Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2012., 23:38   #41
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
lusy ako me pretekneš, javi dojmove, molim te

Najviše me zanima ta kombinacija mirisa lavande i vanilije - sve si mislim da će biti ili divota ili haos
meni zvuči baš nekako dobro
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 00:26   #42
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mogla bi i sok umjesto gela no onda bi ga trebala staviti u ambalažu sa špricom jer bi takav dezić bio tekući za razliku od ovoga sa gelom aloa vere.



Evo još jedan recept :

Napravite sami svoj prirodni aroma dezodoran bez štetnih sastojaka



1 velika žlica shea maslaca

1 velika žlica kokosa

2 male žlice glicerina

1 do 2 žlice sode(najprije staviti jednu a ako nije dovolno gusto još jednu)

3 kapi eu palmarose

3 kapi eu lavande
Koje EU bi moglo ici umjesto lavande?Mozda naranca ili mandarina?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 08:46   #43
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
Ovaj recept za dezić od Merline je super. Jako se znojim i koristim ga već tjedan dana i ne bi ga mjenjala niti za jedan kupovni.Merlina, hvala.
Ja ga već dugo namjeravat napravit, al ne znam u što bi ga stavila i kako koristila Kako si ti to riješila?
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:09   #44
Može mandarina ili naranča.

Meni je pačuli izvrstan.

No, nemojte pretjerati sa eteričnim uljima jer bi mogla iritirati nježnu kožu pazuha.
Neka ulja ne bi niti bila pogodna npr. limun trava, citronela, mente .........jel su prilično agresivna za kožu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:22   #45
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Ja ga već dugo namjeravat napravit, al ne znam u što bi ga stavila i kako koristila Kako si ti to riješila?
ja sam mislila staviti u praznu kutijicu od kupovnog stika

Merlina hvala na odgovoru.Trenutno nemam paculi ali mozda i kupim.Ako ne staviti cu narancu jer to vec imam kuci.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:22   #46
Dupli post .
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:08   #47
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Ja ga već dugo namjeravat napravit, al ne znam u što bi ga stavila i kako koristila Kako si ti to riješila?
Stavila sam ga u kutijicu i ujutro uzemem malo na prste i namažem. Nije tvrd i lako se nanosi, držim ga u kopaonici da se shea butter ne stvrdne, ma dezić je super.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:16   #48
Seeenka ovo je dobra ideja za kutijicu, prste i sobnu temperaturu
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:57   #49
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
ja sam mislila staviti u praznu kutijicu od kupovnog stika
I ja, al ne koristim stick nego roll on pa nemam prazan
Quote:
Seeenka kaže: Pogledaj post
Stavila sam ga u kutijicu i ujutro uzemem malo na prste i namažem. Nije tvrd i lako se nanosi, držim ga u kopaonici da se shea butter ne stvrdne, ma dezić je super.
Super, hvala, nisam imala predodžbu koliko je tvrdo i da li se može koristit prstima Ovih dana se bacam na izradu.
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 17:38   #50
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
I ja, al ne koristim stick nego roll on pa nemam prazan

Super, hvala, nisam imala predodžbu koliko je tvrdo i da li se može koristit prstima Ovih dana se bacam na izradu.
Gustoću reguliraš sodom, ako imaš prazan roll od kupovnog dezića- naprviš malo rijeđe, ja nisam imala pa sam napravila gušće. Čekam s Amazone bočice za roll nisu skupe ali su mi oderali carinu 15 dolara tako da su ispale jako skupe, nadam se da će biti i dobre.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 19:16   #51
Ovaj recept koji je Merlina stavila je odličan
Stvarno drži, nije ljepljiv, njeguje, ne ostaju bijeli niti masni tragovi. Ja sam stavila eu mandarine
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 23:13   #52
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
lusy ako me pretekneš, javi dojmove, molim te

Najviše me zanima ta kombinacija mirisa lavande i vanilije - sve si mislim da će biti ili divota ili haos
došao dezić "Mala od lavande" - osjeti se lavanda i čajevac ,oni dominiraju...vanilija baš i ne
Meni je miris ugodan.
Dezić drži ,za sada ,dosta dobro. Malo se runi pri nanošenju,ali ne smeta. Uglavnom za sada sam jako zadovoljna .
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 14:51   #53
Iko imao iskustva sa Alverde dezićem na špricanje? I jeli zbilja prirodan? Meni evo nakon posla još uvik drži a oma idem bicom deset minuta uzbrdo
__________________
-dream amplifiers make it louder-
riot_grrrl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:59   #54
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
došao dezić "Mala od lavande" - osjeti se lavanda i čajevac ,oni dominiraju...vanilija baš i ne
Meni je miris ugodan.
Dezić drži ,za sada ,dosta dobro. Malo se runi pri nanošenju,ali ne smeta. Uglavnom za sada sam jako zadovoljna .
Super što je došao i hvala na recenziji Reci, molim te, ostavlja li bijele tragove?


Quote:
riot_grrrl kaže: Pogledaj post
Iko imao iskustva sa Alverde dezićem na špricanje? I jeli zbilja prirodan? Meni evo nakon posla još uvik drži a oma idem bicom deset minuta uzbrdo
Ovo zvuči objećavajuće
Dosad sam isprobala samo roll-on s nevenom, ali ću i ovaj sigurno. Alverde proizvodi su prirodni, barem tako kažu certifikati
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 14:13   #55
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mogla bi i sok umjesto gela no onda bi ga trebala staviti u ambalažu sa špricom jer bi takav dezić bio tekući za razliku od ovoga sa gelom aloa vere.



Evo još jedan recept :

Napravite sami svoj prirodni aroma dezodoran bez štetnih sastojaka



1 velika žlica shea maslaca

1 velika žlica kokosa

2 male žlice glicerina

1 do 2 žlice sode(najprije staviti jednu a ako nije dovolno gusto još jednu)

3 kapi eu palmarose

3 kapi eu lavande
Možda glupo pitanje, ali danas nikad ne znaš. Piše kokos. Misli se na ulje ili što?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 21:59   #56
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
Super što je došao i hvala na recenziji Reci, molim te, ostavlja li bijele tragove?



da ostavlja malo bijele tragove :/
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 15:11   #57
Šteta

Hvala na svim odogovorima
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 19:03   #58
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Možda glupo pitanje, ali danas nikad ne znaš. Piše kokos. Misli se na ulje ili što?
Kokosov maslac.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:19   #59
U bio&bio ima za kupiti kokosovo ulje ali je ustvari kruto(valjda se rastopi na toplini) ali je kao za kuhanje i pripremanje kolača i slično. Jel može i taj kokos ili postoji baš kokosov maslac za izradu kozmetike?
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 09:58   #60
Quote:
lida kaže: Pogledaj post
U bio&bio ima za kupiti kokosovo ulje ali je ustvari kruto(valjda se rastopi na toplini) ali je kao za kuhanje i pripremanje kolača i slično. Jel može i taj kokos ili postoji baš kokosov maslac za izradu kozmetike?
To je to. Kokos se na velikim vrućinama pretvara u ulje i mene je to mučilo oko izrade dezića pa mi je Merlina objasnila.
Seeenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.