Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2012., 13:06   #1
Jo Nesbo

Ispričavam se ako već postoji negdje topic.

Vidio sam da se na kiosku pojavio Spasitelj od Nesboa, kući imam jednu drugu njegovu knjigu. Čuo sam da je dosta hvaljen. No zanima me trebaju li se knjige čitat nekim redom, budući da je u svima glavni lik isti, odnosno detektiv Harry?
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:44   #2
kolko se ja sječam nije nužno vezano čitati jedan iza drugoga ali nije zgorega. kod nas izdano ide ovim redoslijedom: snijegović, crvendač, đavolja zvijezda, nemesis, spasitelj. nisam sto posto sigurna da li je đavolja zvijezda, nemesis ili nemesis, đavolja zvijezda jer sam ih čitala odmah jednu za drugom tak da mi se pomiješalo. nažalost kod nas nisu prevođene dobrim redom pa mislim da je i lopard negdje između.
__________________
"Be yourself, don't change for anyone. If they don't like you at your worst, then they don't deserve you at your best."
gordanač is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:49   #3
Nije nužno čitati kronološkim redosljedom jer se u svakoj knjizi spomene radnja iz prošle, ali ja bih ipak preporučila da se tako čita.
Redom idu: Šišmiš, (Žohari - neobjavljeno kod nas), Crvendać, Nemeza, Đavolja zvijezda, Spasitelj i dvije knjige koje se mogu naći samo na engleskom - The Snowman i The Leopard.
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:17   #4
I meni se čini bolje čitati po redu ako imaš prilike.
Glavne priče jesu odvojene u svakoj knjizi ali, osim što u Đavoljoj zvijezdi paralelno ide nastavak i rasplet još jedne priče iz Nemeze, i Harryjeva priča se nastavlja iz knjige u knjigu.

Iza Leoparda, ove godine izašao je i Phantom
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:32   #5
1.Crvendać
2.Nemeza
3.Đavolja zvijezda
To je" Osloanska trilogija" i kao takva se treba i čitati.
Ja sam upravo dovršio Crvendaća i neki slučajevi definitivno nisu razriješeni.Sada prelazim na Nemezu.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 23:04   #6
Mene zanima dal je itko pročitao 9. dio serijala, Phantom?
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 13:34   #7
Quote:
nehljudova kaže: Pogledaj post
Mene zanima dal je itko pročitao 9. dio serijala, Phantom?
Šta čito? Glavni lik bio!

Pozdrav svim fanovima Jo Nesba i njegovog serijala o detektivu Harry Holeu; jednom ciničnom neobrijanom kurvinom sinu koji je u naravi drag i osjećajan muškarac, neobično pronicljiv barem kad je trijezan i kojeg žene vole, a njegovi policijski šefovi baš i ne.

Kao što vidite Harry nam se uklapa u svaki klišej koje je naveo naš poznati pisac Ante Tomić, ali nama to ne smeta, dapače, živjela šund literatura!
HarryHole is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 20:36   #8
Quote:
HarryHole kaže: Pogledaj post
Šta čito? Glavni lik bio!

Pozdrav svim fanovima Jo Nesba i njegovog serijala o detektivu Harry Holeu; jednom ciničnom neobrijanom kurvinom sinu koji je u naravi drag i osjećajan muškarac, neobično pronicljiv barem kad je trijezan i kojeg žene vole, a njegovi policijski šefovi baš i ne.
Pozdrav i tebi, gospon Hole!

