Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2004., 17:47   #21
Quote:
imagine kaže:
Sve je to previše tehnikalija ako mene pitate-umjetno procesiranje-
a šta se desilo sa prićom o šta kraćem putu signala....
...i kroz šta manje el. elemenata
Nakon što se u potpunosti prijeđe na već dostupno i.Link sučelje, pojmove poput A/D pretvaranja, duljine signala i hrpe kablova možemo lagano zaboraviti. i.Link i HDMI (SCART nove generacije) su nove tehnologije koje će konačno bez gubitna trunke kvalitete, doslovno 100% orginala bez pretvaranja i procesiranja prenositi u samo jednom kabelu.

Glazba će se gibati komponentama bez gubitka kvalitete - dolazit će sve do zvučničke membrane u onom obliku koji je bio u studiju.

Stari konzervativni skeptični audiofili su pred ovom tehnologijom poptuno ostali bez argumenata.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 09:00   #22
Quote:
Jango Fett kaže:


Glazba će se gibati komponentama bez gubitka kvalitete - dolazit će sve do zvučničke membrane u onom obliku koji je bio u studiju.

Stari konzervativni skeptični audiofili su pred ovom tehnologijom poptuno ostali bez argumenata.
iako priželjkujem taj dan ćisto sumljam da će doć
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 09:24   #23
Quote:
imagine kaže:
iako priželjkujem taj dan ćisto sumljam da će doć
Ali već je došao.

Odi do neke malo bolje opremljene slušaone koja prodaje Pioneer i traži da ti spoje DVD 868 ili 757 (oko 10 000 i 7 000 kn) preko i.Linka na neki noviji jači reciever npr. AX5i (oko 9 000 kn) i poslušaj neki DVD-Audio ili SACD...
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 08:59   #24
Quote:
Jango Fett kaže:
Ali već je došao.

Odi do neke malo bolje opremljene slušaone koja prodaje Pioneer i traži da ti spoje DVD 868 ili 757 (oko 10 000 i 7 000 kn) preko i.Linka na neki noviji jači reciever npr. AX5i (oko 9 000 kn) i poslušaj neki DVD-Audio ili SACD...
stvar je u tome šta ne postoji muzika radi audiofila nego audiofili radi muzike
i po meni je blesavo imat sistem preko kojeg ne možeš slušat "svoje" stvari ma u kakvoj kvaliteti bile...
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 01:29   #25
BOSE AC -6 III - oko 6700 kn
Nova serija (III) ima aktivni bas
__________________
Asound
asound is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 15:17   #26
Arrow Zvučnici (HI-FI, HT-KK i komp)

Na ovom threadu se rspravlja o zvučnicima i njihovoj opremi.
Za početak bih ja nešto napisao pa vi izvolite dalje raspravljati.
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 16:21   #27
Neznam za druge ali ja sam upoznat sa firmom SAL iz mađarske, to je vljda jer od njih i kupujem neke stvarčice.

Za dobro ozvučenje u vašem autu ili sobi ( zavisi od obujma i površine prostora) bih vam preporučil trosistemske sustave, sa 2 pojačala i jednim dig. Kondenzatorom.
Sad tu može biti raznih izvedbi i jačina, evo jednog ''kompletića'' za dobar omjer uloženo/dobiveno.
Za cca. 2000Kn se može željni prostor stvarno dobro ozvučiti.
Trosistemski zvučni kompleti se sastoje od nekoliko tweetera, midrange i bass zvučnika.
Naravno tu su i skretnice sa pojačalom.
Sad kod odabira ja prvo krećem sa wooferima ili kickerima, zavisi o željnoj snazi, a onda na red dolaze ostali dijelovi.
Za woofer, odnosno nekoliko njih ( bar 2 ili 3 ). Tu su po snazi najisplativiji oni koji se koriste u disco-ima, no njih je teško nabaviti, imaju velike magnete, i često nemate mijesta za njih.
Sal nudi na desetke podkategorija, pa ću prvo krenuti od onih jačih, naravno cijenovno najskupjih.
BEAST serija – zvučnici koji se odlikuju velikom kvalitetom. Imaju kromirane magnete, duple zavojnice ( 2 X 4Ohma, ili samo jedna sa 8Ohma ), promjer alu membrane je 30cm, guma sa strane je širine 15cm, jer membrana pri radu (2x4) i pod opterečenjem iskače van i do 7cm. Nazivna snaga ovih zvučnika je 850W, a cijena je 1500Kn.
Ili jednostavnje kupite tubu od 300W, 30cm, za 700Kn.

