Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2014., 15:42   #81
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
i f off Zagreb

Zagreb?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 15:44   #82
ok, beograd ako ti tako draze
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 15:48   #83
pa s obzirom na ostavljen komentar, Zagreb ima veze jednako kao i Beograd sa tvojim problemom nehvatanja signala
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:08   #84
Quote:
Rtzuiop kaže: Pogledaj post
jel dovoljno kupiti u pošti uređaj, al da se ne aktiviraju evo tv programi ?
skup je.

Rađe uzmi ovaj...

To ti je DVB-T2 i DVB-S2 reciver
Dakle za praktički istu lovu kao za Evo-TV reciver dobiješ i satelitski HD reciver...koji radi sa CS-om i sa ključevima...

smontiraš neku satelitsku antenu i imaš ORF HD na satelitu i Formulu 1 u HD-u
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:16   #85
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
ah, ništa čudno... sjećam se kad sam ja išao kupovati svoj TV pa kad sam pitao lika u dućanu jel imaju koji sa dvb-t2 tunerom, on meni "da da većina ovih ovdje vam ima taj tuner u sebi".. ja ono wtf, prošetam se kroz dućan i krenem čitat što piše na specifikacijama ono svuda piše dvb-t (mpeg2 ili mpeg4, ovisi kako koji model), .. ja ono zbunjen vratim se natrag njemu i kažem ja ne nalazim taj sa dvb-t2 tunerom a on zabrijao da je mpeg4 isto što što i dvbt2, i prvo sav uvjeren da zna o čemu priča objašnjava mi kako postoje samo te dvije razlike, mpeg4 je vrh ponude i sa time "sve ću moći hvatat, pa ČAK I SLOVENCE" .. onda nakon par minuta razuvjeravanja da ipak nema pojma o čemu priča pokunjio se i priznao da oni taj sa dvbt2 tunerom nemaju .. strašno
Šuti ja sam još uvijek bijesan iz onog doba prvog testa HRT HD-a...no ne toliko na trgovca koliko na Philips
Em me trgovac uvjeril da TV ima Mpeg4 HD tuner em su i ovi iz philipsa gore lijepo napisali HDTV tuner...a podatka mpeg2 ili mpeg4 baš nigdi...
naravno postojale su obije varijante samo s razlikom slova na kraju, no to su skrivali ko zmija noge u to doba

a kad ono za njih je Mpeg2 eto HDTV tuner jer kaj ti ja znam valjda francuzi imaju Mpeg2 HD, a eto k nama je stigel telkač predviđen za to tržište
I pisao ja Philipsu, a oni mi rekli da je to eto na žalost greška da je TV za krivo tržište završio kod mene doma...
no i da će oni uskoro ponuditi "upgrade modul" za sve te i takve televizore te će me obavijestiti čim to naprave
I tak mislim da je tome već cca 7 godina, al uskoro se još desilo nije
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:49   #86
Imam TV Panasonic TX-P42VT30E.
U specifikaciji piše da je ugrađeni prijemnik PAL-B/G/H,-I,-D/K SECAM-B/G, -D/K, L/L, DVB-T, DVB-T(MPEG4-AVC [H.264]), / DVB-S/S2 (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264]).

Pitanje: Da li je specifikacija DVB-T(MPEG4-AVC [H.264]) isto što i DVB-T2?

Pitam zato što nikako ne mogu naći signal HTV2HD pa sam otvaranje ZOI gledao na ZDF preko DVB-S/S2. Moja regija za DVB-T je D2, MUX C(38), MUX E(56).

Ne znam kakva je slika bila na HTV2HD ali na ZDF(720p) bila je fenomenalna.

Pozz
__________________
Listen carefully, I shall say this only once!
Layer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 18:51   #87
Ne, DVB-T nije isto što i DVB-T2, bez obzira na MPEG.

http://hr.wikipedia.org/wiki/DVB-T2
anstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:02   #88
Quote:
anstic kaže: Pogledaj post
Ne, DVB-T nije isto što i DVB-T2, bez obzira na MPEG.
OK, zbunilo me ovo MPEG4-AVC(H.264), hvala na odgovoru.
__________________
Listen carefully, I shall say this only once!
Layer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 20:29   #89
A i nisi ziher jedini, ko zna kolko ih tako zbunjenih uokolo luta i tumara za hd-om..


iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 14:23   #90
Pozdrav ljudi,
Dakle istina je! Kako je netko tu već pisao komentatorski duet je preglasan. Njihov tonac je očito u banani! Valjda se smrzo na ruskoj zimi Pa si mislim ma dobro ako se čovjek želi derati neka ga, ali onda neka odvoje zvučne kanale komentatora i onoga što direktno ide iz ruske produkcije. Ali to je HRT ne mogu se oni toga sjetiti Mislim da je svima puno draže slušati kako skija klizi po snijegu nego naše komentatore koji se doslovce deru i ne gase cijelo vrijeme.

