Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2015., 10:56   #41
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Službeno postoje samo još dvije: SOA i VSOA, ali vidimo da postoji, kao što bi bivši predsjednik rekao, paraobavještajno podzemlje.
Pri čemu je on mislio na one koji su radili za HIS, SIS i SZUP, a pravo paraobavještajno podzemlje su UDBaši i KOSovci.

Na ovoj temi zorno možemo vidjeti kakvi su sve cirkusanti radili za neke od "upokojenih" službi.

__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Old 04.05.2015., 11:08   #42
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Štooooo ... zar su ukinuli Službu za istraživanje i dokumentaciju pri MVP?
Nema veze, će osnivamo iznova ... nakon izbora!
Službeno, dvije ?
A neslužbeno ???
Valjda one koje su zaista tajne.....
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Old 04.05.2015., 11:52   #43
Jedva čekam da sa'ranim majku pa u kuću da dovedem Rajku!

Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Službeno postoje samo još dvije: SOA i VSOA, ali vidimo da postoji, kao što bi bivši predsjednik rekao, paraobavještajno podzemlje.
Pri čemu je on mislio na one koji su radili za HIS, SIS i SZUP, a pravo paraobavještajno podzemlje su UDBaši i KOSovci.

Na ovoj temi zorno možemo vidjeti kakvi su sve cirkusanti radili za neke od "upokojenih" službi.
Prosim lepo .... KOS-ovaca službeno nema od 23.ožujka 1955.godine, kada je vojna Kontraobavještajna služba preimenovana u Organe bezbednosti, koji su se sastojali od: Uprave bezbednosti i organa bezbednosti u formacijskom sastavu komandi jedinica i ustanova vojske i Državnog sekretarijata za narodnu odbranu (kasnije nazvan Savezni sekretarijat za narodnu obranu, SSNO).

Pa valjda ja znam ...
__________________
Ordnung und Disziplin
Ja sam Ante is offline  
Old 04.05.2015., 12:12   #44
"Izbjegavao je svaki sud, pa tako i trgovački" Poslovni.hr donosi priču o "poduzetniku" Klici, koji nije imao niti jednu tvrtku.

Quote:
...U međuvremenu se Žuljević bavio zaštitarskim biznisom, pri čemu je koristio svoju reputaciju, ali ne i svoje ime. Uzaludan je posao ime Vinka Žuljevića tražiti u sudskim registrima: izbjegavao je svaki sud, pa tako i trgovački. Javnom tajnom smatra se podatak da je Žuljević vlasnički povezan sa zaštitarskome tvrtkom Bilić-Erić iz Sesveta, o čemu su novinari uredno pisali, a nitko ih nije demantirao. Ta je tvrtka nakon 2000. iznimno brzo rasla. Nekoliko godina imali su po 60-ak milijuna kuna prihoda, da bi 2012. naglo skočili na 80 milijuna kuna i time postali četvrti najveći zaštitar. Bili su to ljudi na koje se može računati, spremni uskočiti i u situaciji kad bi to moglo biti opasno.

Ispred Millenium centra u Sesvetama, gdje je i danas sjedište tvrtke, sjedila je njihova ekipa za hitne intervencije, spremna odgovoriti na svaki poziv klijenta. Međutim, u međuvremenu se pojavio netko tko se još manje dvoumi i ne odbija niti opasne poslove: Klemm sigurnost, koji je prvo počeo istiskivati Bilić-Erić iz redarskih poslova po noćnim klubovima. Tu je, naravno, bilo nekih nesuglasica, no Josip Klemm je ubrzo nadjačao Klicu i preuzeo brigu o zaštiti desetaka klubova u Zagrebu i na Zrću. Klemmovi su prihodi još brže rasli, s 40 milijuna kuna u 2010. na 59 milijuna u 2011., da bi 2012. zabilježio 80 mil. kuna i time se izjednačio sa Bilić-Erićem. Zaštitar iz Sesveta tada je još uvijek zapošljavao više ljudi, no dobit mu je bila trostruko manja od Klemmove: 5,5 milijuna, naspram 17,4 mil. kuna.

Prema zadnjim dostupnim podacima, onima za 2013., Bilić-Eriću su prihod i dobit ostali na razini iz 2012., dok je Klemm nastavio u furioznom tempu, pa je narastao na gotovo 92 milijuna kuna prihoda.

