Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 16:12   #21
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
A gle, tek sada kada prime izbjeglice vidjeti ćeš svake godine njihovog predstavnika za države Skandinavije ( ne samo Skandinavije, već čitave EU ) - pa jedan iz Libije, pa drugi iz Sirije, pa treći iz Iraka... i tako u nedogled. Sve dok nestane i posljednji Skandinavac -Europljanin "originale". he he.
S obzirom na to da je sada u Švedskoj najjača antiimigrantska stranka, teško. Iako vidim da se dosta njihovih bivših predstavnika javlja i protiv su te stranke, ali oni nemaju nekog prevelikog utjecaja nažalost.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 05.09.2015., 16:56   #22
Måns da je židov. Poljski.

ot: nadam se boljem stejđu nego u Malmőu.
Blue Comet is offline  
Old 05.09.2015., 17:49   #23
Quote:
Blue Comet kaže: Pogledaj post
...nadam se boljem stejđu nego u Malmőu.

Ovdje govore kako će se potruditi da bude najbolje organizirano,

a prije još kada je Mans pobijedio govorili su da će uložiti ( ako se dobro sjećam, sada ne mogu nigdje naći ) od 12 do 20 milijuna. Još jeftiniji Eurosong. Toliko su navodno potrošile ( a i još manje ) Grčka 2006 i Danska 2014, i da namjeravaju napraviti dobar, ali skroman Eurosong, sličan navedenima.

Tako da... neka se dogovore. Vjerujem da žele "popravni" nakon onog užasa iz 2013.
Šveđani su malo škrti, ne možemo sada baš očekivati hrpu led ekrana kao u Moskvi 2009. Ali ako će biti "jednostavno" kao u Ateni 2006 i Compehagenu 2014, nemam ništa protiv, to je sasvim solidno. Samo da ne bude kao Malmo.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 05.09.2015., 18:17   #24
Meni se 2013. činilo kao da su taj Eurosong odradili doslovce preko jaja, ono... Čisto da se odradi. Doduše, ni kvaliteta tadašnjih pjesama nije pomagala, jer dovoljno govori činjenica da se Emmelie jedva sjećaju i u Danskoj. A sam Björkman je u jednom intervjuu rekao da je htio već tada Friends Arenu, ali to nije bilo moguće jer ona nije bila završena, a trebali su do nekog datuma prijaviti dvoranu gdje će se održati. I zato je bio Malmö.

Inače, jučer je SVT predstavio produkcijski tim, a u njemu su:
Quote:
Martin Österdahl – izvršni producent (nekad ravnatelj programa na SVT-u), ujedno i glavna osoba koja komunicira između SVT-a i EBU-a.
Johan Bernhagen – izvršni producent (ESC 2013. i kraljevsko vjenčanje 2010.), glavni za organiziaciju dnevnih aktivnosti.
Tobias Åberg – šef produkcije (ESC2013.), zadužen za formalni ustroj i provedbu Eurosonga.
Christer Björkman – šef švedske delegacije i producent natjecanja, zadužen za izgled natjecanja, redoslijed nastupa i održavanje na stadionu.
Sven Stojanovic – producent šoua, te redatelj nastupa.
Lotta Loosme – šefica komunikacije, zadužena za brendiranje, marketing i vijesti.
Sofi Franzén – šefica eventa, zadužena za planiranje i strukturu događanja, kao i za probleme vezane za sponzorstva i karte.
Josephine Görander – izvršna asistentica i voditeljica ureda Eurosonga.
I još jedna vijest, a to je da je Malta otvorila natječaj za pjesme koje će se moći primati 29. i 30. 10., a NF će im biti u siječnju.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 05.09.2015., 21:38   #25
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Meni se 2013. činilo kao da su taj Eurosong odradili doslovce preko jaja, ono... Čisto da se odradi. Doduše, ni kvaliteta tadašnjih pjesama nije pomagala, jer dovoljno govori činjenica da se Emmelie jedva sjećaju i u Danskoj. A sam Björkman je u jednom intervjuu rekao da je htio već tada Friends Arenu, ali to nije bilo moguće jer ona nije bila završena, a trebali su do nekog datuma prijaviti dvoranu gdje će se održati. I zato je bio Malmö.
Pa evo već odavno je završena Friends arena, pa šta sada, da izvinete - se*u? Ove godine su čelnici te arene izjavili da ionako nisu zainteresirani da ugoste Eurosong.... mislim ono...
a Mans jedva pobjedio, titulu pobjednika mu zamalo uzeše Italija i Rusija ( da nije bilo žirija, na kraju bi i uzeli ), kao da je lako pobjediti, jest prije. Ali od ove godine pa nadalje mnogi smatraju da će biti sve teže pobjediti na Eurosongu, jer postaje sve popularnije i više se država, pa i svijeta ( pr. Australija ) pridružuju.

