorima
Obično traže ugovor o prestanku radnog odnosa i to original, a ne presliku.
Naknadu dobivaš ovisno o tome kada si predala dokumentaciju. Naknada se svima isplaćuje između 5. i 8. u mjesecu (kako kada). Ako si recimo dokumentaciju predala sredinom mjeseca, dobit ćeš naknadu već slijedeći mjesec, a ako predaješ krajem mjeseca, onda bi ti mogla kasniti naknada, jer im treba neko vrijeme dok obrade papire, tako da naknadu dobiješ tek za mjesec i pol, ali onda dobiješ 2 naknade odjednom.

Quote:
ikovac kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanjce.
Prije devet mjeseci prestala sam raditi u bivšoj firmi nakon 4 godine. Prijavila sam se na burzu i primala naknadu, sve dok u kolovozu nisam našla novi posao. 31.12. mi ističe ugogvor na određeno i neće mi ga produžiti. Budući da sam sada radila neprekidno 4,5 mjeseci i imam više od 9 mjeseci radnog staža u zadnje dvije godine, da li ću imati pravo na naknadu s burze?
Imat ćeš ako nisi iskoristila cijelu naknadu koju si ostvarila nakon prve prijave.
Ako si iskoristila sve, onda nemaš pravo, jer ti za novu naknadu treba novih 9 mjeseci staža, a ti imaš samo 4,5.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 06:28   #127
Da oživim s pitanjem ovu temu. Naime, Kada sam se vratio s mora 1.10.2011., podnjeo sam zahtjev za ostvarivanje naknade za što sam imao pravo. Igrom slučaja, papiri su mi kasnili s mora jer su poslani na krivu adresu pa dok su se vratili i tako to... Dobio sam ih skoro krajem 10-og mjeseca. Podneo sam zahtjev te mi je odobren skoro pa sredinom 11-og mjeseca. U međuvremenu sam se otišao prijaviti na biro te sam samo trebao još doneti kopiju tekučeg računa. I u tom malom vremenu sam saznao da ću se zaposliti te sam obavijestio tetu na birou da mi obustavi novce jer neću im vraćati. Tako da je stalo. Zaposlio sam se 21.11.2011. te nakon nekih zavrzlama, prekinili smo ugovor o radu 2.1.2012. Napisat će mi da sam višak ili tako nešto. Uglavnom, dobio sam otkaz.
Trenutno čekam papire te me sad zanima dali ja imam pravo na naknadu s obzirom da sam dobio otkaz, nisam koristio naknadu, ali opet, radio sam tek mjesec i pol...

Hvala.
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:34   #128
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Da oživim s pitanjem ovu temu. Naime, Kada sam se vratio s mora 1.10.2011., podnjeo sam zahtjev za ostvarivanje naknade za što sam imao pravo. Igrom slučaja, papiri su mi kasnili s mora jer su poslani na krivu adresu pa dok su se vratili i tako to... Dobio sam ih skoro krajem 10-og mjeseca. Podneo sam zahtjev te mi je odobren skoro pa sredinom 11-og mjeseca. U međuvremenu sam se otišao prijaviti na biro te sam samo trebao još doneti kopiju tekučeg računa. I u tom malom vremenu sam saznao da ću se zaposliti te sam obavijestio tetu na birou da mi obustavi novce jer neću im vraćati. Tako da je stalo. Zaposlio sam se 21.11.2011. te nakon nekih zavrzlama, prekinili smo ugovor o radu 2.1.2012. Napisat će mi da sam višak ili tako nešto. Uglavnom, dobio sam otkaz.
Trenutno čekam papire te me sad zanima dali ja imam pravo na naknadu s obzirom da sam dobio otkaz, nisam koristio naknadu, ali opet, radio sam tek mjesec i pol...