Klica je pak pao na šesto mjesto među zaštitarima. Zaštitari Bilić-Erića čuvaju tvrtke kao što su Ikea, Zara, RBA, Ingra, Chromos, Euroherc, potom cijeli niz kladionica i automat-klubova, ali i HT i Inu, kao i veleposlanstva Izraela i Slovenije. Zanimljivo je da štite i niz tvrtki povezanih s raznim slikovitim likovima kao što su Gala plus (donedavna u vlasništvu Hrvoja Petrača), Jadran film Vinka Grubišića te Oktavijan Slobodana Praljka. Čuvaju i tri tvrtke povezane s Miroslavom Kutlom: Orion gradnju, Kamensko i In vino veritas.

Za razliku od Klemma, koji je orijentiran gotovo isključivo na privatnike, Bilić-Erić radio je i s državnim tvrtkama, kao i s lokalnim vlastima. Tako su na referentnoj listi tvrtke Bilić-Erić gradovi Sisak, Dubrovnik, Osijek, Zagreb, potom HZMO, pojedine carinarnice, bolnice, muzeji, Arena Zagreb, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa.

Tvrtka Biilć-Erić posebno je jaka u Zagrebu. Od Zagrebačkog holdinga dobivaju milijunske iznose, uglavnom za čuvanje rekreacijskog dijela Doma sportova i još nekoliko dvorana, klizališta, teniskih terena, bazena, hipodroma, sportskih terena na Jarunu, Mladost, Šalati, Sveticama, Bundek, objekat na Sljemenu. Čuvaju i sve domove i restorane Sveučilišta u Zagrebu, kao i kampus Borongaj.

33 klijenta dužna 9,5 mil. kn

Potpisivali nagodbe, propala im potraživanja

U posljednje vrijeme tvrtka Bilić-Erić je imala problema u poslovanju jer su im 33 klijenata, dužna oko 9,5 milijuna kuna, završila u predstečajnoj nagodbi. Zbog toga su, uz otpis dijela duga, morali potpisali nagodbu s Industrogoradnjom, Cammeom, Varteksom, Zagorje-tehnobetonom, KK Cibonom, Ingrom, a propala su im potraživanja prema Hidrocommercu, Lijanovići- trgovini i Prigorka-stanogradnji, jer su te tvrtke završile u stečaju.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Old 04.05.2015., 12:49   #45
Quote:
untitled kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/traze-hrvate-...eskoj/1310522/ povezano? ipak je to ista bratija...
http://www.jutarnji.hr/istrazitelji-...i-bih/1342190/ brzi sam od jutarnjeg
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Old 04.05.2015., 16:12   #46
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
I to časnik HVO-a...Dika i prilika rata u p.m.
Što fali HVO-u? Svaka im čast. Imali dupli front protiv srpske i muslimanske agresije i to još borbe s islamistima kao što su ovi ISILovi danas. https://www.youtube.com/watch?v=BfwQNJb0r1I

Lijep odnos druga dva naroda prema malobrojnijem.
timothy88 is offline  
Old 04.05.2015., 16:20   #47
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Što fali HVO-u? Svaka im čast. Imali dupli front protiv srpske i muslimanske agresije i to još borbe s islamistima kao što su ovi ISILovi danas. https://www.youtube.com/watch?v=BfwQNJb0r1I

Lijep odnos druga dva naroda prema malobrojnijem.
a ponekad znali odigrati neku prijateljsku i sa hosom....
dk1 is offline  
Old 04.05.2015., 16:29   #48
Quote:
timothy88 kaže: Pogledaj post
Što fali HVO-u? Svaka im čast.
jeste, svaka im čast na najsramotnijem činu kojeg su hrvati počinili unatrag zadnjih 70tak godina
ivo55 is offline  
Old 04.05.2015., 16:43   #49
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Koje ovo veze ima sa pdf politika?
Još bolje, zašto ove tema uopće postoji kad već postoji tema o procesu Perkoviću i Mustaču? Pa ovo je dio te priče, jasno kao dan.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=839895&page=89
lezerkocije is offline  
Old 04.05.2015., 16:51   #50
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Još bolje, zašto ove tema uopće postoji kad već postoji tema o procesu Perkoviću i Mustaču? Pa ovo je dio te priče, jasno kao dan.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=839895&page=89
po čemu?
žalac_1 is offline  
Old 04.05.2015., 17:27   #51
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
po čemu?
Ostavio sam post tamo pa provjeri. A po čemu je Klica kriminalac? Čovjek nema mrlje, nije nikad u životu osuđen niti na sekundu zatvora. Gledam jučer dnevnik na RTL-u, kažu da je Dario Kordić ratni zločinac jer ga je osudio sud. A ovdje Klicu sud oslobodio a on i dalje kriminalac? Kako sad to, hoćemo li poštovati sve presude, nijednu presudu, ili ćemo poštovati samo one presude koje nam pašu? Već iz toga ti je jasno. Kao što je jasno da je Klica ubio Marinova koji je bio suradnik Josipa Perkovića u samoobrani, a udba je po onom što sam vidio po portalima uspjela izmanipulirati jedno 90% ljudi da ta presuda nije kvalitetna. Ja tvrdim da je je ta presuda kvalitetnija nego dvije presude Norcu, presuda Glavašu, presuda Kordiću, i sutra presuda Merčepu ako je bude jer je nema na temelju čega biti. Za presudu trebaju dokazi, a dokazano je da je Klica pucao u samoobrani kao što nikad nije dokazano da su Kordić ili Norac ili Glavaš ratni zločinci.
Nadahnuo me ovaj tekst.
http://kamenjar.com/naizgled-nepovez...daji-nastavak/
svaki redak u tom tekstu potpisujem.
lezerkocije is offline  
Old 04.05.2015., 18:17   #52
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
http://kamenjar.com/naizgled-nepovez...daji-nastavak/
svaki redak u tom tekstu potpisujem.
nateguto.

