Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 15:48   #81
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mogla bi i sok umjesto gela no onda bi ga trebala staviti u ambalažu sa špricom jer bi takav dezić bio tekući za razliku od ovoga sa gelom aloa vere.



Evo još jedan recept :

Napravite sami svoj prirodni aroma dezodoran bez štetnih sastojaka



1 velika žlica shea maslaca

1 velika žlica kokosa

2 male žlice glicerina

1 do 2 žlice sode(najprije staviti jednu a ako nije dovolno gusto još jednu)

3 kapi eu palmarose

3 kapi eu lavande
Išla sam potražiti recept kad svi toliko hvalite...pa ovo sve imam doma
Kako ga nanosite, prstima?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:00   #82
Moj je u formi deo sticka, no mislim da je super i u kutijici pa jagodicama lijepo nanijeti u područje pazuha, tako možeš još bolje kontrolirati koliko ga nanosiš.....kreni u pogon pa javi rezultate
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:07   #83
Nemam ambalažu za stick pa dok se ne ufuram u sve probat ću prstima..
Može li se iskoristiti ambalaža kupovnog sticka? Imam taman jedan pri kraju doma.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:11   #84
Možeš iskorisiti od starog stika iako meni je ova kombnacija bez voska bolja
u kutijici jer se zna rastopiti na toplom. A i treba ju uguravati u stik
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:26   #85
Ako je u stiku, onda mora biti u hladnjaku, jer popusti i onda ne možeš nanositi bez prstića. Ja sam također stavila u svoj stari stik. Ovako je fora, no mislim da je bolja varijanta u kutijici, pa ako treba možeš i ponijeti sa sobom bar u maloj kutijici jedan djelić.
Radila sam dva, jedan mojoj kčerki, a drugi meni, njen ima voćnu notu, a moj lavanda.
Probala bih napraviti u rollon formi, no ne znam kako razrijediti maslac kad on puno pije drugih ulja. Samo mrvcu maslaca i ostalo neko drugo ulje?
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 16:39   #86
ja mislim da strukturu neću mijenjati, samo eterična ulja tek toliko za promijenu. roll on bi mi bio prerijetki, ovo se super upije.
na toplom omekša ali u kutijici to nije bitno. radila sam pola smjese i stvarno dugo traje.
Quote:
mandy kaže:
Nemam ambalažu za stick pa dok se ne ufuram u sve probat ću prstima..
Može li se iskoristiti ambalaža kupovnog sticka? Imam taman jedan pri kraju doma.
ja ga imam u kutijici i ubuduće ću ga raditi tako. držim ga u kupaoni. samo sam sodu trebala iz kemiga, sve ostalo je bilo pri ruci. to mi se najviše svidjelo .
mislim da nema potrebe stavljati u stick, ali kako kome odgovara..
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:19   #87
jel bi se mogao napraviti bez etericnih ulja? Jel ioni sluze samo za miris ili imaju i neku drugu funkciju? mislim na ovaj merlinin recept..
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:22   #88
Osim za miris imaju i sva ona svojstva koja inače ima pojedino eu ili u sinergiji
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:25   #89
Ovako bez eu imat ćeš miris kokosa, naravno ako imaš hladno tiješnjeno i nerafinirano ulje, odnosno maslac kokosa pa ako se imače jako ne znojiš i nemaš neki specifičan miris, možda ti i sam miris kokosa bude dostatan
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 17:27   #90
Quote:
ajajajaja kaže: Pogledaj post
Osim za miris imaju i sva ona svojstva koja inače ima pojedino eu ili u sinergiji
sad kad sam procila svojstva tih eu - sve mi je jasno. Pitanje mi je bilo skroz nepotrebno
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 22:52   #91
I ja sam prije mjesec dana napravila dezić po tom receptu, samo što sam tad imala samo eu pačulija pa sam njega stavila. prezadovoljna sam, nijedan kupovni dezić mi nije bio tako dobar! prije se znoj ili miris dezića osjetio na majici, a sad često ne mogu razlučiti jesam li tu majicu uopće nosila
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 10:41   #92
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Mogla bi i sok umjesto gela no onda bi ga trebala staviti u ambalažu sa špricom jer bi takav dezić bio tekući za razliku od ovoga sa gelom aloa vere.



Evo još jedan recept :

Napravite sami svoj prirodni aroma dezodoran bez štetnih sastojaka



1 velika žlica shea maslaca

1 velika žlica kokosa

2 male žlice glicerina

1 do 2 žlice sode(najprije staviti jednu a ako nije dovolno gusto još jednu)

3 kapi eu palmarose

3 kapi eu lavande
zanima me ova soda jet to ona što se kupuje u trgovinama, ja sam kupila pola kile u konzumu, ona što se može koristiti u prehrani, jel to ta ili?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:28   #93
Može ta soda, da
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:01   #94
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
zanima me ova soda jet to ona što se kupuje u trgovinama, ja sam kupila pola kile u konzumu, ona što se može koristiti u prehrani, jel to ta ili?
Quote:
Namaste Osijek kaže: Pogledaj post
Soda bikarbona je dobra ali treba znati koja se uzima najbitnije je da nema u sebi aluminija tako da uzim,ate sodu bikarbonu samo u kemigu ili ljekarnama i to tražite Natrium hidrokarbonat NaHCO3 tako da znate jer ove sode bikarbone nisu terapeutske tj nisu za čovjeka tj ne bih uzimao ako doista ne moram. Jer sam koristim i razlika je ogromna ako niste probali kada jednom uzmete odmah ćete viditi razliku.........
...
Samo da se lakše odlučiš koju ćeš sodu staviti
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:07   #95
hvala ti, al mislim da i ova "jestiva" nije greška
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:22   #96
seceruuu....i ja sam u svoj prvi dezić stavljala ovu "jestivu" no potom sam kupila u kemigu
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 15:13   #97
Ja sam svoju uzela preko iHerb-a, 453 g 3,31 $..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:01   #98
to je jeftinije, mislim da je 100 g oko 21 ili 22 kn
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:20   #99
Evo, ova:

http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-...-oz-453-g/9852

http://www.bobsredmill.com/baking-soda.html?&cat=
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:48   #100
Quote:
ajajajaja kaže: Pogledaj post
to je jeftinije, mislim da je 100 g oko 21 ili 22 kn
To je cijena za 500g ako me sjećanje dobro služi

Ja sam prvi radila s običnom sodom, bio je dobar, onda sam u Kemigu uzela sodu baš zbog ovog posta koji si stavila i s njom mi je još bolji jer je sitnija, ne mrvi se i ne ostaju tragovi Više ne mogu zamislit da stavljam kupovni dezić
bedacha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.