Na red dolaze visokotonci ili tweeteri. Oni bi trebali svakako biti bolje kvalitete, ukoliko želite čist zvuk.
Kod njih se gleda frekv. Raspon pa vam preporučujem visokotonca pod nazivom KHS 110.
On ima najveći frekv.raspon 2 – 21000Hz, što je izvan granica čujnog zvuka. Nazivna snaga mu je 150W, što je stvarno dosta, i previše.Cijena?, sitnca. 500Kn.

Kod srednjetonaca ne treba previše mudrovati, uzmete malo jačeg, i izdržljivijeg. Te birate dimenzije koje vam najviše odgovaraju. Preporuka – SBX 1320/MS, solidan midrange koji se pokazao kao odličan za omjer uloženo/dobiveno. Nazivna snaga 70W, cijena 100-tinjak kuna.

Evo i neizostavnog dijela, bez kojeg zvučnici nebi mogli obavljati svoju funkciju, skretnica.
Kod njih se pazi na max. ulaz iz izvora ( najčešće je to autoradio ili home theatre ). Sad tu niko neće spajati skretnicu od 200W na pojačalo izlaza 500W, zato one idu prije pojačala ( između izvora i pojačala. Pokušavajte kupiti što kvalitetnije, zbog boljeg obavljanja svoje zadaće. Preporučam vam model HV 318-8, max. ulaz 200W, trosistemska, gubitak kvalitete 12dB/oktavi, 8 omska zlatni priključci za žice, kučište od pleksiglasa, cijena 120Kn.

''Srce'' sve te kompozicije je naravno pojačalo. Tu se gleda na apsorbiranje smetni, čistoću zvukova, nečujnost šumova, itd. Moja preporuka je SAL PRO 500 WRC, 2 kanalno, za sve vrste zvučnika, 4Ohma, moguće je ''brikanje'' pomoću urađenog IC-a pri čemu se dobija pojačalo od 1000W samo 1 kanal. Napajanje je stabilizirano MOSFET-om, integrirani cooler sa blue LED-icama. Cijena: 900Kn.

Da bi sve to moglo nesmetano sobijati el. energiju služi nam digitalni kondenzator od 1Farada, sa dig. voltmetrom. Cijena: 650Kn.

Evo toliko za sad, ako vas još nekaj zanima slobodno pitajte.
pa sad u dučane po opremu
 
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 19:58   #28
Bok ljudi, nemam pojma kud da više idem i kog da tražim za pomoć. Svi se prave pametni, ali svatko drugačije pići. Hajde pomozite, ovako, imam Peugeot 106 Sport, kazić je Pioneer 4x45, naprijed u vratima imam Alpine dvosistemce od 150w 30W RMS, promjera 13 cm, a nazad na polici ovalne Alpine od 250w 50w RMS. E sad, hto bih staviti pojačalo i woofer, sa tim da pojačalo tjera ovalne i woofer, a kazić da tjera prednje i zadnje u vratima(oni su koji su došli sa autom a trenutno su otpojeni, ne znam im jačinu). Koliko sad treba biti jako pojačalo, a koliko woofer, a da to sve lijepo zvuči? Lova nije bitna, provući ćemo karticu.. HELP
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 07:42   #29
Sve zavisi ako imaš komponente.
Sa dijelovima poput jednosistemske skretnice za woofer, sve je riješeno.
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 07:43   #30
Trebaš imat neku shemu i sređene vodiče u autu, inače hebi ga, neznam kaj imaš još aktivnih dijelova osim kazića i woofera
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:06   #31
Arrow Zvučnici (HI-FI, HT-KK i komp)

Kupio bih si aktivni sub pa me zanimaju preporuke do max 1500Kn.
Šta mislite o ovome:
Pioneer S-W160S-K
http://svijet-medija.hr/product_show...=HiFi_zvucnici

