Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2012., 22:18   #21
našla sam jedan recept za dezić koji mi se čini zanimljiv. Bum ga isprobala...

Dezić sa kaolinom

2 Tbs kokosova ulja
3 Tbs kaolin
1 tsp soda
5 drops lavanda
malaprinceza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 00:08   #22
meni je pachuli iz lusha najfiniji iako ima dana kada mi cudno zamirise ali onda ga isperem i stavim bionsen. on na zalost tek nekoliko sati mi izdrzi ...
Sad bi probala za ljeto s kaduljom i cajevcem,green-nesto
Serial Lain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 15:07   #23
koja eu se smiju stavljati u homamade deziće a da nisu fototoksična?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 13:32   #24
meni svi kemijski mirisi - smrde!
budući da deziće stavljamo na puuuno limfnih čvorova, kemija - ne hvala!
od ovog što sam tu pročitala, odlična mi je jedino soda bikarbona.
no, super stvar je SREBRNA VODA. koristim je već tri-četiri godine, i jako sam zadovoljna.
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:51   #25
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
meni svi kemijski mirisi - smrde!
budući da deziće stavljamo na puuuno limfnih čvorova, kemija - ne hvala!
od ovog što sam tu pročitala, odlična mi je jedino soda bikarbona.
no, super stvar je SREBRNA VODA. koristim je već tri-četiri godine, i jako sam zadovoljna.
Kako koristis srebrnu vodu?Samo naspricas?
I ubija li mirise i na koliko dugu?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 13:24   #26
Počela sam koristiti sodu bikarbonu i eterično ulje umjesto dezodoransa, međutim jako me peče i nagriza kožu.. Užasno peče, ne znam ima li još netko taj problem? Ne stavljam na svježe depiliranu niti obrijanu kožu, ali svejedno, ista stvar.
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:06   #27
Quote:
acraba kaže: Pogledaj post
Počela sam koristiti sodu bikarbonu i eterično ulje umjesto dezodoransa, međutim jako me peče i nagriza kožu.. Užasno peče, ne znam ima li još netko taj problem? Ne stavljam na svježe depiliranu niti obrijanu kožu, ali svejedno, ista stvar.
možda previše staviš?! jesi li je razrijedila? koje eu? mislim da bi se to trebalo stavit onolko kolko ti se uhvati za prst, kao soli...ne znam...ja sam isto bila to radila, al nije me peklo...umočila sam prst u vodu sa mrvu sode i namazala, sve je bilo okej!

radila sam po receptu maleprinceze dezić, ali mi ostavlja mrlje po odjeći
3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 17:07   #28
Quote:
3točkedouvijek kaže: Pogledaj post
možda previše staviš?! jesi li je razrijedila? koje eu? mislim da bi se to trebalo stavit onolko kolko ti se uhvati za prst, kao soli...ne znam...ja sam isto bila to radila, al nije me peklo...umočila sam prst u vodu sa mrvu sode i namazala, sve je bilo okej!

radila sam po receptu maleprinceze dezić, ali mi ostavlja mrlje po odjeći
Da, i mrlje su mali problem.. Moguće onda da sam previše stavila.. Hvala na savjetu
EU je od limuna, hvarsko limunovo ulje.
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 18:18   #29
Limun bi mogao iritirati

Kod tih dezić je jako bitno da je eterično dobro pomješano sa sodom tako da koncetracija ne bude prajaka na jednom djelu praška.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:50   #30
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Limun bi mogao iritirati

Kod tih dezić je jako bitno da je eterično dobro pomješano sa sodom tako da koncetracija ne bude prajaka na jednom djelu praška.
Izgleda da je to u pitanju, pokušala sam bez eteričnog i bilo je ok Isprobat ću neko drugo, koje manje nadražuje
acraba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 00:41   #31
Soda bikarbona je dobra ali treba znati koja se uzima najbitnije je da nema u sebi aluminija tako da uzim,ate sodu bikarbonu samo u kemigu ili ljekarnama i to tražite Natrium hidrokarbonat NaHCO3 tako da znate jer ove sode bikarbone nisu terapeutske tj nisu za čovjeka tj ne bih uzimao ako doista ne moram. Jer sam koristim i razlika je ogromna ako niste probali kada jednom uzmete odmah ćete viditi razliku. Što se tiče ulja moraju se uzimati brzoupijajuća ulja tako da i to je rješeno ako vas zanimaju ostale informacije slobodno mi se javite u inbox.