E sad snimao sam jutros skijanje i našeg Dima, njemu pohvale na solidnoj vožnji.
Eto što video sadrži:
Ukupan prosjek prometa je 4209 kbps
Slika: 4017 kbps
Zvuk: 192 kbps
Sekvenca od: 00:36:10 je 1,06 GB
Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part 10) (h264)

E sad koliki je bit rate realno?
Pa kreće se od 3,4 do 5,5 mbps u špicama, to je za za sliku, zvuk je konstanta 192 kbps.
Ma nećemo tražiti dlaku u sjenu, uistinu je to veliki napredak za HRT i OiV.

E sad tu da skratimo raspravu što treba za gledanje?
DVBT-2 + MPEG4 + FULL HD
To su specifikacije koje trebate imati.
Ako uređaj koji imate ili želite kupiti nemate sve od toga ovo čudo nećete vidjeti.
Evotv prijemnik skup?
Pošta daje do ljeta sve kanali otvorene za 0 kn mjesečno osim što kupite taj njihov prijemnik. Ali prijemnik je vaš zauvijek. Eto sad kao reklama neka vamo tamo Ali meni se čini to sasvim povoljno.
Malo off topic. Evo nakon mojih početničkih muka sa antenom i "hvatanja" signala općenito za evotv kanale da kucnem u drvo sada sve šljaka.
Ako nekoga zanima imam quadro antenu sa pojačalom, da, da ona "bijela svemirska pločica" iz špeceraj dućana.

E da još nešto na HRT2 HD NEMA REKLAMA u prenosima
evotv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:34   #91
Za razliku od tvog posta.
Kirkpatrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:47   #92
@evotv
Da, stari, skup vam je rec za nekog ko neće i vašu uslugu, već mu dvb-t2 treba samo i isključivo za praćenje besplatnog htv2 hd kanala.
Ima nytroboxovih, synapsovih i vivaxovih uradaka duplo jeftinijih od vašeg, a poslužit će savršeno dobro za navedene potrebe.


iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 20:23   #93
Dok neki u svitu već koriste 8K za testiranje , a naši se bahate sa HD ..cc. jadni li smo .. onda i to ne može većina vidjeti nego gle čuda samo odabrana manjina.. bacimo se pod HŽ možda nas spase...
zappatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 20:27   #94
zašto "odabrana manjina"?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:05   #95
Zato jer internet trpi sve kao i plot

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 10:57   #96
Ajde izbacimo "odabrana manjina" jer je to simbolično rečeno!! Dakle kupiš TV do nekih 10 000 kn, i koliko modela ima DVBT-2 , dakle preostaje ti jedino, dokupiti prijemnik koji podržava i DVBT-2. A svi težimo imati što manje kabela , daljinskih upravljača itd.
Naravno da su odabrali emitiranje u DVBT-2 formatu ne bili narod pohrlio u trgovine ili u poštu po prijemnik, jer osim olimpijade ubrzo je Mundial 2014 i zapravo je to meta koja se postavlja...
zappatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:15   #97
Volio bih čuti neki pametan prijedlog kako inače emitirati HRT2 HD u zemaljskoj mreži kad ovo očito ''ne odgovara''.Pokrenuti jedan HD MUX sa pokrivenošću cca 80ak% populacije je kao otići u dućan i kupiti kruh i jogurt....moš mislit.Ovo je odličan potez,svidilo se to nekome ili ne,gledateljstva ima koliko ima,zemaljskim putem nije moglo drukčije.Uostalom,tko brani MAXu,VIPu i ostalim da to ubace u svoju IPTV ponudu 15 dana mukte.....how yes no.
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:43   #98
Quote:
zappatta kaže: Pogledaj post
Ajde izbacimo "odabrana manjina" jer je to simbolično rečeno!! Dakle kupiš TV do nekih 10 000 kn, i koliko modela ima DVBT-2 ,
Ili kupiš telku od 2700 kn i imaš sve..

http://www.sancta-domenica.hr/lcd-tv...w605abaep.aspx
anstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:14   #99
Quote:
anstic kaže: Pogledaj post
Ili kupiš telku od 2700 kn i imaš sve..

http://www.sancta-domenica.hr/lcd-tv...w605abaep.aspx
Prevelika , imali manja , ne stane u sobu..
zappatta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:18   #100
Samo oni imaju 28 modela sa dvb-t2 tunerom, svih veličina...

Možda ti ovakav bude zgodniji..
http://oi60.tinypic.com/1zejk15.jpg

Zadnje uređivanje anstic : 10.02.2014. at 12:26.
anstic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.