Hoću reći da su ovi iz Friends arene trebali iskoristiti ovu priliku, jer tko zna kada će više Švedska ponovo pobjediti, puno još država čeka na pobjedu. Ove godine su imali sreće što ih je predstavljao izuzetni i posebni mladić sa odličnom pjesmom i efektima i još boljim nastupom. Jedino bi možda još imali šanse da ponovo pošalju Erica, ali toga je pobjedio daleko lošiji i slabiji Azerbejdžan - pobjednik sa najmanje osvojenih bodova u zadnjih 10 i više godina ( dobro, tada su glasovi bili sigurno kupljeni ) ali i tada osvoji tek treće mjesto.

Znači, čelnici Friends arene su sp*šili još jednu jedinu priliku i tko zna kad će im se više opet pružiti ista.
I Tele2 arena je odustala jer je zauzeta u svibnju.
Ovi iz Globen arene su iskoristili propuste istih, i po drugi put organiziraju Eurosong. Iskreno, meni je drago, jer sam barem siguran da će oni to odlično odraditi kao što su i 2000. gdne.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 05.09.2015., 21:53   #26
^ Postoji par razloga zašto Friends Arena nije uzeta u obzir:
1. Klub AIK koji igra tamo bi se morao iseliti na čak 6 tjedana.
2. Ona je jednostavno prevelika. Svi imamo u sjećanje Parken iz 2001. gdje je zbog njegove veličine tehnika bila loša. Da bi se ostvario Eurosong, trebali bi srezati kapacitet za barem 50%. Čak SVT tamo odrađuje Melodifestivalen preko one stvari, Björkman sam je rekao da bi radije finale MFa imao u Globenu.
3. Sami vlasnici "Friends Arena" nisu bili zagrijani.

Doduše, SVT je rekao da će pokušati uklopiti Tele2 Arenu, pa ćemo vidjeti kako će to ispasti.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 05.09.2015., 23:42   #27
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
...Doduše, SVT je rekao da će pokušati uklopiti Tele2 Arenu, pa ćemo vidjeti kako će to ispasti.

Ako sam dobro razumio?

SVT je odabrala Globen arenu i službeno objavila da će tu biti održan idući Eurosong. Ne mogu sada "piškili bi, kakili bi" igru. Prvo ovima dati pravo održavanja, a onda im oduzeti?

Pretpostavljam da se nismo dobro razumjeli.

Ili? si mislila da polufinala bude u tele2, a finale u Globen?
Da kažem da je to još više nemoguće, prvo i jedino, preveliki je trošak, koliko samo milijuna potroše na jednu arenu, a ne njih još dvije. Još ako uzmemo u obzir da su Šveđani škrti. Da odmah kažem da se ne razočaraš kasnije - ništa od toga, sigurno.
Tako su i 2013 obećavali nešto slično - prvo polufinale u Malmö-u, drugo u Göteborgu, a finale u Stockholmu... i na kraju su izračunali sve i shvatili da bi ih to previše koštalo, a Šveđani kakvi i jesu, cicije, neće para toliko da ulože. Na kraju su sa 12 milijuna eura napravili užas od scene, arene i Eurosonga... čovječe, pa neki bi sa tim parama - više manje- napravili odličan show, kao što su Grčka, Srbija i Danska. A ovi imali očajne organizatore.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 06.09.2015., 00:08   #28
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post

Ako sam dobro razumio?

