Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 21:14   #1
Difuzeri za eterična ulja

Isprike ako već negdje postoji tema, tražila sam, ali nisam našla.

Obožavam miris eteričnih ulja u stanu, i non stop mi gori aroma lampica, pa već duže planiram kupiti neki difuzer pošto bi trebao biti bolji od lampice jer se ulje ne zagrijava, ne mijenja miris, raspršuje se u prostor u nepromijenjenom obliku itd itd, znate sve o tome više nego ja. E sad dolazi problem, gledam ih recimo ovdje

http://www.terra-organica.hr/difuzer...icna-ulja.html

i totalno sam izgubljena jer vidim raspon cijena od 200 do 2000 kn, ultrazvučni, vodeni, na ventilator, a nemam uopće iskustva s tim i ne bih htjela baciti novce i kupiti mačka u vreći. Pa molim savjet ako se kužite u to, koji bi mi preporučili, a da je ok omjer cijene i kvalitete? Ne treba mi sad neki svemirski, dovoljno mi je da pokriva jednu prostoriju od 30ak kvadrata, ali opet bih htjela da bude koliko toliko kvalitetan. Što mislite?
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:01   #2
Ja imam serenity i zadovoljna sam, ali meni je trebao baš za veliki prostor, za manji prostor od ovih bi izabrala Spheru.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 10:32   #3
ja imam sha i prezadovoljna sam iako da sad uzimam isto bih malo više naginjala spheru čisto zbog cijene. Kad sam ja uzimala unazad par godina, nije bilo izbora pa sam kupila Sha (samo obrati pozornost da određenim danima kemig daje popuste na određene firme/proizvode) pa se svakako isplati ciljati kod ovako skupljih proizvoda.
Uglavnom, radi besprijekorno, ulijevam u njega vodu iz brite+10ak kapi eu i nema dana da mi ne radi. Nekada stavljam citruse 8najčešće ljeti), zimi malo teža ulja i ulja za dezinfekcije prostora a kad su klinci bolesni, uključujem ga u njihovoj sobi s eu za određenu namjenu.
Bez difuzera ja ne bi mogla tako da apsolutno preporuka...
stihaa... kako funkcionira ta serenity? Vidim da se u njega stavljaju čista eu bez vode. Koliko ulja staviš i koliko otprilike traju? I kakvo je čišćenje?

edit: super mi je kod sphere opcija raspršivanja u intervalima. To je nešto što meni najviše nedostaje kod mog difuzera. Ja bi voljela da se difuzer uključuje na bazi npr. svakih pola sata pa da radi možda 10-ak minuta i tako stalno.
Sha ima daljinski na kojem su opcije da radi: konstantno, 1h,2h,4h,8h... ili tako nekako i ima opciju mijenjanja svjetla (da mijenja nasumično osvjetljenje ili da odabereš neku od boja). No po meni to sve skupa nije bitno. Traži samo ultrazvučni difuzer koji pokriva kvadraturu koja tebi treba i to je to
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 13:19   #4
Hvala cure, uzet ću onda Spheru.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 14:06   #5
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ja imam sha i ...

sha je predivan, kao i yun zen, ali fakat je to puno love (pogotovo yun zen). Ja nisam mogla birati jer je jedino serenity za velike prostore a meni je prostor nepregrađen (blag, dn. boravak i kuhinja i otvoreni prostor prema sobama - koje su uvijek otvorene). I zbilja mi je malo sa čišćenjem i sa njim općenito onak - frkovito. Ti stakleni djelići - sve krhko, uvijek me strah da ću nešto razbiti. A obožavam difuzer - nosila sam ga i na more - i onda opet moraš paziti kako ga nosiš, dobro zapakirati. Uvijek moram paziti da ga muž i djeca ne sruše slučajno i ne razbiju i tak. Uvijek i panici. Ali dobro raspršuje - to je važno. Ali stvarno mi je difuzer jedna od dražih stvarčica u kući.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 14:09   #6
A kad već postoji tema, da odmah iskomentiram da mi je ovaj difuzer za auto bezveze. Mislim da bih isti efekt imala i da e.u. nakapam na papirnati maramicu i držim to u autu. Bačen novac.ovo
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 14:32   #7
Drveni difuzeri "Provencal" je nešto što je nekad bilo u prodaji i to mi je bilo skroz OK. To je mala drvena kutijica koja ti uopće nije potrebna već samo neki štapići koji se utaknu u florame bočicu e.u. I to mi je bilo super za ured. sada vidim da toga više baš nema (mogli su se kupiti samo štapići 3 kom za nekih 35,00). Sada vidim u aromedici još imaju taj mali drveni difuzer ali ne i štapiće posebno. A vidim da nema niti florame ulja. Ja sam probala nagurati taj štapić u oshadu e.u. ali nije išlo. Još nisam probala sa Pranaromom ili florihanom. Možda bi na pranarom išlo jer oni imaju malo veću rupicu.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 16:18   #8
Ja imam Spheru, ali ne onu koja ima opciju raspršivanja u intervalima. Kupljena je u Kemigu. Od kad koristim destiliranu vodu, zadovoljna sam. U uputstvima su nešto zeznuli i napisali da se ne smije koristiti destilirana voda, a ja slijedila savjete... Brzo se stvarao kamenac i neka eterična ulja su imala čudan miris. Koristim samo Oshadhi i Pranarom EU tako da nije do toga. No, otkad koristim destiliranu vodu, sve je super
cloudburst is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 12:12   #9
destiliranu treba mješati sa onom iz pipe (bar tako stoji u uputama moje pegle na paru i parnog čistača).
Ja imam sistem koji pročišćava vodu i mineralizira (posebna pipa na sudoperu) i ta vode može sama u sve uređaje.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 12:19   #10
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
destiliranu treba mješati sa onom iz pipe (bar tako stoji u uputama moje pegle na paru i parnog čistača).
Ja imam sistem koji pročišćava vodu i mineralizira (posebna pipa na sudoperu) i ta vode može sama u sve uređaje.
Jesi li sigurna da se nisi zeznula u pisanju?
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 13:02   #11
a koja je razlika u koristenju difuzera i aroma lampice?
znam da se u lampici ulje zagrijava i tako hlapi, ali meni i tako mirise.
isplati li se uopce dati toliko novaca za ove djidje?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 15:08   #12
Kada prođu kroz difuzer ulja i dalje imaju učinkovitost jer se raspršuju u sitnim česticama u zrak, iz aroma lampe dobijemo samo miris.

