Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 19:00   #121
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi smo danima pisali one uzasne kose crte od kojh mi se plakalo od ocaja

htjela samnreci, predskolski program je propisan, i ako se vodi kako treba djeca ce usvojiti predcitalacke vjestine.
i testiranje i predskolski je propisano. smo sto se niti prvo niti drugo ne provodi kak treba.
i po meni, testiranje je deblo prekasno, pogotovo za one koji dodju na red u svibnju.

mislim, nije prekasno ako se testiranje odradilo u vrticu (ako je, i ako su tete i iz njega dobile upute kolko cega s kim), al ak nije i ak tete rade predskolski program samo da ga odrade, onda je.



Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Ne bih ja baš bila tako sigurna u to. Moj stariji sin je ludio od dosade prva 2-3 razreda. Zapravo mi je drago da je otvoreno pokazivao svoje nezadovoljstvo jer mi je to bio signal da više pozornosti na njegovog mlađeg brata koji nije buntovnik po prirodi. A sjećem se i svog užasa, ja sam zaista mislila da sam kažnjena u prvom razredu dok sam morala danima vući iste besmislene crte, a ja sam već znala čitati i pisati. Ali ni ja nisam bila buntovnica, vukla sam te crte i pitala se zašto sam u kazni :-(.

Kad bi se to moglo birati, meni bi bilo draže da su moja djeca krenula u školu s minimalnim znanjem čitanja i pisanja ili bez njega. Mlađem sinu sam otela i sakrila sve slikovnice koje navode na učenje slova i brojeva, nažalost nije pomoglo.

Školski program je prilagođen prosječnoj djeci, ne bistrićima.
mojoj je isto jako dosadno.
pogotovo na boravku.
ali nisam za to da se njima ista zabranjuje ako pokazu interes za ucenjem

i na tragu toga, htjela bih reci, kada se savjetuje da se djecu ne uci slova prije skole...naravno da ako dijete ispred BILE pita koje je ovo slovo i sto tu pise, normalno da ces djetetu reci. ako u voznji gleda tablice auta i ponavlha slova i brojeve, neces ga spreciti.
problem kod ucenja po nagalogu je kada ih se nespremne an drugim podrucjima stavlja u poziciju da uce slova i uce citati
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.