Pitanje: jesam ja jedina poludjela na kraj Phantoma?
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 15:11   #9
Ja upravo citam Phantoma, i negdje sam oko 350 stranice, pa nemojte pliz spojlati...vratit cu se ovoj temi kad dodjem do kraja i reci da li sam poludila ili ne
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:34   #10
Quote:
Sakura kaže: Pogledaj post
Ja upravo citam Phantoma, i negdje sam oko 350 stranice, pa nemojte pliz spojlati...vratit cu se ovoj temi kad dodjem do kraja i reci da li sam poludila ili ne
Nemojte mi spoilati Nesboa Tek sam za završila The Snowman, a Nesboa doziram ne bi li ga što duže razvukla (ne znam kako se bolje izrazila)
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 22:17   #11
pročitao Lovci na glave..odličan krimić s legendarnim opisom zarona u poljski WC i disanje kroz tuljac od toilet papira:-))
gundwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 16:56   #12
Quote:
Sakura kaže: Pogledaj post
Ja upravo citam Phantoma, i negdje sam oko 350 stranice, pa nemojte pliz spojlati...vratit cu se ovoj temi kad dodjem do kraja i reci da li sam poludila ili ne
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Nemojte mi spoilati Nesboa Tek sam za završila The Snowman, a Nesboa doziram ne bi li ga što duže razvukla (ne znam kako se bolje izrazila)
Nisam ni mislila spojlati, pitam samo kak ljudi reagiraju na pročitano.

Btw. jeste li gledali film Lovci na glave? Nominiran je za ovogodišnju BAFTA-u.
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:15   #13
Quote:
nehljudova kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila spojlati, pitam samo kak ljudi reagiraju na pročitano.

Btw. jeste li gledali film Lovci na glave? Nominiran je za ovogodišnju BAFTA-u.
o da, do 20min niš posebno, a nadalje vrlo zabavan

i sad se nasmijem kad se sjetim nekih scena, za pogledati!
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:30   #14
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
o da, do 20min niš posebno, a nadalje vrlo zabavan

i sad se nasmijem kad se sjetim nekih scena, za pogledati!
Meni je onaj početak fenomenalan, ona muzikica dok se rasteže u krevetu pa kuha kavu. Uf. Legendarno.
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 17:42   #15
Thumbs up

Crvenđać mi je dobar,Nemeza mi i nije nekako sijela a Đavolj zvijezda mi je jako dobra sad sam na 262 str.i moja preporuka za ovu trilogiju.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 19:09   #16
Uopće nisam impresioniran s Nesboom, i "nije gotovo kad je vrhunac radnje, i očekujem rasplet, već do kraja ima bar još 100 strana" kompozicijom. I 'Šišmiš' i 'Crvendać' su po tom pitanju isti q, ne želim to dalje ni gledat.

Preporučujem Larsa Keplera, kažu Šveđani nasljednik Larssena, navodno i bolji.
Majklendželou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 18:00   #17
Larsson mi je dobar bolji od Nesboa a od Keplera nisam ništa čitao.Hvala na preporuci.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 12:50   #18
Quote:
gundwan kaže: Pogledaj post
pročitao Lovci na glave..odličan krimić s legendarnim opisom zarona u poljski WC i disanje kroz tuljac od toilet papira:-))
Točno to, umirala sam dobrih 10 min.
Pročitala Šišmiša zahvaljujući 24 sata? mislim, i zarazila se, sad krećem od početka a onda nezz kaj dalje... Možda Kepler? U svakom slučaju Stig Larsson me izlječio od čitanja ljubića, a na tom putu je i moja mama ...

Kaj se tiče tog "Larssonovog nasljednika", to postaje svaki koji proda malo više knjiga, nema to veze sa stvarnošču....
d.i.n.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 18:18   #19
Lars Kepler mi je definitivno bolji od Nesboa. Spasitelja sam razvlačila valjda 2 tjedna, a Hipnotizera sam u jednom danu pročitala.
Callie Torres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 11:26   #20
Quote:
Callie Torres kaže: Pogledaj post
Lars Kepler mi je definitivno bolji od Nesboa. Spasitelja sam razvlačila valjda 2 tjedna, a Hipnotizera sam u jednom danu pročitala.
Meni je bilo suprotno.Nesbove krimiće pročitam u par dana,baš me ljepo angažiraju u čitanju,poput najboljih američkih i britanskih majstora krimića.Hipnotizer mi je bio napet na početku a onda je na pola došlo do nekakvog antiklimaksa,i počelo me smarati.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.