SVT je odabrala Globen arenu i službeno objavila da će tu biti održan idući Eurosong. Ne mogu sada "piškili bi, kakili bi" igru. Prvo ovima dati pravo održavanja, a onda im oduzeti?

Pretpostavljam da se nismo dobro razumjeli.
.

Da citiram
Quote:
Proces traženja domaćina za Eurosong 2016. počeo je odmah nakon pobjede Månsa Zelmerlöwa u Beču prije više od mjesec dana, a izvršni producent idućeg izdanja Martin Österdahl, koji je istu funkciju imao i 2013. godine, izjavio je kako je Stockholm dao pravu ponudu zahvaljujući kojoj će se natjecanje uzdići stepenicu više, a kasnije je nadodao da će u organizaciju pokušati uklopiti i Tele2 Arenu, inače donedavno prvi izbor SVT-a.
Dakle, oni mogu bilo što izmisliti. Mogu stavljati čitanje glasova usred arene, mogu organizirati tulum, bilo što.
A što se tiče onog "jedno polufinale u jednom gradu, drugo u drugom", to je bila čista sprdancija. Ne znam zašto bi netko to shvatio ozbiljno.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 06.09.2015., 10:13   #29
Dakle, prema ESCtodayu, nastup na Eurosongu je potvrdilo 18 zemalja. To su Grčka (koja je ponovno otvorila ERT i odmah je stavila nova sa strane za organizaciju NF-a za iduću godinu), Malta, Estonija, Latvija, Litva, Švedska, Danska, Island, Finska, Norveška, Nizozemska, Belgija, Njemačka, Češka, Švicarska, Francuska, Irska i Bjelorusija, a još je nejasan status Albanije, koja je otvorila natječaj za pjesme za FIK, no još nije potvrdila nastup na Eurosongu, i Italije koja bi trebala otvoriti natječaj za Sanremo za koji dan. Finska, Norveška, Danska i Švedska već primaju pjesme, francuska televizija je također dobila već nekoliko pjesama. Preliminarne prijave traju do 15. rujna, a vrijeme za odustajanje bez plaćanja penala traje do 10. listopada.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 08.09.2015., 20:55   #30
Švedske novine "Aftonbladet" je objavio vijest da su im izvori s SVT-a rekli da je sve dogovoreno s Månsom. Uglavnom, on je pristao biti voditelj, ali pod uvjetom da sudjeluje kao interval act (odnosno, kao Conchita ove godine).
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 09.09.2015., 11:28   #31
YAASS KING, get that promo !!

Nek s njim bude još Sarah Dawn Finer, i super.
Blue Comet is offline  
Old 09.09.2015., 12:37   #32
Quote:
Blue Comet kaže: Pogledaj post
YAASS KING, get that promo !!