evo recept dezica ako nekoga zanima

Sastojci: biljni glicerin, Soda bikarbona (Natrijum hidrokarbonat iz Kemiga jer nema u sebi aluminija ), bademovo ulje hladnoprešano Prunus amygdalus var. dulcis),ulje sjemenki marelica ( Prunus armenica) i brzoupijajuće hladno prešano ulje avokada (Persea gratissima), makadamija ili lješnjaka ( bitno je da u receptu bude brzo upijajuće ulje da prije upije koža.
Eterična kemotipizirana ulja koja se koriste su Menta(Mentha x piperita ali kontraindikacije mogu imati ljudi visoki krvni tlak. Ulje nije prikladno za trudnice, dojilje i malu djecu ,Eucalyptus globulus-ne preporučuje se upotreba ovog ulja kod djece do 2 godine starosti - prikladnije ga je zamijeniti uljem Eukaliptus radiata ili Mirta kemotip 1,8 cineol, Kadulja (Salvia officinalis)oprez kod doziranja zbog sadržaja ketona. Ulje nije prikladno za trudnice, dojilje i malu djecu.Čajevac(Melaleuca alternifolia) Lavanda prava (Lavandula angustifolia). Bitno je da bude do 5 kemotipiziranih eteričnih ulja ne više jer postoji pravilo u aromaterapiji i prirodnoj aromakozmetici manje je više. Ulja koja nisu prikladna za trudnice, dojilje i malu djecu može se zamjeniti sa đumbirom(Zingiber officinale) i njemačka kamilica (Chamomilla recutita).Svakako tople savjete dajem za deo rollon koji je potpuno djelotvoran ne zatvara pore kože osoba se znoji ali miris više nije od znoja. Također možda niste znali da miris znja jako ovisi d onoga što unosimo u naše tijelo pa tako ako netko ima neugodniji ili snažniji miris znoja ili se jače znoji to je radi namjernica. Slobodno za sve informacije vezane uz Deo-stick ili nesto drugo mozete mi se javiti ili vam mogu sam napraviti.

Najbitnije je da sve što stavite na sebe i svoju kožu odiše pravom prirodom ...
Namaste Osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 20:39   #32
Namaste care/carice
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 19:46   #33
Našla sam ovdje jednostavan recept za izradu dezića kojeg imam u planu u skorijoj budućnosti:

100 ml aloe vera gela
1 čajna žlica biljnog glicerina
10 kapi e.u. peperminta ili mandarine

Sve dobro protresti i promiješati te uliti u praznu bočicu roll-ona.


Zanima me mogu li umjesto aloe vera gela koristiti aloe vera sok? Ako ne, koja je najbolja aloe vera gelna kompozicija - s čajevcem, hamamelisom ili kamilicom?

Također, kako otvoriti praznu bočicu roll-ona?


Puno pitam, jelda
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 17:35   #34
Mogla bi i sok umjesto gela no onda bi ga trebala staviti u ambalažu sa špricom jer bi takav dezić bio tekući za razliku od ovoga sa gelom aloa vere.



Evo još jedan recept :

Napravite sami svoj prirodni aroma dezodoran bez štetnih sastojaka



1 velika žlica shea maslaca

1 velika žlica kokosa

2 male žlice glicerina

1 do 2 žlice sode(najprije staviti jednu a ako nije dovolno gusto još jednu)

3 kapi eu palmarose

3 kapi eu lavande
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 11:07   #35
Hvala Merlina

Imaš li možda ideju kako otvoriti praznu bočicu roll-ona ili se i ona može kupiti u trgovinama gdje i ostala ambalaža?
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 14:54   #36
Jeste isprobale možda deo u sticku od ˝Male od lavande˝


__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 17:09   #37
Zanimljiv sastav.Da ne zna neko recept u kojem omjeru to skemijati sam kod kuce?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 18:26   #38
i mene zanima taj dezić od "Mala od lavande" ....mislim da ću si ga naručiti ovih dana
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 18:04   #39
lusy ako me pretekneš, javi dojmove, molim te

Najviše me zanima ta kombinacija mirisa lavande i vanilije - sve si mislim da će biti ili divota ili haos
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 15:00   #40
Thumbs up

Ovaj recept za dezić od Merline je super. Jako se znojim i koristim ga već tjedan dana i ne bi ga mjenjala niti za jedan kupovni.Merlina, hvala.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.