Služio bi za muziku a i filmove, znači sve :-)...
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 17:55   #32
Vjerovatno je dobar, ali šta još imaš od zvučnika?
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 23:16   #33
Quote:
Banderas-Sedmica kaže:
Vjerovatno je dobar, ali šta još imaš od zvučnika?
Pa imam reciver Sony STR-DG700 a zvučnike trenutno koristim komplet od 5 zvučnika od linije Sony RX100AV koju sam prije kupnje recivera koristio. Linija je imala Dolby Pro Logic sustav s 5 zvučnika pa to trenutno koristim do kupnje novog kompleta zvučnika a onda bi ove prodao sa linijom...
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 21:05   #34
Hm...ja bi ti preporucio JBL ili Magnat mozda. Nisam cuo nista od toga ali koliko se sjecam donja granicna frekvencija im je manja tako da su mozda bolji. To trebas uzet par cd-ova i reci frajeru da ti pusti sve pa koji ti je uhu najugodniji njega kupis. Ovak mozes samo nabadati.

Pozdrav!
cyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 18:22   #35
Gledaj da ti je zvučnik od sub-a usmjeren prema podu. Na taj način zvuk će biti moćniji + širiti će se tako da se nećeš moći ocijeniti odakle dolazi ( što ti i jest cilj ) nego će samo dobro udarati ! Po tome nije dobar ni ovaj Pioneer ni Sony. Potraži Jamo. Ja imam osnovni model od samo 75 W i vrlo fino udara.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 12:12   #36
Gledao sam i ove pa jel ima netko sa ovim proizvođačima iskustva?? Nešto je skuplje od pioneera al dali je i koliko bolje?

Subwoofer MAGNAT Monitor 300 A black, 100 W RMS
ili
Subwoofer Yamaha YST-SW 215

http://www.ve-mil.hr/cjenik.aspx?GrupaOznaka=hifi_zvuc
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:17   #37
Spajanje zvučnika

Hi, uskoro idem na jedan tulum i zamolili su me da ponesem razglas...e sad...nemam ja ništa profi, ali nije loše...imam liniju (dosta jaku - 2 prednja od 250W i woofer 300W) i htio bi još spojit dva zvučnika od nekih 100-150W.
Prva stvar - da li je to uopće moguće spojiti jer nemam iza još dva izlaza za još dva zvučnika...?
A drugo - jel bi mi za to onda trebalo još neko pojačalo?

Hvala vam unaprijed...
Marrtin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 22:15   #38
Ej, sređujem sebi muziku pa ako može da mi se javiš na MSN-u ([email protected])... Imam tonu pitanja a najviše u vezi sa visokotoncima (kako napraviti jaki visoki ton a da zvuči kao C C C C C C)
amel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 21:23   #39
Quote:
Alaman kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, nemam pojma kud da više idem i kog da tražim za pomoć. Svi se prave pametni, ali svatko drugačije pići. Hajde pomozite, ovako, imam Peugeot 106 Sport, kazić je Pioneer 4x45, naprijed u vratima imam Alpine dvosistemce od 150w 30W RMS, promjera 13 cm, a nazad na polici ovalne Alpine od 250w 50w RMS. E sad, hto bih staviti pojačalo i woofer, sa tim da pojačalo tjera ovalne i woofer, a kazić da tjera prednje i zadnje u vratima(oni su koji su došli sa autom a trenutno su otpojeni, ne znam im jačinu). Koliko sad treba biti jako pojačalo, a koliko woofer, a da to sve lijepo zvuči? Lova nije bitna, provući ćemo karticu.. HELP
ako hoces da sve lijepo zvuci onda moras znati da su ti prednji GLAVNI zvucnici, samim tim moraju biti najkvalitetniji u sustavu. ako zelis zadrzati elipse, neka budu spojene na izlaz od radija, a prednji na pojacalo. 'ORIGINALNE' zvucnike nemoj spajat jer su u pravilu katastrofa i jako ce ti iskvariti zvuk.
moj ti je savjet da se rijesis svih zvucnika i kupis malo kvalitetnije prednje, po mogucnosti odvojene. straznji ti ne trebaju obzirom na velicinu auta. promjer bas zvucnika ti ne treba biti veci od 20 cm (veliki zvucnik u malom prostoru lose svira). dovoljno ti je jedno 4-kanalno pojacalo gdje ce 2 kanala tjerati prednje, a dva kanala u mostu tjerati bas. ne kupuj preskupu opremu, radije malo ulozi u kabele.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 21:45   #40
Pa valjda si je u 2 i 1/2 godine uspio nekaj sredit'
__________________
Mene novac i slava ne zanimaju.
Zanima me samo novac!
kLaZnAdAr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.