Nek s njim bude još Sarah Dawn Finer, i super.
Da bar bude SDF, samo mi se čini da će ipak Petra Mede biti s njime s obzirom da je ona bila isto među prva dva imena koja je SVT želio za voditelja.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 15.09.2015., 12:07   #33
Baš se veselim Šveđanima domaćinima jer su na prošlom Eurosongu koji su držali briljirali. Najzanimljivija emisija ESC koju sam gledo
bijeli međed is offline  
Old 15.09.2015., 16:25   #34
Novosti:
- Šveđani su odredili gradove domaćine za "Melodifestivalen 2016.", a koji su datumi u pitanju, saznajte tu.
- Makedonci su isto potvrdili sudjelovanje, te su naglasili da će Skopjefest i Eurosong biti dva nepovezana projekta, što bi značilo da ovogodišnji pobjednik SF-a neće ići na Eurosong.
- Slovenija i BIH su poslale preliminarne prijave. I dok se za Slovence očekuje da će ići, samo da nađu sponzora, za BIH je veliki upitnik jer su u protekle tri godine potvrđivali pa se povlačili krajem ove kalendarske godine.
- Ukrajina je potvrdila povratak na Eurosong, a trenutno se dogovaraju s nekom konkurentskom televizijom, da bi smanjili troškove.
- Danskoj televiziji DR je na adresu stiglo čak 982 pjesama, čime je oboren rekord iz 2014. godine. Danas bi trebao biti i zadnji dan za slanje pjesama za norveški MGP, a do sutra u 8:59 šalju se pjesme za "Melodifestivalen". Također, pjesme počinju primati i latvijska LTV i estonska ERR, koja je već objavila datume za "Eesti Laul".
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 15.09.2015., 20:26   #35
A nikakve vijesti o Hrvatskoj i njenom sudjelovanju? Do kada traje rok za prijave?
__________________
This is Ripley, last survivor of the Nostromo, signing of.
moonxeclipse is offline  
Old 15.09.2015., 22:29   #36
Quote:
moonxeclipse kaže: Pogledaj post
A nikakve vijesti o Hrvatskoj i njenom sudjelovanju? Do kada traje rok za prijave?
Do danas je, ali stvar je u tome što se nitko s HRT-a ne javlja. Prije kad sam im slala mailove, odgovarali su mi "još nije odlučeno".
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 20.09.2015., 00:22   #37
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Otkud ova pizdarija da je Måns Zelmerlöw židovskog porijekla? Nit' on ima veze sa Poljskom, a kamoli s tamošnjom židovskom manjinom. On je Šveđanin oriđinale, pogledajte malo porijeklo njegovog prezimena.
https://sv.wikipedia.org/wiki/Zelmerl%C3%B6w
je, po ovom tu je čisti jer se spominje Selma Löf od koje potječe to prezime još iz 19. st., zapravo od nekog trgovca za koje se ona ( poslije? ) oženila
zamoran je užasno tekst, ko da čitam sapunicu neku

EDIT: se zna kaj je s nama?
pattie_boyd is offline  
Old 20.09.2015., 10:10   #38
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
EDIT: se zna kaj je s nama?
Ja sam im slala dva maila u posljednja tri tjedna, na nijedan nisu odgovorili. Mislim da ni ove godine ne idemo.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 25.09.2015., 09:32   #39
EBU odlučio: “Velika petorka” i zemlja domaćin sudjelovat će u polufinalima

Quote:
Kako je pojašnjeno, iako će se predstavnici ovih zemalja publici predstaviti i u polufinalu, njihov status “sigurnih finalista” nije ugrožen, pa se njihovo pojavljivanje u polufinalu može smatrati više revijalnim i promotivnim, nego natjecateljskim. Pravilo o tome da određene zemlje “Velike petorke” glasaju u unaprijed određenoj polufinalnoj večeri neće se mijenjati, tako da će se predstavnici onih zemalja koje glasaju u nekom polufinalu i predstaviti u njemu. Kao jedan od glavnih razloga za ukidanje prakse po kojoj smo pjesme iz ovih zemalja po prvi put čuli u finalu, izvršni supervizor Eurosonga, Jon Ola Sand, navodi omogućavanje više vremena za probe i promociju same pjesme koje je dosad bilo uskraćeno izravnim finalistima.
Ne znam ako ste uspjeli skužiti, no tijekom glasovanja izravni finalisti će izvesti svoje pjesme, tj. odustaje se od emitiranja kraćih isječaka iz spotova. I dalje mi nije najjasnije koliko je to dobro, ali vidjeti ćemo.

Inače, prije nekoliko dana smo dobili prvog predstavnika na Eurosongu 2016., a riječ je o Nizozemskoj koja je odlučila poslati country i folk pjevača Douwea Boba. Prije par mjeseci je imao duet s Anouk (NIZ2013).
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 25.09.2015., 18:47   #40

Armenci su odabrali svoju predstavnicu, a njezino će ime biti objavljeno 13.10. Zadnjih se dana nagađalo da je to Iveta Mukuchyan, no prema ovom videu izgleda da je to Athena Manoukian.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.