Već godinama gledam difuzore ali nikako da kupim.
Jel uzimao itko preko ebaya?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 15:30   #13
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
a koja je razlika u koristenju difuzera i aroma lampice?
znam da se u lampici ulje zagrijava i tako hlapi, ali meni i tako mirise.
isplati li se uopce dati toliko novaca za ove djidje?
i mene je zanimalo pa sam pronašla ovaj tekst http://www.etericnaulja.net/aromater...i-difuzer.html
ajajajaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 17:54   #14
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
A kad već postoji tema, da odmah iskomentiram da mi je ovaj difuzer za auto bezveze. Mislim da bih isti efekt imala i da e.u. nakapam na papirnati maramicu i držim to u autu. Bačen novac.ovo
ne otvara mi link a ne znam o kojem točno govoriš, ali ja imam samo riječi hvale za Florame USB difuzer za auto. Pregenijalan je i auto prekrasno miriši
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 20:11   #15
davno sam gledala te difuzere u kemigu i nisam kupila.
imam ovalzivac zraka pa mi se cinilo da kompliciram i da mi nije potreban i da ga lampica moze zamijeniti.

nikako mi nije bilo jasno ciscenje.
jel to kompicirano kako se cini.
ne sjecam se vise koji sam od tih gledala, a moguce je i da ga nema vise u prodaji.


elly ovaj mirisic za auto ostavljas ljeti na vrucini u autu ili ga nosis sa sobom?
jel se zapeku eu? kako se to cisti?


edit:
tek sad vidim kako se cisti serenity

Jednom do dva puta mjesečno ulijte 1-2 ml tekućine za čišćenje difuzera u prazan difuzer i uključite ga na 2 minute.

Ukoliko učestalo u difuzeru koristite eterična ulja citrusnog voća (naranča, limun...), može doći do začepljena staklene cjevčice. Kako biste odstranili onečišćenja bez oštećenja, koristite tanku iglu i nježno je umetnite u cjevčicu, gurajući eventualne ostatke ulja prema dolje. Nečistoće zajedno sa tekućino za čišćenje, potom odstranite iz difuzera.



ma daj da jos ono tanasno staklo cackam sa igicom i cistim perem, posebne tekucine.....
nope, dosta mi
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 22:39   #16
sha se ne čisti, tj. ja ga samo malo isplahnem, ulijem novu vodu, eu i piči dalje. Baš nikakvih problema nema.
Ovaj za auto je uvijek u autu i u biti ima nekakve "papiriće" tj nosače ulja i kao trebalo bi mijenjati kako mijenjaš ulja tj. da se ne miješaju ulja na papiriću, ali tak i tak pičim samo po menti u zadnje vrijeme. Prije me lupala naranča. Uglavnom, nisam do sada imala potrebe mijenjati taj papirić
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 09:45   #17
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ne otvara mi link a ne znam o kojem točno govoriš, ali ja imam samo riječi hvale za Florame USB difuzer za auto. Pregenijalan je i auto prekrasno miriši
Ma moj je ovaj, http://www.terra-organica.hr/aroma-c...e-oshadhi.html. Neznam, nisam baš zadovoljna, kažem isto miriši kad mi se prilije par kai e.u.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 15:42   #18
E sad možda uspijem dobiti nagradu za najgluplje pitanje ever, ali jedna frendica ne želi kupiti taj ultrazvučni, jer je ultrazvučni iliti zrači /štetan pa onda sad i mene zanima što onda zapravo označava to u nazivu ultrazvučan i da li je štetno?
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:47   #19
Ja sam malo tražila na ebayu, evo par linkova pa iskusni komentirajte
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. i veći
nenica0204 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 10:00   #20
šta sam uopće dolazila na ovu temu

sad i meni treba difuzer

trenutno koristim neke prirodne-glinene-keramičke ilitakonešt kamenčiće na koje se nakapa EU i onda to miriše dok miriše (par dana), ali ne pokriva mi više od 2-3m2. Kupila sam ih nedavno u DMu s bračkim EU. Koristila sam i lampe sa onom sviječom ispod, ali bojim se da se ne zapalim jer ja to zaboravim ugasit kad odem van.

Želim da mi prostor miriše stalno, tj kad uđem unutra da osjetim miris!! šta bi to onda trebala imati?
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.