Slažem se s tim da se stvari često vrlo tendeciozno prikazuju u medijima - u ovom slučaju, stavljanjem etikete kriminalca, bez sudske presude.

Za izreći nečiju sklonost ilegalnim radnjama imamo dovoljno prikladnijih "zamjenskih" termina u hrv jeziku, npr. kontroverzni poduzetnik ili vanjski suradnik i sl.

Nego, kad već autor članaka cilja na razotkrivanje povezanosti određenih događaja, treba reći i to da je podudarnost (tj. korelacija) jedno, a kauzalnost nešto sasvim drugo.
U suprotnom, dobiješ bućkuriš od svega i svačega...što članak generalno i jest.

A s druge strane, vidim da on temi pristupa emotivno, pošto je predmet radnje pripadnik HVO-a i branitelj od "srbomuslimanskih hordi", pa u skladu s tim relativizira čin ubojstva pojavom nekakvog neodređenog "adrenalinskog nabijanja osjećaja kad netko puca u tebe", što baš i nije u skladu sa načelom gdje je postojanje egzaktne presude i dokazive krivice vrhunaravni autoritet... načelom na koje se autor poziva kad govori o medijskim konstrukcijama o erčepu, Norcu itd.
Time je upao u rupu koju je sam postavio, jbg.

Jel ovaj branitelj ili nije, to je sasvim nebitno, nit ga to čini moralnijim ili kvalitetnijim čovjekom u smislu legalizma i poštivanja društvenih i zakonskih normi.

a da je stanoviti novinar Kamenjara, osim što je stao u obranu svog čovjeka, objasnio kako su te nabrojane "činjenice" u međusobnom odnosu, možda bi i bilo nešto.
Jer, ako pišeš o nečemu što je "naizgled nepovezano", i to staviš u prvi plan, onda ne zatvaraš tekst riječima tipa "ja sam nanizao, a vi zaključak izvucite prema vlastitom nahođenju".
žalac_1 is offline  
Old 04.05.2015., 19:31   #53
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kad se samo sjetim kako je bas svaka seljacina devedesetih mahala iskaznicom SZUP-a
kasnije se ispostavilo da su te iskaznice imali i neki od poznatih hrvatskih kriminalaca

jel nekoga danas još uspije ovako nešto iznenaditi?
meni je to danas potpuno normalno za ovu kaljužu od državice
homosapiens is offline  
Old 04.05.2015., 19:48   #54
Dr. Milan Dragutinović i drugari iz II. Odelenja ...

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kad se samo sjetim kako je bas svaka seljacina devedesetih mahala iskaznicom SZUP-a
I ne samo SZUP-a, već i iz SIS-a, te UNS-a .... također!

Nego, Majku ti Božju, gledam na HRT-u ovu inflaciju razno-raznih stručnjaka za sigurnost ...
__________________
Ordnung und Disziplin

Zadnje uređivanje Ja sam Ante : 04.05.2015. at 20:02.
Ja sam Ante is offline  
Old 04.05.2015., 21:09   #55
Quote:
Ja sam Ante kaže: Pogledaj post
Nego, Majku ti Božju, gledam na HRT-u ovu inflaciju razno-raznih stručnjaka za sigurnost ...
očito za kvalifikaciju medijski zanimljivog stručnjaka za sigurnost treba znati davati banalne odgovore na suvišna i glupa novinarska pitanja.