Hvala.
Imaš pravo ako otkaz nisi dobio svojom krivnjom. Nema veze što si sada radio samo mjesec i pol, ako zadovoljavaš onaj uvjet od 9 mjeseci staža u posljednje 2 godine.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:06   #129
Pomalo off topic, ali, postoji li neki kulturan način da se čovjek odjavi s biroa? Mislim, može se jednostavno prestati javljati, ali to je nekulturno :-)
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:12   #130
Bok!!! Nova sam ovdje pa imam jedno pitanje i bila bih vam zahvalna kada bih dobila odgovor. Nezaposlena sam 2 mjeseca i primam naknadu sa zavoda za zapošljavanje na temelju raskida ugovora kao tehnološki višak. Kao što i svi znamo moram se javljati na svaki natječaj koji mi doma pošalju i ako odbijem ukidaju mi naknadu i skidaju me sa zavoda na 6 mjeseci. Neki dan sam saznala da sam trudna pa me zanima da li njima to moram javiti da mi ne šalju natječaje, da li je moguće da mi ukinu naknadu?! Njih puno mi je reklo da se samo javim na natječaj i da se pojavim na razgovoru za posao ako me budu zvali ali me je strah da ne bih imala kasnije problema kada bih trebala primati onih 1600 kn nakon rođenja djeteta.
Hvala
ivana0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 10:47   #131
Pozdrav svima,
moj slucaj : nakon radnog odnosa vodim se na "birou" od 22.12., prijavnica za novcanu naknadu je napravljena 03.01.
znaci cekam rijesenje- za koliko vremenski dodje i jeli stize na kucnu adresu?
kad bi mogla ocekivati prvu naknadu?
Hvala
alisa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:56   #132
Quote:
ivana0406 kaže: Pogledaj post
Bok!!! Nova sam ovdje pa imam jedno pitanje i bila bih vam zahvalna kada bih dobila odgovor. Nezaposlena sam 2 mjeseca i primam naknadu sa zavoda za zapošljavanje na temelju raskida ugovora kao tehnološki višak. Kao što i svi znamo moram se javljati na svaki natječaj koji mi doma pošalju i ako odbijem ukidaju mi naknadu i skidaju me sa zavoda na 6 mjeseci. Neki dan sam saznala da sam trudna pa me zanima da li njima to moram javiti da mi ne šalju natječaje, da li je moguće da mi ukinu naknadu?! Njih puno mi je reklo da se samo javim na natječaj i da se pojavim na razgovoru za posao ako me budu zvali ali me je strah da ne bih imala kasnije problema kada bih trebala primati onih 1600 kn nakon rođenja djeteta.
Hvala
Svakako reci savjetodavcu da si trudna, pa će te možda i poštediti slanja na natječaj zbog trudnoće. Ako se bojiš da će ti ukinuti naknadu, onda napravi ovako kao što su ti već savjetovali. Iako, kad ti se trbuščić već bude vidio, sumnjam da će te i jedan poslodavac zaposliti. A što se tiče ove naknade od 1663kn, na nju imaš pravo bez obzira da li si bila prijavljena na HZZ ili ne. Ako nisi, onda se tretiraš kao majka izvan sustava rada.

Quote:
alisa777 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
moj slucaj : nakon radnog odnosa vodim se na "birou" od 22.12., prijavnica za novcanu naknadu je napravljena 03.01.
znaci cekam rijesenje- za koliko vremenski dodje i jeli stize na kucnu adresu?
kad bi mogla ocekivati prvu naknadu?
Hvala
Rješenje ti bude gotovo kroz 10-ak dana, a podižeš ga na info-pultu HZZ-a kod slijedeće prijave ili kod svog savjetodavca. Obično ne šalju kući.
Naknadu ćeš vjerojatno dobiti oko 06.02. i to za prosinac i siječanj.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:00   #133
hvala puno, a dobiti cu za prosinac iako nije cijeli mjesec?
alisa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:16   #134
Quote:
alisa777 kaže: Pogledaj post
hvala puno, a dobiti cu za prosinac iako nije cijeli mjesec?
Naravno, dobit ćeš od datuma kada si se prijavila, znači od 22.12. To ti je 10 dana naknade.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 09:24   #135
Evo za ubuduće kome bude trebalo!!!!!
Bila sam na zavodu za zapošljavanje i rekla sam im za trudnoću. Naknadu mi neće dirati a moj status je sada tamo neaktivan za poslove tako da mi neće natječaje slati. Moram se i dalje javljati mjesečno a kad ne budem mogla sama doći može me prijaviti i netko drugi s mojom osobnom.
Veliki pozdrav i hvala
ivana0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 15:05   #136
pozdrav! evo moje situacije pa ako netko zna prije nego dodje rješenje
prosle godine sam prema rješenju ostvarila pravo na novčanu naknadu 6 meseci, do 29.04.2011. Zadnju naknadu sam primila za veljaču jer sam se u ožujku opet zaposlila. ove godine sam radila 9 mjeseci znaci opet imam pravo na novc. naknadu 3 mjeseca 70% prosjeka plaće. sada me zanima dali mi se nastavlja uplaćivati zaostatak iz prosle godine ( 30 % osnovice ) ili ce mi se uplaćivati 70% ?? Hvala!
Bea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 00:29   #137
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
ako TI sam das otkaz nemas prava nikakva za naknadu ali......
ako ti ugovor istece pa ga ne produzis ili ti firma da otkaz onda imas pravo na naknadu a ta primanja ovise koliko imas ukuno radnog staza


•90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,
•120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,
•150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,
•180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,
•210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,
•240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,
•270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,
•300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,
•330 dana ako je provela na radu više od 9 godina,
•360 dana ako je provela na radu više od 10 godina,
•390 dana ako je provela na radu više od 15 godina,
•420 dana ako je provela na radu više od 20 godina,
•450 dana ako je provela na radu više od 25 godina.
Malo me zbunjuje jer nigdje u zakonu ne nalazim da staž za određivanje vremena trajanja naknade mora biti neprekinut, dok po komentarima stječem taj zaključak.
moj.nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 01:37   #138
Quote:
moj.nick kaže: Pogledaj post
Malo me zbunjuje jer nigdje u zakonu ne nalazim da staž za određivanje vremena trajanja naknade mora biti neprekinut, dok po komentarima stječem taj zaključak.
Ne mora biti neprekidan staž. Jedini uvjet, što se staža tiče, jest da imaš minimalno 9 mjeseci staža u posljednje 2 godine da bi mogao ostvariti naknadu.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 11:51   #139
Molio bih odgovor ako netko zna.

Da li postoje još neki razlozi zbog kojih osoba ne može ostvariti pravo na novčanu naknadu sa zavoda a da nisu vezani uz način prestanka radnog odnosa? Recimo ako osoba ima imovinu na svoje ime ili ako ima udjele u poduzećima ili je recimo direktor? Znam da sam nekad davno primao neku naknadu i morao sam potpisati da ne zadovoljavam neke od uvjeta koji su na tom papiru bili navedeni a sad se ne sjećam točno o čemu se radilo.
__________________
...Mostar Stolac Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
hercegovac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:59   #140
Quote:
hercegovac1981 kaže: Pogledaj post
Molio bih odgovor ako netko zna.

Da li postoje još neki razlozi zbog kojih osoba ne može ostvariti pravo na novčanu naknadu sa zavoda a da nisu vezani uz način prestanka radnog odnosa? Recimo ako osoba ima imovinu na svoje ime ili ako ima udjele u poduzećima ili je recimo direktor? Znam da sam nekad davno primao neku naknadu i morao sam potpisati da ne zadovoljavam neke od uvjeta koji su na tom papiru bili navedeni a sad se ne sjećam točno o čemu se radilo.
Imovina nema veze,ali ako imas neke udjele u poduzecu nemas pravo na novcanu naknadu....
gotika88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.