Tipična ekpertiza liči na nešto ovako:

novinar: Gospodine stručnjače, što vam sama izvedba likvidacije govori o "potpisu"?
stručnjak: Jasno je da je meta napada ciljano odabrana, da se unaprijed znalo da se kreće tom ulicom u to vrijeme, i da se radi o dobro pripremljenom činu.
novinar: smatrate li da bi moglo doći do novih ubojstava?
stručnjak: Ta mogućnost nije isključena, logično je da se očekuje reakcija podzemlja u vidu osvete.
reporter: Dobro, gospodine stručnjače, koji bi mogli biti motivi ovog ubojstva?
stručnjak: Pa, sigurno je to da postoje razni motivi, koje će istražitelji nastojati rasvijetliti kako istraga bude napredovala.

nakon par takvih intervjua postaneš i stručnjak za misaonu reciklažu zdravorazumskih zaključaka i elementarne logike.
žalac_1 is offline  
Old 05.05.2015., 09:38   #56
mijenjam misljenje sad nakon ovih novih info mi se cini da to ima veze s eurohercom..
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Old 05.05.2015., 09:59   #57
Quote:
untitled kaže: Pogledaj post
mijenjam misljenje sad nakon ovih novih info mi se cini da to ima veze s eurohercom..
Svakako ima veze s nekim kriminalom, a dotični je imao razgranate biznise. No to ne znači da slučaj ne treba riješiti jer se to samo kriminalci međusobno obračunavaju.
Martian7 is offline  
Old 05.05.2015., 10:28   #58
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
očito za kvalifikaciju medijski zanimljivog stručnjaka za sigurnost treba znati davati banalne odgovore na suvišna i glupa novinarska pitanja.

Tipična ekpertiza liči na nešto ovako:

novinar: Gospodine stručnjače, što vam sama izvedba likvidacije govori o "potpisu"?
stručnjak: Jasno je da je meta napada ciljano odabrana, da se unaprijed znalo da se kreće tom ulicom u to vrijeme, i da se radi o dobro pripremljenom činu.
novinar: smatrate li da bi moglo doći do novih ubojstava?
stručnjak: Ta mogućnost nije isključena, logično je da se očekuje reakcija podzemlja u vidu osvete.
reporter: Dobro, gospodine stručnjače, koji bi mogli biti motivi ovog ubojstva?
stručnjak: Pa, sigurno je to da postoje razni motivi, koje će istražitelji nastojati rasvijetliti kako istraga bude napredovala.

nakon par takvih intervjua postaneš i stručnjak za misaonu reciklažu zdravorazumskih zaključaka i elementarne logike.
Šifra - Pavle Kalinić.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 05.05.2015., 10:48   #59
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Ostavio sam post tamo pa provjeri. A po čemu je Klica kriminalac? Čovjek nema mrlje, nije nikad u životu osuđen niti na sekundu zatvora. ...
nemam pojma
nisam znala ni da postoji na ovom svijetu
i ak sam čula prije, zaboravila

no, ak čovjek ide u Crkvu u rano jutro, ili uopće hoda po svijetu sa pancirkom košuljom i pancirnom dekicom - on valjda zna zašto
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 05.05.2015., 11:28   #60
Quote:
lezerkocije kaže: Pogledaj post
Ostavio sam post tamo pa provjeri. A po čemu je Klica kriminalac? Čovjek nema mrlje, nije nikad u životu osuđen niti na sekundu zatvora. Gledam jučer dnevnik na RTL-u, kažu da je Dario Kordić ratni zločinac jer ga je osudio sud. A ovdje Klicu sud oslobodio a on i dalje kriminalac? Kako sad to, hoćemo li poštovati sve presude, nijednu presudu, ili ćemo poštovati samo one presude koje nam pašu? Već iz toga ti je jasno. Kao što je jasno da je Klica ubio Marinova koji je bio suradnik Josipa Perkovića u samoobrani, a udba je po onom što sam vidio po portalima uspjela izmanipulirati jedno 90% ljudi da ta presuda nije kvalitetna. Ja tvrdim da je je ta presuda kvalitetnija nego dvije presude Norcu, presuda Glavašu, presuda Kordiću, i sutra presuda Merčepu ako je bude jer je nema na temelju čega biti. Za presudu trebaju dokazi, a dokazano je da je Klica pucao u samoobrani kao što nikad nije dokazano da su Kordić ili Norac ili Glavaš ratni zločinci.
Nadahnuo me ovaj tekst.
http://kamenjar.com/naizgled-nepovez...daji-nastavak/
svaki redak u tom tekstu potpisujem.
Istina, sud ih je osudio bez dokaza......onda je bit će ovog ne-osudio s dokazima.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.